Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat DigiCorder HD S2X PLUS a nove Skylink karty

xunil (6)|14.9.2010 09:02
Dobry den,
je predemnou koupe satelitu. Prostudoval jsem ruzne fora, clanky, google. Nicmene se mi asi nejvice zalibil TechniSat DigiCorder HD S2X PLUS. Presto by chtel od vas nejakou radu nebo tip.
Udelam chybu kdyz poridim tento typ?
Co jsem mel na za pozadavky:
Prijem hlavne cz i zahranicnich programu (pozdeji i placenych)
Moznost nahravani poradu (2 tunery)
Pokud mozno bezproblemovy chod (ocenim snahu vyrobce opravovat chyby)
Prijatelne a prehledne menu pro EPG a nahravani - ovladani by melo byt intuitivni.
Nejcasteji nahravani jednoho poradu a sledovani jineho.

Souvisejici info:
asi v 90% Skylink.
Inverto Monoblok QUAD 4,3 (0,2 dB)
dekodovaci modul (TechniSat TechniCrypt CW - Cryptoworks) je doporucovany pro tento typ prijmace.

Ted ale mam dotaz jak to bude v tomto pripade ohledne tohoto dekodovaciho modulu a nove ICE karty Skylink?
Podle http://www.skylink.cz/web/structure/61.html tohoto by melo vse fungovat. Nicmene mam obavu u tehle prechodnych systemu jak dlouho budou udrzovat vsechny 3 typy karet (stare, prechodne a nove). Nehrozi ze za par let reknou sorry vymenime prechodnou za novou a starejte se.
V pripade ze doporucite jiny dekodovaci modul je u neho i tato funkce? (podporuje funkci DUAL DECRYPT - soucasne nahravani dvou programu z jednoho transponderu a moznost vypnuti chybovych hlaseni v menu modulu.) nebo je to neco za neco. Neplanuje technisat pozdeji vydat tento dekodovaci modul tak aby tam fungovaly i poté nove karty Irdeto?
Nebo existuje jiz takovy dekodovaci modul? ktery bezproblemu funguje v tomto typu satelitu?


Co mohu ocekavat za zapory u tohoto typu? (krome teoretickych i nejake postrehy v praxi?)
V pripade ze mate nejaky tip na jinou znacku nebo typ napiste i hlavni klady a zapory.
Je to prvni satelit.

Dekuji za kazdou radu a tip.
Dagy2 (3153)|15.9.2010 18:08
A/ chybu určite neurobíš. Je to špičkový a z hľadiska prevádzky bezproblémový prijímač. Samozrejme je to len technika, takže pokaziť sa môže všetko. Na to máš 3-ročnú záruku.

B/ Ja mám HDS2, čo bol 1xSD+1xHD a tu riešenie bugov vo firmware nebolo žiadne za dva roky, proste žiadne nie sú. To čo je v manuále to funguje bezchybne

C/ "Funkciou" s ktorou musíš počítať je, že prijímač vie zdieľať kartu medzi tunermi len pre jeden transpondér. Inak potrebuješ 2 karty - tie fungujú absolutne bezchybne.
Toto si dobre rozmysli. Aj keď iné možnosti sú tiež pomerne limitované.

D/ Pre nové karty vraj beží certifikácia CI-modulu so systémom Pi-Sys u SkyLinku. Bude zverejnené po úspešnom absolvovaní testov.
Cryptoworks moduly chodia dobre.

Oceníš EPG, ktoré sa v noci ukladá na disk, takže máš okamžite po zapnutí program pre všetky programy bez potreby ich preklikávať a tým možnosť ihneď nastavovať nahrávanie a pritom sledovať iný program.
Oceníš strih, pretáčanie, vynikajúci teletext, dobre fungujúce a jednoduché pripojenie LAN, prácu s HDD, nastavenie vypínania HDD keď len pozeráš (šetríš elektriku), možnosť nastaviť oneskorené vypnutie nahrávania (to pre programy typu NOVA, keď film končí tak o 25min neskôr než v programe).
PIP funguje len SD-SD alebo HD-SD, nie s dvomi HD programami.
Tento prijímač možno programovať aj cez LAN a internet zvonku - funkcia ktorú teraz začína ponúkať UPC a Magio tu funguje od roku 2008.
xunil (6)|20.9.2010 18:55
Dekuji za informace.

Ted by potreboval vedet jak nastavit sat. tak aby bylo vse spravne.

Inverto Monoblok QUAD 4,3° - ten je pro 4 prijmace. (oznaceno 1-4)
V pripade ze mam 2 karty do sat. prijmace vedou 2 kabely.

Jake jsou pravidla pro pripojeni kabelu? je to jedno nebo musi byt postupne?

Ted dalsi otazka

Menu - nastaveni - nastaveni LBN:
Multytenne - vyp
DiSEqC - zap
Signal z anteny - 2

A/A 1 ; Astra 19.2E
B/A 2 ; Astra 23.5E

Ve vsech moznych navodech se pise o aktivovani DiSEqC pro obe astry. Nevim jak toho docilit ale myslim ze je zapnuto. (Je zde moznost zapnout / vypnout)

Nechapu co je Signal z anteny (moznosti jsou 1/2) Muzete prosim nekdo rict co to je k cemu slouzi jak nastavit?

Potom muzu u A/A 1 ; Astra 19.2E a B/A 2 ; Astra 23.5E na podrobnejsi konfiguraci.
Konfigurace:
Typ LNB (moznosti: jednoduche / ctyrnasobne / Multytenne / SatCR / DisiCon1 / Disicon2 /Disicon 4 / C-band / Circular / jiny)

CO zde? ctyrnasobny?

