Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LED 3D Samsung UEXXC7000-skusenosti,rady,tipy...

sefko690723 (12)|17.9.2010 15:59
Som majitelom LED 3D TV Samsung UE40C7000 a kedze sa vseobecne na forach o tejto rade televizorov moc nepise, rad by som sa podelil so skusenostami, nastavenim pripadne nejakymi radami aj pre dalsich majitelov. Doteraz som mal dve plazmy, jednu Samsung HD Ready a druhy Panasonic, ten uz bol full HD, ale Samsung mi za 3 roky presne na den odisiel (vraj vypaleny plazmovy panel) a na Panasonicu sa zrazu zo super cierno ciernej zacinala tvorit super sivo siva a tak som ho radsej rychlo predal. Obi dve plazmy boli 42 palcove uhlopriecky a co sa tyka obrazu, bol som nadmieru spokojny, ale po tychto skusenostiach s plazmami som sa rozhodol pre zmenu a vahal som medzi LCD a LED. Chcel som si ich porovnat a vidiet rozdiel nazivo, tak som sa vybral do obchodu. Zasiel som do predajne DATART v AVION shopping parku v Bratislave. Tam maximalna ochota. Porovnaval som LCD LE46C750 a LED UE46C7000, obi dva 3D. Do obidvoch televizorov mi najprv dali rovnaky film z blu-ray a potom mi pustili tv prijem. Porovnal som si nastavenia oboch TV v ich menu a pri zhruba podobnom nastavení a subeznom prepinani jednotlivych rezimov ktorych hodnoty maju prednastavene skoro identicky jednoznacne vyhral ten LED. Aj ked som porovnaval sledovanie 3D filmu, tak ten LED mal celkovo krajsi obraz. No ale aby som sa tu nerozpisoval o nezaujimavych veciach, tak prejdem k veci.

Telkac som objednaval cez internetovy obchod ALZA a dostal som k nemu (udajne zadarmo) jedny 3D okuliare na baterku a blu-ray prehravac Samsung BD-C6900 s podporou 3D. Krabica celkom lahka, az som bol prekvapkany, ze ho bezproblemov odnesie jeden clovek. Po rozbaleni vsetko ako ma byt. Montaz stojana tiez zvladne jeden clovek. Televizor je taky tenky, az som sa bal, aby som ho nezlomil. Pripojil som na neho cez HDMI: PS3, domace kino, HDD WDTV player a Blu-ray player. Do komponentu som pripojil XBOX360. Dalej som pripojil sietovy kabel k netu, optickym kablom som ho prepojil s domacim kinom. Do audio vystupu som pripojil zakladnu k bezdratovym sluchadlam a aby som nezabudol, pripojil som antenu pre prijem analogoveho TV signalu (UPC Chello). Zapol som TV a v podstate som ju mal cez Plug&Play za chvilku nastavenu. Teraz si nepamatam, ci si to stiahlo a aktualizovalo novu verziu firmwaru hned, alebo az po nastaveni. Odskusal som vsetky pripojene pristroje, z ktorych sa mi PS3, BR a domace kino sparovalo funkciou Anynet+. Skusal som prehravat cez USB divixy, DVD aj mkv, prehralo ich bez problemov akurat jedno mkv mi neprehralo. Co som bol prekvapeny, tak tento TV pri prehravani z USB dokaze dekodovat DTS zvuk. A napriklad ked su titulky vlozene priamo v mkv, tak ich nezobrazuje korektne. Musia byt prilozene k mkv s rovnakym nazvom. Dokonca sa daju prehadzovat aj zvukove stopy a titulky ak ich ma film viac. Co ma sklamalo, ze TV nedokaze nahravat na vlozeny USB. Na nahravanie z TV je asi potreba mat pripojeny externy HDD. Mam sice dva 500GB HDD, ale mam ich obi dva skoro plne a televizor vyzaduje po pripojeni ten HDD naformatovat, takze som zatial nahravat z TV neskusal.

Co sa tyka nastavenia obrazu, tak az vcera som sa konecne asi 4 hodiny hral nastavenim jednotlivych rezimov a da sa s tym fakt celkom slusne pobavit. Odhodlal som sa k tomu preto, lebo som tam mal zapnutu nejaku funkciu, ktora mi zo vsetkeho robila obraz ako v inscenacii, alebo telenovele a uz som sa na to fakt nemohol pozerat aj napriek tomu, ze s obrazom som bol nad moje ocakavanie velmi spokojny. Zistil som, ze ten telenovelacky efekt robi funkcia LED MOTION PLUS. Takze ked som ju vypol, obraz bol uz taky, na aky som bol zvyknuty. Najskor som nastavoval rezimy obrazu podla odporucania z nejakeho UK fora (nasiel som tie odkazy na tomto fore), ale bud to boli nastavenia na model LCD LE46C750 alebo na LED rad 8000. Tak som improvizoval, nastavil som to podla tohoto a potom som si to doladil podla seba a to som fakt az potom ziral, aky obraz sa da vykuzlit. Dokonca to ma taku super funkciu, ze z mojho hnusneho otrasneho zrniteho televizneho prijmu, ktory sa skoro vobec nedal pozerat urobilo taky nadherny obraz, ze som tomu neveril. Zrnenie zmizlo, krasne vyhladilo hrany. Myslim, ze je to funkcia redukcie sumu. No kazdopadne, ak bude mat niekto zaujem, tak sem mozem hodit tie moje nastavenia. Samozrejme tym netvrdim, ze su tak genialne, ze budu vyhovovat vsetkym, ale kazdy si ich moze potom doladit ako potrebuje.

