Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung 40A656 a vypínání analogu

M2M (75)|1.9.2010 19:54
Mám tuto telku a do včera hrála a dnes nejde najít digitální kanál. Jsem z ústeckého kraje kde od 1.9 je vypnut analog. Jedu ze společné antény na paneláku a sousedům televize funguje ale mají externí setobox. Myslel jsem že v TV je už setobox zabudovaný a že již dávno jedu na digitál. Můžete mi poradit co mám ted dělat, když ladím automaticky DTV tak žádný kanál nenajde.
M2M (75)|2.9.2010 06:38
Prý se musí nějak přijímat přes settobox, ale já nevím jak. Settobox je DVB-T, ale vůbec nevím jak na to.
Pitomec (10211)|2.9.2010 09:18
Napřed to chce zjistit, jestli je v té STA vůbec signál na DVB-T.
M2M (75)|2.9.2010 11:56
Sousedům televize jede ale mají externí settobox
vivid.sk (11472)|2.9.2010 12:24
[quote=M2M;295050]Sousedům televize jede ale mají externí settobox[/quote]

Kedze aj v tvojej TV je tiez STB aka DVB-T Tuner (len s podporou MPEG2) odporucam toto:

Chod k susedovi s flasou a poziadaj ho, nech ti pozicia na chvilku svoj STB, ktory doma zapojis a napojis do rozvodu. Uz naladeny susedov STB by mal hned fungovat/alebo nefungovat.

V tom pripade ihned zistis, kde je problem.
Pitomec (10211)|2.9.2010 12:59
[quote=M2M;295050]Sousedům televize jede ale mají externí settobox[/quote]Soused to může klidně přijímat na děravou účastnickou šňůru přímo ze vzduchu (nebo na obdobně "kvalitní" stupačkové vedení STA), příp. může mít dostatečnou úroveň signálu, zatímco ty ji máš nízkou (nebo i moc vysokou, ale to je málo pravděpodobné). V první řadě to chce od správce STA zjistit co a na jakých kmitočtech ta STA šíří a pak se dá teprve něco řešit dál.
M2M (75)|2.9.2010 13:38
Tak jsme zjistili že to nejde více lidem ale některým ano, že přijede někdo a vypne analog apak se uvidí, anténa je prý připravená na digitální vysílání už půl roku.