Potom jaky je dobry signal? kolik Uroven a kvalita?

Je nejak odlisene zapojit dva tyto prijmace?

Dekuji
Pitomec (10211)|20.9.2010 19:54
Zjevně není satelit tvoji doménou, takže to radši svěř někomu, kdo to ovládá. Protože bez vybavení a základních znalostí stejně nic nenastavíš a bude to jenom tvoje noční můra...
xunil (6)|20.9.2010 20:37
Ja jsem se ptal na nejake otazky. To ze si mam sehnat odbornika mi nepomuze v odpovedich na moje otazky. Nechci to tady dal rozebirat proc a jak.(Pokud nekdo odpovi pomuze to i jinym lidem).

Jestli znate odpovedi vubec se neurazim. (odpovedi jsem hledal x navodu na instalaci (ruzneho data ruzne aktualni,...)

Dekuji za pochopeni.
Dagy2 (3153)|21.9.2010 15:45
Skusim to:
1/ Z quadu vyveď 2 káble a pripoj do dvoch vstupov na zadnej strane prijímača. Je to úplne jedno, ktoré dva "fúzy" zapojíš a ktorý dáš do prvého tunera a ktorý do druhého.
Pravidla jsou následující: musí to byť nejaký slušný kábel, F-konektory treba tiež urobiť s trochou zručnosti, dodržať predpísané polomery ohybov pri kladení kábla

2/ Menu - Nastavení - LNB
Diseq: zap (inak môžeš naeditovať len jeden satelit to je jasné)
Signál z antény: 2 (pokiaľ dáš 1, tak prijímač prepojí interne anténu z prvého prijímača na druhý. Získaš tým oklieštený prijímač, na skúšku alebo provizórne sa to dá použiť)

3/ Nastavenie Diseq a Monobloku
v tomto máš hokej.
To že si zapol Diseq v menu do polohy ZAP znamená len to, že ho budeš používať a menu ti dovolí zadať viac satelitných polôh.
Pre Monoblok potrebuješ zadať do tabuľky satelity a tým vytvoriť prepínaciu maticu. Tak ako píšeš A/A, A/B atď. To znamená, že prijímač posiela do Diseq prepínača príslušný signál tak, aby spojil LNB správnej pozície (to ktoré si naeditoval v menu ako 1, 2, 3, 4) so vstupom prijímača.
Monoblok by som pre začiatočníka nikdy nedoporučil. Nechcem ťa strašiť. Dúfam, že máš parabolu niekde na balkóne a nie na streche. Inak si na Pitomca spomenieš pri lezení na strechu tak asi 25x.

4/ Signál z antény -> to som ti vysvetlil vyššie ale máš to určite aj v návode.

5/ Typ LNB
no to musíš vedieť hlavne čo si kúpil.
Pre tvoj quad nastav Jednoduchý. Pretože tvoj quad obsahuje 4 jednoduché LNB pre družicu 1 a 4 jednoduché LNB pre družice 2

čtyřnásobný znamená quattro -> stačí si prepnúť menu v prijímači do angličtiny a je to jasné.

6/ Dobrý signál je samozrejme 100%.
V mojom prijímači (Gibertini 85cm, 4xLNB 13E-19.2E-23.5E-28.5E) ukazuje stĺpik pre družice 19.2E a 23.5E ktoré sú v strede paraboly sila 100%, kvalita 10.5÷11.5dB záleží od transpondéra.
Ale toto je merač, ktorý je orientačný. Nastaviť pomocou neho sa však dá pomerne v pohode.
Pre krajné LNB mám 85% a 8.5÷9.5dB.
Pri nižších hodnotách ako cca60% sa sfarbí stĺpik do žlta alebo červena ak je signál slabý. Môžeš vyskúšať zakryť ožarovač rukou.

7/ poslednej otázke som napriek snahe neporozumel. Čo to znamená "nejak odlíšené zapojit tyto dva prijimace"?
Pitomec (10211)|21.9.2010 19:56
[quote=xunil;297596]Ja jsem se ptal na nejake otazky. To ze si mam sehnat odbornika mi nepomuze v odpovedich na moje otazky. Nechci to tady dal rozebirat proc a jak.(Pokud nekdo odpovi pomuze to i jinym lidem).

Jestli znate odpovedi vubec se neurazim. (odpovedi jsem hledal x navodu na instalaci (ruzneho data ruzne aktualni,...)

Dekuji za pochopeni.[/quote]Sorry, ale naučit se instalovat SAT komplety není otázkou jednoho dotazu v diskuzi a odpovědi na něho - k tomu si budeš muset X let projít nějakou praxí a pak to (možná) budeš umět. K tomu samozřejmě mít i odpovídající vybavení. V opačném případě ti někdo dá radu, ale ty stejně nepochopíš o čem je řeč - a to nemyslím nijak hanlivě, ale spíš pro tvoje dobro. Těch cca 1.500Kč za instalaci snad není tak moc, abys tě to zruinovalo...
xunil (6)|21.9.2010 22:19
Děkuji za snahu.

AD1)
Ptám se proto ze na antena 1 a antena 2 mam rozdilene urovne signalu. Na 1 (72) na 2 (90) (dB - kvalita jsou stejne) Kdyz kabely prohodim signaly jsou zhruba stejne. (Jeden kabel je jiny( jiny prurez vodice jiny vyrobce) Cekal jsem ze kdyz prohodim prohodi se i urovne. Cili od monobloku je jedno v jakem poradi ty kabely pak jdou do prijmace. Stejne je to zajimave.

