Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televize na 3m, cena +- 23 tisíc

Spyke (45)|31.8.2010 20:03
Ahoj, potřebuji poradit s televizi kterou bych chtěl koupit kolem 2 měsíců, ale už radši se chci rozhodnout dopředu.
Televizi bych používal:
- na sledování UPC signálu ( teď nevím přesně jestli máme satelit nebo kabelovku)
- Na hraní her na PS3 přes který bych také pouštěl filmy atd. ,takže nepotřebuji mít na televizi vymoženosti aby přehrávala MKV, aby měla usb, internet a další takové vymoženosti
- určitě by to mělo být Full HD ale teď se nemohu rozhodnout jestli mám vzít uhlopřičku o velikosti 40, 42, 46 anebo 50 palců, což také ovlivňuje cenu televize ale preferoval bych asi větší uhlopříčku 50 palců
- Značka mi je vcelku jedno ale nechci určitě samsung, který má krásny design ale prej obraz neni ten pravý
-Cena by se měla pohybovat kolem 23 tisíc

Prosím poraďte mi s výběrem a navrhněte mi nějaké televize které bych si měl prozkoumat. Děkuji
111a111 (139)|31.8.2010 20:20
na 3m jednoznacne 50". Za 23000 by som bral (o 2 mesiace budem) LG 50PK750
Posmen (55)|31.8.2010 20:26
jarod72pm (841)|31.8.2010 20:28
Navrhnout ti mohu značku Philips série 2010 (model je na tobě )
momentálně vypadají asi nejlíp co se týče obrazu/věrnost barev/ostrost při rychlých scénách.
Na 3 Metry někomu stačí i 40" ale viděl bych to něco mezi 42" nebo 46"
Spyke (45)|31.8.2010 20:41
no jo ale tyhle modely jsou jen 40 palců což jsem se rozhodnul asi vyloučit, protože na tuto vzdálenost je to opravdu málo :-( jinak bych si asi vybral hned. Takže uhlopřičku která by mě vyhovovala je 50 palců popřipadě 46 ale míň by to asi nešlo :-( škoda.
Takže co by jste v této uhlopříčce vybrali? Děkuji
Pitomec (10211)|31.8.2010 22:15
50" Plazmu Panasonic
Spyke (45)|31.8.2010 22:42
asi mysliš S20ku, že? Ale chtěl bych se zeptat na plazmy od LG jak jsou se srovnání s timhle panasonicem
Pitomec (10211)|1.9.2010 08:54
LG bych nevzal ani omylem, pár jsem jich viděl a po nějaké době byl celý obraz posetý "červeným šumem", tj. červené tečky na celé ploše a TV na odpis.
Xhonza (28)|1.9.2010 09:10
Spyke (45)|1.9.2010 15:01
To se mi nějak nelíbí aby LEDka stála v takovém rozměru tak málo. U panasonicu se mi nelíbí ten design a taky to , že blikají o něco více. Byl jsem se dívat v shope na rozdíl G20 a S20 a rozdíl je propastný, co u G byla černa jako černá tak u řady S byla už do šeda a tak celkově byla řada G o mnoho lepší. Takže nevím jak by to bylo s porovnáním řady S a značky LG např 50PK750.
Xhonza (28)|1.9.2010 15:22
[quote=Spyke;294948]To se mi nějak nelíbí aby LEDka stála v takovém rozměru tak málo. U panasonicu se mi nelíbí ten design a taky to , že blikají o něco více. Byl jsem se dívat v shope na rozdíl G20 a S20 a rozdíl je propastný, co u G byla černa jako černá tak u řady S byla už do šeda a tak celkově byla řada G o mnoho lepší. Takže nevím jak by to bylo s porovnáním řady S a značky LG např 50PK750.[/quote]