No a co sa tyka 3D obrazu, tak to je nieco uzasne. Viem, ze podla expertov to nieje este na 100% dokonale, ale ten kto tvrdi, ze 3D je blbost, tak je u mna klamar, ktory strasne zavidi, ze to nema. Ked som si doma v noci zapol Monsters vs. Aliens 3D, tak som to s rozcapenou hubou dokukal az do konca a pri zaverecnych titulkach som zistil, ze mam pod sebou mlaku slin ktore mi z huby vytiekli. Skoda, ze to je zatial jediny film, ktory sa mi podarilo v 3D zohnat, ale prave vysli nejake dalsie 3D filmy, takze som zvedavy. Skusal som aj konverziu z 2D na 3D. Pri beznom televiznom vysielani mi pripada ten obraz skor plasticky ako 3D, uz viac to je vidiet na divix-e alebo na blu-ray. Ale comu som nechcel verit, skusal som v konverzii do 3D hrat nejake hry s PlayStation 3 a to je teda parada. Samozrejme kazdu hru to konverzuje inak, niektoru lepsie, niektoru horsie. Skusal som ich viac, ale napriklad taky Demons Souls, to je zazitok. Kto neuvidi, neuveri. Skutocne zazitok. Este by som chcel doplnit, ze aj pozorovaci uhol je celkom dobry. Z boku je obraz trochu svetlejsi, ale co som mal moznost vidiet u svojich znamych nejake LCD, tak sa to neda ani porovnat. Z uhlu, z ktoreho v pohode pozeram LED uz u kamosa na LCD nic nevidilm len odlesk obrazovky. Aj som sa trochu bal svetlych map na tmavej obrazovke, ale trosku mi presvita len lavy spodny roh, a to si fakt vsimne len clovek, ktory sa na to zameria. Myslel som si, ze to bude horsie.

Viac ma zatial nenapada, kedze som v praci a mam frmol. Som presvedceny, ze budu nasledovat aj nejake negativne prispevky od super odbornikov, ktory s tymto televizorom nemaju ziadne skusenosti, takze by som chcel len preventivne pripomenut, ze tento televizor nevychvalujem ako 100% kvalitny, neprekonatelny a najlepsi na svete. Len pisem svoj subjektivny nazor ako uzivatel a vyjadrujem iba svoje doterajsie skusenosti. Mam ho len 2 tyzdne a mozno budem na neho za pol roka nadavat a predam ho, ale zatial som fakt velmi velmi spokojny a vobec nelutujem, ze som ho kupil.
jarino1978 (8045)|17.9.2010 16:36
z PSN si stiahni 3D verzie známych hier ( aj keď len demo, ale sú real 3D, napr. Motorstorm 3D ). K nám sa dostanú 3D BD filmy až na jar 2011... Ale hovorí sa o 2 filmoch....
sefko690723 (12)|17.9.2010 16:43
Vďaka za tip na tie 3D demáče. To ma nenapadlo. Prídem domov a hneď ťahám.
kolci (24)|17.9.2010 22:38
Konecne niekto kto vyzdvihlo samsung :) Ja mam 40c6500 a som spokojny je to skvela TV. Poprosil by som tvoje nastvenie, rad by som ho vyskusal. dik
obor (147)|18.9.2010 00:58
To:sefko690723
Super popisane prve pocity a skusenosti. Keby ludia takto pisali viac. Dik.
Karel129 (503)|18.9.2010 10:57
Nechci rejpat, ale prvni pocity jsou vzdycky nejlepsi :-E.Po 14 dnech-mesici to uz je jina.
vivid.sk (11472)|18.9.2010 11:12
Co ma sklamalo, ze TV nedokaze nahravat na vlozeny USB.

A co ti ma nahravat, ked chytas z analogoveho tunera? Na nahravanie potrebujes digital (DVB-T), kedze ide len o ukladanie streamu (nie o skutocny encoding).

Zial, na PVR je dobre mat zvlast disk, kedze ten nikde inde neprecitas (zrejme nezmyselna ochrana koli autorskym pravam). Ano, disk ti TV sama naformatuje.

Myslim, ze budes pozitivne prekvapeny, ked budes TV krmit priamo digitalnym signalom (nie UPC analog).
sefko690723 (12)|18.9.2010 12:19
Tak som si posťahoval nejaké demá 3D hier na PS3 a vychutnal som si to. To je úplne iná zábava ako klasické 2D zobrazenie. Keď som hral Wipeout, tak sa mi normálne na začiatku ako keby zakrútila hlava, ani sa mi to nedarilo hrať, normálne som sa najskôr nevedel orientovať v tom priestore, ale to bolo tak 3 - 4 minúty. Potom to išlo super. Odskúšal som aj Motorstorm a ešte jednu takú logickú arkádovú strieľačku. Paráda. No a poďme k tomu nastaveniu. Hral som sa len s nastavením profilov ŠTANDARDNÝ a FILM.