AD2)
DiSEqC - ze musi byt zapnute mi bylo jasne matl me tento obrazek ktery se vsude po navodech ukazuje http://www.videotech.cz/images/clanky/monoblock.jpg Vsude se pise nastavit cekal jsem slozitejsi zalezitost. (zapnuti pro obe -jenze volba byla jen jedna a to zapnuto vypnuto)

Signal z anteny - na tohle by neprisel mel jsem nastaveno 2 ale vubec jsem nevedel co ta volba muze byt.

AD3)
Nastaveni DiSEqC - vsude se o tom psalo ale volbu jsem videl jen za/vyp a hledal jsem dalsi podrobnejsi nastaveni. Vedel jsem ze musi byt nastavene viz http://www.videotech.cz/clanky/jak-nainstalovat-satelit resp. http://www.videotech.cz/images/clanky/diseq.JPG Nevedel jsem co vlastne ale nastavuju jen jsem vedel ze to tak musi byt (tady u toho obrazku me pletla signal z anteny 1)

Pro zacatecnika neni vhodny monoblok. Nechapu proc? Jo parabola je na strese. Parabolu by nechtel mit na balkone - esteticka zalezitost. Navic na te strese je pohodli jde tam dotahnout tv notas zidle a navic pekny vyhled) . Lezeni na strechu - pohodicka navic kdyz jsou 2 lide tak staci jit jen jednou.

AD4) Navod no mam jen strucny navod. Kompletni navou bohuzel nemam a na netu taky neni. Kdyby nekde mel pdf tak by ho moc ocenil. Tady http://technisat.cz/index0b1b.html?nav=Descargas,es,33&pID=15111 maji jen v polskem jazyce http://www.technisat-daun.de/download/man/inst_digicorder_hd_s2x_plus_6887.pdf Nebo jsem dnes nasel na TechniSat DigiCorder HD S2X (bez PLUS)

AD5)
No v te cestine zni "ctyrnasobne LNB" spis jako ze ma 4x vyvod pro 4 prijmace.
Jinak mam Inverto Monoblok QUAD 4,3 (0,2 dB) http://inverto.tv/products/product.php?section=1&id=101&cat=3

AD6) Uroven signalu mam jak jsem psal 72-90 Kvalitu 10.5 dB. Chtel jsem vedet kolik maji ostatni. Samo ze zalezi na podminkach stromy, domy,...

AD7)

1) Myslel jsem nastaveni http://www.videotech.cz/images/clanky/diseq.JPG Tj jestli jsem mel u prvniho prijmace nastavit Astra 1a 3 na prvni dvou radcich a u druheho prijmace nechat prvni dva nepouzite a posledni dva vyplnit astra1 a 3.

2) Myslel jsem zapojeni kabelu (posloupnost u Monobloku jsou vystupy oznacene 1-4) Do prijmace je potreba 2 kabely. Postupoval jsem logicky u monobloku c1 do LNB1 / u monobloku c2 do LNB2 a ted jsem nevedel zda je to nejak rozdeleno a postupovat monoblok c3 do LNB 1 a c4 do LNB 2 nebo je rozpuleny c4 se bere jako prvni. Jo jasne mohlo mi to dojit hold nedoslo :)
Chapu ted asi par lidi se bude smat od ucha k uchu ale vzdy je neco poprve.

"Monoblok by som pre začiatočníka nikdy nedoporučil" nejsem zacatecnik ve smyslu ze by zacinal nejakeho noveho konicka. Bylo mi doporuceno. (Hold 10 lidi 11 doporuceni). Chci jen nastavit sat. a jen prepinat programy :)

Tyhle informace mi pomohly porozumet nekterym vecem.

Dekuji mnohokrat.
xunil (6)|21.9.2010 22:39
[quote=Pitomec;297701]Sorry, ale naučit se instalovat SAT komplety není otázkou jednoho dotazu v diskuzi a odpovědi na něho - k tomu si budeš muset X let projít nějakou praxí a pak to (možná) budeš umět. K tomu samozřejmě mít i odpovídající vybavení. V opačném případě ti někdo dá radu, ale ty stejně nepochopíš o čem je řeč - a to nemyslím nijak hanlivě, ale spíš pro tvoje dobro. Těch cca 1.500Kč za instalaci snad není tak moc, abys tě to zruinovalo...[/quote]

Nechci se nic ucit aby pak mohl pokracovat u znamych,...Nejde ani o novy konicek. (to by pak musel mit to ci ono vybaveni a x let praxe a stejne by to bylo malo). Naucim se co je nutne. Chtel jsem jen pochopit par pojmu a par veci v praxi. Nemyslim ze jsem uplne jelito a kde tu se pise ze to neni nic sloziteho.

Kdyz jsem prochazel web tak jsem cetl ty navody a pod tim diskuze jak lide kteri vidi parabolu poprve. Pisou jak rozsirili slovnik sprostych slov ale nakonec sat. nastavili. Na druhou stranu chapu pohled profika protoze neni nastavit jako nastavit. (sam to znam v jinem oboru)

Poridit vybaveni - proc? Pro lehke zavady na aute nemusim mit vybaveni jako profik na to jsou profici. Takhle by za chvili mohl na vymenu zarovky pozvat firmu. Nebo si nechat odborne vymenit olej v aute,.... Jedna se mi jen o jedine nastaveni sat. pro me osobne.

