Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle - sekani HD videa pri praci

kralovicek (20)|26.9.2010 13:54
Ahoj,

mam: Panasonic HDC-TM60(interni pamet)
sestava:
AMD 5900X2, 2x 2GB RAM A DATE DDR 2, Graf- Asus HD2600XT, HDD Western digital 1T.

Video stazeno pres USB z flash karty a kdyz jsem pouzil Pinnacle 12 i 14 tak se mi to pri praci seka.
Prehral jsem si nejterou cast stazeneho videa pres VLC a dela to to same.
Jenom zvuk jde OK.

Mam pomale PC nebo problem se sfotem, pripadne jsem spatne stahl video z kamery?(stazeno zkopirovanim na plochu pres explorer)


Diky za rady


¨Jeste doplnim ze mam nainstalovany WIN732


PS: snazil jsem se najit podobne tema, ale s zadnou kloudnou radnou...
kralovicek (20)|4.10.2010 12:54
tolik rad, napadu a postrehu jsem tedy opravdu necekal:((
ai (2993)|4.10.2010 16:48
MPEG AVC/H.264 a nevim jestli dokonce krome 50i jeste 50p utehle kamerky. To neni format vhodny na editaci. Komp slaby nemas a presto to zrejme nestaci .

Cili- v otazce by bylo dobre uvest format do ktereho kamera nataci (dneska je v tom chaos) a PC, pouze u modelu musi jeden zase na google a zjistit co tam vlastne je:
AMD 2300 Series Shanghai Processors
AMD Opteron Quad-Core 2376 2.3 GHz
AMD Opteron Quad-Core 2378 2.4 GHz
AMD Opteron Quad-Core 2380 2.5 GHz
AMD Opteron Quad-Core 2382 2.6 GHz
AMD Opteron Quad-Core 2384 2.7 GHz
AMD Opteron Quad-Core 2386 SE 2.8 GHz
2GB, 4GB, 8GB, 12GB, 16GB, 32GB
DDR-II
PC2-5300 1333MHz Registered ECC
Multiple Options for SATA-II & SAS Hard Drives
No Graphics Options
kralovicek (20)|5.10.2010 10:06
prvni otazka je relativne jednoducha:

Formát nahrávání MPEG-4 AVC/H.264 (odpovídá standardu AVCHD)
Režim nahrávání HA (17Mbps / VBR), (1920 x 1080) / HG (13Mbps / VBR), (1920 x 1080) / HX (9Mbps / VBR), (1920 x 1080) / HE (5Mbps / VBR) , (1920 x 1080)nahrávání MPEG-4 AVC/H.264 (odpovídá standardu AVCHD)

jde o Panasonic HDC-TM60
http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V%C3%BDrobky/Videokamery/Hybridni+s+interni+pameti+a+SD/HDC-TM60/specifications/3481470/index.html?trackInfo=true

tomu druhemo moc nerozumim co jsi tim chtel rici...chces detailni vypis meho HW?
ai (2993)|5.10.2010 19:59
no ja uz jsem ti vpodstate odpovedel, to neni format vhodny na editaci, cim budes mit mensi datovy tok, tim lip na editaci, mozna dosahnes pri nejakem nizkem datovem toku hranice, kdy ti to skubat nebude

ta druha cast byla o tom, ze klades dotaz a uvedes model pocitace, coz je nanic, protoze kazdy musi zagooglovat co ma ten komp vlastne pod kapotou, za motor ... a ja jsem uz tedy googlil a dal jsem ten vypis co bys asi mohl mit ...

dal u techto narocnych veci dal rozhoduje jak mas komp vyladeny,aby nebyl zaneradeny, casem se windows zpomaluje, pak by nemely bezet veci v backround, apod. , ja striham obycejme mpeg2 a mam zakazane jakekoliv automaticke updaty, scany apod., ....,a protoze ten mpeg4 AVC je narocny na dekoding ani vyladenost v tomto smeru ti nemusi pomoct
MartasKP (710)|5.10.2010 23:47
[quote=ai;299909]
ta druha cast byla o tom, ze klades dotaz a uvedes model pocitace, coz je nanic, protoze kazdy musi zagooglovat co ma ten komp vlastne pod kapotou, za motor ... a ja jsem uz tedy googlil a dal jsem ten vypis co bys asi mohl mit ...
t[/quote]

