Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hledání dokonalého SET-TOP-BOXU

Saidxxx (104)|13.9.2010 00:07
Je to myšleno spíš jako vroucné přání ale několik přístroju se k tomuto ideálu celkem přibližují.Vadí nám na nich že nekomunikují s HDD formátu NTFS ale pouze s FAT 32.Obojí je nejlepší, jako u některých satelitních přijímaču.Docela mě zaráží, ta neochota výrobcu tento požadavek akceptovat.
Když se nad tím zamyslíte tak set-top-box má mnohdy lepší výbavu než předražený nový TV bez jakékoliv možnosti cokoliv nahrát a jen opatrně přidávají jako bonus, prohédnout fotky.Je to až směšné a pruhledné jak si výrobce šetří vřechny nové věci které v set-top-boxu dávno jsou.
V neustálém hledání na netu jsem narazil na velmi zajímavou mašimku ,má jen jednu vadu nekomunikuje s HDD NTSF.
http://www.notonlytv.net/p_lv6tmpvr4.html
Zde je adresa s produkty této firmy NOTonly TV.
Posudte sami co tato mašinka dovede.Na našem trhu je také v prodeji
http://www.mshop.cz/koupit/notonlytvmp4/digitalni-televize/notonlytv/notonlytv-mpeg4-hd/?refid=31218
http://www.expresmobil.cz/notonlytv-dvb-t-multimedialni-prijimac-a-prehravac-9189.htm
Znáte prosim někdo tuto značku a nebo tento set-top-box?
StD (8612)|13.9.2010 00:23
...no já tedy mám "disky uvnitř i venku" formátované vždy NFS (ext2 nebo ext3) za routerem a pak mě nějaké NTFS (za výpalné) nebo FAT32 (zdarma, ale s omezeními velikosti souboru) vůbec nezajímá - koukám na ně i z Windows 98Se. Jde jen o logiku přistupu k věci. Jestli to nějaký výrobce limituje, jeho blbost. Ten můj Dreambox je i v provedení s terestriálním tunerem, byť to nikomu nedoporučuji.
Tož kup si nějakou mašinku a zkoumej.
MomoBrut (205)|13.9.2010 11:21
Od teto firmy mam DVBT dualni tuner v podobe PC karty. Jeste tu prvni verzi, ktera ma problem v ovladacich a misto toho, aby udelali nove ovladace, udelali novou kartu a na update ovladacu starsi verze se vyprdli. Takze tohle na uvod.
U vsech techhle krabicek muze specifikace parametru vypadat dobre, dobre vypada temer vzdy. Ovsem realna zkusenost s kazdym zarizenim je nenahraditelna. U techhle krabicek je naprosto rozhodujici software nebo firmware, zejmena jeho uzivatelske reseni. Konkretne u teto firmy bych se obaval, jestli vubec bude chtit delat update firmwaru ...
Pitomec (10211)|13.9.2010 13:45
Na FAT32 není vůbec nic špatnýho, protože každý receiver umí soubory při záznamu automaticky dělit (a následně při přehrávání je zase plynule navazuje) a defacto je to stejná věc jako u DVD-Video, kde jsou VOBy taky dělený po 1GB a ne celý v kuse.
Saidxxx (104)|13.9.2010 16:10
Storno
Saidxxx (104)|13.9.2010 16:41
Díky pánové za Vaše názory a cenné zkušenosti.Jsem rád že je tahle možnos zeptat se lidí o zkušenosti, které se někdy nedají nijak získat.
Moje představa takového DVB-T přístroje je jednoduše řečeno multimediální schopnost a funkce nahrávání.
Samozřejmá je podpora FW.a snaha něco s tímto přístrojem dělat.Pár takových mrtvolek doma mám.
Jedno řešení je ,oddělit multimedilní přeheávání od DVB-T a potom je výběr mnohem širší.Jsou to potom dvě škatulky ale v mnohem lepší kvalitě.
Tak hledám pro svou 3 1/2 letou plazmu Panasonic nějaký rozumný kompromis.Já sám používám pro příjem satelitní zařízení ale pro manželku je nepřekonatelný problem cokoliv přepnout. Ta všechna moderní propojení HDMI jsou vinikající věc ale ne pro ženské.Muj Panasonic má 3krát scsrt a 2krát HDMI, PC ,YUV ,no tam to začíná ,každý vstup je několikrát přepínatelný a jak to u chlapu býva tak je tam ještě přepínač 5/1HDMI pro další externí zařízení .No a to je neřešitelné už vubec,protože to má několik sekund prodlevu a neví vubec kde je.
Chci tam strčit Set-top-box se scartem, využitím RGB a pinu č. 8 ovládacího napětí na přímé přepnutí a hurá, mám od báby pokoj.Jen by bylo dobré, kdyby tam byl upscaling na 1080i,možnost připojení HDMI.Je to přece jenom vyhlazenější.
Několik dobrých kousku na netu je ale vždy se tam najde nějaká zásadní chyba ,která mě od koupi odradí.Je to sice pár stovek ale proč hned šáhnout vedle že.
Budu rád když se připojíte s Vašema zkušenostma a dáte typ na něco spolehlivého s možností nahrávání.
DIKY za každou zkušenost.
Pitomec (10211)|13.9.2010 17:30
Upscaling ti udělá i samotný televizor, to nemusíš shánět u set-top-boxu...
MomoBrut (205)|14.9.2010 11:19
[quote=Pitomec;296663]Upscaling ti udělá i samotný televizor, to nemusíš shánět u set-top-boxu...[/quote]

