Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-L42D25E přehravání filmů přes externí HD

Tomá?01 (12)|21.9.2010 15:37
Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou zda máte někdo zkušenost se spárováním Panasonic TX-L42D25E a externího hardisku. Pořídil jse si tuto TV a po přečtení návodu a tel. komunikaci se poradcem od spol. Panasonic jsem zakoupil ještě externí hardisk WD MY BOOK ELITE 1 TB pro přehravání filmů, fotek a muziky. Poprvé když jsem HD spojil s TV ( přes USB 2 ) musel jsem se zaregistrovat v TV a zformátovat HD. Následně se HD objevil v nabídce TV. Následně jsem HD chtěl spojit s PC odkud bych nahrál nějaké filmy, ale disk se nezobrazil, musel jsem disk znovu naformátovat a vše bylo ok. Nahrál jsem filmy v DivX a připojil HD zpět k TV. Opět se HD nezobrazil. TV požaduje aby se HD zaregistoval tzn. vymazaní dat z HD a zformátování. Zkusil jsem ještě připojit USB Flash Disk k TV a film na Flash Dsk nahraný normálně běžel. Nevím co s tím tedˇmám dělat. Budu rád pokud mi někdo pomůžete.

Díky Tomáš
matusco (376)|22.9.2010 12:41
Pozri si susedne vlakno k plazmam G20, tam to chalani tiez riesia:

https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=297152&postcount=1150.

Nemam ani jednu TV (G,V,D series) doma, ale pokial tomu dobre rozumiem tak:

1. registraciou a formatovanim HDD v TV bude tento HDD mozne pouzit len a vylucne na tejto TV a to pre ucely nahravania z digitalneho tunera
- takto registrovany disk nie je mozne pripojit k PC a stiahnut z neho nahraty obsah, prip. nan nejaky obsah nakopirovat
- Panasonic v tomto smere chapem. V podstate sa jedna o rozsirenie TV o defacto INTERNY HDD, s ktorym nie je mozne manipulovat a sluzi vyhradne pre ucely telky. Vyrobca mohol do TV natvrdo nainstalovat a od vyroby predavat TV z internym diskom. Kopec ludom by vsak nevyhovovala kapacita disku, znacka, prip. dalsie problemy suvisiace s natvrdo nainstalovanym diskom. Takto - cez USB a registraciu disku k TV - je tento problem elegantne vyrieseny - pripojte si disk aky chcete, mozte si ho lubovolne upgradovat ale vedzte, ze s nim nemozete manipulovat.

2. formatovanim HDD v PC na suborovy system exFAT (Win7 ho ma v ponuke).
- na takto formatovany disk vie zapisovat Win7 a TV Panasonic vie z neho citat
- takyto disk je urceny na manipulaciu
- osobne by som na to nepouzival externy HDD ale radsej USB kluc s dostatocnou kapacitou.

Poradca od Panasonic ti poradil podla toho, na co si sa pytal. Poradil ti kompatibilny externy disk s tvojou TV. Ak chces prehravat - formatuj ho v PC. Ak chces nahravat - formatuj ho v TV.

Osobne si myslim, ze pokial je v domacnosti PC, ktory je technicky mozne prepojit s TV, tak ho je lepsie prepojit ako behat s diskom.


Ako vravim, Panasonic TV doma nemam, som len "premudrely" user z tohoto fora :-), tak ak som napisal kravinu - opravte ma. O Panasonic TV vsak mam zaujem, preto sa snazim radsej vopred zistit co najviac info vopred...