Ja si myslim,ze uz v uvodu bylo jasne,ze tazatel je dalsi obeti zvanou AVCHD skrytou za fantastickym FullHD ... jestli se nepletu,tak ten PC je postavenej na dvoujadru a jeste od AMD.Nic ve zlym,mam stary jednojadro,ale nesel bych nikdy do AVCHD relativne levne kamery.Protoze tady ta relativne nizka cena je jen cast celkove ceny,ktera naroste za vetsinou UPG PC.
Zjednodusene receno,podivej se na minimalni pozadavky.Tady je copy ze stranek KASA.CZ

"- pro formát AVCHD je vyžadován procesor Intel® Core™2 Duo 2.4 GHz a vyšší
- pro formát AVCHD1920 je vyžadován procesor Intel® Core™2 Quad 2.66 GHz nebo procesor
Intel® Core i7 a vyšší o 1GB RAM"

Takze k te tvoji otazce v uvodnim prispevku.
ANO,MAS SLABE PC.
artam (1147)|6.10.2010 00:51
[quote=ai;299909]no ja uz jsem ti vpodstate odpovedel, to neni format vhodny na editaci, cim budes mit mensi datovy tok, tim lip na editaci, mozna dosahnes pri nejakem nizkem datovem toku hranice, kdy ti to skubat nebude[/quote]
Ne ne, velkost datoveho toku ma vplyv prakticky zanedbatelny.
Velku cast vykonu zozerie dekodovanie do full "nekomprimovaneho" datoveho toku a operacie s obrazom pri tomto full datovom toku. Tych par desiatok "komprimovanych" megabitov za sekundu skutocne nehra rolu. Dekodovanie je dokonca pomalsie z viac komprimovaneho videa a viac ref frames, pretoze sa musi dopocitat predikcia skrz viac snimok dopredu/dozadu.
vivid.sk (11472)|6.10.2010 00:57
[OT]
artam> Ale dekodovanie videa s vyssim bitratom (resp rozlisenim) je naozaj narocnejsie. Nie je to zanedbatelny rozdiel. Samozrejme, netvrdim, ze bude nejaky velky rozdiel medzi 17 a 15MBit. Ale medzi 17 a 5Mbit rozdiel evidentny bude.
[/OT]
ai (2993)|6.10.2010 02:21
No ony ty nizsi datove toky u AVCHD kamer jsou enkodovany "tvrdeji" s vyssim poctem ref.. frames, nez ty s vyssimi toky?
kralovicek (20)|6.10.2010 10:28
Ano, vypada to tak ze jsem naletel....na FULL HD...
CPU je X2 tzn dvojjadro.....
Delat uprage PC se mi rozhodne nechce....

Alle jak to, ze mi prehravani jde dobre?

Mohu ten format tedy nejak prevest na neco co poslape? Pac nejsem jeden z tech, kterym vyhovuje nahrat, ulozit a nestrihat....
artam (1147)|6.10.2010 15:44
[quote=vivid.sk;299996][OT]..Ale dekodovanie videa s vyssim bitratom (resp rozlisenim) je naozaj narocnejsie...[/quote]
Musis porovnavat porovnatelnea rozlisovat, vyssi bitrate != vyssie rozlisenie (!= nerovna sa, to pre neCeckarov :))
A skutocne si to exaktne otestuj, najlepsie si prekmpiluj opensource x264 kodek a povkladaj si timestampy pred a po dekodovani kazdeho GOPu a zapisuj ich do logu. Potom si vezmi jedno video a raz ho skomprimuj s 5Mbps a raz s 20Mbps. Potom to nechaj dekodovat a zistis, ze rozdiel bude skor v neprospech nizsieho bitrate. ;) Tolko k samotnemu procesu dekodovania.
Ina vec je, ze video s nizsim bitrate presuva nizsie objemy dat. Ale len na vstupe. Zvysok rezie, co sa tyka presunu dat je +- rovnaky. Takze uspora u nizsieho bitrate je len v nizsej rezii na presun mensieho objemu dat do vstupu filtra. Vzhladom na celkovu spotrebu strojoveho casu pri dekodovani je to ale prakticky zanedbatelne.
vivid.sk (11472)|6.10.2010 15:49
Naco tak zlozito. Uplne staci softwarovo dekodovat H264 stream a sledovat vytaznie CPU. Pri vyssom bitrate = vyssia zataz CPU.

