Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 24

Téma: Jakou DVB - T anténu ?

Je tu občas Avatar uživatele Roli
    Registrace
    Nov 2007

Zdravím místní odborníky.
    Dětem jsme pořídili LCD monitor k PC s věstavěným digitálním tunerem a rád bych k němu připojil nějakou nejlépe pokojovou anténu. O venkovní neuvažuji, protože ji nelze namontovat, jedině že by se jednalo o velmi nenápadnou, která nebude moc vidět ale takovou jsem nenašel.
    Vysílač respektive jakýsi opakovač, který zajišťuje pokrytí signálem v naší čtvrti máme asi 200-300 metrů vzdálený zhruba stejně vysoko jako máme byt, to znamená že ho i vidím.
    Příjem jsem zkoušel na teleskopický prut který jsem kdysi dostal k přenosné TV. Ať ho za okno umístním vertikálně nebo horizontálně efekt je stejný.
    Jak LCD monitor tak i náš Panasonic ukazují sílu signálu i kvalitu 50 - 60% u ČT programů 90 - 100% tak že celkem slušnou "kvalitu" obrazu.
    Problém ovšem nastane až když začne pršet, to se obraz začne rozpadat a tím pádem je nekoukatelný jen je zajímavé že se tak neděje u zmíněných ČT programů.

Tak že vzniká otázka pro Vás všechny, bude příjem respektive obraz při použití některé z pokojových antén kvalitnější než na zmíněný prut ?

Osobně s mi líbí TAHLE nebo TAHLE

Protože LCD monitor neumí anténu respektive její zesilovač napájet lze ji případně použít pouze jako pasivní ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Zkus pasivní antenu (bez napájení).
    SV9305 Pasivní digitální DVB-T pokojová anténa
    http://www.hezkybydlet.cz/sv9305-pas...ena-35911.html
    DTA1500
    http://www.eltasat.cz/dvb-t-pozemni-...-dvb-t-dta1500

Pro všechny pokojové anteny musí být perfektní signálové pokrytí. Proto jak píšeš, ti při špatném počasí některé programy kostičkují (idealně mají oněch 50 procent síly) a některé programy jsou stále koukatelné (idealně mají těch 90 procent síly). Procentuelní hodnota nesmí klesnout pod určitou mez, pak jsou s příjmem potíže. (u TV karet je to ještě mnohem markantnější)
    Ne vždy lze docílit toho, čeho by se chtělo a způsobem, kterým by se chtělo. Fyzikální jevy opravdu nejde "obejít".
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: antena1.jpg 
Zobrazení: 186 
Velikost: 11.6 KB 
ID: 7287  
    Připojené obrázky Připojené obrázky  
    Naposledy upraveno uživatelem Ivo Mašek: 27-09-2010 v 05:37

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jun 2007

Registrace
    Nov 2007

Včera, abych hned nekupoval nějakou blbost jsem si zapůjčil od kamaráda "tykadlovou" anténu velmi podobnou té co mi doporučil Ivo Mašek, jen s tím rozdílem že ten dipól nebo jak se ta věc uprostřed jmenuje není hranatý ale kulatý.

ČT programy za jakéhokoliv počasí
    kvalita - 100%
    síla - 90%
    ostatní při "normálním" počasí
    kvalita - 70%
    síla - 60%
    při dešti
    kvalita - 60%
    síla - 50%

ve zhoršeném počasí na našem Panasonicu bez zjevného rozpadu obrazu.

Docela by mě zajímalo jak by na tom byla ta modrá placka, ale nic podobného nikdo z kamarádů nemá.

Ještě jeden poznatek, opravdu není koaxiál jako koaxiál. Doma se mi válel noname z výroby osazenými koncovkami, s ním stačilo pohnout o 10 čísel stranou a signál byl podstatně horší.
    Po použití Beldenu vše v pohodě.

Registrace
    Nov 2007

Včera jsem zakoupil v Makru TUHLE anténu.

Malá recenze.

Anténa má relativně malou základnu o průměru 15 cm, "nožky" mají protiskluzovou úpravu, délka prutů je 100 cm a ten rámeček ze silného drátu uprostřed je necelých 20 cm vysoký.
    Pruty lze natočit kamkoliv ale ten rámeček pouze naklápět, nikoliv otáčet kolem své svislé osy.
    Výrobce udává že všechny tři kovové části jsou navzájem propojeny a na třikrát odrušeny.
    Po odšroubování spodního krytu jsou všechny části opravdu propojeny a nějaké elektronické součástky se zde také nacházejí.
    Koaxiální kabel je napevno připojen a má délku asi 2 m.
    Nejlepšího příjmu jsem dosáhl při nastvení prutů kolmo a souběžně vzhůru + mírné zaklonění rámečku, protože při jeho přiblížení k prutům na méně než 1 cm dochází k úplné ztrátě signálu.
    U ČT programů kvalita i síla 90 - 100%, u ostatních 70 - 80%.
    Tak že závěrem, za čtyři stovky dost muziky.

Pokud chcete něco dalšího vědět nebo odzkoušet, ptejte se.

Registrace
    Apr 2004

Model SV9305. (takže jsem dobře doporučil )

Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Model SV9305. (takže jsem dobře doporučil )
    Ano k mé naprosté spokojenosti tak že moc díky.

Jen ještě jednou upozorním případné zájemce že jsem od zdroje signálu asi 300 m.