Ta LEDka není fikce, ale skutečnost, pokud si jí objednáš je zítra u tebe na stole. http://www.az-elektro.cz/lcd-televize-16-9-s-uhloprickou-108-153-cm/lg-47le5300 ,alespoň to zde tak tvrdí.
A má velice dobré parametry, nelze nic vytknout. IPS panel, tenký matný antireflexní displej, odezva 2,4ms, Intelligent Sensor II, USB movie, nízká spotřeba atd. atd.
Leroj (85)|1.9.2010 15:46
Xhonza:
a seš si jistej s tím matným panelem? co jsem viděl, tak LG se leskly jak psí kule :)
ctělo by to nějakou recenzi této řady...
Xhonza (28)|1.9.2010 18:30
[quote=Leroj;294953]Xhonza:
a seš si jistej s tím matným panelem? co jsem viděl, tak LG se leskly jak psí kule :)
ctělo by to nějakou recenzi této řady...[/quote]

Já si nejsem jistej v téměř v ničem, ale kupříkladu alfacomp uvádí na svých stránkách úpravu povrchu displeje a podle možnosti i druh matrice. 37“ LED odkaz: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140000000000XVW matný povrch, nově vložil nabídku 42“ http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140000000000107A také matný displej. Tedy celá řada je matná a antireflexní.
Jsou to nové modely, tak objektivní recenze těžce najdeš.
Mohu ti jen říci, že společnost „LG.PHILIPS LCD“ , která je tvůrcem S-IPS panelů nově vyvinula Enhanced Super IPS, pro tyto televizory a tato technologie ve všem výrazně předčí dosavadní IPS. Zde máš odkaz: http://www.cleverdis-pdfdownloads.com/pdf_files/spr_lpl_05.pdf
Samotné LG na svých stránkách v nynější době druh panelu tají: http://www.lg.com/cz/tv-audio-video/televizory/LG-led-lcd-tv-47LE5300.jsp
Pokud bych kupoval dnes TV a měl dostatek prostředků, tak bych ani trochu neváhal. Prosím tě, jak děláš ty smailíky - já to neumím :-( a ehle povedl se. :-) .
Spyke (45)|1.9.2010 20:56
[QUOTE=Xhonza;294977]
Pokud bych kupoval dnes TV a měl dostatek prostředků, tak bych ani trochu neváhal. Prosím tě, jak děláš ty smailíky - já to neumím :-( a ehle povedl se. :-) .[/QUA kdybys měl ty prostředky tak by jsi koupil jakou televizi? Trochu jsem to nepochopil
Xhonza (28)|1.9.2010 21:38
[quote=Spyke;294996][QUOTE=Xhonza;294977]
Pokud bych kupoval dnes TV a měl dostatek prostředků, tak bych ani trochu neváhal. Prosím tě, jak děláš ty smailíky - já to neumím :-( a ehle povedl se. :-) .[/QUA kdybys měl ty prostředky tak by jsi koupil jakou televizi? Trochu jsem to nepochopil[/quote]

Já se také v současné době rozhodují jakou TV, ale nejenom TV a mé finance jsou omezené. Budu také kupovat přibližně až za dva měsíce. Momentálně uvažuji o: http://www.kamennyobchod.cz/televize-lg-42le5300-led.html a to již se mi zdá peněz moc.

