Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Existuje combo DVB-C a DVB-T?

Debil041 (130)|6.9.2010 11:06
Jsem u malého kabelového providera, který základní programy šíří v DVB-C zdarma. To jsem si ověřil na menší TV, která již má DVB-C tuner. Na větší, častěji používané, mám pouze DVB-T (s MPEG-4), který zatím nevyužívám, protože nemám rozmyšlenou instalaci všech potřebných anténních komponent. Ale co není, může být...

Rád bych nechal TV funkci zobrazování a tunery bych rád "vyndal" mimo a připojil vše stejně jako další zařízení - HDMI přes AV zesilovač. Což mě přivedlo k hledání vhodného externího tuneru(ů) ve formě combo DVB-T/C set-top-boxu.

Ideální by byl nějaký flexibilní, s možností upgradu firmware. I když samozřejmě v brzké využití DVB-T2 nikdo nedoufá, C2 je mnohem pravděpodobnější. Dále, pokud by se jednalo i PVR s možností připojení k inetu a přehráváním různých formátů video a audio, fajn. Designově výrazný kousek preferuji před myšo-šedou krabicí, za kterou by se styděl i psací stroj Consul. Ale uvědomuji si, že už bych asi chtěl příliš.

Cena není hlavním kritériem.

Existuje vůbec nějaké podobné zařízení? Nemáte někdo nějaký tip?
Ivo Mašek (10205)|6.9.2010 12:09
Moc bych se divil, kdyby na našem trhu existoval dualní STB DVB-T/DVB-C set-top-box. Ono je to svým způsobem zbytečné, a navíc UPC podmiňuje svůj kabelový digitál spárováním s dekodovací kartou. (existuje pouze řada combo DVB-T/DVB-S)
Debil041 (130)|6.9.2010 15:25
[quote=Ivo Mašek;295573]Moc bych se divil, kdyby na našem trhu existoval dualní STB DVB-T/DVB-C set-top-box. Ono je to svým způsobem zbytečné, a navíc UPC podmiňuje svůj kabelový digitál spárováním s dekodovací kartou. (existuje pouze řada combo DVB-T/DVB-S)[/quote]
Milý WC, mezitím jsem rozšířil oblast hledání a nenechal se omezovat pouze set-top-box paradigma. Dostal jsem se k multi-kulti, eeee multi-média výrobku Samsung. S vysokou pravděpodobností cesta povede tudy. Jen co to trochu nastuduji...
beepee (46)|12.9.2010 20:15
Dreambox DM 8000 HD PVR