Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

prevodnik VGA na NTSC, PAL

Jimm (45)|21.4.2004 20:02
1) Mám GK ATI Radeon 9100 vivo a výstup na TV přes S-video je jenom černobílý. Ovladačem to není, bo ČB to jede i při bootování (logo atd.).
Kabel je 100% OK, neví někdo čim to může být?
Stejný problém je i na Radeon 9200 TVOUT.

2) Chci postavit převodník VGA na NTSC, PAL ale nemohu sehnat obvod AD722, neví někdo kde ho koupit, prohledal jsem celej web a nic (GM, SOS, .....), nebo jinou variantu zapojení, jak ten dekodér postavit, ale s kvalitním výstupem, tzn S-VIDEO.

děkuji za všechny rady a připomínky
Jimm
Pitomec (10211)|21.4.2004 21:33
Na co je ti S-Video výstup, když tvoje TV ani VCR ho nepodporují... :-? Zapoj to normálně přes CVBS (cinch) a pojede to v barvě.
blueant (820)|22.4.2004 09:50
2 Jimm

A mas na tv vystupe karty nastaveny Pal-G ?
Pitomec (10211)|22.4.2004 15:02
Písmena "B", "G", "D" a "K" nemají u PALu vůbec nic společnýho s obrazem, ale pouze se zvukem ("B/G"=západní zvuková norma, odstup obrazu od zvuku 5,5/5,75MHz a "D/K"=východní zvuková norma, odstup 6,5/6,25MHz), takže v případě samotného obrazu je nastavení úplně fuk (nejedná-li se např. o brazilský PAL M ovšem...).
Jimm (45)|23.4.2004 09:04
[quote=Pitomec]Na co je ti S-Video výstup, když tvoje TV ani VCR ho nepodporují... :-? Zapoj to normálně přes CVBS (cinch) a pojede to v barvě.[/quote]

Myslím, že nemáš pravdu. Moje TV Panasonic 29PS1P (asi ?? tak nějak) umí S-video, tzn. má na předním panelu S-video svtup (AV3) a vzadu scart ( AV2 s-video), AV1 je vstup RGB.

Přes cinch (composite) to právě jede taky jenom černobíle, navíc je horší obraz, na TV jsou lehce rozmáznutý barvy.

(PS: někdy mi to jede v barvě, ale jenom tak 10s až 5minut a pak se to nějak přepne do ČB, zdá se chyba grafiky.

Co zapojit RGB signál z grafiky přímo na TV? AV1 vstup TV má RGB vstupy, takže při nastavení 50hz na monitoru by to mohlo jet?
Nemá někdo s tímto pls zkušenosti, nebo snad i návod jek to zbastlit?

Normu i vše okolo je nastavený 100% OK, už kvůli tomu, že se někdy stane a po restartu PC naskočí barva, ale po nějaké době se grafika přepne, poznám to vždy, problikne mi monitor.

Pro Pitomce: Co je to CVBS? :-?


Jimm
Pitomec (10211)|23.4.2004 15:03
Pokud to máš propojený přes S-Video a TV taky S-Video podporuje, tak je skutečně chyba někde v nastavení grafiky.
CVBS je kompozit signál (propojení přes cinch, scart nebo bnc).
Co se týká RGB, tak nejspíš neuspěješ.
Jimm (45)|27.4.2004 15:08
Na netu jsem našel zapojení z D-SUB konektoru na SCART (RGB) vstup TV nebo videa, tak to odzkouším a dám vědět výsledek.

Jimm
jchmelik (1)|29.4.2004 10:58
Chip AD722 se uz prestal vyrabet a asi ho ani nesezenes, ale jsou jeho novejsi tipy AD723, AD724... Nevim jakej je mezi nima presne rozdil. Muzes je sehnat zadarmo jako samply od http://www.analog.com
Tam se zaregistruj a pak vyber chip a dej order samples. Me od Analogu vzdy vsechno doslo, tak si myslim ze by to melo bejt bez problemu.
Honza
Anonymous (825)|30.4.2004 17:16
jimm: To nepude protože RBG (a celk) výstup nemá synchro se zdroj.videem, tak už jen proto, navíc mizerná kvalita převodníku debilních ATI karet ...

RGB může být in v TV, to ale neznamená že jde plnohodnotný "IN". (může to být spojeno do compozitu a hraje to taky ale kvalita je pak stejná.
StD (8612)|30.4.2004 18:20
No toto?? Co to má být: ...debilních ATI karet... ??? To už tady zase dlouho nebyl nějaký pořádný flame :-!!! ?? TAKE IT EASY!! :-D
Anonymous (825)|1.5.2004 12:34
No, nevím co si mám myslet o "ATI" kartách když cca za 5 let od AIW který byl "fatal error" ATI neuvedla na trh výrobek který by fungoval tak jak má.
Obraz je bída a utrpení, nastavení (SW) je na úrovni houpacího koně, takže použitelnost nulová.

Co je ale velmi důležité je sám fakt o výstupu z gr.karet všeobecně, jak sem se zmínil tak u gr.karet jde pořád 100Hz nebo 50 atd.a to je řízené z krystalu ale u spec. video karet s HW výstupem se řídí frekvence podle zdroje videa, takže bez vypadlých snímků jak zvukových tak obrazových , a to je parametr nekvalitního přehrávání na monitoru či výstupem na TV z Gr.karty.
Miuvek (858)|3.5.2004 15:12
Může to být taky špatným nastavením TV. Já mám u Thomsona AV3 osazen jak CINCHem (kompozit), tak S-Video. V nastavení TV se pak musí vybrat, chci-li mít AV3 jako kompozit, či S-video, jinak jede blbě a černobíle (vyzkoušeno)
walldemar (4)|3.5.2004 15:54
Jimm : prosím ťa vieš pripojiť D-BUS (výstup graf. karty) na RGB SCART TV ?

Potrebujem pripojiť TV-P na graf. kartu PCI pod MS-DOS, ktorá nemá TV výstup.
Jimm (45)|8.5.2004 17:29
Zapojení mám, ale nějak to nefunguje. Jsou ta dva tranzistory, zenerka a pár odpůrků. Možná mám v zapojení chybu či co.

jinak návod je zde:
http://www.root.cz/toASCII.eng/clanek/1212

Já mám trochu jiné zapojení, později to sem hodím.

Jimm[/code]
Jimm (45)|9.5.2004 15:57
Jinak je ještě zapojení převodníku v AR1/2001 (nebo 2002 nevím jistě)
Je na to potřeba převodník AD722 (už se asi nevyrábí), nebo novější AD723 ....

Nikde ho nemohu sehnat, pokud někdo ví kde, napište, budu mooooc rád.

Jimm
walldemar (4)|20.5.2004 15:02
Jimm: kábel s tej adresy funfuje , ale problém je s podtaktovaním karty
na 50Hz zobrazovacia a 15kHz vychylovacia frekvencia, ktoré potrebuje TV.

Dá sa to spraviť hardwerovo? alebo ako to spraviť pod Dosom?