Původně jsem chtěl Samsunga, ale při srovnávání v obchodech jsme jej vyloučili. Uvažuji ještě koupit, respektive jsem uvažoval o LG 42LD420 (pod 13tis.), ale myslím si že je dobré připlatit si na tu novou LED. Jak to nakonec dopadne to zatím ví jen Bůh. :-) Jinak bych na tomto fóru asi nebyl. Také si to potřebuji ještě ujasnit.
Spyke (45)|2.9.2010 10:24
Chtěl bych třeba vidět porovnání plazmy(LG nebo panasonic) s tou LG 47le5300, jak by to dopadlo. Nevěřím,že mohou udělat kvalitní LED televizi v takové uhlopřčce za tak málo peněz s porovnání s druhejma LEDkama.
Spyke (45)|2.9.2010 15:23
Lidi tak prosím poraďte stím výběrem .Díky
Pitomec (10211)|2.9.2010 16:22
Už ti bylo dávno odpovězeno, tak co ještě sháníš? :eek:
Ryan Giggs (688)|2.9.2010 18:49
[quote=Xhonza;294977]
Mohu ti jen říci, že společnost „LG.PHILIPS LCD“ , která je tvůrcem S-IPS panelů nově vyvinula Enhanced Super IPS, pro tyto televizory a tato technologie ve všem výrazně předčí dosavadní IPS. Zde máš odkaz: http://www.cleverdis-pdfdownloads.com/pdf_files/spr_lpl_05.pdf
[/quote]
To je sice pekne, ale:
1. je otazne do akej miery su tie marketingove dristy pravdive,
2. ak aj su pravdive a namerali nejake rozdiely, otazka je do akej miery je ten rozdiel pozorovateľny a rozoznateľny ľudskym okom a do akej miery je to lepšie v porovnani s konkurenciou (ASV, IPS Alpha...). Ono totiž kvalita obrazu nezavisi len od typu panela, veľa do toho ma čo povedať aj kvalita elektroniky.
3. aku maš istotu, že tento typ panelu je/bude prave v tomto modeli/kuse.
Xhonza (28)|2.9.2010 20:17
[quote=Ryan Giggs;295097]To je sice pekne, ale:
1. je otazne do akej miery su tie marketingove dristy pravdive,
2. ak aj su pravdive a namerali nejake rozdiely, otazka je do akej miery je ten rozdiel pozorovateľny a rozoznateľny ľudskym okom a do akej miery je to lepšie v porovnani s konkurenciou (ASV, IPS Alpha...). Ono totiž kvalita obrazu nezavisi len od typu panela, veľa do toho ma čo povedať aj kvalita elektroniky.
3. aku maš istotu, že tento typ panelu je/bude prave v tomto modeli/kuse.[/quote]

Je to jen obyčejný vývoj panelu IPS (In-Plane Switching)-za kterou stoji společnost Hitachi a ta technologie se stále zdokonaluje. První displeje s touto technologii se objevily v roce 1996 a tyto panely měly odezvu až 60 ms. Tuto technologii zdokonalovaly a zdokonaluji různé společnosti a za známou technologii S-IPS stojí právě zmiňována společnost LG.PHILIPS LCD, která v loňském roce uvedla tyto nové panely. Tato společnost tyto panely neustále vyvíjí a jistě jsou již lepší než v uvedeném odkazu.

Již jen z doby odezvy 2.4 ms a pozorovacího úhlu 178° můžeš usoudit, že se jedná o nový Enhanced Super IPS panel. Dřívější S-IPS měly odezvu (celkovou) tuším okolo 16 ms.

Společnost LG PHILIPS LCD uvádí na své stránce laboratorně naměřené hodnoty a tyto hodnoty nejsou žádným marketingem, nebo reklamou, ale jen prostým vývojem a úsilím stále zdokonalovat. Naměřené hodnoty nelze vůbec zpochybňovat.

Technologie panelu je důležitější, než technologie elektroniky, ale výsledek závisí i na té elektronice. Ta elektronika je také pokroková, nemyslíš?
eldorado09 (1441)|2.9.2010 20:27
Papierové údaje (odozva, kontrast, pozorovacie uhly) sú len marketing, realita je úplne iná. Dnešné LCD telky majú odozvu vyššiu čo udávajú výrobcovia, ako napr. 2.4ms (priemer 7-16ms), rozdiel je ale nerozpoznateľný okom. Pozorovacie uhly 178° nemá žiadny LCD televízor. IPS má ale lepšie uhly ako PVA (Samsung) a ASV (Sharp).
Xhonza (28)|2.9.2010 20:44
[quote=eldorado09;295116]Papierové údaje (odozva, kontrast, pozorovacie uhly) sú len marketing, realita je úplne iná. Dnešné LCD telky majú odozvu vyššiu čo udávajú výrobcovia, ako napr. 2.4ms (priemer 7-16ms), rozdiel je ale nerozpoznateľný okom. Pozorovacie uhly 178° nemá žiadny LCD televízor. IPS má ale lepšie uhly ako PVA (Samsung) a ASV (Sharp).[/quote]

