Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG-servisné menu

marco.polo (43)|23.9.2010 08:44
Zdravím,vie niekto ako sa dostať do servisného menu na plazme PK250 cez dialkový ovládač?Chcel by som vidieť aký je tam firmaware,kolko hodín už išla........Dík
obor (147)|23.9.2010 23:56
NO to by zaujimalo aj mna u PK950-ky
Mystix (274)|24.9.2010 10:36
Také bych se to rád dozvěděl u mé PK950 :-)
Mystiquee (32)|26.9.2010 14:44
Servisni menu pro LG vypada takto :
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=cs&langpair=en|cs&u=http://www.flickr.com/photos/50622678%40N02/sets/72157624034942871/&rurl=translate.google.cz&usg=ALkJrhiUttMC_vTZBcTzVoMhJdVDW8lGWQ


Ale jak se do nej dostat tod otazka. Ale mohu rici ze je mnohem vice propracovanejsi nez u PANASONICU
deAngello (308)|26.9.2010 20:20
máte na svých plasmách (mám na mysli na TVpanelu) press-tlačitko MENU ?

pokud jo, zkusím poradit postup jak vyvolat Serv.menu
marco.polo (43)|27.9.2010 08:24
tak to máme asi všetci to tlačítko MENU........skúsiš teda poradiť ako na to?
deAngello (308)|28.9.2010 12:52
ok deme nato ...k údajům co zde zmiňujete se dostanete i bez vstupu do Serv.menu

Jak zjistit verzi Firmware - FW version
stisknout MENU na dálk.ovladači -> pak SETUP/Nastavení -> potom Diagnostika - tady najdete aktual.verze FW vašeho TV np. version V03.14.0

varianta 2 - stejná jako níže Host Diagnostics mode
volba MENU -> najet dolů na ikonu OPTIONS/Možnosti (nechat jen označené) -> tlač."1" stisk 7x krát

Jak zjistit počet hodin provozu panelu - PanelTime
stiskni MENU -> RED button(červ.tl) -> pak 4.volba dolů na Product/Service INFO - hodnota UTT (nebo BUT) je xxyy hodin provozu TV
pozn. pokud jste aktualizovali nějaký nejnovější firmware pak tato vlastnost byla LG odstraněna!
...takže si nemůžete ověřit kolik hodin má už panel najeto, ale údajně dle zprávy LG bude dalším new FW údaj vrácen (?)

další možnosti již údajně záleží na modeluTV +verzi a stáří vašeho FW jelikož LG v novějších verzích tyto volby deaktivovala, tudíž tzn. již nemusí fungovat
[COLOR=red]! určitě není třeba zdůrazňovat že vstup a veškeré zásahy v Servisním Menu je pouze JEN NA VLASTNÍ RIZIKO ![/COLOR]
(pokud nevíte co děláte + neověřené zásahy a změny SM ! hrozí umrtvení TV případně i ztráta záruky)

[COLOR=blue]Jak zpřístupnit informační obrazovku[/COLOR] - Host Diagnostics mode
1. Open MENU
2. Go to OPTIONS (but don't press OK, just highlight the OPTIONS)
3. Press the number"1" in your remote 7x times
It doesn't seem as though anything can be really changed or entered once there. It's just a lot of info and status.

[COLOR=blue]Přístup do Servis.menu[/COLOR]
1. varianta 1 - Stiskněte zároveň a podržte tlačítko OK na dálk.ovladači + na TV a vyčkejte 5-10 sekund
1. varianta 2 - Stiskněte zároveň a podržte tlačítko MENU na dálk.ovladači + na TV a vyčkejte 5-10 sekund
2. pop-up výzva k zadání hesla - zadat 0000 nebo 0413

zde je pak možnost zjistit np. výrobce vašeho panelu:
After you entered in the SERVICE MENU
You have to enter EZ ADJUST voice 0. (Tool Option 1) and see what is written on MAKER....
Maker: LGD - CMO - AU0 - SHARP ...these are the 4 options, almost everybody has got the panel LGD or AUO.....

další vychytávky np. jak u nižších modelů (LCD,PDP) zaktivovat USB for Media player+Movie function, THX mode atp.
nebo jak lze i jinak vyvolat Servis.menu pomocí Downgrade FW případně mobilu (Symbian) nebo universalním DO
je možnost vyhledat tady - LG Hack Forum