Mas jiste pravdu, jenze rozumna cenova kategorie soucasnych TV nema upscaling zrovna dobry, spise naopak. Pokud bych srovnal upscaling v TV a upscaling v mem HTPC (nvidia), tak kvalitativne je to znacne jinde, navic si clovek muze parametry upscalingu nastavit a navic jinak pro ruzne zdroje, coz v TV nehrozi. Ale neni to pro kazdeho pacienta, ze. Kvalitni STB, ktere tazatel hleda, na tom bude urcite lepe nez bezna TV.
Brnky78 (24)|17.9.2010 13:48
Já našel toto OPTEX ORT 8895 HD. Nemáte někdo zkušenosti? Má to jak FAT32 tak NTFS. Přehrává i MKV. Tak pokud už někdo má, tak šup sem s postřehy. Díky

http://www.videotech.cz/hdtv-prijimace/optex-ort-8895-hd-2
Pitomec (10211)|17.9.2010 16:00
[quote=MomoBrut;296749]Mas jiste pravdu, jenze rozumna cenova kategorie soucasnych TV nema upscaling zrovna dobry, spise naopak. Pokud bych srovnal upscaling v TV a upscaling v mem HTPC (nvidia), tak kvalitativne je to znacne jinde, navic si clovek muze parametry upscalingu nastavit a navic jinak pro ruzne zdroje, coz v TV nehrozi. Ale neni to pro kazdeho pacienta, ze. Kvalitni STB, ktere tazatel hleda, na tom bude urcite lepe nez bezna TV.[/quote]Snad si nemyslíš, že nějaký STB za pár kaček (o kterém je celou dobu řeč a nikoliv o nějaké grafárně v PC) bude mít ten upscaling lepší než sama TV?!
miple (5)|12.10.2010 18:32
Ahoj. Taky hledám nějaký ten dokonalý DVB-T, tedy pro mne dokonalý. To znamená 2x tuner, nahrávání přes USB, mezi podporovanýmo formáty i MOV, a hlavně optický audio výstup. Všechno co jsem našel má jen koax. Něco jako toto, ale s optikou.

http://www.evolve.cz/d-hd-dvb-t-rekorder-evolve-scorpio-s-podporou-mkv.html
Saidxxx (104)|30.10.2010 22:38
[quote=Brnky78;297196]Já našel toto OPTEX ORT 8895 HD. Nemáte někdo zkušenosti? Má to jak FAT32 tak NTFS. Přehrává i MKV. Tak pokud už někdo má, tak šup sem s postřehy. Díky

http://www.videotech.cz/hdtv-prijimace/optex-ort-8895-hd-2[/quote]



Dík Brnky78 !! Velmi slušný přijímač,cena sice vyšší ale tvar, výbava ,ovladač,USB vzadu ,to vše vypadá velmi lákavě .Oba formáty HDD Fat32 na nahrávání a možnost přehrávat soubory ve formátu NTFS,zajímavé.Musím kouknout na net na hodnocení uživatelu.

