Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MPEG->XVID - rozhodeny zvuk

ivan.596 (2)|6.9.2010 10:47
Zdravim.

75GB videa nahrane pred dvomi rokmi mi trcia na PC, nechcem ich napalit kym ich poriadne neskomprimujem, napr. do XVID, uz som priebezne vselico skusal.

Problem je: nahravane cez AverTV do MPEG2, zrejme hned pri nahravani zvuk nebol synchronizovany, lebo hned v tych MPEGckach obraz obcas "skoci". Akoby si to prehravac obcas sam synchronizoval (je to kdesi v kontajneri toho suboru znacene?), cize vacsi problem nie je, nevadi velmi, ze obcas "skoci", zvuk ide stale dobre.

Po skomprimovani v Avidemuxe do cohokolvek, ci XVID, ci mp3 ci ine kodeky, kontajner .mkv, ci .avi sa uz ten zvuk postupne rozchadza a to je velmi zle, lebo aj 15s, 20s. a nerozchadza sa rovnomerne, lebo vytiahnut zvuk a natiahnut ho podla meskania zvuku nefunguje. Takze sa ten zvuk rozchadza nerovnomerne.

Ale kedze v tom povodnom .mpeg to prehrava dobre, moja otazka je, ci je to nejak znacene v tom povodnom .mpeg kontajneri ci kde, kedy ma kolko obraz "poskocit" a ci sa da tato informacia dostat aj do skomprimovaneho obrazu?

Alebo su ine moznosti ?
Ako je zvukova stopa nesynchronizovana s videom (naozaj po vytiahnuti obidvoch stop maju roznu dlzku), akoto, ze to povodne .mpeg prehrava dobre.

Vdaka moc, uz si s tym neviem poradit:)

Ak sa to nepodari, tak ich napalim aj v tom MPEG-2 (2 hod. nahravky na jedno DVD).
artam (1147)|6.9.2010 21:35
[quote=ivan.596;295558]Ale kedze v tom povodnom .mpeg to prehrava dobre, moja otazka je, ci je to nejak znacene v tom povodnom .mpeg kontajneri ci kde, kedy ma kolko obraz "poskocit"[/quote]
Viac-menej si si sam na tuto otazku zodpoedal skoro spravne. :) Zjednodusene povedane sa jedna o "casove znacky" pre jednotlive snimky vo vztahu k audio streamu. Tvoj problem je typicky u vypadnutych snimkoch (dropped frames).

[quote=ivan.596;295558]...a ci sa da tato informacia dostat aj do skomprimovaneho obrazu?[/quote]
Az take jednoduche to nie je. Pomoct sa tomu ale da v editacneom softveri, ktory umoznuje duplikaciu (interpolaciu alebo podobne) vypadnutych snimok. Ked pouzivas Avidemux, skus v menu Tools -> Rebuild I & B frames, alebo mozno do neho existuje nejaky filter, opytaj sa stryka googla.
vivid.sk (11472)|6.9.2010 21:40
[quote=ivan.596;295558]
Ak sa to nepodari, tak ich napalim aj v tom MPEG-2 (2 hod. nahravky na jedno DVD).[/quote]

C je spravne.

nic nerekomprimuj, a nenic kvalitu (ktora je uz raz zkomprimovana stratovym kodekom).
75GB = pri dnesnych cenach HDD cca 5 euro (x 2 pre backup). Je to tak vela, ze to treba riesit ? (placky su nespolahlive)
ivan.596 (2)|6.12.2010 18:02
vdaka za odpovede, doteraz som sa k tomu nedostal.
vyskusam radu od artam a dam vediet.
dik.

k tomu HDD, cena nie je to moc, ale HDD je prave tak nespolahlive, mne ide radovo o 30-50 rokov alebo stovky rokov a ako nie je overene, co urobi za 50 rokov DVDcko, to iste sa nevie s diskom...