Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kamera do 40 tisíc?

Haapka (2)|4.9.2010 22:44
Mám prosbu. Sháním kameru pro natáčení amatérských filmečků a videí. Peněžní limit je 40 tisíc. Uvažoval jsem o kamerách jako Canon HV40, Panasonic AG-DVX100BE, nebo i Sony HVR-HD1000. Ale nechci nic kupovat, dokud nebudu mít jasno ve všech možnostech, které mám. Kdokoliv se v tomhle směru vyznáte, prosím, poraďte. Ať nekoupím špatně. Děkuju.
Valkyrja Entertainment (362)|5.9.2010 02:41
Haapka: Za 40 000kč se dá běžně koupit málo jetá Sony HDR FX1 (+ náhradní baterie a originální příslušenství). Nic lepšího se v této cenové relaci koupit nedá.
Haapka (2)|5.9.2010 17:33
Ještě kdybych tak věděl, kde a po kom to shánět :-/
Valkyrja Entertainment (362)|5.9.2010 18:08
Haapka: Jednoduše na internetu (aukro, bazary...). :) Jak se říká "kdo hledá, ten najde" :)

Až si pro nějakou kameru pojedete, tak ozkoušejte funkčnost nahrávání (například dropování), objektivu (jestli je tichý a nevrže) a čistotu skla (nesmí být na něm ani jediný škrábanec). :)

http://inzerat.i-bazar.cz/1733208-panasonic-ag-dvx100be/ tahle kamera je skvělá, ale má pouze SD rozlišení

P.S: Chce to čekat, já si na svou HDR FX1, kterou jsem koupil za 32 000kč (náhradní baterie, brašna, originální příslušenství a nejeto kolem 50h), čekal kolem 3 měsíců :D Pak jsem ji prodal za koupil si Canon XHA1 (náhradní baterie, brašna, originální příslušenství, najeto 25h).
Chce to čekat, čekat, čekat :) Nejlepší období na nákup kamery jsou Vánoce (lidi se jich zbavují z finančních důvodů, nevhodný dárek, přechod na lepší atd.).
dalizije (641)|5.9.2010 20:18
[quote=Valkyrja Entertainment;295467]Haapka: Jednoduše na internetu (aukro, bazary...). :) Jak se říká "kdo hledá, ten najde" :)

Až si pro nějakou kameru pojedete, tak ozkoušejte funkčnost nahrávání (například dropování), objektivu (jestli je tichý a nevrže) a čistotu skla (nesmí být na něm ani jediný škrábanec). :)

http://inzerat.i-bazar.cz/1733208-panasonic-ag-dvx100be/ tahle kamera je skvělá, ale má pouze SD rozlišení

P.S: Chce to čekat, já si na svou HDR FX1, kterou jsem koupil za 32 000kč (náhradní baterie, brašna, originální příslušenství a nejeto kolem 50h), čekal kolem 3 měsíců :D Pak jsem ji prodal za koupil si Canon XHA1 (náhradní baterie, brašna, originální příslušenství, najeto 25h).
Chce to čekat, čekat, čekat :) Nejlepší období na nákup kamery jsou Vánoce (lidi se jich zbavují z finančních důvodů, nevhodný dárek, přechod na lepší atd.).[/quote]
Zapoměl jsi dodat že byla NTSC a z Německa ... :-)
Valkyrja Entertainment (362)|5.9.2010 20:22
dalizije: To je sice pravda, ale předělání v HK (Hradec Králové) přes firmware stojí 4 000kč a na to kolik měla natočíno to byl dobrý kup :) Každopádně PAL teďka byla na aukru za 39 000kč (týden a půl zpět).
Lemmiwinks (26)|8.9.2010 21:04
Se dá BĚŽNĚ koupit málo jetá Sony HDR FX1 do 40 tisíc? Tomu nevěřím.
Valkyrja Entertainment (362)|9.9.2010 10:21
Lemmiwinks: Tak si tomu nevěřte :) Sony HDR FX1 je normální spotřební kamera (i na internetu je tak považována). :) Dávat více jak 40 000kč za FX1 je holý nesmysl. :)
Lemmiwinks (26)|9.9.2010 19:21
Valkyrja Entertainment: A kde bych ji mohl za podobnou cenu najít, hledal sem co síly stačily a za takovou pěknou cenu jsem jí nikde nenašel.
dalizije (641)|9.9.2010 19:30
[quote=Valkyrja Entertainment;295956]Lemmiwinks: Tak si tomu nevěřte :) Sony HDR FX1 je normální spotřební kamera (i na internetu je tak považována). :) Dávat více jak 40 000kč za FX1 je holý nesmysl. :)[/quote]

Za samotnou možná ....
Valkyrja Entertainment (362)|9.9.2010 19:44
Lemmiwinks: Je snad logické, že pokud-li se jedná o bazar, tak dostupnost není konstatní, ale proměnlivá. To znamená, že se může objevit za den a nebo také za rok :)

dalizije: Nechápu, kde podobné ceny berete a pokud za takovouhle cenu kupujete techniku, tak potěš pánbůh :D

Sony HDR FX1 se za 45 000kč prodávala s předsádkou, náhradní baterií a brašnou. Za 39 000 s náhradní baterií a brašnou. Vše PAL, pokud nevěříte, tak si projeďte rok staré inzeráty :) Vždyť i Canon XHA1 se dá sehnat za 45 000kč málo jetá a to je kamera o třídu výše :) Takže peace, neblázněte :D
dalizije (641)|9.9.2010 20:32
[quote=Valkyrja Entertainment;296049]Lemmiwinks: Je snad logické, že pokud-li se jedná o bazar, tak dostupnost není konstatní, ale proměnlivá. To znamená, že se může objevit za den a nebo také za rok :)

dalizije: Nechápu, kde podobné ceny berete a pokud za takovouhle cenu kupujete techniku, tak potěš pánbůh :D

Sony HDR FX1 se za 45 000kč prodávala s předsádkou, náhradní baterií a brašnou. Za 39 000 s náhradní baterií a brašnou. Vše PAL, pokud nevěříte, tak si projeďte rok staré inzeráty :) Vždyť i Canon XHA1 se dá sehnat za 45 000kč málo jetá a to je kamera o třídu výše :) Takže peace, neblázněte :D[/quote]

Nepochopil jsi ... Ale o to tu nejde.
Valkyrja Entertainment (362)|9.9.2010 20:48
dalizije: Jo takhle :D Jako že za samotnou FX1 je nesmysl dát více jak 40 000kč, ale když k tomu bude příslušenství tak ok....chápu :)