Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problém s připojením phillips 32PFL3403D/12 k pc přes hdmi

cyraxx (9)|18.9.2010 00:28
dobrý den mám problém který bez úspěchu řesím už 4 den.
mám lcd televizor phillips 32PFL3403D/12 ke kterému jsem připojil svoje pc přes grafickou kartu gainward gtx 260 896 mb pod op. systémem win 7 64 bit
skoušel jsem všechno co mě napadlo a o čem jsem se dočetl
můj problém je ten že u že když televizor přepnu do režimu pc hdmi tak se mi objeví obraz plochy a neurčitých intervalech se obraz vypíná (zčerná) intervaly nejsou pravidelné .když se mi vypne obraz televize hlásí:tento formát videa není podporován a pak že není signál a pak se zase zapne to když si chci pustit film intervaly vypínání jsou kratší.někdy obraz plochy drží až cca 10 vterin bez výpadku.
mám pozlacený silný 10 m kabel hdmi a hdmi

vše co jsem zkoušel

skusil jsem jiný méně kvalitní 2 m kabel a furt to samé přitom na dvd funguje bez problému
měnit rozlišení v nvidia kontrol panel a ručně upravovat frekvence atd.
stáhnout nové ovladače grafiky,
změnit zástrčku v tv na slot 2 a 3
stahnout nový firmware na tv Verze: 000.064.079.000, Soubor Zip, 25.66 MB, Datum zveřejnění: 2010-01-20
ale tento mi tv nenajde soubor je ve formátu .upg
a v televizi je 0.64.79.0 datum 22-12-2009
jediné co se mi tedy nepovedlo bylo nahrát nejnovější firmware,televize ho prostě nenašla a nevím proč

nemáte tedy nekdo zkušenost jak propojit tento model tv s pc aby nevypínal při sledování filmů obraz
předem všem děkuji
1hroch (865)|18.9.2010 16:16
Nemam osobni zkusenost s timto modelem, mam k dispozici 32PFL7864H a 37PFL5404H.
Upgrade firmware:
1. Stazeny firmware rozbal do rootu flashky.
2. Pri zapnute TV vraz flasku do USB v TV.
3. Obrazovka zcerna,po cca 10 sec znovu nabehne screen s prubehem upgrade firmwaru.
4. Po dokonceni upgrade te vyzve k restartu. Jednoduse provedes pomoci DO prepnutim TV do Standby a znovu zapnutim.

Mam W7/64bit i WXP/32bit, GTX 260, ovladace W7 Nvidia 258.96. Kabel HDMI 10m od Krup za 220,-Kc. Vse bez problemu.
Na Nvidii nastav pouze TV, zadne klonovani, dual wiev apod. Rozliseni zadej nativni pro TV, u tebe 1366x768, pro zobrazeni coy monitor obnovovaci frekvenci 60Hz, u filmu pak muzes prejit na 50, ci 24 Hz.
V TV se presvedci v menu OBRAZ, zda mas nastaven na neprepocitany, tzn. jak vyleze z grafiky PC, tak bude zobrazovan.
Jeste vyzkousej oba dva vystupy na graficke karte.
Pokud nebude chodit jak upgrade, tak video z PC, vypada na problem v TV.
cyraxx (9)|18.9.2010 19:15
[quote=1hroch;297337]Nemam osobni zkusenost s timto modelem, mam k dispozici 32PFL7864H a 37PFL5404H.
Upgrade firmware:
1. Stazeny firmware rozbal do rootu flashky.
2. Pri zapnute TV vraz flasku do USB v TV.
3. Obrazovka zcerna,po cca 10 sec znovu nabehne screen s prubehem upgrade firmwaru.
4. Po dokonceni upgrade te vyzve k restartu. Jednoduse provedes pomoci DO prepnutim TV do Standby a znovu zapnutim.

Mam W7/64bit i WXP/32bit, GTX 260, ovladace W7 Nvidia 258.96. Kabel HDMI 10m od Krup za 220,-Kc. Vse bez problemu.
Na Nvidii nastav pouze TV, zadne klonovani, dual wiev apod. Rozliseni zadej nativni pro TV, u tebe 1366x768, pro zobrazeni coy monitor obnovovaci frekvenci 60Hz, u filmu pak muzes prejit na 50, ci 24 Hz.
V TV se presvedci v menu OBRAZ, zda mas nastaven na neprepocitany, tzn. jak vyleze z grafiky PC, tak bude zobrazovan.
Jeste vyzkousej oba dva vystupy na graficke karte.
Pokud nebude chodit jak upgrade, tak video z PC, vypada na problem v TV.[/quote]