Díky Brnky78.
Saidxxx (104)|4.11.2010 22:19
[quote=Saidxxx;296513]Je to myšleno spíš jako vroucné přání ale několik přístroju se k tomuto ideálu celkem přibližují.Vadí nám na nich že nekomunikují s HDD formátu NTFS ale pouze s FAT 32.Obojí je nejlepší, jako u některých satelitních přijímaču.Docela mě zaráží, ta neochota výrobcu tento požadavek akceptovat.
Když se nad tím zamyslíte tak set-top-box má mnohdy lepší výbavu než předražený nový TV bez jakékoliv možnosti cokoliv nahrát a jen opatrně přidávají jako bonus, prohédnout fotky.Je to až směšné a pruhledné jak si výrobce šetří vřechny nové věci které v set-top-boxu dávno jsou.
V neustálém hledání na netu jsem narazil na velmi zajímavou mašimku ,má jen jednu vadu nekomunikuje s HDD NTSF.
http://www.notonlytv.net/p_lv6tmpvr4.html
Zde je adresa s produkty této firmy NOTonly TV.
Posudte sami co tato mašinka dovede.Na našem trhu je také v prodeji
http://www.mshop.cz/koupit/notonlytvmp4/digitalni-televize/notonlytv/notonlytv-mpeg4-hd/?refid=31218
http://www.expresmobil.cz/notonlytv-dvb-t-multimedialni-prijimac-a-prehravac-9189.htm
Znáte prosim někdo tuto značku a nebo tento set-top-box?[/quote]



Zde je několik fotek a příznivá cena ---1200kč.
http://www.elektrotop.cz/notonlytv-dvb-t-multimedialni-prijimac-a-prehravac/f-1-s-1-dp-113382/

PS. Zítra ho budu mit doma!!

Dne 6.11.2010. Musím oznámit všem že čte NTFS HDD !!!V manuálu o tom není řeč. Duležité pro soubory MKV,tedy hlavně proto že mám všechny MKV na HDD NTFS.
Dáklový ovladač je normální velikosti,žádná zmršenina.Nějaký čas vydrží.
Saidxxx (104)|8.11.2010 21:54
Po pár hodinách provozu mám první postřehy o tomto přístroji!!

Pro zájemce o tento přístroj,mám v celku dobré zprávy. ----Hned na začátek ale upozornuji ,nemá dekoder zvuku DTS!!!!----To je duležité pro filmy v MKV, které tuto stopu mají.Pokud nemáte možnost stahovat tyto filmy a máte je v DD zvuk,tak vše maká k nejlepší spokojenosti,čte to DVD formáty z HDD a ostatní nižší formáty jako Xxid,Divx,foto na HDD Fat32 tak NTFS.Nastaveni barevnost titulku velikost atd.
Nemá dig. výstup zvuku!! Muže vadit náročnějším uživatelum.(Já sám mám velmi výkonnou aparaturu ale málo ji využívam), jen TV zvuk PANASONIC plazmy a ten je velmi slušný,protože má ještě velkou ozvučnici.(Pro náročnější zvuky používam EVOLVE BLADE II.)
Nahrávání funguje i na pomalejší flash,nemám HD příjem,ten nemohu zatím odzkoušet.
Přepočet DVB-T SD signálu funguje velice slušně,mám zapojen jak scart tak HDMI kabel.V menu nastaveno 1080i a RGB formát obrazu AUTO a scartem to jde do TV bez problemu.Scart automaticky zapne cestu do TV a tak kdo má problem jako já s manželkou která není schopná najít v tom chaosu vstupu na ovladačí to správné tlačítko,funguje to spolehlivě.Když chci jemnější obraz přepnu na HDMI vstup a je to.Jinak obraz je i přez scart velmi pěkný.
Tento přístroj se nekamarádí s přepínačem HDMI switch 5/1 ,signál neprojde(zatím nevím proč)

Mašinka se poněkud zahřívá ale není to nic dramatického,odhad 30-35°C.Je to tím že je uvnitř zabudovaný zdroj.
Co se týká tuneru je docela citlivý a dá se ladit auto a ručně,vše naladilo u nás 3 muxi, čeština je velice slušná ,zatím jsem nenašel chyby.Ceština se dá všude nastavit i když v menu není vše přeloženo.Dá se to ale dobře pochopit.
Menu je v příjemném bleděmodrém podkladu ,EPG písmena jsou dostatečně veliké a dobře čitelné
Přirozená grafika nic přeplácané velmi dobře se vše čte.Jednoduché a přitom pohledné.

Budu dál testovat a pokud někdo má zájem o další informace pokusím se to zde napsat.

Já ho koupil za 1187kč je to slušnej mazel!!!