Specifikace výrobce jsou pravdivé a to nesmí být reklama. 2.4ms je zřejmě hodnota grey to grey, pozorovací úhly jsou 178°, ale dynamický kontrast je již pochybný, pokud není uvedená metoda měření. Důležitý je statický kontrast, ten by se měl uvádět.
Spyke (45)|2.9.2010 21:18
To si myslím že jsou hezke parametry na LED, ikdyž to není třeba v reálu tak jak na papíře ale to maji asi tak všechny televize. Zajimalo by mě jestli by se dala tato LG 47LE5300 srovnat kvalitou obrazu s plazmou ( např. Panasonic TX-P46S20 anebo LG 50PK750) Rozhdouji se asi mezi těmito televizemi a nemohu se rozhodnout. Jestli by jste měli nějaké další návrhy na nějaké kvalitní televize tak prosím nabídněte ( uhlopříčka 46 - 50 )
Spyke (45)|3.9.2010 16:39
To si myslím že jsou hezke parametry na LED, ikdyž to není třeba v reálu tak jak na papíře ale to maji asi tak všechny televize. Zajimalo by mě jestli by se dala tato LG 47LE5300 srovnat kvalitou obrazu s plazmou ( např. Panasonic TX-P46S20 anebo LG 50PK750) Rozhdouji se asi mezi těmito televizemi a nemohu se rozhodnout. Jestli by jste měli nějaké další návrhy na nějaké kvalitní televize tak prosím nabídněte ( uhlopříčka 46 - 50 )
Xhonza (28)|3.9.2010 17:47
To: Spyke
Dnes vyšel v časopisu STEREO-VIDEO 8 stránkový test televizorů LG. U LED LE5300 je VERDIKT „VYNIKAJÍCÍ“ 88%. Rozpisuje se o tom v sousedním vlákně Leroj: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=295206#post295206 Uvažuj i o tom LED.
Ryan Giggs (688)|3.9.2010 18:15
[quote=Xhonza;295120]Specifikace výrobce jsou pravdivé a to nesmí být reklama.[/quote]
No to ani zďaleka nie su. Resp. su sformulovane tak, aby sa nedali napadnuť. Ako napr. pozorovaci uhol. Že vidim obraz zo 178 stupňov je sice pekne, ale to že je to ako negativ a neda sa na to pozerať je vec druha. A tak je to aj s ostatnymi hodnotami ktore sa uvadzaju.
Xhonza (28)|4.9.2010 07:39
[quote=Ryan Giggs;295231]No to ani zďaleka nie su. Resp. su sformulovane tak, aby sa nedali napadnuť. Ako napr. pozorovaci uhol. Že vidim obraz zo 178 stupňov je sice pekne, ale to že je to ako negativ a neda sa na to pozerať je vec druha. A tak je to aj s ostatnymi hodnotami ktore sa uvadzaju.[/quote]

Na IFA 2010 LG představí mimo LD HDTV s podporou 3D obrazu i 31-palcový OLED TV konečně :-) !!! OLED mají úhel pohledu plných 180° a budeš-li se na to koukat z tohoto úhlu neuvidíš zkrátka vůbec nic. Odkaz – první odstavec poslední řádek: http://translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&hl=cs&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=en&tl=cs&u=http%3A%2F%2Fwww.hdtvtest.co.uk%2Fnews%2Flg-47lex8-55lex8-20100831835.htm

IPS technologie mají již delší dobu úhel pohledu 178° a ve specifikacích to udávají správně.
Mystix (274)|4.9.2010 12:44
[quote=Spyke;295216]To si myslím že jsou hezke parametry na LED, ikdyž to není třeba v reálu tak jak na papíře ale to maji asi tak všechny televize. Zajimalo by mě jestli by se dala tato LG 47LE5300 srovnat kvalitou obrazu s plazmou ( např. Panasonic TX-P46S20 anebo LG 50PK750) Rozhdouji se asi mezi těmito televizemi a nemohu se rozhodnout. Jestli by jste měli nějaké další návrhy na nějaké kvalitní televize tak prosím nabídněte ( uhlopříčka 46 - 50 )[/quote]