Profil: ŠTANDARDNÝ (takto ho mám nastavený pri analógovom sledovaní TV)
Podsvietenie: 13
Kontrast: 95
Jas: 47
Ostrosť: 75
Farba: 55
Odtieň: 50/50

Rozšírené nastavenia
Odtieň čiernej: Vyp.
Dynam. kontrast: Vyp.
Detail tieňa: -2
Gamma: 0
Špeciálna šablóna: Vyp.
Len režim RGB: Vyp.
Farebný priestor: Základný
Vyváž. bielej 10b: Vyp.
Odtieň pleti: 0
Zostrenie obrysov: Zap.
xvYCC: Vyp.
LED Motion Plus: Vyp.

Možnosti obrazu
Odtieň farby: Normálny
Veľkosť: Prisp. veľ. obrazu
Režim obrazu: 16:9
Digitálna redukcia šumu: Automatická
Filter MPEG šumu: Automatický
HDMI úroveň čiernej: Normálna
Režim filmu: Vyp.
Motion Plus: Vyp.
Čas autom. ochrany: 2 hodiny
Pozn: Je to asi troška viac farebné, ale mám to hlavne kvôli mojej 2,5 ročnej dcére, ktorá v jednom kuse cez deň fičí na Jim-Jam a Animaxe a takto je ten obraz na rozprávkových kanáloch krajší. Zatiaľ je toto relatívne najlepšie nastavenie ktoré sa mi podarilo ako-tak navoliť. Ale ešte stále sa mi zdá, že to nie je ono.

Profil: FILM (takto ho mám nastavený na HDMI vstupe)
Podsvietenie: 12
Kontrast: 95
Jas: 55
Ostrosť: 70
Farba: 70
Odtieň: 50/50

Rozšírené nastavenia
Odtieň čiernej: Vyp.
Dynam. kontrast: Vyp.
Detail tieňa: -2
Gamma: 0
Špeciálna šablóna: Vyp.
Len režim RGB: Vyp.
Farebný priestor: Automatický
Vyváž. bielej 10b: Vyp.
Odtieň pleti: 0
Zostrenie obrysov: Zap.
xvYCC: Zap.
LED Motion Plus: Zap.

Možnosti obrazu
Odtieň farby: Normálny
Veľkosť: Prisp. veľ. obrazu
Režim obrazu: 16:9
Digitálna redukcia šumu: Automatická
Filter MPEG šumu: Automatický
HDMI úroveň čiernej: Normálna
Režim filmu: Vyp.
Motion Plus: Čistý.
Čas autom. ochrany: 2 hodiny
Pozn. V tomto prípade je ten obraz trošku tmavší, ale keďže filmy pozerám prevažne večer a v noci keď už mám relatívne kľud tak pri sledovaní v tme je toto pre mňa momentálne najoptimálnejšie nastavenie. Nastavoval som to pri filmoch Avatar, Indiana Jones 4, Piráti z Karibiku 1, Tomb Raider 2 a Gladiátor, všetko mkv v kvalite 1080p. Trochu mi z toho drbalo, lebo každý film hral obrazovo inak a toto nastavenie je vlastne kompromisom k viacerým filmom. Takže keď sa niekomu bude zdať toto nastavenie pri nejakom filme moc svetlé, pri inom filme môže byť skvelé a pri ďalšom trošku tmavšie. Noa v podstate si to každý môže ešte prispôsobiť podľa svojich potrieb.