A nejde ani tak o tech cca 1.500 Kc ale o pristup k "problemu".
Dagy2 (3153)|22.9.2010 12:59
Xunil odpovede na tvoje ad:
ad1/ ako som písal, tie úrovne signálu sú orientačné. Postačujú pre dobré naladenie prijímača, ale neber ich ako bernú mincu. Vidíš že po prehodení kábla signál zostal na rovnakej úrovni.
U mňa je zase u antény 2 vždy nižší asi o 5÷10% než u antény 1.
Na to kašli.

ad2/ vždy pri ladení a nastavovaní volím angličtinu alebo nemčinu v menu. čeština a slovenčina bývajú preložené tak, že je to sice gramaticky správne ale uhádnuť čo tým myslel autor je niekedy ťažko. Škoda že už nie je na nete normálny nemecký návod, ktorý bol absolutne super. So všetkými zapojeniami a popisom.
Keď prejdeš do ďalšieho okna kliknutím na pokračuj tak uvidíš dole dva indikátory (píšeš o nich v ad1/). V momente keď prepneš Signál z antény na 1 tak sa zobrazí na tomto indikátore Anténa 1 a na pravom Anténa 1>2 čo je prepojenie v prístroji z antény 1 na 2. Potom ten prívod koaxu do prijímača 2 je neaktívny.
Nejedná sa teda o nastavenie antény 1 a antény 2 ale o to, koľko koaxov máš pripojených do príjimača.

Prečo nie monoblok? Nastavenie jednotlivých LNB je omnoho jednoduchšie. Môžeš hýbať každým z nich zvlášť (napr.skew), máš tiež istotu, ak si nevieš rady že nastavuješ práve ten LNB čo je zapojený do prijímača.
U monobloku mnoho ľudí zamieňa ožarovač, pretože na fyzike v 7.ročníku ZDŠ práve strieľali plastelínu a nedávali pozor keď pani učiteľka vysvetľovala zákon dopadu a odrazu žiarenia.
Okrem toho na niektorých prijímačoch musíš robiť nastavenia ako zap/vyp signálu na prepnutie Diseq.

ad4/ súčasné návody sú fakt naprd. Skúsim ti niečo pohľadať. HDS2 a HDS2X a HDS2plus a HDS2Xplus sú v tomto nastavení totožné (na 99%).

ad5/ to je tiež jeden pitomý preklad

ad6/ teraz mám Astra23.5E 12565 H 27500: antena1: 102%, 10.8dB , antena2:98%, 10.9dB
takto to je v podstate stále aj pri zamračenom počasí.
Astra28.5E 11778 V 27500 (táto šilhá najviac): antena1 101%, 10.5dB, antena2: 82%, 10,1dB

ad7/ kúpil si si TechniSat. tu sa nenastavuje zvlášť prijímač 1 a prijímač 2. Software oba "handluje" ako jeden prístroj. Preto nastavuješ diseq, LNB a pozície satelitov len raz.
rovnako máš výhodu v tom, že prijímač ti priamo napíše, na ktorý satelit si natočený (pod zobrazovačom signálov z antény 1 a 2 v menu LNB) alebo že máš pootočiť anténou.
tie ďalšie dva riadky sú tam na to, aby si mohol použiť Diseq4/1 a pripojiť 4 LNB alebo napr. 3LNB + motor.

Monoblok samozrejme limituje ďalšiu vec a to je príjem dvoch družíc v pozícii 4° od seba. Ak budeš chcieť napr. UPC direct alebo Astru 28.5 narazíš na problém ďalšej investície.
Dagy2 (3153)|22.9.2010 15:53
Ospravedlňujem sa TechniSatu za nesprávnu informáciu o návodoch:
xunil ma kompletne zblbol. Samozrejme, že nastavenie spínacej matice je v návode podrobne popísané. Xunil, prosím neštuduj materiály od rôznych predajcov, ale listuj v manuále pre TechniSat Digicorder.
tu: http://www.technisat-daun.de/download/man/1563.pdf na strane 23 je Setting the switching matrix. Na ďalšej strane všetky obrázky ako pripojiť káble do prijímača. Tak detailný popis nie je snáď u žiadneho iného výrobcu.
v nemčine tu: http://www.technisat-daun.de/download/man/bda_digicorder-hd-s2_6696.pdf

Tvoje zapojenie je na obr.1, diseq máš priamo v LNB monobloku.

Rovnako úplne dopodrobna je tam napísané, čo znamenajú jednotlivé nastavenia, Diseq on/off, signál antény 1 alebo 2 atd.
Tak ako povedal klasik čítať, čítať, čítať.
xunil (6)|24.9.2010 12:53
ad monoblok)
jo s tim jsem pocital ze bude jen tyhle dve astry. Nastaveni mi prislo jednoduche - ted uz dokonce banalni v tom ze nastavim 23,5 a tu druhou az mam "automaticky". Vzdy je to neco za neco na to sve + a -.

ad preklady) no treba v cz menu je polozka "Ochrana zmenšena" to jako nevim jak to prekladaji asi strojove nebo japonstina - turectina - anglictnina - mogolstina - a cestina.

ad7) to jak ukazuje na ktery staelit jsem natoceny je dobre protoze jinak jen tak podle oka to hned clovek nepozna a takhle ho to muze utvrdit - pekna poznamka vyrobce.


K technisatu se dostava jen tohle http://www.technisat-daun.de/download/man/bda_short_instructions_digicorder_hd_series_6825.pdf (kratky navod kde temer neni nic. Tak jsem nemel co studovat. Potom je na netu jeste ta polska verze a nebo diky za odkaz ty od starsich technisatu.

Propojeni Monobloku a prijmace - to je to co jsem nikde nemohl najit a navic vubec nemuzu vedet jak to v tom monobloku je (hodne se pise jak zapojit samotny DiSEqC a LNB) zvllast kdyz k tomu neni manual - na netu nic. Protoze fyzicky vidim jen 4 vystupy a nevim ktery je ktery v jakem poradi - kdyz to clovek nezna tak proste nevi. Pro odbornika je to samo jasne,


Dekuji za info.
Ele-kutil (3)|28.10.2010 23:07
Hlavně dejte pozor při výběru CI modulů (Dual Decrypt vs. 1 stream).
Pokud bude v MENU přístroje nastaveno použití Dual Decryptu, ale CI modul
to nebude umět, s největší pravděpodobností bude dekódování programů
často "zamrzat" !!!