P:S:

Rozměry délka 19cm/šířka 14.5/ výška na nožičkách 4.5cm

Dálkové ovládání 19cm/4.8cm (trochu volné víko od baterek )jinak perfektní.
Saidxxx (104)|17.11.2010 20:30
Další fakta a zkušenosti:

Zjistil jsem ,téměř shodný FW s přijímačem Optex ORT - 8895 HD ,má uplně stejné menu ovládání a všechna nastavení ,liší se jen nastavením zvuku protože má dig.výstup a časovačem .Zkoušel jsem podle manuálu pro OPTEX ruzná nastavení a vše fungovalo.

NotOnly ma problem s titulky v soborech DVD ,ale řeší to nový FW zde: http://www.box.net/shared/nsl72kfu2d
Postup jak na to je tam také.

Srovnával jsem obraz s EVOLVE Blade II a musím říci že NotOnly má o stupínek lepší obraz.Na Evolve jsem musel pracně upravit korekcema kvalitu abych se mu takřka přiblížil.

Co nejvíce ocenuji je spolehlivost nahrávání.Na HDD Fat 32,NTSF, na Flash disc (lépe na rychlejší) a konfort nastavení.Nezobrazuje jakoukoliv lištu při rychlém přetáčení ,jen při Time Shift.

Po asi 3 hodinách provozu bez jakékoliv operace ovladačem ,se přihlásí odpočítávání auto vypnutí ,musí se odklepnout ovladačem aby příjem pokračoval.

Při nahrávání ,je možné získat udaje o HDD nebo Flash,pod tlačítkem informace.Včetně datového toku a kolik je na něm ještě místa .

Foto- ve vysokém rozlišení.Spousta nastavení pro prohlížení.Efekty atd.

Veké mínus tohoto stroje je absence digitáního výstupu zvuku ,který by řešil zvuk DTS v MKV nahrávkách,je to škoda protože je to velmi vydařený přístroj.
To vše zřejmě řeší Optex ORT 8895HD.
Saidxxx (104)|18.12.2010 22:44
Dodatek dalších zkušeností:

Musím poopravit pér věcí,protože delším použiváním lépe přístroj poznáváte.

Při přehrávání je možné zmačknout tlačítko Info a tím se zobrazí ne lišta ale šedý obdelníček ve kterém jsou potřebné informace o přehrávané nahrávce.To je hlavně ,časová stopa ktrá se ukazuje při rychlém posuvu který muže být až 36 krát.Je možné vyvolat i GOTO ,pro přímé zadání místa času kde chcete začít přehrávat nahraný pořad.Přístroj si pamatuje místo kde jste třeba film přerušil a opustil .Dobrá věc.

Na dálkovém ovladači volnější víko jednoduše opraveno,opatrným ohřátím a vyhnutí maličké západky, která zajištuje víčko proti vysunutí a vše je v nejlepším pořádku.

Při opouštění v menu tlačítkem EXIT zacházejte opatrně,nesnažte se tlačit silou na tlčítko,to nepomuže, někdy trvá déle než se z menu dostanete,je to hlavně po přehrání multimedia a nahraného řadu.V tuhle chvíli to vyžaduje přesné nasměrování a raději co neblíže k přístroji.
Jinak citlivost dálkového ovládání je velmi dobrá.

Po spuštění přístroje trvá asi 7-10 s než se dioda z červené změní na zelenou a hlavně než se zobrazí potřebný pořad trvá další potřebné vteřiny,proto zase opatrně s tlačítky.Nezničte si ho za týden.
Ovladač je normální velikosti a je na něm hodně tlačítek co je dobré pro přímé vyvolání funkcí
bezvadné je že znaky jsou na ovladači a ne na tlačítkách,to zaručuje dlouhou viditelnoust nápisu ,jen jsou nahoře popsaná tlačítka 0-9 ,kurzor,šipky,POVER a MUTE.

Na závěr ,když už musíte dokoupit SET-TOP-BOX k starší TV, tak doporučuji HD přijímače s možností PVR a přehrávání multimedii.Povýšíte starou TV o několik generací.!!
Pitomec (10211)|18.12.2010 22:50
[quote=Saidxxx;316049]Dodatek dalších zkušeností:

Musím poopravit pér věcí,protože delším použiváním lépe přístroj poznáváte.