Ďalej som zistil som, že keď si nakonfigurujem rovnaký profil (napr. Film) na TV a inak na HDMI vstupe, tak si ho televízor uloží do pamäte. Takže vlastne rovnaký profil si pamätá svoje rôzne nastavenia pri režime sledovania TV a pri externých vstupoch. Preto som dal poznámku ku každému z nastavených profilov. Ono ako sa poznám, tak pri týchto nastaveniach určite nevydržím dlho a budem sa s tým babrať hneď, ako na to budem mať chuť a čas, takže určite si ten televízor poriadne rozladím. Ešte budem rád, že som sem tie nastavenia dal. Aspoň sa k nim môžem kedykoľvek vrátiť. Ešte ma štve, že na diaľkovom ovládači mi chýbajú nejaké dosť podstatné tlačidlá. Napríklad postrádam tlačidlo TV, ktorým sa viem z externého vstupu napr. z domáceho kina prepnúť hneď na sledovanie TV. Nie je tam tlačidlo PIP, táto funkcia sa dá zapnúť a vypnúť len v MENU cez nastavenia a to je dosť zdĺhavé a otravné. Využíval som to dosť často, keď som hral nejakú hru a žena chcela pozerať nejaký seriál alebo film ktorý mal začať o 20:00 hod a Markíza a JOJ vždy začnú aj o pol hodinu neskôr. Tak som si tam mrskol PIP a žena nebola v strese a ja som mohol v kľude ďalej mastiť hru.Zostalo mi z mojej prvej Samsung plazmy diaľkové, ktoré je kompatibilné aj s týmto a asi aj s ostatnými TV Samsung. Na ňom tieto tlačidlá mám, ale zase na ňom nie sú také, ktoré potrebujem k tomuto TV. Tak mám zatiaľ obi dve diaľkové vedľa seba a zatiaľ ich používam striedavo podľa potreby. A ešte posledný poznatok, keď niekoho otravuje tá hudobná zvučka pri zapnutí a vypnutí TV, tak sa dá vypnúť v MENU - NASTAVENIA - VŠEOBECNÉ - FastStart. Treba ho nastaviť na Zap.
sefko690723 (12)|18.9.2010 12:31
Ešte by som chcel dodať, že plánujem kúpiť nejaký lepší Satelitný HD príjmač. Včera som sa zastavil u kolegu ktorý má satelit a tam som videl, že je to tiež rozdiel medzi analógovým a digitálnym príjmom. Asi to bude DreamBox alebo AZBox HD Premium Plus. K tomu CSlink s priplatenými HD kanálmi a nebudem musieť nadávať na nekvalitný analógový príjem od UPC. A to už u mňa boli asi 2 x kvôli kvalite obrazu. A čo sa týka toho nahrávania, tak z toho som nie som sklamaný že to na USB nejde. Ja totiž ani moc televízne vysielanie nesledujem. Ešte mám na HDD toľko filmov a seriálov v HD kvalite, že to nestíham pozerať. Ešte si tak pozriem televízne noviny, ale skoro všetky filmy a seriály čo momentálne vysielajú som videl už pred rokom prípadne aj viac a tie čo pozerám teraz budú v TV vysielať možno za pár rokov. Tento televízor som si kupoval hlavne kvôli sledovaniu filmov a seriálov v HD kvalite či už z blu-ray alebo z mkv a k hraniu hier na konzolách ktoré mám ako XBOX360 a PlayStation 3. Takže prevažné sledovanie TV vysielania rieši moja manželka, ktorá je na materskej aj s dcérou.
lerby (906)|18.9.2010 14:08
[quote=sefko690723;297317]Ešte by som chcel dodať, že plánujem kúpiť nejaký lepší Satelitný HD príjmač. Včera som sa zastavil u kolegu ktorý má satelit a tam som videl, že je to tiež rozdiel medzi analógovým a digitálnym príjmom. Asi to bude DreamBox alebo AZBox HD Premium Plus. K tomu CSlink s priplatenými HD kanálmi a nebudem musieť nadávať na nekvalitný analógový príjem od UPC. A to už u mňa boli asi 2 x kvôli kvalite obrazu. A čo sa týka toho nahrávania, tak z toho som nie som sklamaný že to na USB nejde. Ja totiž ani moc televízne vysielanie nesledujem. Ešte mám na HDD toľko filmov a seriálov v HD kvalite, že to nestíham pozerať. Ešte si tak pozriem televízne noviny, ale skoro všetky filmy a seriály čo momentálne vysielajú som videl už pred rokom prípadne aj viac a tie čo pozerám teraz budú v TV vysielať možno za pár rokov. Tento televízor som si kupoval hlavne kvôli sledovaniu filmov a seriálov v HD kvalite či už z blu-ray alebo z mkv a k hraniu hier na konzolách ktoré mám ako XBOX360 a PlayStation 3. Takže prevažné sledovanie TV vysielania rieši moja manželka, ktorá je na materskej aj s dcérou.[/quote]

Ak ti mozem poradit tak nenastavuj kontrast vyssi ako 85. Inak vo svetlych pletovych odtienoch prevlada zlta farba. Mozes si pomoct aj obrazkami z mojho postu: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=296268&postcount=17

Pri farebnom spektre mozes vyskusat stiahnut vo vlastnom farebnom priestore zltu na 0,0,0 a podla toho uvidis aky bude mat kontrast vplyv na farby.

Polgula zasa musi vyzerat jednofarebne a hlavne ako polgula. Tu sa zasa pohraj s nastavenim vyvazenim bielej aj s 10 bodovym. Vyuzijes aj obrazok hviezdy. Najlepsie je to robit z nejakeho externeho prehravaca alebo z PC pri 24p.
sefko690723 (12)|18.9.2010 14:20
Vyskúšam. A cením si každú radu a tip. Dík. Dám vedieť.

Tak som ten kontrast prestavil na 80 a pri dlhšom sledovaní myslím, že je to skutočne lepšie. Hlavne pri HD filmoch je vidieť tú zmenu kontrastu k lepšiemu.
libor11full (81)|23.9.2010 19:35
zdravim vas kluci ,mam ue55c6000 a priznam se jsem fakt spokojenej jen mala drobnost mam xtreamer a ps3 a pri sledovani filmu at z jenoho nebo irig br filmy na ps3 tak se mi trosku cukne film takove mirne trhnuti je to nepatrne ale nevim co s tim,kabeli jsem koupil nove ruzne kombinace ale nic .
kazdou radu uvitam ,je to blbost ale nekdy me to pekne s...
sefko690723 (12)|24.9.2010 00:13
To libor11full:

Máš na mysli telenovelácky efekt, alebo trhanie filmu? Ak je to ten telenovelácky efekt, musíš si na telke vypnúť Led Motion. Ak je to trhanie filmu, zisti, či ten film ktorý pozeráš (predpokladám že z xtreameru pozeráš mkv) či má vložená zvuková stopa rovnaké fps ako mkv. Ja mám WD TV a stalo sa mi, že keď som pozeral film v mkv, ktorý má frame rate 23.976 FPS a ten mal vložené audio ktoré malo 25 fps, tým pádom mi celý film sekal. Ale prečo to robí aj origoš blu-ray film ktorý pozeráš cez PS3-jku, tak to teda neviem. Ale teraz, keď tak nad tým uvažujem, keď píšeš, že to robí aj to aj to, tak v tom prípade bude asi problém v telke, alebo ti nestíhajú taký veľký prenos dát HDMI káble. Pozri sa, aký podporujú dátový tok a či dokážu previesť 1080p.
sefko690723 (12)|24.9.2010 00:20
Chcel by som poprosiť niekoho, kto má Samsung UE40C7000 aby sa mi ozval. V servisnom menu som si totiž v OPTION rozbrblal položku "Type:" a potreboval by som vedieť aký je tam údaj. Táto položka je hneď nad položkou "Model: UE40C7000". Ak by bol niekto z majiteľov taký dobrý a pozrel mi to. Do servisného menu sa dostane tak, že pri stand by vypnutom televízore za sebou stlačí: INFO - MENU - MUTE - POWER. Ďakujem.
lerby (906)|24.9.2010 10:04
[quote=sefko690723;298003]Chcel by som poprosiť niekoho, kto má Samsung UE40C7000 aby sa mi ozval. V servisnom menu som si totiž v OPTION rozbrblal položku "Type:" a potreboval by som vedieť aký je tam údaj. Táto položka je hneď nad položkou "Model: UE40C7000". Ak by bol niekto z majiteľov taký dobrý a pozrel mi to. Do servisného menu sa dostane tak, že pri stand by vypnutom televízore za sebou stlačí: INFO - MENU - MUTE - POWER. Ďakujem.[/quote]

Nenafotil si menu ako si ho zacal menit?!

http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/1113353-lcd-matrices-differences-what-models-placed.html#post10708624

Hladaj vyraz "How to read matrix Type"
sefko690723 (12)|24.9.2010 12:51
Nenafotil som ho, ja blbec. Teraz to servisné menu vypadá takto a tá položka označená šípkou je tá, ktorú sa mi podarilo zmeniť. Skúsim to prehrabať niekde na fórach aké tam má byť presné nastavenie, ale dúfam, že zmenou tej položky som niečo nepotentoval. Ďakujem "lerby" za tip, ale nejak to tam na tej stránke neviem nájsť. Skúsim sa tam ešte prehrabať, možno na niečo naďabím. V prípade, ak sa mi nepodarí nájsť ten správny údaj tak ak má niekto tento telkáč a bol by tak dobrý a ochotný, prosím ho, aby mi dal vedieť čo tam má byť nastavené. Teraz ma však napadlo, že v krajnom prípade zbehnem do nejakej predajne a poprosím predavača, aby mi zobrazil to servisné menu a nafotím si ho. Ale aj tak všetkým ochotným ľuďom ďakujem.
2.jpg
lerby (906)|25.9.2010 08:53
[quote=sefko690723;298037]Nenafotil som ho, ja blbec. Teraz to servisné menu vypadá takto a tá položka označená šípkou je tá, ktorú sa mi podarilo zmeniť. Skúsim to prehrabať niekde na fórach aké tam má byť presné nastavenie, ale dúfam, že zmenou tej položky som niečo nepotentoval. Ďakujem "lerby" za tip, ale nejak to tam na tej stránke neviem nájsť. Skúsim sa tam ešte prehrabať, možno na niečo naďabím. V prípade, ak sa mi nepodarí nájsť ten správny údaj tak ak má niekto tento telkáč a bol by tak dobrý a ochotný, prosím ho, aby mi dal vedieť čo tam má byť nastavené. Teraz ma však napadlo, že v krajnom prípade zbehnem do nejakej predajne a poprosím predavača, aby mi zobrazil to servisné menu a nafotím si ho. Ale aj tak všetkým ochotným ľuďom ďakujem.[/quote]

Akoze nevies najst?! Ved som ti to strcil pod nos a este aj "ukazal prstom"

How to read matrix Type 40A1UF0C ?
40 - Inch
A - Vendor (A - Samsung, D - CMO, L -AUO, I - CPT)
1 - Panel frequence (6 -50/60Hz ; 1 - 100/120Hz ; 2 - 200/240Hz)
U - Panel (A - AntiGlare ; T - TN ; U - Ultra Clear)
F - Resolution (F - FHD, H - HD, U - UD)
0 - Panel 1st/2nd (1st:0, 2nd:1…)
C - BLU (BackLight Unit) C - CCFL, L - LED, E - Edge LED