Aktuálně nejvhodnější modul CW je TechniCrypt CW (a.n.: 0003/ .... ) ale verze fw
v modulu musí být 12m !!!
Dagy2 (3153)|29.10.2010 08:52
[quote=Ele-kutil;303607]Hlavně dejte pozor při výběru CI modulů (Dual Decrypt vs. 1 stream).
Pokud bude v MENU přístroje nastaveno použití Dual Decryptu, ale CI modul
to nebude umět, s největší pravděpodobností bude dekódování programů
často "zamrzat" !!!

Aktuálně nejvhodnější modul CW je TechniCrypt CW (a.n.: 0003/ .... ) ale verze fw
v modulu musí být 12m !!![/quote]
Zaujímavé info. Skúsil si to priamo na svojom stroji?
buď to všetci majú správne nastavené alebo majú šťastie. Nikto sa na mrznutie zatiaľ nesťažoval. Asi ešte bolo dosť teplo.
mivi2266 (42)|16.11.2010 23:38
Dobry den, nahradil jsem starickeho Humaxe CRCI 5500 timto krasnym strojem a potreboval zkontrolovat moje nastaveni. Provozuji jednu antenu multifocus Astra 3 (23,5) a Astra 1 (19,2) s dvema jednoduchymi LNB, jednim DiSEqC prepinacem a nasledne jednim kabelem k prijimaci. Mam jeden CI modul CRYPTOWORKS a novou Skylink ICE kartu. Jsem si vedom omezeni, ktere mi tato vybava prinasi, ale technicky nejsem schopen druhy kabel od anteny zatim natahnout. Mohl by mi nekdo poradit s nastavenim, tak abych mohl pouzivat oba tunery. Navod, ktery byl pribalen mi pripada naprosto nedostecny.

Zatim mam nastaveno takto a nejsem si jist spravnosti nastaveni:
Kabel je zapojen do LBN1 (LBN2 - nezapojeno)
Multyantene = Off
DiSEqC = on
Antena signals = 1
A/A 1 Astra 23,5E - naladeno
B/A 2 Astra 19,2E - naladeno
A/B 3 No Satellite
B/B 4 No Satellite

CI Modul ve slotu 1 - auto

PIP se mi podari zobrazit pouze v kombinaci napr. CT a CT24 (stejna druzice, stejna polarizace, jeden kodovany, druhy volny)

V pripade, ze nastaveni je spravne, jaky modul potrebuji, abych mohl mit najednou dva kodovane programy z jedne ICE karty. (asi omezen stejnou druzici a polarizaci)
Diky moc za pripadnou radu.
Dagy2 (3153)|17.11.2010 20:45
mivi, vítam na palube.
český návod je skutočne na zaplakanie. Pokiaľ ovládaš nemčinu, stiahni si z webu technisat.de -> downloads -> DVBS receivers -> Digicorder HDS2+ originál. Tento zase nemá obdobu na trhu čo do nemeckej precíznosti.

Všetko si naladil správne.
Tým že zvolíš Antena signals = 1 automaticky máš softverovo prepojený vstup 2 a 1.
Takže oba tunery ti fungujú. Inak by si samozrejme nemohol mať PIP ako píšeš.

Zapojenie s jedným LNB ti umožní pozerať+nahrávať alebo mať PIP z jedného transpondéra, tj napr CT1+CT2 alebo CT1+CT24 - toto ti už išlo.
Pre dva kodované signály z jednej družice potrebuješ CI-modul s funkciou "Dual-decrypt". Túto funkciu majú moduly TechniSat Technicrypt (vrele doporučujem) alebo niektoré Mascomy.
Potom v nastavení Dual-decrypt nastav CI1 (auto občas robí ptákoviny).

P.S. dúfam, že si zaregistroval stroj na webe Technisatu!

Pozor, 2xHD v PIP nefunguje, pôjde jeden obraz + zvuk, nie 2 obrazy. Toto je obmedzenie výkonu obrazovej karty.
HD nahrávať a pozerať iný z rovnakého transpondéra, resp. 2 nahrávať naraz ti pôjde.