Nastastie pouzivam HW dekodovanie cez DXVA, takze vytazenie CPU je v mojom pripade skoro nulove, napriek tomu "bird scena" z Earth dala mojmu CPU naozaj zabrat (ked som ju dekodoval softwarovo).
artam (1147)|6.10.2010 15:50
[quote=kralovicek;300027]Alle jak to, ze mi prehravani jde dobre?[/quote]
Pretoze prehravanie a editovanie su 2 podstatne odlisne veci.
[quote=kralovicek;300027]Mohu ten format tedy nejak prevest na neco co poslape? Pac nejsem jeden z tech, kterym vyhovuje nahrat, ulozit a nestrihat....[/quote]
Naco to chces previest do niecoho ineho, ked tvojou filozodiou je ulozit a nestrihat? Nechaj to tak, ako to je. Kazdym prekodovanim do niecoho ineho stracas kvalitu.
artam (1147)|6.10.2010 16:00
[quote=vivid.sk;300069]...Uplne staci softwarovo dekodovat H264 stream a sledovat vytaznie CPU. Pri vyssom bitrate = vyssia zataz CPU...[/quote]
A preto som napisal, ze musis porovnavat porovnavatelne, t.j. musis vediet, co je cim sposobene. Vytazenie CPU v zavislosti s bitrate je o celej omacke procesov okolo, samotny vplyv bitrate na samotne dekodovanie samotneho framu je v porovnani s nimi ako kvapka v mori. :) Staci napriklad zmenit niektory z komponentov po trase, napriklad OS, chipset, mem radic, hdd radic atd a dozijes sa uplne inych zavislosti podla toho, kde mas uzke hrdlo a kde to potom s bitrate (a nielen s nim) funguje priamo umerne.
vivid.sk (11472)|6.10.2010 16:05
:)
To je v poriadku tiez.
Ja skusam na konstantnom zeleze a funguje to priamo umerne. A v principe ma nejako netrapi zavislost inych komponentov, ked mi staci vediet, ze napr. 2Ghz dvojjadro mi na dekodovanie 10Mbit dat. toku staci (stiha), ale na 40Mbit (bitrate Bluray) uz nestiha.

dekodovanie rozumej = plynule pozeranie na TV/monitore.
kralovicek (20)|6.10.2010 19:11
[quote=artam;300070]Pretoze prehravanie a editovanie su 2 podstatne odlisne veci.

Naco to chces previest do niecoho ineho, ked tvojou filozodiou je ulozit a nestrihat? Nechaj to tak, ako to je. Kazdym prekodovanim do niecoho ineho stracas kvalitu.[/quote]


Precti si to jeste jednou, ja chci strihat a rozhodne budu i za cenu horsiho obrazu...Ikdyz skacu do stropu, kdyz jsem zjistil ze to vypada na pomale PC....
ai (2993)|6.10.2010 20:08
[quote=kralovicek;300108]ja chci strihat[/quote]
tento problem se tu opakuje kazdy tyden, samozrejme nic proti tobe, normalne se ptas, mohl by se vyrobit nejaky sticky nebo tak nejak, kamerka s H.264, zaznam hop do PC a PC bud skyta a strih skoro nemozny nebo jeste tak playback ok , a strih skyta,....

napr, muzes na to jit temito zpusoby

-Corel Video Studio X3 ma proxy metodu, ovsem jak spolehlive to je nevim), nactes klipy, ten soft to prepocita na jednoduchsi soubory, ty postrihas a pak ti tam dosadi ty puvodni ..., ten strih s proxy umozni i jine softy, treba Vegas s ruznymi plug-iny, vse je samozrejme takove "neprehlednejsi"

-cestou intermediate kodeku (mezikodeku), placeny je Cineform neoscene, ktery vsechny videa mts prevede na skoro bezestratove video, samozrejme trochu objemnejsi, a az to video pak strihas , ty straty vizualni nejsou skoro patrne, myslim, ze by si nekdo vsim, pod lupou samozrejme, ale co jinak s tim , ze,.... ..., ten intermediate kodek muze byt i jiny, treba Lagarith, a jine , OVSEM to pak musis byt POKROCILY a pouzit radu jinych softu (Virtual Dub nebo Avisynth, mozna treba Mp4cam2avi pro nacteni do Virtual Dubu a dalsi moznosti), i kdyz jsou free neni to hop a hotovo ...

