Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ideální kombinace

die.catana (17)|15.9.2010 14:40
Zdravím,

marně se utápím v obrovském množství programů na editaci videa. Zkouším to či ono a nevím na co se vrhnout pořádně.

Zkoušel jsem Sony Vegas, ale narazil jsem na pár drobností co se mi nelíbí. Teď testuji Adobe After Efekts, ale propojení s Vegasem nic moc:(

Proto Vás prosím o doporučení ideálního softu na tvorbu videa na profesionálnější úrovni.
Jde mi oto vědět co se začít pořádně učit. To mé přelétání z jednoho na druhé asi nemá moc smysl.

Prosím nepište nic ve stylu, abych používal to co mě sedne, nebe se zblázním... prostě doporučte něco, co používají profíci :)
MIHI (940)|15.9.2010 14:48
A co chceš? Stříhat? Na to ale není After FX:)
Jestli chceš něco na kompozice a jiné FX, tak jsou Aftry dobrá volba.
Jestli chceš něco na střih a nevyhovuje ti Vegas, Tak zkus Adobe Premiere a Edius. A když ani to ti nebude stačit, tak Avid Media Composer.
die.catana (17)|15.9.2010 15:14
No Sony Vegas je super, ale nějaké efekty tam prostě nejdou. A když jo, tak je to těžkopádné. Po Adobe After Efektu pokukuju právě kvůli těm chybějícím efektům…. Jenomže tu není propojení s Vegasem jako je tomu u Premijéra. Ale s Premiérem nemám zkušenosti.

Hodil by se soft, který by svedl všechno:)
No a já moc nestříhám, potřebuji spíš pracovat s efektama. Když třeba vyrenderuji nějakou animaci z Inventoru a pak k tomu potřebuji udělat poutavou prezentaci s popiskami a vysvětlováním jednotlivých konstrukčních prvků…..
MartasKP (710)|15.9.2010 15:24
[quote=MIHI;296918]A co chceš? Stříhat? Na to ale není After FX:)
Jestli chceš něco na kompozice a jiné FX, tak jsou Aftry dobrá volba.
Jestli chceš něco na střih a nevyhovuje ti Vegas, Tak zkus Adobe Premiere a Edius. A když ani to ti nebude stačit, tak Avid Media Composer.[/quote]

Presne tak.Adobe AE je jen kompozicni SW.Ten muzu jen doporucit na ruzne vlasni kompozice,animace apod /je to jedina vec od Adobe,kterou jsem si oblibil a nedam na ni dopustit/ a na strih nekdo pouziva PREMIERU od Adobe /vyhodou je lepsi propojeni s AE a dalsimi produkty od Adobe/ EDIUS je profi strizna a pokud se nepletu NOVA si od nich nechala vybavit studia a Avid je dalsi z tech profi strizen.
ja osobne bych ti doporucil ten EDIUS,nevice mi sednul,dobre se s nim pracuje,Neo2 je minimalne orezana verze cca za 5000 a plna verze je cca kolem 30k.Jen pro mastering potrebujes dalsi soft,protoze to co EDIUS nabizi v zakladnim baliku neni nic moc
MartasKP (710)|15.9.2010 15:31
[quote=die.catana;296920]No Sony Vegas je super, ale nějaké efekty tam prostě nejdou. A když jo, tak je to těžkopádné. Po Adobe After Efektu pokukuju právě kvůli těm chybějícím efektům…. Jenomže tu není propojení s Vegasem jako je tomu u Premijéra. Ale s Premiérem nemám zkušenosti.

Hodil by se soft, který by svedl všechno:)
No a já moc nestříhám, potřebuji spíš pracovat s efektama. Když třeba vyrenderuji nějakou animaci z Inventoru a pak k tomu potřebuji udělat poutavou prezentaci s popiskami a vysvětlováním jednotlivých konstrukčních prvků…..[/quote]

pokud nepotrebujes strihat video a mas nejaky SW,ktery ti videosoubor vyplivne,pak AE jsou idealni.Jen si myslim,ze neumi palit DVD.Umi jen vyrenderovat video.
die.catana (17)|15.9.2010 15:43
Takže:

Adobe premium, jedním kliknutím na nějeké vložené video do časové osy se dostanu do Adobe Photoshopu, či do AF. Kde se mě převezme veškeré nastavení. Jako kombinace se mě to jeví dobře.

S Vegasem je to horší, ale dá se do něj tuším narvat něco jako je Boris red, ale otom nic nevím.

Další programy neznám.