Pre plné využitie systému potrebuješ samozrejme ako si napísal twin-LNB a dva káble + dva CI-moduly a napr. kartu NEXT do druhého modulu.
mivi2266 (42)|19.11.2010 15:58
Dagy2, diky moc za informaci. Myslel jsem, ze mi prijde nejake upozorneni do emailu, ale neprislo, tak reaguji az ted. Jakou ma prosim Te vyhodu (nevyhodu) registrace u Technisatu? Asi uz to vidim zaruka 3 roky, ze? Dale ted resim pripojeni ci nepripojeni stroje k PC, zase mam problem s kabelazi... Wifi pripojeni asi nebude pri objemech dat uplne to prave, ze? Jaky je rozdil mezi prenasenim dat pomoci externiho USB disku a LAN? Zkousel jsem zatim prenest vzorek TS4 pomoci flash disku, abych zjistil ze to nicim co mam v PC neprehraji. Jaky pouzivas software na zpracovani TS, TS4? Diky za radu.
Dagy2 (3153)|19.11.2010 17:06
Mivi postupne:
1/ YES! registrácia = 3 roky záruka
2/ prepojenie s PC -> neviem, či HDS2X dokáže WiFi. HDS2 určite s WiFi donglom od TechniSatu.
ale ako hovoríš, prenos je max 54Mbps, keď budeš mať ďalej router tak ešte horšie
3/ prenos cez USB HDD -> no problem, pomalšie ako LAN, keďže musí byť FAT32 súbory sú rozsekané na 4GB. Keď kopíruješ na USB stroj je blokovaný.
4/ prenos cez pevnú LAN je najrýchlejší. Keď prenos ovládaš z PC (musíš ale použiť Mediaport z http://www.technisat.de) beží prenos dát paralelne s pozeraním TV. Keď prenos ovládaš z Digicorderu tak sú podmienky podobné ako v 3/ -> rozsekané na 4GB a stroj blokovaný
5/ spracovanie nahrávky - čo to je?
- strihanie robím priamo v Digicorderi, je to OK, použivam funkciu JOG a pri pomalom posuve vpred "osadím značku" a potom mažem medzi značkami.
- prehrávanie v PC SD aj HD nahrávky fungujú perfektne aj s titulkami v GOMplayer. Stiahni si ho do PC
- napaľovanie na DVD SD nahrávok - konverziu robí Mediaport a vyrobí ti priamo súbor pre DVD prehrávač
- iné spracovanie a napaľovanie HD nahrávok možno robiť v StudioPRO - ja som to v živote nepoužil

P.S. ak sa nedá natiahnuť LAN a WiFi je tiež komplikované, existuje spojenie cez 230V zásuvky pomocou dvoch "krabičiek". volá sa to PowerLine.

P.S.2: Digicorder nevidí disky v PC s Win7
mivi2266 (42)|19.11.2010 22:11
Dagy2, diky vyzkousim. Jeste otazka, bojuji nejak s Novou HD, chvili mi jde, pak zase nemam opravneni "Program je kodovan" Mam tu novou Irdeto Cryptoworks kartu (ICE 01) a CI Mascom Irdeto Cryptoworks modul. Naladene myslim dobre 12109 H 27500 3/4 8PSK (DVB-S2). Uroven 72, Kvalita 8.2 dB. Na Skylinku mi potvrdili, ze opravneni na kartu mam. CT HD jede bez problemu. Nevis kde by mohl byt problem?
panasonic650 (1124)|19.11.2010 23:03
[quote=mivi2266;308450]Dagy2, diky vyzkousim. Jeste otazka, bojuji nejak s Novou HD, chvili mi jde, pak zase nemam opravneni "Program je kodovan" Mam tu novou Irdeto Cryptoworks kartu (ICE 01) a CI Mascom Irdeto Cryptoworks modul.[/quote]
Registrovanu ci v 20dnovom rezime ?
mivi2266 (42)|19.11.2010 23:48
Registrovanou s dvou mesicnim promo do pulky prosince.
Dagy2 (3153)|20.11.2010 12:43
mivi:
Naladené parametre sú OK. V momente keď to akože nejde, končí to vždy hláškou: "Program kodovaný" ?
V tom momente keď zmáčkneš OK-OK (objaví sa zoznam naladených programov a okno) a žlté tlačítko STATUS ->je vtedy v tomto momente signál 72% a kvalita tých 8.2dB?
Čo ostatné transpondéry 23.5E? koľko majú signál a kvalitu?
Skúsil by som ešte doladiť, tento "merač" je veľmi orientačný, ja mám ale všetky transpondéry na 19.2, 23.5, 28.5 na parabole 85cm v sile 95÷102%.

Pozn:
1/ ak máš jednu kartu a prístroj nahráva, samozrejme má prednosť nahrávanie pre pozeraním
2/ ak hovoríš o čistom pozeraní, zaujímavý poznatok tu od kolegu z fóra:
CI modul Mascom easy.tv, karta SL, funguje dobre - nevie dekodovat CT HD
CI modul Mascom irdeto CW, karta SL tam zas neodkodovalo NOVA HD a CT HD ano
CI modul TechniCrypt v poriadku

3/ oprávnenie môžeš skontrolvať najlepšie na http://www.skylink.sk -> kontrola kariet. Zadáš tam číslo karty a vidíš oprávnenia
To čo prečítaš v prijímači je relevantné pre daný okamih, zápisy ale môžeš mať napr. na rok a pri vypršaní predplatného príde nový zápis a ten ho prepíše. Tak sa dopredu neteš že na teba zabudli. :)
mivi2266 (42)|20.11.2010 13:37
Dagy2: Nejsem ted doma, takze jak je to s tou hlaskou overim vecer.
Vsechny ostatni programy z Astra 23,5 jsou OK vcetne CTHD a ted i Travel channel HD.
Obavam se, ze problem bude jak pises Pozn. 2 Nekompabilita CI modulu a DigiCorderu, zkousel jsem i modul, ktery mame v STA AlphaCrypt a vysledek stejny. Updatoval jsem i do obou modulu novy soft a stejne nic. Po zapnuti (vlozeni) modulu Nova HD nabehne, prepnu na jiny program, vratim se zpet a uz nejde. Asi to bude chtit ten TechniCrypt. Je to tento?
http://www.omko.cz/index.php?m=eshop&idm=katalog&k=1260881762&q=&kod=COMMCRT
Chodi tento modul s tou ICE kartou?
Dagy2 (3153)|20.11.2010 21:25
[quote=mivi2266;308527]Dagy2: Nejsem ted doma, takze jak je to s tou hlaskou overim vecer.
Vsechny ostatni programy z Astra 23,5 jsou OK vcetne CTHD a ted i Travel channel HD.
Obavam se, ze problem bude jak pises Pozn. 2 Nekompabilita CI modulu a DigiCorderu, zkousel jsem i modul, ktery mame v STA AlphaCrypt a vysledek stejny. Updatoval jsem i do obou modulu novy soft a stejne nic. Po zapnuti (vlozeni) modulu Nova HD nabehne, prepnu na jiny program, vratim se zpet a uz nejde. Asi to bude chtit ten TechniCrypt. Je to tento?
http://www.omko.cz/index.php?m=eshop&idm=katalog&k=1260881762&q=&kod=COMMCRT
Chodi tento modul s tou ICE kartou?[/quote]
Ano je to on. Podľa všetkého beží aj s ICE registrovanými kartami OK.
mivi2266 (42)|20.11.2010 22:58
Dagy2:
Hlaska je "You are not to receive this programme Press OK" a nasleduje "Program je kodovan Podmineny pristup: Cryptoworks(d70), Irdeto(624)". Je zajimave, ze ted to po chvilce nabehne.
mivi2266 (42)|24.11.2010 16:00
Dagy2: Tak s modulem TechniCrypt je to konecne bez problemu. Hura. Jeste mam otazku k nahravani pomoci programoveho pruvodce. Neda se nejak jednoduse se zbavit diakritiky? Nahravky mam pojmenovane zmrsenou cestinou.
Dagy2 (3153)|25.11.2010 17:28
mivi
dotaz 1: to čo píšeš s tou hláškou to bolo ešte bez CI-modulu TechniCrypt ? (Dúfam!!!)