Při přehrávání je možné zmačknout tlačítko Info a tím se zobrazí ne lišta ale šedý obdelníček ve kterém jsou potřebné informace o přehrávané nahrávce.To je hlavně ,časová stopa ktrá se ukazuje při rychlém posuvu který muže být až 36 krát.Je možné vyvolat i GOTO ,pro přímé zadání místa času kde chcete začít přehrávat nahraný pořad.Přístroj si pamatuje místo kde jste třeba film přerušil a opustil .Dobrá věc.

Na dálkovém ovladači volnější víko jednoduše opraveno,opatrným ohřátím a vyhnutí maličké západky, která zajištuje víčko proti vysunutí a vše je v nejlepším pořádku.

Při opouštění v menu tlačítkem EXIT zacházejte opatrně,nesnažte se tlačit silou na tlčítko,to nepomuže, někdy trvá déle než se z menu dostanete,je to hlavně po přehrání multimedia a nahraného řadu.V tuhle chvíli to vyžaduje přesné nasměrování a raději co neblíže k přístroji.
Jinak citlivost dálkového ovládání je velmi dobrá.

Po spuštění přístroje trvá asi 7-10 s než se dioda z červené změní na zelenou a hlavně než se zobrazí potřebný pořad trvá další potřebné vteřiny,proto zase opatrně s tlačítky.Nezničte si ho za týden.
Ovladač je normální velikosti a je na něm hodně tlačítek co je dobré pro přímé vyvolání funkcí
bezvadné je že znaky jsou na ovladači a ne na tlačítkách,to zaručuje dlouhou viditelnoust nápisu ,jen jsou nahoře popsaná tlačítka 0-9 ,kurzor,šipky,POVER a MUTE.

Na závěr ,[COLOR=red]když už musíte dokoupit SET-TOP-BOX k starší TV, tak doporučuji HD přijímače[/COLOR] s možností PVR a přehrávání multimedii.[COLOR=red]Povýšíte starou TV o několik generací[/COLOR].!![/quote]:D:D:D:D:D
Saidxxx (104)|18.12.2010 22:58
Koukněte se kolik LED TV a Plazmových TV dokáže nahrávat !! A hlavně, když nahrává jestli umí přehrát MKV soubory ,obojí nikdy!!

Takže ,tahle maličká škatulka vede .
Pitomec (10211)|18.12.2010 23:20
Ale to jo, jenom mě rozesmálo, že HD přijímač povýší starou TV o několik generací, když ve skutečnosti bude výstup z toho HD přijímače do staré TV stejně jenom v SD :D
Saidxxx (104)|18.12.2010 23:42
To je jasné ,že to nebude v HD,i tak ale je přez SCART moc pěknej obraz.Fakt mě tenhle přístroj moc překvapil a proto se o něm tolik rozepisuji.

Mám v plánu koupit nějakou tu LED TV zatím se rozhoduji o značce ,to není duležité,ale tam jsem narazil na jednu věc.
Každá tahle nová TV má jenom jeden tuner,tak i když bude umět nahrávat ,tak musím koukat zase jen na ten jeden program.Značná nevýhoda a nedostatek.

Tuhle malou mašinku doplním k té nové TV a mám najednou dvoutuner a je to.Mohu v pohodě nahrávat a koukat na něco jiného.

Opravdu se hodí k nové TV a zrovna tak ke staré plazmě nabo LCD tak i k CRT TV.
Jsou další modely na trhu jen o nich vim moc málo.Jedině je koupit a odzkoušet.
Saidxxx (104)|17.1.2021 16:07
Koukám že jsem zde dlouho nebyl. Zatím žiju ale technika odchází , né že by nefungovala , ale pokrok jde dopředu a vše co jsem koupil k TV jako TV box DVB-T mám v krabici, protože jsou bohužel jiné normy vysílání DVB-T2 a ještě k tomu s kodekem H.265/HEVC.
Jsou na ředě nové Set -top- boxy , televize zatím zůstaly na místě ale bez signálu. Je čas vyčkat na lepší ceny , jen si říkám kolikrát to budu muset ještě měnit než vyhodím všechny televize.
v roce 2014 jsem koupil novou VT LG 55 860V-LA , https://www.lg.com/cz/televizory/lg-55LA860V-cinema-3d-tv , jenže očekávaná DVBT 2 se po čase změnila na DVBT2 s kodekem H.265/HEVC. .A zase jsem v háji zeleném. Sice je to příjem záložní v obýváku ale pokoje pro hosty (dědi a vnuci a pravnuci) budu muset zase dokoupit něco za rozumnou cenu.

Zdraví Vás všechny příznivce tohoto fóra, a ať nás ten COVID-19 nesežere.