Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ztráta kvality u kompozice v After Effects

Blow (90)|7.9.2010 13:35
Ahoj mám následující problém v kompozici 1 mám pohybující se obrázek PNG (s Velkým rozlišením) a Scale zhruba 10% + další obrázky.
V kompozici 2 mám vnořenou kompozici 1 a zoomoju jí + další transformace.

Problém je ten že jak se ten obrázek zvětšuje a jeho kvalita v té druhé kompozici je otřesná.
V podstatě ho 10x zmenším a pak 10x zvětším.
Zkoušel jsem u kompozice nastavit "preserve resolution when nested" ale i tak se to nezlepšilo.

Poraďte prosím někdo jak řešit podobné problémy.
josefíka (651)|11.9.2010 10:19
Nepíšeš, jakou máš tu první kompozici. Jestli je např 720x576 a dáš ji do druhé 720x576, tak se nediv. Zvětšuješ malé rozlišení. Chceš-li první kompozici zvětšit 10x v druhé, mělo by být rozlišení té první 10x větší než té druhé.

Píši to dosti kostrbatě, ale mělo by to být pochopeno.
Blow (90)|11.9.2010 11:46
Obě kompozice mám stejné (HDV) to co říkáš bych pochopil a očekávál pokud bych tu první kompozici vyrenderoval a pak ji zvětšoval. To ale nedělám. A o to víc to nechápu proč se to tak chová když jsem zaškrtnul aby se rozlišení zachovávalo při vnořování kompizic.

Jak to mám tedy udělat pokud zrovna nechci mít tu kompozici 10x větší (14400x10800)
josefíka (651)|12.9.2010 08:41
Tím, že máš tu první kompozici HDV je to jasné. Nemusíš nic renderovat, AE to stejně chápe jako HDV i bez toho. Bohužel neznám přesně Tvůj záměr, takže radit je obtížné. Zkus udělat tu 1 tak velkou jak je ten obrázek. V nejhorším to někde upni (ulož.to) a podívám se na to.
Blow (90)|12.9.2010 09:14
Snažím se udělat průlet kamery městem resp jen kolem práe věcí kolem mostu na kterém jede tramvaj.
takže první kompozice jsou dva obrázky tramvaj a most oba na tolik kvalitní, aby se dali dostatečně přiblížit. Ale jsou oba oddálené aby to přiblížení dělal hromadně pro oba ne abych je oba přibližoval. V první kompozici je tedy pohyb té tramvaje. (Měním jen position) A v druhé kompozici je pohyb té první kompozice (positiion a scale). A to je vlastně všechno :)
josefíka (651)|12.9.2010 09:55
Takže udělej tu první kompozici ve velikosti obrázku mostu. Tam udělej pohyb tramvaje. A v druhé si udělej ten průlet. Snad jsem to pochopil. Ale jakmile půjděš při scale nad velikost obrázku, tak se to obrazově zhorší, přidej tam motion blur on to trochu mázne a přidá dojem pohybu, možná by se dalo jít trochu nad tu velikost.
Blow (90)|12.9.2010 10:48
To bych pak ale měl tu kompozici v obovském rozlišení (kdyby měl ten most bejt 100% scale) jak most i tramvaj mám v té první kompozici na 10% velikosti jinak byc se tam nevešli, obrázky sem si udělal tramvaj 3300px a most ještě víc.

Zkoušel jsem to vyřešit jen jednou kompozicí třeba s adjustment layer ale to se mi nepovedlo :/
josefíka (651)|12.9.2010 11:26
To je vpořádku, že ta první kompozice je v rozlišení mostu. Potom, jak jsem psal nemůže dojít ke zhoršení kvality v druhé kompozici. Adjustment layer je vrstva na něco jiného. Udělej to jak píši a mělo by to jít.