Cpaní tuny pluginů do Vegasu mě přijde dost těžkopádný a navíc se mě stalo, že to díky pluginům při renderování padá. :(
MartasKP (710)|15.9.2010 16:21
[quote=die.catana;296929]Takže:

Adobe premium, jedním kliknutím na nějeké vložené video do časové osy se dostanu do Adobe Photoshopu, či do AF. Kde se mě převezme veškeré nastavení. Jako kombinace se mě to jeví dobře.
[/quote]

Nevim,jestli to propojeni funguje presne tak jak pises,protoze PREMIERU neznam a PS taky ne,ale kdyz jsem se snazil pochopit je,tak tam nejake propojeni bylo,ale myslim,ze ne vsechno se vsim.To ale zjistis sam.Jestli se nepletu,tak AE s PS jsou propojeny presne tak jak pises.
Navis mas v baliku i ENCORE pro mastering a neni spatnej.
MartasKP (710)|15.9.2010 16:30
Jeste ti pro AE muzu doporucit super tutorialy na
http://www.videocopilot.net/
a
http://www.creativecow.net/
jsou sice anglicky,ale ta anglictina je vcelkuposlouchatelna pro nasince a prumerne inteligentni clovek si vystaci i s videem pro uceni :)
josefíka (651)|15.9.2010 17:11
die.catana
Ano chceš-li mít propojení programů na PC, tak jedině Adobe CS4 nebo CS5(nutné Win7 64). Funguje to velice dobře, o tom by Ti mohli hodně napsat RUDA a MODENA na konkurenčním tvfreaku.sk. Na CS4 APr, AE a AP jsou i knihy v CZ. Podle nich by jsi rozchodil i CS5, jen by jsi musel trochu více přemýšlet kde jsou některá tlačítka. K těm plug-inům bych Tě chtěl upozornit, že je můžeš cpát i do AE, APr a AP:-). To je jediná volba s propojením. Jinak by jsi musel kombinovat SW a tam se již vše renderuje.
BEPE (539)|16.9.2010 10:57
Léta dělám s Premiere (od verze 5.1) a tak samozřejmě jsem jeho příznivcem (pochopitelně :-) ). Celý stávající programový balík Adobe Creative Suite 5 Production Premium je defacto modulární systém, kdy jednotlivé plnokrevné (a to zdůrazňuju) programy spolu velmi dobře spolupracují prostřednictvím interního rozhraní (Dynamic Link). Takže kdo je ochoten investovat (a není to zrovna málo - cca 58K) je to vcelku dobrá volba. Produkty Adobe patří celosvětově mezi nejrozšířenější a mají velkou podporu tzv. "třetích stran". Kdo pročítá např. PIXEL, tak téměř v každém čísle je uváděn nějaký nový plugin pro produkt od Adobe (Premiere, AfterEffects, Photoshop atd.) Nepominutelná je také rozsáhla dokumentace jak v tutoriálech tak v textech a to dokonce v češtině. Samozřejmě je i spousta jiných kvalitních programů, v některých detailech možná i lepších.
dalizije (641)|16.9.2010 21:26
Taky jde o to, jaké videosoubory chceš zpracovávat ...
die.catana (17)|16.9.2010 21:48
Tady jde hlavně o to, že většinou pracuji v Autocadu, větší věci pak v Inventoru, když z toho chci udělat video, tak to musím nacpat do 3DS Maxu, tam to jen vyrenderovat a teď následné video potřebuji upravit. (Toto je první nakládačka programů, co se musím naučit)

No a teď je to potřeba sestříhat, nato jsem používal Vegasa. Jenže mám problém s vytvořením animovaného textu, když ho tam dám hodně, tak není možné to video vyrenderovat a navíc to vypadá blbě.

A pak by se hodily nějaký efekty, Vegas toho umí hodně, ale co jsem vyděl Adobe After Efekts, tak se to nedá porovnat. No a ty efekty musím nacpat do toho vyrenderovaného videa z Inventoru, takže to nemůžu renderovat na víckrát.

Vzhledem k tomu, ře tohle je tak třetina programů, který používám, tak se snažím vyvarovat dalšímu zbytečnýmu učení.