...tak ať pomůže "good luck" ;)
marco.polo (43)|29.9.2010 09:12
[QUOTE=deAngello;298416]ok deme nato ...k údajům co zde zmiňujete se dostanete i bez vstupu do Serv.menu

[COLOR=blue]Jak zjistit verzi Firmware[/COLOR]
stisknout MENU na dálk.ovladači -> pak SETUP/Nastavení -> potom Diagnostika - tady najdete aktual.verze FW vašeho TV np. version V03.14.0

tak toto teda v TV nemám,nie je tam vôbec funkcia diagnostika:-(.....mám 50PK250,už som ju raz mal v servise,ktovie či mi nezmenili firmware tam....
deAngello (308)|29.9.2010 20:20
[quote=marco.polo;298536]
tak toto teda v TV nemám,nie je tam vôbec funkcia diagnostika:-(.....mám 50PK250[/quote]

testni variantu 2 jak zjist.FW -dopsal jsem ji tam
tím pádem to bude pouze očesaná info tabulka ale včetně verze FW ...tzn. Host Diagnostics mode v tom případě takto již nelze vyvolat
sirdo (1320)|30.9.2010 23:40
vsetko pekne, ale neviete poradit ako sa dostat do servisneho menu u LH9000? hore uvedene sposoby nefunguju...
deAngello (308)|2.10.2010 02:24
njn. je to teda u LG trochu chaos oproti konkurenci , je už zde ale evidentní jak podobným zásahům tímto chtějí a budou chtít snadno zamezit

  • zásadní podstata je zjistit svou verzi FW
dle instruktážních side (viz uvádím níže) je řešením buď FW v.3.15 což je firmware, kterým je odemknut přístup do servisního menu (postup pak OK+OK+heslo viz výše)

k němu se lze dopracovat [COLOR=blue]Downgrade metodou[/COLOR] ...ALE [COLOR=red]! s DURAZNÝM VAROVÁNÍM ! HROZBA umrtvení TV takže je nutné prostudovat předem ![/COLOR]
- platí pouze pro některé EU modely a lze jej provést jen z některých vyšších FW
(př. downgrade z [COLOR=red]V3.47[/COLOR] nebo [COLOR=red]V3.48[/COLOR] je průserovou konečnou! a je tedy nutnost předtím provést Upgrade np. na [COLOR=black]V3.55[/COLOR])
- EU modely na kterých tento firmware hack lze použít:

- postup lze najít zde LG FW hack

doporučovanější metodou jak vyvolat servis.menu a zároveň [COLOR=red]bezpečnější[/COLOR] kde nehrozí umrtvení tv a propadnutí záruky

1. [COLOR=blue]za pomoci mobilu[/COLOR] s Windows Mobile 5/6 nebo se Symbianem případně i PlayStation Portable (PSP-1000)
- postup >> LG IR Hack << včetně dodatků dole (Questions)

2. [COLOR=blue]za pomoci přes univerzální dálkový ovladač[/COLOR] (i obyč no name)
- postup >> UNIVERSAL REMOTE Hack << včetně kódů
- př.pro DO kde je 3místný kód platí 019, 4místný 0119 a 5-ti místný 00019
- pro představu jedna uživatelská zkušenost:

Koupil jsem MD Medion 82 400 na dálkové ovládání ALDI (19.90€), byl pomocí kódu "0119" naprogramován (kód byl na seznamu v manuálu).
Zadal jsem na něm "setup press" a pak dvakrát "AV".
Vyskočí TV okno pro zadání hesla (Zde už použít původní LG dálkáč) - zadá se "0000" a přijde nabídka do Serv.Menu.
Potom "Alternativa 3" možnost. "EMP (JPG)" na "1" a "DivX" v "HD" set.
NE VÍCE JINÉ ZMĚNY (něco se může podělat). Pak "návrat/exit" tlačítko A JE TO!
Zadáte "Menu", stiskněte možnost "USB" je aktivní!
Podle fóra tato metoda lze u všech firmware. Mám 32LH3000 s FW 3.40.