zajímavé akorát je když stáhnu tento soubor :autorun22m.upg a dám flashku do tv tak mi tv nic nenajde ,jak to?
1hroch (865)|19.9.2010 18:31
A ostatni veci ti z POUZITE flashky chodi? - obrazky, nejaka videa s podporovanymi formaty TV.
Muze se stat, ze nektere flashky maji velky odber a TV je nestaci proudove nakrmit.
Jinak je moznost manualniho upgrade z menu - viz obrazky. Sam jsem nemusel tuto metodu nikdy vyuzit (vzdy probehla automaticka), takze nemohu rici, zda funguje.
Podrobny navod na aktualizaci na strankach Philips:
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpcontent.pl?tmplt=ePlatform - Philips&scy=CZ&slg=CES&mid=Link_Software&sct=LCD_TV_SU&cat=TV_CA&session=20100919120804_90.183.4.166&grp=SOUND_AND_VISION_GR&ctn=32PFL3403D/12&dct=FUS&did=ENG&reldct=FUR&file=/files/3/32pfl3403d_12/32pfl3403d_12_fur_eng.pdf#toolbar=0&zoom=100
URL adresu treba rucne celou zkopirovat a vlozit do prohlizece.
Doporuceni:
1. Zkus jinou flashku
2. Nemit na flashce nic jineho, nez soubor "autorun22m.upg" (u mne neni problem mit na flashce jeste cokoliv jineho)
P9190182.JPG P9190183.JPG
cyraxx (9)|20.9.2010 13:24
zjistil jsem že v televizi bych měl mít nejnovější firmwre proto mi to asi televize nechce najít ale fak nevím co s tím vypadáváním obrazu
1hroch (865)|20.9.2010 14:31
Mohu vyzkouset, zda TV pozre stejny firmware.
1. S tim dlouhym 10m kabelem ti DVD player chodi?
2. Jaky mas antenni rozvod? Spolecna antena? Zkus vytahnout antenu z TV!
3. Zkus napajet TV i PC z jedne zasuvky - odstraneni ruznych zemnich potencialu.
4. Odpoj vsechny ostatni vstupy od TV.
cyraxx (9)|20.9.2010 15:16
tak to vypadá na kabel protože když ho pripojím k dvd tak se mi zobrazí že není video signál a nepodporovaný formát videa skusím si pořídit jiný díky za pomoc
cyraxx (9)|20.9.2010 15:31
tak ted sem ten kabel smotal ,skusil ho opět připojit k dvd a kabel jde bez problémů ale předtím nešel fakt nevím asi vyskouším ještě stejně jiný kabel
cyraxx (9)|20.9.2010 15:32
ale ted je to napajené dvd i tv z jedné zásuvky předtím ne ještě zkusím ty zásuvky
1hroch (865)|20.9.2010 19:46
No vidis, tak jsi pokrocil o kousicek dopredu.
Stejny problem mam s kabelem Mini HDMI C - HDMI A - propojeni kamery s TV - chvili jde, pak vypadne obraz, kdyz s nim pohnu v kamere nebo i o kousek dale. tak opet nabehne.
Zkus pripojeny kabel nahybat primerenou silou v konektorech na obou stranach, tzn. u Tv i u DVD, kdyz se nebude nic dit, tak po cele delce mirne po kouscich prohybat ve vsech smerech - pokud by byl prelomeny, tak se mozna podari najit kontakt - musis ale pomalu, protoze i po navazani spojeni TV chvili trva, nez zobrazi signal na screenu. Rychlejsi metodou je zkusit kabel nekde jinde, popr. i na vice mistech.

Zkusil jsem i upgrade stejneho firmware, ktery jiz v TV je:
1. Soubor na flash, strcen do USB pri zapnute TV dle Philips manualu. Pouze zobrazil seznam adresaru na Flash, nic dale se nedelo.
2. Pri pokusu o manualni upgrade z Flash (jak jsem vyse daval obrazky) - dole v bilem pruhu napsal "Nebyl nalezen zadny software"
cyraxx (9)|20.9.2010 20:44
tak jsem vyzkoušel vše co šlo když sem 10 m, kabel připojil k dvd tak šel ale k pc i přez stejnou zásuvku obraz blikal nevím jesstli je pc na obraz náročnější. asi si zkusím koupit lepší kabel,přitom je kabel silný má stínění na obou stranách a je pozlacený ještě se zeptá m začka kabelu co máš je krup nebo se tak jmenuje firma?
cyraxx (9)|20.9.2010 20:56
[quote=1hroch;297583]No vidis, tak jsi pokrocil o kousicek dopredu.
Stejny problem mam s kabelem Mini HDMI C - HDMI A - propojeni kamery s TV - chvili jde, pak vypadne obraz, kdyz s nim pohnu v kamere nebo i o kousek dale. tak opet nabehne.
Zkus pripojeny kabel nahybat primerenou silou v konektorech na obou stranach, tzn. u Tv i u DVD, kdyz se nebude nic dit, tak po cele delce mirne po kouscich prohybat ve vsech smerech - pokud by byl prelomeny, tak se mozna podari najit kontakt - musis ale pomalu, protoze i po navazani spojeni TV chvili trva, nez zobrazi signal na screenu. Rychlejsi metodou je zkusit kabel nekde jinde, popr. i na vice mistech.

Zkusil jsem i upgrade stejneho firmware, ktery jiz v TV je:
1. Soubor na flash, strcen do USB pri zapnute TV dle Philips manualu. Pouze zobrazil seznam adresaru na Flash, nic dale se nedelo.
2. Pri pokusu o manualni upgrade z Flash (jak jsem vyse daval obrazky) - dole v bilem pruhu napsal "Nebyl nalezen zadny software"[/quote]

z toho je tedy poznat že starší nebo stejný firmware tv nenajde
1hroch (865)|20.9.2010 21:16
cyraxx (9)|20.9.2010 21:21
[quote=1hroch;297607]Mam tento kabel:
http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=987[/quote]
ok díky za strávený čas v této diskusi objednám si ho taky přece jenom to není zas tolik penězaby to nestálo za zkoušku
1hroch (865)|20.9.2010 21:24
Blika ti to stejne jako v prvopocatcich nebo doslo k nejake zmene?
1. Nemas moznost ten tvuj kabel vyzkouset na jinem PC?
2. Nemas moznost zkusit jinou prechodku DVI -> HDMI na vystupu graficke karty?