Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ideální postup...

Mejla (0)|21.4.2004 14:29
Cus. Uz delsi domu si doma grabuju serialy, ale teprve co sem se tady zacetl do fora zacinam mit pochyby.

Momentalne grabuju do huffyuv 512x3?? (mam slaby procak 450, takze tohle je kompromis kvuli stihani grabu i naslednemu encodu (cistych 24 hodin)). Pak encoduju do divx 5 (prostredni kvalita), deinterlace, trema pruchodama (treti oproti druhemu ma realnejsi barvy - aspon se me to zda kdyz sem porovnaval druhy se tretim), resize na 400x300, bitrate 650, uprava levels.

Jeste nez me sjedete za rozliseni a bitrate - rozliseni je dostatecne na to ze je to serial (mash napriklad) a i obraz se me zda dostatecne kvalitni pri tom bitratu - jeden dil vychazi na 130 mega, coz je, myslim, tak akorat.

Presto se radsi zeptam. Mam to delat jinak? Je treba v takovem rozliseni xvid kvalitnejsi? Zvysit o neco bitrate - bude videt extremne rozdil?

Diky za kazdou radu.
clee (6592)|21.4.2004 15:49
takze predne jestli delas resize na 400x300 je zbytecny to zachytavat na 512x384, grabuj to rovnou 384x288 a zbavis se deinterlace

potom XviD mi prijde daleko kvalitnejsi, u TV-ripu bude kvalita asi stejna, jen na my stary masine (amd k6 400mhz) mi behalo enkodovani do xvidu (starsi develop verze) o mnoho rychleji nez DivX5...
john (149)|22.4.2004 09:23
nejvetsi problem mas v masine (bud rad, ze se svou masinou zachytis to co popisujes)

ty ruzne resize a pod. je urcitym resenim, ale zakladem je zachytavani v nejvyssim moznem rozliseni bez filtru a dalsich vylomenin

ziskas zaklad s kterym si nasledne muzes delat co chces
Mejla (0)|22.4.2004 09:34
Jo. masina je slaba. Ale jak rikas - su rad ze su rad. Z civilkarskeho platu si novou nekoupim.

Jak vidim, zrejme to nedelam tak spatne, takze v tom zustanu. Mozna teda zkusim grabnout do plneho palu, uvidim jestli to bude stihat.

V kazdem pripade diky za pripominky.

btw. zkusil sem v divix 5 pridat v nastaveni bitratu z 650 na 800 a subjektivne to obraz kupodivu zhorsilo (pri jinak stejnem nastaveni), a kupodivu to zvladnul encodnut mnohem rychlej (asi o 30%) oproti bitratu 650.
Zvlastni.
starej_vul (250)|22.4.2004 09:42
384x288 jakop rada od Clee je fakt dobrá. A nějaký ten přehravač, který ti to kvalitně zvětší určitě najdeš. Taky jsem nějakou dobu jel na 450. (rovnou do WMV ale 8)
john (149)|22.4.2004 10:33
[quote=starej_vul]384x288 jakop rada od Clee je fakt dobrá. A nějaký ten přehravač, který ti to kvalitně zvětší určitě najdeš. Taky jsem nějakou dobu jel na 450. (rovnou do WMV ale 8)[/quote]

jen a jen souhlas (na tom tvem stroji zazraky neudelas)
Mike (617)|22.4.2004 12:20
Mne se nezda, ze by to byl zase tak slaby pocitac, kdysi jsem mel jeste slabsi a v pohode jsem zachytaval do plnyho Palu, v kodeku MJPEG, ktery je hodne rychly a nezabere zase tolik mista, pokud to chces do DivX, tak je asi nejrozumejsi to zachytavat rovnou do 384x288 a delak pak kompresi do tohoto rozliseni, pokud mas ale zasumely zdroj, tak je lepsi to chytat v plnym PALu, pustit na to nejaky deinterlace, pak odsumovac (smat smoother) a pak teprve resize do mensiho rozliseni, zalezi ale na tom, jak moc si s tim chces hrat , kolik casu tomu venovat a jakou kvalitu chces dosahnout
john (149)|22.4.2004 12:32
no ja nevim, ale na mem prvnim duronku 700@840 [a velice dobre vyladenem BIOSu] jsem mel dost problemy s vypadky framu pri Huff/full a vytizenim CPU (50-75% ?, ale to uz jen matne vzpominam)

MJPEG je velice dobry, to jo, a zatez je taky OK, ale pri 19Q/full si uz na jeho stroji nejsem moc jistej, jedine zkusit....
Mejla (0)|22.4.2004 12:36
Droj je klasicka antena s predzesilovacem - obraz vetsinou hodne slusny. Kvalitu bych samozrejme rad co nejvetsi - casu pri zadavani zpracovani to moc nesezere a comp me stejne bezi 24 hodin denne.

Jinak sem zkousel smooter co je klasicky ve virtualdubu, ale i pri minimalnim nastaveni (3 z 50) to obraz spis ponicilo nez zlepsilo (dost dobre nezvlada zachovavat hrany). Deinterlace pouzivam primo ten co je v divx kodeku.

To je presne to co bych si chtel nechat poradit - jestli pouzit nejake filtry, tak jake.

Zkusim i ten grab do 384x288, prece jen je to minimalni zmenseni oproti 400x300.
john (149)|22.4.2004 13:02
pokud zachytavas ve VirtualDubu (analog TV), tak zkus ve vlastnostech zachytavani povolit build_in "noise" filtr (hodnotu si urci sam, mne se osvedcilo cca 3-8) a pak jeste zaexperimentuj s kontrast/jas/hloubka
Mejla (0)|22.4.2004 13:42
Zachytavam v ATV2000 (jednoduche a jde zpoustet s prikazove lajny pomoci parametru).

Abych mozna jeste upresnil - z vysledkem encodu su celkem spokojeny. jedine co me chybi je mozna kapka ostrosti. Kdyby treba existoval nejaky filter sharpen edges - proste neco co by zaostrilo jen kontury a plochy nechalo bez povsimnuti (aby nevystoupil sum).
john (149)|22.4.2004 14:17
ve VDubu tyto filtry existujou a pokud pouzivas resize tak je tam moznost vyberu (musis odzkouset sam, co ti bude "nejvic sedet")