Mohl bych ji ale zkusit u známého který přijímá signál přímo z vysílače vzdáleného + - 40 km.

Registrace
    Apr 2004

který přijímá signál přímo z vysílače vzdáleného + - 40 km.
    Tam už budou značné ztráty pro tzv. pokojové anteny. Ale zkusit se to samozřejmě může.

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Roli Zobrazit příspěvek
    Zdravím místní odborníky.
    Dětem jsme pořídili LCD monitor k PC s věstavěným digitálním tunerem a rád bych k němu připojil nějakou nejlépe pokojovou anténu. O venkovní neuvažuji, protože ji nelze namontovat, jedině že by se jednalo o velmi nenápadnou, která nebude moc vidět ale takovou jsem nenašel.
    Vysílač respektive jakýsi opakovač, který zajišťuje pokrytí signálem v naší čtvrti máme asi 200-300 metrů vzdálený zhruba stejně vysoko jako máme byt, to znamená že ho i vidím.
    Příjem jsem zkoušel na teleskopický prut který jsem kdysi dostal k přenosné TV. Ať ho za okno umístním vertikálně nebo horizontálně efekt je stejný.
    Jak LCD monitor tak i náš Panasonic ukazují sílu signálu i kvalitu 50 - 60% u ČT programů 90 - 100% tak že celkem slušnou "kvalitu" obrazu.
    Problém ovšem nastane až když začne pršet, to se obraz začne rozpadat a tím pádem je nekoukatelný jen je zajímavé že se tak neděje u zmíněných ČT programů.

Tak že vzniká otázka pro Vás všechny, bude příjem respektive obraz při použití některé z pokojových antén kvalitnější než na zmíněný prut ?

Osobně s mi líbí TAHLE nebo TAHLE

Protože LCD monitor neumí anténu respektive její zesilovač napájet lze ji případně použít pouze jako pasivní ?
    Nejlepší je koupit malé síto (CZ výroba), vyhodit z něho zadní reflektor (to síto) a nechat jenom dipól - výsledek je mnohem lepší, než všechny ty pokojové nesmysly

Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Tam už budou značné ztráty pro tzv. pokojové anteny. Ale zkusit se to samozřejmě může.
    Odzkoušeno, ale tudy cesta opravdu nevede i když jsme nějaké ty kostičky chytili.

Na to konto jsme připojili zesilovač který používá ke směrové anténě s udávaným zesílením 32dB

a ejhle signál naskočil s hodnotou kvalita i síla 50% u všech programů.

Možná kdyby se použila TAHLE verze že by to mohlo fungovat,

ale proč když lze použít ve většině případů klasickou venkovní anténu.

Registrace
    Mar 2004

Zesilovat mizerný signál (protože jiný z pokojových nesmyslů neleze) je imho totéž co dát na Trabanta 16" kola a čekat, že to pojede stejně jako BMW

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

Pěkný večer, nechci zakládat nové téma neb mám také dilema s DVB-T anténou i když trochu jiné než měl Roli. U rodičů manželky kolabuje asi vlivem některého ze sousedů společná anténa. Řešením většiny je tam tudíž anténa vlastní, což byl dříve i jejich případ. S ohledem na zpuchřelý koax, problematický zesilovač a tak mizerný signál jsem ji před dvěma roky odstřihl. Teď opět přemýšlím o jejím zapojení, ale nevím co je to zač (anténa) a co je třeba s ní udělat (např. vyměnit původní "elektroniku" - předpokládám symetrizační člen a zesilovač? za normální symetrizační člen) aby byla využitelná na DVB-T (Plzeň-sever) ... pokud to vůbec s ohledem na její pásma versus zisk půjde. Jedná se o starou anténu s plošňákem z PPmP, nikde na webu se mi ale nepodařilo najít "co to vlastně je". Jinak já sám jedu na oprášenou starou velkou plzeň (síto), švagrové jsem dával polské síto s vyhozeným zesilovačem a daným sym. členem (obojí na půdě s výborným signálem). Zde se mi hned nechce investovat cca 600 Kč do nového pořádného síta (půjde standardně na tyč na déšť a mráz), pokud by stávající šlo ještě využít. Budu rád za každou dobrou radu. Díky.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: antena.jpg 
Zobrazení: 335 
Velikost: 214.1 KB 
ID: 7357   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: krabice.jpg 
Zobrazení: 260 
Velikost: 142.1 KB 
ID: 7358  

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Farmar: doporučuji domluvit se v domě na rekonstrukci společné antény, když bude mít každý svoji anténu, bude v tom bordel.

Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od Pitomec Zobrazit příspěvek
    Nejlepší je koupit malé síto (CZ výroba), vyhodit z něho zadní reflektor (to síto) a nechat jenom dipól - výsledek je mnohem lepší, než všechny ty pokojové nesmysly
    Možná ano, mě jen ta zbývající část nepřišla jako inteligentně vypadající bytový doplněk.

Citace Původně odesláno od Pitomec Zobrazit příspěvek
    Zesilovat mizerný signál (protože jiný z pokojových nesmyslů neleze) je imho totéž co dát na Trabanta 16" kola a čekat, že to pojede stejně jako BMW
    Jasně že, já chtěl jen zkusit co se z té antény dá dostat.

Registrace
    Mar 2004

Žádná anténa není bytovým doplňkem

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jakou DVB-T anténu?
    Od Noel82 v sekci DVB-T
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 14-01-2011, 12:52