Zmenil si si pravdepodobne iba posledny znak BLU. Takze ak mas Samsung panel tvoj retazec je
pravdepodobne 40A2UF0E
Pavel07 (70)|25.9.2010 09:38
Zkuste vyzkoušet program Tridef, jestli bude pracovat se Samsungem UEXXC7000, program umí z 2D udělat 3D a není to vůbec špatné i když to není realné 3D, jen simulované. Já bohužel vlastním jen monitor na 60 Hz, mohu tedy jen vyzkoušet anaglyph red-cayne, nebo colorcode. Pokud hra podporuje directx 9, umí program rovněž 2D na 3D, to samé platí i u prohlížení fotek. Jen nevím, jestli se to dá protáhnout přes HDMI nebo bude potřeba dual DVI na HDMI. Tridef funguje plně na 14 dní zdarma. Jinak se nechá sehnat 3D dema od Panasonicu, Sony a Samsungu na Bluray nebo z netu, na anaglyphu to bohužel tak pěkně nevypadá. Na Bluray např. vyšel nedávno film Souboj titánů ve 3D.
sefko690723 (12)|25.9.2010 12:10
Diky "lerby", až teraz mi to došlo o čom to vlastne je. Takže jediný TYP čo mi vychádza z tých možností ktoré obsahuje môj televízor v servisnom menu v opions je: 40A2UF7E. Ako typ som si nastavil toto označenie, ale nebadám nejakú zmenu. Určite tá položka má nejaký vplyv na televízor, ale ja ako bežný užívateľ to asi nezbadám. No a pri tom panikárení som si urobil robotu, lebo som v tom servisnom menu stlačil reset a televízor sa mi v podstate hodil do továrenského nastavenia a znova som si musel prejsť cez Plug&Play celým nastavením televízora od začiatku.

To "Pavel07": Zatiaľ ten Tridef skúšať nebudem. PC mám dosť ďaleko od TV a nemám dosť dlhý DVI kábel aby som mohol TV napojiť ako monitor k PC. Ale z 2D do 3D dokáže aj tento TV a to v reálnom čase a všetko čo zobrazuje. Aj keď to nie je také hlboké (hĺbka sa dá myslím aj nastaviť, ešte som to neskúšal) ako origoš 3D film, celkom sa to dá. Mám stiahnutý aj ten Souboj titánů 3D, ale ten stojí za makču-piču. Perfektný je film Monsters vs. Aliens a teraz som si stiahol nejaké prezentačné videá od Samsungu a Sony v 3D. Tak to je paráda. Ešte som napríklad zistil, že hra James Cameron´s AVATAR The game ktorú mám na XBOX 360 sa dá nastaviť a hrať v 3D, ale tým, že firmware konzoly XBOX 360 nepodporuje 3D zobrazenie tak mi je to na figu platné, lebo aj keď v nastavení hry mi obraz rozhodí na side by side, televízor mi neponúkne prepnúť na túto možnosť v 3D. Ponúkne mi len obyčajnú konverziu z 2D na 3D. Tak si teraz musím kúpiť originálku Avatara na PS3. Ten to 3D podporuje. Zistil som, že na 3D televízory vyšli v 3D ešte filmy Doba ledová 3, Monster House, Zataženo místy trakaře, Coraline a teraz vyšiel film StreetDance. Možno ešte vyšli nejaké iné, ale tie staršie čo sú v 3D tak sú na okuliare anaglyph red-cyan a colorcode. A tie na 3D TV nejdú prehrať v 3D zobrazení, čo je škoda.
jupol (94)|25.9.2010 13:21
sefko690723, nič v zlom, možno sa to bude zdať mimo misu, ale popisuješ pracovníkov Datartu ako max. ochotných a v dobrom svetle, venovali sa ti možno 2 hod., majú s prevádzkovaním obchodu aj isté náklady a nakoniec si TV objednáš v internet.obchode Alza.(asi si ušetril niečo)
Možno si to nepostrehol, ale Datart má aj internet. obchod.
Takto za nejaký čas už nebudeme mať možnosť vidieť tovar naživo a kde ho porovnávať, lebo kamenné obchody už nebudú!
libor11full (81)|25.9.2010 13:29
[quote=sefko690723;298002]To libor11full:

Máš na mysli telenovelácky efekt, alebo trhanie filmu? Ak je to ten telenovelácky efekt, musíš si na telke vypnúť Led Motion. Ak je to trhanie filmu, zisti, či ten film ktorý pozeráš (predpokladám že z xtreameru pozeráš mkv) či má vložená zvuková stopa rovnaké fps ako mkv. Ja mám WD TV a stalo sa mi, že keď som pozeral film v mkv, ktorý má frame rate 23.976 FPS a ten mal vložené audio ktoré malo 25 fps, tým pádom mi celý film sekal. Ale prečo to robí aj origoš blu-ray film ktorý pozeráš cez PS3-jku, tak to teda neviem. Ale teraz, keď tak nad tým uvažujem, keď píšeš, že to robí aj to aj to, tak v tom prípade bude asi problém v telke, alebo ti nestíhajú taký veľký prenos dát HDMI káble. Pozri sa, aký podporujú dátový tok a či dokážu previesť 1080p.[/quote]
diky moc za odpoved ,priznam se mam podobne nastavenou tv jak v prispevku jen mam nastaveno motion plus na standart ,jakmile prepnu na cisty a vypnu 24p vse je potom ok,ale obraz je trosku neplynuli nerikam spatny ale jiny no,co se tyka hdmi kabelu tech jsem skusil vice a zadny efekt to nemelo,mam tv jiz dele a stale menim nastaveni,co se tyka trhani ,skubnuti ale jen nepatrne tak to dela nepravidelne jen obcas a vzdy na jinem miste ,zatim moc dik
libor11full (81)|25.9.2010 14:05
[quote=libor11full;298126]diky moc za odpoved ,priznam se mam podobne nastavenou tv jak v prispevku jen mam nastaveno motion plus na standart ,jakmile prepnu na cisty a vypnu 24p vse je potom ok,ale obraz je trosku neplynuli nerikam spatny ale jiny no,co se tyka hdmi kabelu tech jsem skusil vice a zadny efekt to nemelo,mam tv jiz dele a stale menim nastaveni,co se tyka trhani ,skubnuti ale jen nepatrne tak to dela nepravidelne jen obcas a vzdy na jinem miste ,zatim moc dik[/quote]
tak to dela MOTION PLUS musi to byt na cisty ,na standart se to cuka ,moc dik
Fittipaldi (36)|25.9.2010 15:16
Som tiež šťastným vlastníkom UE46C7000. No bez satelitného prijímača sa táto telka využíva obmedzene. Dokonca na orbite už vysiela pár 3D demo programov a pár platených. Prehľad tu http://www.lyngsat.com/3d/index.html
Mal som možnosť pozrieť C+ 3D France. Super. Sat. prijímač mám AZBox Premium HD+.
Aj ostatné programy v HD nemajú chybu. A nie len v HD. Som prekvapený kvalitou aj SD programov z DVB-T aj DVB-S/S2. Analóg nepozerám vôbec tak neviem.
Čo sa týka nahrávania, tak ja som k TV pripojil interný 1,5 TB HD. Ten som rozdelil na dve partície. Jednu som naformátoval cez TV a využívam len na nahrávanie z TV. Druhú partíciu mám sformátovanú na NTFS a tu mám filmy, fotografie, hudbu a vlastne všetko ostatné. Prepínanie medzi partíciami funguje tiež perfektne. Vždy po štarte sa disk nastaví na partíciu sformátovanú cez TV. Druhú partíciu disku prepnem cez červené A na DO. Ja som nenašiel ešte film, čo by Sam neprehral. Filmy v 1080p sú nádhera.
Internetové služby sú tiež na vyššej úrovni, ako som mal na predchádzajúcom TV. Počasie, Facebook a Skype sú pre mňa top.
Pri tomto TV mi vadia dve veci. Nastavovanie PIP cez menu a pri nahrávaní stále svieti indikácia, že sa program nahráva.
Tento TV skvost by som si sám z finančného hľadiska asi nikdy nekúpil. Kopu ľudí sa tu bude asi diviť, lebo kúpu zabezpečila manželka a ja som to potom pár dní rozdýchával ... teraz som šťastný.
sefko690723 (12)|25.9.2010 18:22
To Fittipaldi: Závidím Ti ten AZBox Premium HD+. Presne tento chcem aj ja. Bývam na najvyššom poschodí a opravujú nám strechu, takže chcem počkať kým to dokončia a potom hneď kupujem a inštalujem. A s tým HDD rozdeliť ho na dve particie to je super nápad. Mám totiž k WD TV 1Tb HDD 3,5 palcový ktorý neprenášam, okrem toho mám ešte dva 500 gigové 2,5 palcové HDD ktoré nosím so sebou všade v batohu a používam ich ako USB-čka. Ten 3 a polkový si rozdelím na dve polky. Fakt dobré.
jarino1978 (8045)|25.9.2010 18:47
[quote=sefko690723;298120] Možno ešte vyšli nejaké iné, ale tie staršie čo sú v D tak sú na okuliare anaglyph red-cayne a colorcode. A tie na 3D TV nejdú prehrať v 3D zobrazení, čo je škoda.[/quote]

- ale idú. dokonca na to nepotrebuješ žiaden 3D TV. Kúp si okuliare s vhodnou farebnou kombináciou za 1Euro a budeš mať obdobný zážitok, ako z toho nezmyselného akože pravého 3D.
sefko690723 (12)|25.9.2010 19:39
To Jarino: Pozeral som na tomto TV cez papierové okuliare red-cyan blu-ray film Monstra Oceánů 3D a ubezpečujem Ťa, že aj keď to bolo pekné, tak sa to v žiadnom prípade nevyrovnalo 3D filmu, ktorý pozeráš cez aktívne 3D okuliare. Pri pozeraní cez red-cyan bohužiaľ čiastočne vnímaš tú červenú a modrú farbu sklíčok, ktoré ti skresľujú farebnosť pozeraného filmu a mne to dosť vadilo, keďže som to už mohol porovnať s aktívnymi 3D okuliarmi, cez ktoré vidíš obraz farebne neskreslený a nerozptyľuje ťa rušivý červeno-modrý (tyrkysový) efekt. To je môj názor. Ja som len chcel v mojom príspevku ktorý si komentoval uviesť, že tie staršie 3D filmy sa nedajú pozerať na 3D televízore cez aktívne 3D okuliare, ale len cez red-cyan.
Fittipaldi (36)|26.9.2010 18:30
[quote=jarino1978;298145]- ale idú. dokonca na to nepotrebuješ žiaden 3D TV. Kúp si okuliare s vhodnou farebnou kombináciou za 1Euro a budeš mať obdobný zážitok, ako z toho nezmyselného akože pravého 3D.[/quote]