No také se opět rozhoduji. Měl jsem 3 měsíce 50S20,ale úplně odvázaný jsem z ní nebyl. Nyní pravděpodobně zkusím LG 50PK950. Snad nešlápnu vedle. Jen se trochu bojím vypalování obrazu.
Ryan Giggs (688)|4.9.2010 15:22
[quote=Xhonza;295271]
IPS technologie mají již delší dobu úhel pohledu 178° a ve specifikacích to udávají správně.[/quote]
Ehm... Môžem len zopakovať to čo vyššie. Obraz je vidieť ale bez kontrastu, čierna je šeda atd. Takže načo mi je taky pozorovaci uhol, keď kvalita obrazu z neho je mizerna?
Oled som už mal možnosť vidieť, ako ten XEL1 od Sony tak aj 15" od LG.
Xhonza (28)|4.9.2010 17:59
[quote=Ryan Giggs;295311]Ehm... Môžem len zopakovať to čo vyššie. Obraz je vidieť ale bez kontrastu, čierna je šeda atd. Takže načo mi je taky pozorovaci uhol, keď kvalita obrazu z neho je mizerna? [/quote]


Tak potom všichni lžou, když o těch pozorovacích úhlech u IPS tvrdí něco jiného. :-( :
http://www.computerbase.de/artikel/monitore-und-displays/2010/test-lg-w2220p/6/
http://www.prad.de/new/monitore/test/2010/test-lg-w2220p-teil5.html
Ryan Giggs (688)|5.9.2010 18:23
Ale veď ja nepopieram, že IPS nema v ramci LCD najlepšie pozorovacie uhly. Lenže zdôrazňujem - v ramci - LCD technologie. No aj tak sa na to z takeho uhla neda pozerať. V porovnani s plazmou je to bieda. A to už ani nehovorim o crt.
Tvoj problem je, že sa stale ohaňaš nejakymi recenziami a člankami. Treba sa však presvedčiť na vlastne oči. Už mi rukami prešlo mnoho IPS (vratane Hitachi či JVC) modelov LCD no žiadny ma v tomto nepresvedčil.
Xhonza (28)|6.9.2010 09:32
[quote=Ryan Giggs;295471]Ale veď ja nepopieram, že IPS nema v ramci LCD najlepšie pozorovacie uhly. Lenže zdôrazňujem - v ramci - LCD technologie. No aj tak sa na to z takeho uhla neda pozerať. V porovnani s plazmou je to bieda. A to už ani nehovorim o crt.
Tvoj problem je, že sa stale ohaňaš nejakymi recenziami a člankami. Treba sa však presvedčiť na vlastne oči. Už mi rukami prešlo mnoho IPS (vratane Hitachi či JVC) modelov LCD no žiadny ma v tomto nepresvedčil.[/quote]

Náš spor začal těmi technickými údaji (specifikace), které uvádí výrobce. Výrobci mají přesné metody jak tyto parametry změřit a neliší se u různých výrobců. Naměřené hodnoty jak u prototypu, ověřovacích sérii a namátkově vybraných kusů z výroby jsou vyhodnoceny, zaprotokolovány, uloženy a případně zveřejněny. Kdykoliv se to dá znovu ověřit. Podle laboratorního měření je úhel pohledu u dřívějších S-IPS 178° a u nových Enhanced IPS to platí i diagonálně. Prodejci a následně kupující se podle toho mohou orientovat.

Já bych spíše viděl problém v uváděných hodnotách jinde- kupříkladu v „Odezvě panelů (pixelu)“, zde je nutné se podívat, jakým způsobem tato odezva byla naměřena. Stává se, že výrobce jaksi „opomene“ uvést celkový čas a v parametrech panelu je jako čas odezvy uveden pouze náběh (Rise Time). Panely, které dnes nemají zřetelně uvedeno, jakým způsobem by udávaný čas získán (metodu) nebo alespoň o jaký čas jde (Rise, Fall, Rise+Rall, cekový apod.) raději nechte jejich prodejcům. Je to podobné, jako kdyby u auta nebyla uvedena spotřeba a použitá metodika. Bohužel výrobci dnes přestávají uvádět důležité údaje, typ matrice a jiné, spoléhají se na vypracovaný marketing a reklamu. Mezi výrobci se dnes prohlubují kartelové dohody a nejdůležitější pro ně jsou jen zisky.