dotaz 2: Kde máš zmršenú tú češtinu? dúfam že nie v zozname nahrávok v menu prijímača?
Zmršená býva keď prezeráš nahrávky v Mediaporte.
mivi2266 (42)|25.11.2010 21:20
Dagy2:
odpoved 1: Ano, od chvile co mam TechniCrypt je to vsechno OK.
odpoved 2: Zmrsena je po pretazeni na USB disk, v DigiCorderu je OK.
Jeste bych se rad zeptal pokud nejake nahravky archivujes, tak v jakem formatu?
Dagy2 (3153)|26.11.2010 08:02
1/ super správa
2/ tak s tým zmršením na USB môžeš urobiť len toľko, že to premenuješ vo Windows. Nezabudni premenovať rovnako aj súbory v zložke.

Archivácia:
Mám 500GB interný disk a "bežné" nahrávky po 1÷3x prezretí mažem.
Skvosty archivujem v externom PC po LAN. Nechávam ich v pôvodnom formáte, pretože sa dajú prekopírovať naspäť. Navyše konverzia a prípadné ukladanie na BD alebo DVD-DL je drahšie a zaberá hromadu miesta v poličkách.

TS/TS4 formát sa dá na PC priamo pozerať pomocou GOMplayera.
Ak chceš niekomu urobiť DVD aby si ho mohol pozrieť na svojom DVD tak konverziu SD formátu možno urobiť cez originálny program Mediaport.
Konveriu HD formátu (resp.MPEG4 formátu) robia rôzne konverzné programy.
mivi2266 (42)|26.11.2010 08:54
Dagy2:
Myslel jsem, ze to "Nechávam ich v pôvodnom formáte, pretože sa dajú prekopírovať naspäť." v pripade TS4 nahravek nejde?
Dagy2 (3153)|26.11.2010 11:21
Kopírovať súbory z Digicorderu na iný disk (LAN, USB) a naspäť je možné ľubovoľne.
To mám osobne odskúšané. Takže originál zazálohovať.

Pokiaľ chceš niekomu dať DVD môžeš urobiť konverziu a napáliť, ale originál by som si nechal.
Potom na sieti môžeš priamo prehrávať v každom PC takúto nahrávku.
Strih robím v prijímači - t.j. výmaz extra nahratého času na konci a začiatok. S reklamami sa hrám len keď to človek fakt chce mať ako archív "navždy" - napr. ČS filmy, ktoré človek inde ťažko zháňa.
mivi2266 (42)|29.11.2010 08:44
Dagy2: Prosim Te jeste otazka k editaci, pochopil jsem spravne, ze pomalou "po snimkach" se da previjet pouze dopredu?
Dagy2 (3153)|29.11.2010 09:12
Ne, nepochopil.
U TechniSatu okrem normálneho prevíjania vpred/vzad existuje funkcia JOG ovládaná šípkami v kolečku s OK.
Stlač tlačítko JOG /STILL -> obraz zastaví a aktivuje JOG funkciu.
- šípky nahor/nadol posúvajú 1 obrázok vpred/vzad
- šípky vpravo/vľavo zrýchľujú a spomaľujú posuv
mivi2266 (42)|26.12.2010 14:48
Dagy2: Prosim Te, nejak se mi ten strih nedari, nevim co delam spatne, ale zalozkou oznacim misto, kde chci strihnout, pak dam odstranit usek mezi zalozkami a vysledek je +-. Nekdy je toho vystrihleho moc, nekdy je tam zase par snimku navic. Je to normalni?
Dagy2 (3153)|26.12.2010 20:29
Mivi, pri označovaní záznamu značkami sú najlepšie výsledky keď sa posúvaš vpred. Nie je dobré, keď záznam beží vpred, zastavíš a vrátiš sa niekoľko snímkov vzad a tam dáš značku. Obrázok na obrazovke je to kde chceš značku dať, ale výsledok sa niekedy líši.

Postup, ktorý používam:
- rýchly posuv vpred. Keď narazím na reklamu, vrátim záznam pred túto reklamu
- potom použijem posuv vpred spomalene
- v momente strihu buď zastavím alebo počas pomalého posuvu osadím značku tlačítkom "REC".
- ak prebehneš moment pre značku, vráť záznam naspäť a znova pusti spomalene vpred.