Nechcem sa tu hádať ale toto je riadna blbosť.
sefko690723 (12)|26.9.2010 19:56
[quote=jupol;298125]sefko690723, nič v zlom, možno sa to bude zdať mimo misu, ale popisuješ pracovníkov Datartu ako max. ochotných a v dobrom svetle, venovali sa ti možno 2 hod., majú s prevádzkovaním obchodu aj isté náklady a nakoniec si TV objednáš v internet.obchode Alza.(asi si ušetril niečo)
Možno si to nepostrehol, ale Datart má aj internet. obchod.
Takto za nejaký čas už nebudeme mať možnosť vidieť tovar naživo a kde ho porovnávať, lebo kamenné obchody už nebudú![/quote]

Tu je moja odpoveď: V Datarte tento TV stojí 1.729,-€ (predávajú ho za túto cenu samotný). Na internetovom obchode som tento TV kúpil za 1.801,-€ (+ k nemu boli 1 ks aktívne 3D okuliare v hodnote asi okolo 90,-€ a blu ray prehrávač Samsung BD C-6900 v cene cca 330,-€, možno o niečo lacnejšie keby som sa prehraboval na netových obchodoch). Takže nič v zlom jupol, možno sa to bude zdať mimo misu, ale moja voľba bola jednoznačná. A keby som nebol v Datarte, tak by som zabehol do NAY alebo do Electroworldu, alebo priamo do predajne Samsungu. Vo svojom príspevku som len dával na zreteľ to, že som chcel na živo vedľa seba vidieť a porovnať obraz dvoch televízorov, medzi ktorými som sa rozhodoval. To, že boli práve v Datarte takí ochotní si myslím im slúži ku cti a tak by to malo byť všade, ale som presvedčený o tom, že keby boli vedľa seba dva rôzne obchody s rovnakým tovarom, pričom v jednom budú maximálne ústretoví a milí a v druhom budú mať ten istý tovar markantne lacnejší, aká by bola Tvoja voľba? A pri takejto sume to už vôbec nie je zanedbateľné. Samozrejme tie dva obchody vedľa seba som myslel len obrazne. Ale samozrejme ak niekto zmýšľa inak, je to každého voľba. Ešte otázka: nie si náhodou zamestnanec Datartu?
jarino1978 (8045)|26.9.2010 20:28
[quote=Fittipaldi;298208]Nechcem sa tu hádať ale toto je riadna blbosť.[/quote]

= rovnaký humus, ako zo súčasného 3D...
Ale v tomto išlo o 3D efekt, ktorý je rovnaký.
jupol (94)|27.9.2010 16:36
[quote=sefko690723;298222]Tu je moja odpoveď: V Datarte tento TV stojí 1.729,-€ (predávajú ho za túto cenu samotný). Na internetovom obchode som tento TV kúpil za 1.801,-€ (+ k nemu boli 1 ks aktívne 3D okuliare v hodnote asi okolo 90,-€ a blu ray prehrávač Samsung BD C-6900 v cene cca 330,-€, možno o niečo lacnejšie keby som sa prehraboval na netových obchodoch). Takže nič v zlom jupol, možno sa to bude zdať mimo misu, ale moja voľba bola jednoznačná. A keby som nebol v Datarte, tak by som zabehol do NAY alebo do Electroworldu, alebo priamo do predajne Samsungu. Vo svojom príspevku som len dával na zreteľ to, že som chcel na živo vedľa seba vidieť a porovnať obraz dvoch televízorov, medzi ktorými som sa rozhodoval. To, že boli práve v Datarte takí ochotní si myslím im slúži ku cti a tak by to malo byť všade, ale som presvedčený o tom, že keby boli vedľa seba dva rôzne obchody s rovnakým tovarom, pričom v jednom budú maximálne ústretoví a milí a v druhom budú mať ten istý tovar markantne lacnejší, aká by bola Tvoja voľba? A pri takejto sume to už vôbec nie je zanedbateľné. Samozrejme tie dva obchody vedľa seba som myslel len obrazne. Ale samozrejme ak niekto zmýšľa inak, je to každého voľba. Ešte otázka: nie si náhodou zamestnanec Datartu?[/quote]
Neodsudzujem ťa, veľa ľudí sa takto zachová ak dostane k tovaru aj nejaký bonus. Je to ale vec svedomia a etiky. Tvoju profesiu nepoznám, možno by si to pochopil, keby si niekto u teba objednal nejakú službu, ochotne by si mu vyložil svoje know-how s vidinou zárobku a on by si napokon s tvojimi vedomosťami vystačil aj bez teba. Určite by si nejasal radosťou.
Aby som uspokojil tvoju zvedavosť, tak nie som zamestnancom Datartu . Som majiteľom obchodnej firmy s inou komoditou.
Krist (376)|28.9.2010 11:29
TIP
Akce cash back od 25.9 do 25.10.2010 na 3D LED TV Samsung:
https://www.samsungklub.cz/3dcashback/Public/index.aspx

Škoda, že to je furt taková darda :(