Mimochodem já mám u svého auta dynamickou spotřebu 0,5l/100 Km. :-) , dovolím si uvést metodiku měření – to je když jedu z kopce a vyřadím.

Přeji ti abys na tomto fóru vždy co nejlépe poradil.
libi78 (15)|6.9.2010 11:27
Muze nekdo potvrdit, zda LG 42LE5300 nebo 5500 ma DVB-C tuner? Informace na netu se rozchazeji a primo na strankach LG je uveden jen DVB-T tuner. Diky.
Uz jsem chtel kupovat Philips 42PFL7404 / 8404, ale jsou nesehnatelne, tak jsem se zameril zase na tyto modely LG.

Koupit dobrou TV je drina :(
capo (62)|6.9.2010 13:04
I já se zeptám na vaše názory. Rád bych nějakou 50" plasmu +-25tKč. V tuto chvíli je favoritem LG 50PK750. DLNA nepotřebuji, jde mi hlavně o obrazovou kvalitu. Hry nehraji. Poběží tam výhradně DVB-T a MediaCentrum. Na bzučení a jiné zvukové ruchy jsem dost alergickej, a Samsung ani tak v této cenové kategorii nic moc nenabízí. Má smysl uvažovat ještě o něčem jiném, nebo si myslíte, že ta 50PK750 bude nejlepší volbou? O LCD mě zatím nikdo nepřesvědčil....
Mystix (274)|6.9.2010 13:24
Řeším podobné dilema. Měl jsem Panasonica P50S20E, ale teď pravděpodbně také zkusím LG 50PK950. Panák sice v poho,ale ničím nenatchnul. Design nic moc, obraz HD ucházející, SD TV vysílání šílenost. A dosti bzučel. Zkusím LG a uvidím. U LG se zase bojím rušivých odrazů od obrazovky,ale mám v místnosti docela šero tak myslím,že to nebude tak strašné. Mnohem více se ale bojím vypalování obrazu. V tomhle je Panák o něco dále než LG a S20 s tím problém neměla.
Ryan Giggs (688)|6.9.2010 19:51
[quote=Xhonza;295544]Náš spor začal těmi technickými údaji (specifikace), které uvádí výrobce. Výrobci mají přesné metody jak tyto parametry změřit a neliší se u různých výrobců. Naměřené hodnoty jak u prototypu, ověřovacích sérii a namátkově vybraných kusů z výroby jsou vyhodnoceny, zaprotokolovány, uloženy a případně zveřejněny. Kdykoliv se to dá znovu ověřit. Podle laboratorního měření je úhel pohledu u dřívějších S-IPS 178 a u nových Enhanced IPS to platí i diagonálně. Prodejci a následně kupující se podle toho mohou orientovat. [/quote]
Zas a znova to iste. :) Jedna vec je niečo namerať (akoukoľvek metodou) a druha vec je zhodnotiť to pohľadom, subjektivne. Zas len zopakujem, že aj keby to malo hoci 180° (alebo aj viac :)) načo to je, keď to nema potrebnu kvalitu a je to nepoužiteľne? A odozva a kontrast je samozrejme ešte väčši nezmysel. Všetko su to nanajvyš zavadzajuce, marketingove udaje, na ktore človek ktory sa v problematike vôbec neorientuje ľahko naleti. A potom sa čuduje.

[quote=Xhonza;295544]Přeji ti abys na tomto fóru vždy co nejlépe poradil.[/quote]
Napodobne.
deAngello (308)|7.9.2010 01:21
[quote=Mystix;295588]Řeším podobné dilema. Měl jsem Panasonica P50S20E, ale teď pravděpodbně také zkusím LG 50PK950. Panák sice v poho,ale ničím nenatchnul. Design nic moc, obraz HD ucházející, SD TV vysílání šílenost. A dosti bzučel. Zkusím LG a uvidím....[/quote]

máš možnost ji někde skouknout v reálu?
viděl jsem ji zatím jen krátce (v HD) povedenej model, dle mne rozhodně lepší volba než S20 (i G20 :rolleyes:)