Dobre to funguje aj pomocou JOG, kde je možné posúvať šípkami hore záznam po jednom obrázku. Ale zase pre strih nie je vhodné posúvať vpred a potom napr. jednu snímku vzad.

Strih nie je úplne hladký ako na DVD/HDD rekorderi. Toto je možné asi len pomocou sw v PC.
Ja vo väčšine strihám začiatky a konce pri nahrávkach z HBO, Cinemax, Filmbox, kde reklamy nie sú. Vystrihnutie časti chce trochu sa s tým pohrať.
Než to zvládneš 100%, tak si môžeš pred strihom urobiť "pracovnú" kopiu nahrávky.
mivi2266 (42)|27.12.2010 12:43
Dagy2: Diky moc za vycerpavajici odpoved. Budu trenovat. Posuv vpred zpomalene znamena pomaleji nez play? Pomoci JOG?
Dagy2 (3153)|27.12.2010 14:05
Ano, posuv vpred pomaly, znamená menej než play.
Dá sa to dosihnuť dvomi spôsobmi
- buď JOG a zo stopu jeden krát šípkami vpravo je pomaly vpred, 2x = play, 3x=rýchlo atď
- alebo to ide ešte normálnymi tlačítkami na ovládanie prevíjania. zo stopu 1x prevíjanie vpred by malo by pomaly vpred.
Nemám možnosť to teraz odskúšať.
mivi2266 (42)|25.2.2011 19:18
Dagy2: V souvislosti s pomalu blizicim se koncem CW na Skyliku se chci zeptat, zda jsou jiz nejake zkusenosti s kompatibilitou modulu Irdeto verze 6
(http://eshop.skylink.cz/?cls=stoitem&stiid=558) s novou čistě IRDETO nehybridní kartou (Skylink Standard HD IR) a našeho TechniSat DigiCorder HD S2X PLUS?
mivi2266 (42)|12.4.2011 20:25
Dagy2: Nemas nejake nove informace ohledne nove ciste IRDETO karty a TechniSat DigiCorder HD S2X. Ptam se, ze to zacina asi byt aktualni. Viz info:
http://www.parabola.cz/clanky/4288/skylink-pripravuje-rozsireni-programove-nabidky/
Dagy2 (3153)|13.4.2011 14:52
Myslím, že budem mať tak za 2÷3 týždne. Plánujem výmenu na ICE keď spustí SkyLink výmenu zadarmo. Vôbec ma to neteší, ale zdá sa, že nám dajú len dve možnosti - výmena alebo otočenie antény na 0.8W
Pitomec (10211)|13.4.2011 14:53
Výměnu zadarmo nespustí, pouze abonentům placené nabídky dají jakousi slevu na předplatným.
Dagy2 (3153)|13.4.2011 14:58
No, očakávam že to bude štýlom - keď si kúpiš Multi na celý rok, tak výmena bude so zľavou, možno u HD na celý rok s väčšou zľavou a pre full paket "zadarmo".
Keďže v podstate za posledný rok síce mesačne ale s malými prestávkami som ten rok Multi + HBO/Cinemax platil tak by som to akceptoval.

Určite nebude výmena pre "záklaďákov", to je jasné. By bol Skylink sám proti sebe.
Pitomec (10211)|13.4.2011 14:59
Výměnu každopádně zaplatíš a pak ti při objednání nějakýho balíku dají (možná) slevu.
Dagy2 (3153)|13.4.2011 15:05
uvidíme čo sa z toho vyklube.
Podľa oficiálnej správy PR budú meniť aj zostavy balíkov - je pravda že z Multi som pozeral tak 4÷5 programov (ESP2, History, Viasat history, NovaSport). NGC, discovery ma nejak nezaujali a hlavne je mi zbytočná hromada detských kanálov, F+H, Golf, Sport5 a podobné ptákoviny.

Rozhodnem sa po oficiálnom uvedení. Keby tam bol plný Cinemax/HBO paket tak nerozmýšľam, rovnako ESPN by ma presvedčil.
mivi2266 (42)|16.8.2011 14:29
Dagy2 pripadne dalsi sdilni majitele, neni nejaka nova informace ohledne kompatibility s novou ciste IRDETO nehybridní kartou (Skylink Standard HD IR) a TechniSat DigiCorder HD S2X PLUS?
Koukal jsem, ze Technisat uz ma v nabidce pouze modul TechniCrypt CX (Conax) a zadne IRDETO...
Nerad bych investoval do modulu, ktery je sice "Skylink ready", ale v DigiCorderu se bude kousat.
Pitomec (10211)|16.8.2011 17:57
Mascom, AlphaCrypt
mivi2266 (42)|16.8.2011 18:22
[quote=Pitomec;362424]Mascom, AlphaCrypt[/quote]

Dekuji za odpoved. Mysleno tento?

http://mascom.inshop.cz/inshop/scripts/detail.asp?ItemID=2142&Level=55
Dagy2 (3153)|16.8.2011 19:37
mivi, prečo chceš meniť kartu za čisté Irdeto a k tomu investovať do modulov?

V tomto TechniSate chodí bezchybne ICE v moduloch Technicrypt a Multicrypt. A bude tam chodiť aj po vypnutí CRW, tak šup rýchlo vymeň za ICE.
mivi2266 (42)|17.8.2011 08:53
Pitomec, jaky je prosim rozdil mezi temi Mascom CI moduly mimo ceny? Diky za vysvetleni.

Dagy, jsi si jisty, ze po vypnuti CRW bude ICE v Technicryptu nadale fungovat? Zkousel ted jsem novou CS link IRDETO kartu a ta v nem tedy rozhodne nejde.