-koupit si mpeg2 HD kazetovou kameru , treba i ojetou, a tu tvou prodat, coz by mohlo i generovat zisk, budou si s tebe delat srandu, ze natacis na kazetku a do PC davas zaznam skrz firewire, ovsem ti si mohou vis co :-)
MartasKP (710)|6.10.2010 21:05
[quote=ai;300119]
-koupit si mpeg2 HD kazetovou kameru , treba i ojetou, a tu tvou prodat, coz by mohlo i generovat zisk, budou si s tebe delat srandu, ze natacis na kazetku a do PC davas zaznam skrz firewire, ovsem ti si mohou vis co :-)[/quote]

Ja bych se osobne za kazetovku nestydel.Jakej je rozdil mezi videem z HD kazetovky a te "fantasticke" FillHD kartovky? Navic spotrebky.Myslim,ze pro laicke oko zadny a pro majitele to znamena usetrene penize ci nervy.A pokud si nekdo bude delat srandu,pak o celem problemu nic nevi a pak bych si asi delal srandu ja z nej,ze ke kamere za 15k musi koupit PC za dalsich 15-20k a ja mam kartovku za 15-20k a nepotrebuju nadupany PC.
ai (2993)|6.10.2010 22:01
vsak ja mam taky HV30, ja uz tu mluvim leta o tom, ovsem lidi jsou lidi, musi mit to, co maji vedle, nekomu vadi aspect ratio 1.333, nekomu pasek, nekomu stahovani do PC, nekomu vsecko, pokud jde do prace a ma vydelano na H.264 kamerku a i7 PC za par dni, ok, pokud ovsem na to musi delat mesice, aby si tohle poridil nema to logiku , specialne kdyz to ma jen kvuli toho videa. Na HD video i z netu pokud se stahuje (u nas je to zda se takovy sport) a hlavne tedy i to sve z kamerky muze mit nejakou levnou $100 player krabicku, $40 router, CAT5 kable a hotovo, pokud PC nestaci. Ja jsem tohle zvolil uz davno , PC P4, HV30, tedy m2t , tenkrat WDTV gen1 (dneska uz je to ausus, jsou dalsi generace) a HD video bylo k dispozici uz pred skoro 2 lety v tandemu z P4 (coz je dneska uz extrem, slabsi, ale jako priklad staci)
MartasKP (710)|6.10.2010 22:57
Ja spis nechapu tu marketingovou politiku vyrobcu kamer /nebo spis chapu/ . Uplny laiky nalakaji na libive napisy na kamere FullHD,AVCHD a 30X a dovnitr daji levny CMOS.
Clovek neznaly veci po ni skoci a pokud chce poupravit video z dovolene,ma smulu.Pokud nechce strihat,stejne si to jen tak na nejakym DVD neprehraje a zbyde mu prehravat to jen v PC nebo pres ruzne dalsi vychytavky jako multimedialni centrum,ale to jsou dalsi penize.
Ja proste tvrdim,ze AVCHD je podvod na lidi a ze by jim meli seriozne rikat i B k tomu A.To by ale potom neprodali ty sroty,co davaji k motorovym pilam.
A pak je tady toto,coz uz je opravdu vrchol.A nikde ani zminka o tom "B"

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/213370-jak-vybrat-nejlepsi-videokameru.html
kralovicek (20)|7.10.2010 10:29
No panove,
zkusim jak rikate vyse nejakou alternativu vyse, treba neco z toho poslape...
vybiral jsem si kameru tak abych to pres SD kartu poslal pomoc ctrl C a V do PC a v pohode strihnul...
Je tady i moznost si postavit nove PC, ale do toho se mi fakt nechce...krom kamery nemam potrebu...
Ted bych nekomu dal pres cumec...
Pritom kdyz jsem projizdel diskuze(ne moc peclive) tak jsem na zadne problemy se strihem nenasel(chapej hledal jsem diskuze "poradte jakou kameru")
No tak uvidime zda neco vymyslim a nastriham....
Prinejhorsim budu jen tupe stahovat a ukladat a v budoucnu si to mozna natsriham na lepsim PC :?

Diky za reakce!
MartasKP (710)|7.10.2010 13:39
Sestrihat bys to mel byt schopen,ale stravis u toho asi mladi.Osobne nemam zkusenost.Nastesti :)

Bohuzel je to tak,nevim sice jaky procento z tech,co si koupi AVCHD kameru chteji strihat.Znam par tech,co s tim nedelaji nic.Pak nechapu,proc si nekoupi fotak.

Me by osobne nenapadlo kdysi taky probihat diskuse takhle do hloubky a vubec by me nenapadlo,ze vyjde na svet nejaky format,davany prevazne do spotrebek a tedy pro ty mene movite z nas,ktery v prumernem PC nezpracujes a na beznem DVD prehravaci neprehrajes.Je to trosku proti logice