LG stejně jako letošní plasmy SAM evidentně opět trpí lehce vetší náchylností k IR (Image Retention),
njn. ale tragedy to nebude, potřeba mírně opatrnější záběh počát.100-150hod + vyhovujicí nastavení (np. standard kalibrace pro temnou místnost)
Možná nějakej další mínus se najde,nevim, ale velkej plus pro LG - oproti Panasonic a předně Samsung plasma!
LG netrpí tak výrazně na BUZZing, prostě zkrátka tolik nebzučej (neb minimalně) ...zajímavý pak že to NEJDE

- pro názornost několik privat.foto modelu 550,750,950 LG TADY
deAngello (308)|7.9.2010 02:10
[quote=libi78;295568]Muze nekdo potvrdit, zda LG 42LE5300 nebo 5500 ma DVB-C tuner? Informace na netu se rozchazeji a primo na strankach LG je uveden jen DVB-T tuner[/quote]

předpokládám, že situace bude stejná jako u plasma modelů LG 2010
- tzn. tuner DVB-C tam je ALE musí se předem zvolit výběr země FINSKO (případně Německo) - vyzkoušeno na LG 50PK950

...takže to bude ok pouze třeba počítat s drobnějšími problémy (diakritika v EPG), taky dle tvého poskytovatele kabelTV ...případně v nejhorším telku vrátíš :BB:
libi78 (15)|7.9.2010 13:39
Jak se na televizi vlastne pozna, ze ma DVB-C ? Predpokladal bych, ze musi mit coax vstup.

V jedne prodejne jsem objevil 42PFL7433, akorat je to posledni a bezi tam asi 4 mesice - je risk takovou koupit? Koukam na jeji specifikace, a narozdil od 42PFL7404 DVB-C pravdepodobne nema. :(
Pitomec (10211)|7.9.2010 14:55
[quote=libi78;295723][COLOR=red]Jak se na televizi vlastne pozna, ze ma DVB-C ? Predpokladal bych, ze musi mit coax vstup. [/COLOR]

V jedne prodejne jsem objevil 42PFL7433, akorat je to posledni a bezi tam asi 4 mesice - je risk takovou koupit? Koukam na jeji specifikace, a narozdil od 42PFL7404 DVB-C pravdepodobne nema. :([/quote]Pozná se to z technické dokumentace. A koax. vstup má každá TV.
tjurny (496)|7.9.2010 15:54
[quote=Pitomec;295731]Pozná se to z technické dokumentace. A koax. vstup má každá TV.[/quote]
Jenze ta dokumentace je vetsinou prevzata ze zahranici kde ten tuner muze byt aktivni, U LG a Panasonic pri nstaveni ceska republika je DVD-C tuner neaktivni.
Pitomec (10211)|7.9.2010 17:34
[quote=tjurny;295741]Jenze ta dokumentace je vetsinou prevzata ze zahranici kde ten tuner muze byt aktivni, U LG a Panasonic pri nstaveni ceska republika je DVD-C tuner neaktivni.[/quote]K TV prodávané v ČR musí být CZ návod a tam je toto napsané (tj. i příp. omezení pro nějaký region) - a pokud je tam nesmysl, který uvede uživatele v omyl, tak ten může výrobek vrátit. Jinak samozřejmě kupované přes net lze vrátit do 14 dnů i bez udání důvodu.
Ryan Giggs (688)|7.9.2010 20:18
[quote=libi78;295723]
V jedne prodejne jsem objevil 42PFL7433, akorat je to posledni a bezi tam asi 4 mesice - je risk takovou koupit? [/quote]
Je to model z roku 2008. Takže si na to odpovedz sam.
stanoh (53)|8.9.2010 16:15
LG televize mají kabelový tuner DVB-C, pouze není pro Českou republiku aktivovaný, a je nutno zvolit při ladění nějakou zemi, kde aktivovaný je.
Důvod je myslím ten, že v Česku není kabelový příjem jednoznačně specifikovaný, tak výrobci TV pro jistotu ten kabelový tuner blokují (aby se vyhli sporům). Je to tak u většiny TV prodávaných v ČR nejenom u LG.

