Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kamera na indoor, stream videa, horsie svetelne podmienky

maxo777 (6)|12.9.2010 20:07
Dobry den,

mam za sebou uz dve kamerky Sony legria HV 40 a Panasonic AG-DVX100B. Viem aky je medzi nimi rozdiel a co dokazu v indoor light podmienkach. Teraz som dostal za ulohu zohnat kamerku, ktora bude staticky zameriavat tociace sa koleso. Koleso sa nebude pohybovat v pred a zad len sa bude krutit. Samozrejme na danu ulohu najlepsie posluzi kamera ktora dokaze snimat 1/250 a viacej pre ostry prenos obrazu. Ale pri nemoznosti prisvietit si koleso sa na take snimkovanie nedostanem.

Preto mam otazocku. Potrebujem kameru aby dokazala :

1. nizky sum
2. pohodlne vyvazenie bielej a zapamatanie si toho stavu pri vypnuti kamery
3. nastavenie farieb aby odpovedali predstave alebo aspon priblizne zobrazenie originalu
4. musim vyskusat ci sa da streamovat video aj cez usb alebo len cez firewire (doteraz vsetko mam cez firewire)
5. docela siroke moznosti manualneho nastavenia
6. cena od 1000 do 1500 euro (chcel by som zostat pri niecom malom, profesionalne kamery zacinaju pri 3000 euro a tam uz sa nechcem moc dostat)
7. pripojenie externeho mikrofonu (nie je problem mikrofon s fantomovym napajanim)
8. kamera sa nesmie vypinat pri necinnosti

mozno by som mohol vyskusat aj nejake ip kamery vhodne do vnutornych priestorov s normalnym cipom .. ??

co ma na kamere nezaujima :
1. zaznamove medium (kamera bude 24/7 streamovat video cez net)
2. zoom (nepotrebujem ultra zoom) skor by mohlo byt sklo na kamere sirokouhle :-)
3. baterka (kamera bude napojena na staly zdroj energie)
4. horsie spracovanie (s kamerou sa nebude hybat, bude umiestnena na stative preto netreba aby bola bytelna)

Kamery ktore uz pouzivam : canon ma trochu obmedzene nastavenie farieb, nevie si zapamatat vyvazenie bielej a rychlost snimkovania tiez nie je bohvie co (ale so zavretymi ocami by sa to dalo pouzit) panasonic je profi kamerka, velka, a draha. Preto hladam nieco medzi tym, ak nahodou take nieco je uz na trhu ..

ak niekto ma prosim skusenosti a mohol by mi nieco odporucit co uz vyskusal a fungovalo to . budem len vdacny.

Dakujem