Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Obraz perfektní - zvuk chybí u zachyceného filmu z TV

antabe (39)|15.2.2005 12:08
Standartně zachytávám z TV filmy už přes rok pomocí WinFast TV2000 DeLuxe a to celkem bez problémů. Včera se mi stalo, i když jsem žádné nastavení neměnil, žádné codeky nedoinstalovával, že jsem zachytil jenom obraz, ale zvuk i při plné hlasitosti jenom někde na pozadí lehce hučí a je naprosto nesrozumitelný. Když film otevřu ve VirtualDubModu, tak v informacích o videu jsou u zvuku uvedeny informace, jako u jiných správně fungujících filmů. Jakýkoliv jiný zachycený originál, když ho přehrávám má zvuk normální. Půjde to poškozené video ještě zachránit nebo ho mám poslat k čertu? Poradí někdo co se mohlo stát?
Děkuji za každý tip.
mirekv (7169)|15.2.2005 12:19
antabe
A následující jsou OK? Někde máš buď přerušenou nf cestu (TV karta, zvukovka, nebo na zvukovce staženou úroveň nahrávky. Na info o audiu neber ohled, ty tam budou OK, i když nahraješ ticho.
antabe (39)|15.2.2005 12:37
Ostatní filmy hrají v poho.
Na zvukovce stažená úroveň není - tam jsem zkoušel manipulovat. Ostatní originály i hotové filmy hrají zvuk naprosto normálně.
Když jsem zjistil problém, tak jsem WinFasta vypnul a zapnul a zkusil nahrát vzorek - a vše bylo v naprostém pořádku - zvuk i video. Tak si myslím, jestli při tom inkriminovaném zapnutí WinFasta nedošlo k nějakému nestandartnímu procesu - poruše - špatnému startu nebo tak něco! myslíte, že je to možné.
Díky Antabe
mirekv (7169)|15.2.2005 12:54
Stát se může bohužel, já měl tyto problémy se zvukovkou, bohužel když to člověk zjistí, je pozdě.
antabe (39)|15.2.2005 13:09
Takže to asi smáznu, i když velmi nerad - Ecce homo Homolka je pro klasika o kterou nerad přijdu, ale co se dá dělat. Čekat, až to budou dávat znovu.
mirekv (7169)|15.2.2005 15:47
antabe
Vidíš, na to jsem úplně zapomněl, taky jsem chtěl. Neva, bude to znova coby dup!
dixi (33)|15.2.2005 19:14
Trilogie Homolkovych uz davno vysla na DVD :-D
antabe (39)|17.2.2005 09:21
> mirekv
21.02.2005 - 21:10 - Hogo fogo Homolka
28.02.2005 - 21:00 - Homolka a tobolka

Tak ať zase nezapomeneš a zachytávání zdar a Homolkům zvlášť.
Ahoj antabe.
ondrejkovic (14)|16.3.2005 21:42
Používám již dlouhé měsíce FLY2000TV a občas se mi naprosto náhodně stane, že se mi místo zvuku zachytí jenom takový velmi tichoučký brum. Absoulutně jsem si jistý, že jsem nic neměnil - například nechal jsem to nahrávat asi 4 filmy za sebou během víkendu a odjel jsem. První a druhý film bylx OK, u třetího byl místo toho zvuku jenom ten tichý brum a čtvrtý film byl zase OK. Jak si to vysvětlit?