Zatím se mě jeví nejlépe Adobe.
dalizije (641)|16.9.2010 21:57
To jsou kombinace :-)
Pak bych tedy volil Adobe Master CS5.
MartasKP (710)|16.9.2010 22:31
A co po ty hromade programu ze kterych znam jen Autocad .) to rovnou soupnout do AE ... neni to sice strihaci SW,ale castecne by se tak dal i pouzit opkud v tom nedelas nejakej velkej projekt.Umi pracovat i s audiem.Strizna je samozrejme strizna,ale pokud bys nechtel se ucit PREMIERU,pak mozna by AE mohli stacit.
dalizije (641)|17.9.2010 11:15
AAE je spíš na efekty, na střih bude každopádně lepší premča. Navíc verze Production a Master obsahuje Dynamic link, což je docela užitečná vecička. Prostě záleží jen na tobě, co si vybereš. :-)
MartasKP (710)|17.9.2010 17:00
To ano,ale zase pokud potrebuje upravovat jen kratoucky videa,tak se to da i v AAE /sice pracneji,ale da :) / .... spis jde o to,ze ty baliky jsou pomerne drahy.Ne ze by AE byly zadarmo,ale cca 20.000 usetri.Ale jak jsem rekl,zalezi,jak moc to video je potrba upravovat.
KrocanX (243)|17.9.2010 21:13
cenu bych moc neresil, vsem je snad jasne z diskuze, kde si dotycny programy obstara:)
die.catana (17)|19.9.2010 13:50
KrocanX:=> hele to mě trocha křivdíš. Autocada a Inventora mám k dispozici legálního. 3DS Maxe mám jen na přerenderování a to používám studentskou verzi. No a s tou střižnou jsem na zkušebních verzích. Kdyby to nebylo tak drahé tak bych něco hned koupil.

Horší je na tom to, že bych chtěl dávat nějaká videa na net a tak, takže mě koupě legálního softu nemine:(

Tak se teď rozhoduji co koupit. Chtěl bych Photoshopa(něco v něm už umím) no a teď to vypadá na Premijéra a Afterefekta, jenže je to fakt sumička, no:(
MIHI (940)|19.9.2010 15:11
Ono by nebylo od věci kdybys poodhalil, na co to vlastně chceš používat... Ne obecně, ale konkrétně, jestli třeba zkoušíš 3D animaci nebo si architekt, designer, konstruktér a potřebuješ to na prezentace, atd....

EDIT: Pardon, teď koukám, že uź si mi na to vlastně odpověděl, nějak jsem to přehlídl:) Myslím, že bys mohl vystačit s těma After FX. Tam uděláš prakticky všechno co potřebuješ. Přijde mi nesmysl tahat to do do nějakého editačního programu a tam to ještě zase efektovat. I bez toho Photoshopu by ses měl obejít, Aftery jsou celkem flexibilní.
MartasKP (710)|20.9.2010 07:56
[quote=die.catana;297442]KrocanX:=> hele to mě trocha křivdíš. Autocada a Inventora mám k dispozici legálního. 3DS Maxe mám jen na přerenderování a to používám studentskou verzi. No a s tou střižnou jsem na zkušebních verzích. Kdyby to nebylo tak drahé tak bych něco hned koupil.

Horší je na tom to, že bych chtěl dávat nějaká videa na net a tak, takže mě koupě legálního softu nemine:(

Tak se teď rozhoduji co koupit. Chtěl bych Photoshopa(něco v něm už umím) no a teď to vypadá na Premijéra a Afterefekta, jenže je to fakt sumička, no:([/quote]

V tomto pripade bych se asi fakt na ten Photoshop a Premieru vykaslal a delal vsechno v tech AE.Uz jenom ty AE te vyjdou na ranec,ale jak uz psal MIHI.Jsou dosti flexibilni a pro kratky soty se daji pouzivat i jako strizna.
Nebo pokud znas nekoho,kdo ma tento softik legalni,stahni si nelegalni verzi s tim,ze produkce bude na jeho jmeno.Neni to sice uplne legalni cesta,ale neni to ani uplne nelegalni.
Kazdopadne bych se urcite vykaslal na tu Premcu a nevim,jestli ten Ps nutne potebujes.To musis posoudit sam.Ja osobne pro upravu obrazku,ktery vkladam do AE nejakej ten grafickej SW potrebuju.Pouzivam zatim COREL a snazim se naucit Ps :)
die.catana (17)|20.9.2010 10:55
No jo, jenže každej kdo začal s graf programama na úpravu fotek časem stejně skončí u Photoshopa:)
MartasKP (710)|20.9.2010 16:34
[quote=die.catana;297521]No jo, jenže každej kdo začal s graf programama na úpravu fotek časem stejně skončí u Photoshopa:)[/quote]

To je b ohuzel realita i pro me :(