Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Winfast DTV Dongle Mini + PVR2

Tremor (24)|26.9.2010 00:17
Zdravim, mam problem s timto usb tunerem.
Zakoupil jsem ho v domeni ze pouziva aplikaci PVR2 na kterou jsem zvyklej ze stolniho PC.
Jenze na cd je uplne jinej soft, kterej me nevyhovuje.
Jde o to ze pokud spustim PVR2, vyhodi hlasku ze zarizeni nebylo nalezeno a po odklepnuti se ukonci.
Pokud ale pripojim tuner ke stolnimu PC kde mam interni tuner od leadteku, usb tuner normalne funguje absolutne bez problemu.
Tusim problem v tom ze se PVR2 spousti automaticky v analog rezimu, coz ten tuner nepodporuje a proto ho nenajde.
Zkousel jsem hledat nejaky ini soubor kde bych nastavil jak se ma aplikace spoustet, ale nic. :(
Nenapada nekoho jak ten problem vyresit?
Pitomec (10211)|26.9.2010 19:51
V první řadě se musí nainstalovat ovladače k tomu tuneru (což není PVR2!!!) a pak teprve ten PVR2 jako obslužný soft.
Tremor (24)|27.9.2010 14:57
Tak to je samozrejmost, jinak by nefungoval ani na stolnim pc... ;)
Pitomec (10211)|27.9.2010 17:55
Moc samozřejmost to není, protože ve stolním PC už nějaký tuner máš a tudíž ty drivery můžou být shodné. Ostatně ta hláška o nenalezeném zařízení by odpovídala přesně tomu, že drivery v NB nainstalovány nejsou (nebo jsou, ale blbě, např. tím, že někdo napřed připojil zařízení do USB a pak šel teprve cosi instalovat, místo aby to udělal opačně).
Tremor (24)|28.9.2010 17:18
Dobre, tak samozrejmost je ze jsem naistaloval drivery, zas tak velkej hnup nejsem.
Jeste sem nevidel ze by USB a PCI zarizeni pouzivalo stejne drivery (sice nepopiram ze je to neni mozne, ale neverim tomu) , navic jsem psal ze software v pc se pousti v analog rezimu, z cehoz vypliva ze nemuze mit stejne ovladace jako usb dongle ktery je pouze digital.
Jinak ovladace jsem samozrejme instaloval az po pripojeni zarizeni do usb, jak jinak ;)


Spis by me zajimalo jak spustit PVR2 defaultne v digitalnim rezimu. Prolez sem registry, hledal jsem ini nebo cfg soubor v kterem by to slo nastavit, zkusel jsem aplikaci spoustet s parametry jako -d ci -digital a proste nic. Tak nevim, ale podle me by to jit nejak melo.
Uz jen proto ze pokud mam PVR2 zapnutou v digital rezimu a vypnu ji, tak se po zapnuti spusti opet v digitalu, coz znamena ze se to nastaveni nekde musi ukladat!

Jeste nejaky napad?
Pitomec (10211)|28.9.2010 20:44
Mně se PVR2 zapíná v tom režimu, v jakém to bylo ukončené a pokud karta nemá analogový vstup, tak tam ani volbu pro analog nemám - tudíž dost pochybuju, že by se u tebe PVR2 spouštěl automaticky v analogu, který u USB karty není. Zkus to ještě v nějakém jiném PC nebo NB, kde žádná karta není a uvidí se, jestli to pojede nebo napíše stejnou hlášku. Víc mě už nenapadá...