Plasmu nebo LCD vol hlavně podle toho, co hodláš seldovat. Pokud filmy z DVD, Blu-Ray, apod, tak je asi lepší plazma. Pokud hodláš používat TV ve spojení s počítačem i na práci na PC, hry a pod, tak je lepší LCD. Na klasický TV příjem je plazma nebo LCD celkem jedno.

Říká se, že plazma je lepší pokud ji sleduješ ve tmě, LCD je zase lepší pokud ji sleduješ při světle.

LED technologie LG není špatná, dokonce jako jedna z mála firem má local dimming LED (což je lokální ztmavování nebo rozvěcování podsvětlovacích LED diod.

Pokud televize nemá toto local-dimming LED (ať už full nebo Edge variantu - nabízí pouze LG) tak je asi naprosto jedno jestli máš televizi podsvětlovanou LED nebo zářivkou. "kvalita černé a bílé" bude u nich shodná, LED verze bude ale o pár tisícovek dražší - je to jen marketingový trik, protože jinak není důvod pro takový výrazný cenový rozdíl. Rozdíl ve spotřebě LED a normální televize dělá asi 20% což při běžném denním 4 hodinovém sledování TV dělá asi 200Kč - při životnosti tv např 10 let rozdíl v ceně asi 6-7 tisíc se dohání těžko ..

Pozorovací úhly LG televizí s jejich LG obrazovkami (levné typy mohou mít AUO obrazovky - z letošního roku bych se toho bál pouze u LD450) jsou asi nejlepší z dostupných LCD obrazovek.

Sám mám loňský model LG 42LH4020, což je v podstatě ekvivalent letošní LD550 a mohu říct, že za ty peníze to byla velice dobrá volba a například kolega s jeho Samsungem má za více peněz horší televizi (prosím no flame ...), je to můj i jeho názor.

Takže podle mě LED televize LE5300 není špatná televize, ale úplně stačí zářivková LD550 za nižší cenu.
U plazmy bych šel asi do Panasonicu, obvykle je s nimi méně problémů. Nešel bych do Samsungu

Jinak doporučuji poslední časopis StereoVideo s jejich recenzí letošních LG televizí. Zajímavé počtení ....
libi78 (15)|8.9.2010 18:13
Plazma mi blika, takze o to to mam 'jednodussi' Vyber se mi zuzil na:

42PFL5404H - zatim neni moc recenzi a za velke minus povazuju absenci tlacitka pro EPG (je pristupne az jako polozka v menu), ani univerzal Harmony by s tim asi nic nezmohl
42LE5X00 - funkcni dvb-c bez hackovani finskem nebo jinymi zememi v nastaveni je pro mne zasadni, taky velke minus

Takze nakonec asi ozelim 42" a vratim se k puvodne zamyslenym Sony EX600 nebo 700.
Pitomec (10211)|8.9.2010 19:12
[quote=libi78;295878]Plazma mi blika, takze o to to mam 'jednodussi' Vyber se mi zuzil na:

42PFL5404H - zatim neni moc recenzi a za velke minus povazuju absenci tlacitka pro EPG (je pristupne az jako polozka v menu), ani univerzal Harmony by s tim asi nic nezmohl
42LE5X00 - [COLOR=red]funkcni dvb-c bez hackovani finskem nebo jinymi zememi v nastaveni je pro mne zasadni, taky velke minus[/COLOR]

Takze nakonec asi ozelim 42" a vratim se k puvodne zamyslenym Sony EX600 nebo 700.[/quote]Nastavení země nemá vůbec na nic jiného vliv, menu a další věci (jestli ti jde o toto) máš v češtině pořád.
libi78 (15)|8.9.2010 21:05
[quote=Pitomec;295881]Nastavení země nemá vůbec na nic jiného vliv, menu a další věci (jestli ti jde o toto) máš v češtině pořád.[/quote]

Nezlobi pak cestina u EPG?
Pitomec (10211)|9.9.2010 07:22
U Finska určitě ne.