[COLOR=blue]Jak na obnoveni původního továrního FW[/COLOR]
v případě nějakých problémů, nežádoucích změn v servisním menu, nebo použitý firmware není podporován či nefunguje správně,
můžete se pokusit o návrat k TV originál původní firmware - v závislosti na škodách se ale nemusí vždy TV problém napravit,
protože některá nastavení zůstanou po FW změněna (např. USB hack).
postup: volba MENU -> najet dolů na ikonu OPTIONS/Možnosti (nechat jen označené) -> tlač."9" stisk 7x krát
Poté, co by mělo být "obnovení programu dokončeno", měl by se vrátit zpět do původního továrního firmware.
Vajda (17)|8.11.2010 10:38
To jak píšeš, že jsi zadal "setup press" to nebude asi klasické menu že? Já mám 42 LD550 a nemůžu se za boha dostat do servisního menu, koupil sem si tenhle ovladač a nějak mi to nejde ( http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=cs&scy=cz&ctn=SRP3004/10), nemůže mi prosím někdo poradit?
deAngello (308)|8.11.2010 17:05
[quote=Vajda;305879]To jak píšeš, že jsi zadal "setup press" to nebude asi klasické menu že?[/quote]

nezadával jsem to já - ta informace je jen přeložená konkrétní zkušenost jednoho uživatele

"setup press" bude "tlačítko NASTAVENÍ" což na tvém DO asi patrně chybí
deAngello (308)|9.12.2010 00:20
! UPOZORNĚNÍ na ZMĚNU !

výše uvedené odkazy podrobně věnované tématu [COLOR="Blue"]LG Hack[/COLOR] (původně vše na lgusb.wikispaces.com)

přesunuty TADY >> Welcome to OpenLGTV Wiki << (pozn. + ostatní linky budou případně brzy)
Snypo (5)|12.2.2011 17:35
Zdravím vospolok
Mám nový LCD TV LG 32LD350. Pokúšam sa podľa rôznych návodov odblokovať USB port na prehravanie DivX a iných video formátov.

Detailne info o TV:
Model:32LD350-ZA (CEUDLH)
Vyrobený: December 2010
Firmware:03.03.13

Chcem to odblokovať pomocou RS232C,prípadne univerzálneho DO

Na DO mi TV vôbec nereaguje,ani pri automatickom vyhľadávaní kódu.

Vie niekto pomôcť?
Vajda (17)|15.2.2011 15:45
Já to odblokoval přez univerzání DO z lidlu, někde jsem to tu už párkrát popisoval. I bráchovu 32LD350 jsem odblokoval. Přez kabel RS mi to vůbec nešlo, televize vůbec nekomunikovala. Jediná metoda, dálkový ovladač z lidlu (od značky silvercrest) a tam dat přednastavené výrobce na ladění satelitu (asat), vybereš zančku alltech a dáš jen volume nahoru nebo dolu a je to!
Snypo (5)|15.2.2011 18:01
Vajda,ano našiel som tvoje predchádzajúce príspevky a rady.Skúšal som to z univerzalnym ovládačom inej značky a vôbec TV nereagovala.
Ten ovládač z Lidl je l model s ktorým sa ti podarilo dostať do servisného menu?
Snypo (5)|7.3.2011 14:40
Dnes sa mi podarilo aktivovať prehrávanie DivX cez USB :-) Konečne som zohnal Lidl ovládač.Klasicky postup nastavenie na SAT značka ALLTECH ,stačíš gombík hlasitosti + a si v servisnom menu.

Vyskúšam som 4 univerzálne DO a dátový kábel RS232. Pomohol až ovládač z Lidl ,ach jaj :-)
Ďakujem Vajda za rady.
marco.polo (43)|8.3.2011 08:10
Ahoj,aj ja som si včera kúpil ten DO,len neako sa mi nedá dostať do toho menu:-(...môžeš prosím napísať STEP by STEP ako na to?Dík:-)
Krist (376)|10.3.2011 00:42
richie_ke (78)|12.3.2011 23:46
je mozne cez to servisne menu povolit dvb-c tuner aj pre ine krajiny ?
marco.polo (43)|14.3.2011 09:19
tak sa mi konečne podarilo spojazdniť servisné menu,mám PK250 a nemal som povolený vôbec USB vstup od výroby,tak som si ho aktivoval v menu,fotky a hudba idú OK,skúsil som aj rozchodiť Divx,mal som možnosti SD alebo HD v menu,ale ani pri jednom sa neaktivoval.....je možné že to software v TV nepodporuje?