Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mám novou LG 50PK950 - zkušenosti

Fjody (64)|28.8.2010 11:06
Objednal jsem tuto plazmu LG 50PK950 v Datartu. Hned po několik hodinách po objednávce mě kontaktovali a domluvili si se mnou způsob dodání a platby. Koupě proběhla bez problémů, dokonce mi ji přinesli až na televizní stolek a pomohli přidělat na stojan...

Televize na první, i na druhý pohled vypadá nádherně, má velice podařený dyzajn, který se hodí skoro asi všude. Bezrámová technologie s broušeným skleněným rámečkem a masivním skleněným podstavcem se jeví opravdu velice působivě. . .

Uživatelské prostředí a ovládání má tato plazma na nejvyšší úrovni. Přehledné, logické a s obrovskou možnosti různých nastaveních, které zahrnuje jak dostatek devíti přednastavených režimů, z toho 2 THX tak i bohaté možnosti nastavení uživatelem a uložení těchto hodnot pro každý Video vstup kterých má tato televize opravdu požehnaně. 4 HDMI, kompozitní, scart, rgb z počítače, klasický RF video vstup, 2xUSB, LAN. Výstupu má optický audio. Internet jde připojit jak bezdrátově, tak přes kabel. Stejně tak DLNA - domácí propojení sítě, třeba s počítačem, je velice užitečná vecička a funguje pěkně. Hlavně možnost přehrávání skoro jakéhokoliv multimediálního souboru z pc s možností nastavení pozice a velikosti titulků či výběr zvukové stopy je velmi příjemně a přehledně vyřešeno. 95 procent obvyklých souborů mi šlo bez problémů přehrávat a jednoduše posouvat dopředu či vzad. MKV 720p soubory jsou opravdu krásné pokoukáníčko a to nemluvě o 1080p, přímo nádhera :-) . Jako třešnička na dortu je dodáváno druhé menší a jednoduší dálkové ovládání a Wifi usb klient pro bezdrátové propojení s domácí sítí a internetem. Hlavní dálkové ovládání je také přehledně a na 95 procent logicky vyřešeno s možností podsvícením všech kláves. .

SIMPLINK funkce se mi líbí, funguje dobře a perfektně synchronizuje váš přehrávač s televizí, takže vám stačí většinou jen jeden dálkový ovladač. Senzor okolního světla po jeho zapnutí vám bude regulavat podsvícení obrazovky a ušetří až 50 procent energie. . . .

Co se týče obrazu, není asi co vytýkat. O velice jasnou černou a krásné živé ostatní barvy se stará nejenom bezkonkurenční možnosti nastavení ale i TruBlack - optický filtr 5000 000:1, který v nižších řadách LG či jiných značek televizí nenajdete a jsou s ním většinou vybaveny až nové 3D televizory. Pokud vám nebude vyhovovat žádný přednastavený režim a nechcete se sami pouštět do pokročilého nastavení obrazu, pomůže vám s tím přehledný průvodce nastavení obrazu. Na pk950 se pak dá v pohodě koukat jak v plně prosvícené místnost, tak i v úplné tmě. Trošku bude vadit ve dne umístěné okno přímo před televizí, chce to alespoň malinko pootočit telku k jedné straně. Známé vypalování zde není většinou vůbec přítomno, loga programů se nevypalují, snad jen několik hodin puštěné statické obrázkové menu u nějakého dvd filmu zanechá chvíli památky na obraze. . .

Na to že je tato LG už velmi tenká, má dobře vyřešené reproduktory a zvuk je proto nad očekávání i bez basáku slušný. Nastavení audia je taktéž podle mého více než dostatečně vyřešené pomocí pěti režimů, či možnosti vyladění uživatelem. Obvyklé bzučení zřejmě transformátoru, čím trpí dosti třeba Samsung, či jiné pazvuky zde nejsou přítomny a chlazení je zcela pasivní, takže televize je pěkné tichoučká - po vypnutí zvuku :-)

Bluetooth v této televizi vám umožní nejenom připojení bezdrátových sluchátek, ale i třeba prohlížení aktuálních fotek ve vašem mobilu na obrazovce bez použití jakéhokoliv kabelu...

Tato plazma PK950 si jistě zaslouží po každé stránce označení jako Gentleman mezi plazmovými televizemi 2010, má jistě několik malých mušek, jako asi každá jiná, nicméně kromě ceny, která se stále pohybuje kolem 30 000,- jsem žádný zásadní problém zatím nenašel a na televizi je přenádherný pohled ať už je zapnutá či vypnutá :-)
Mohu jen a jen doporučit!
50pk950-large.jpg lgpk950-1l.jpg pk.jpg pkn.jpg pko.jpg pk1.jpg pk2.jpg pk3.jpg
eldorado09 (1441)|28.8.2010 11:37
Ahoj, gratulujem k novej telke, nech ti dlho slúži! :-)
frank68 (5)|29.8.2010 12:24
uvažuji o této plasmě také,takže uvítám jakékoli postřehy i od ostatních majitelů této tv.díky
jiran69 (7)|31.8.2010 23:17
Již dlouho o ní uvažuji, zítra ji jdu objednat. Snad s ní budu spokojený. Člověk tady čte samý panasonic, panasonic (G20), doufám, že LG bude slušný konkurent.
Mystix (274)|1.9.2010 13:40
Pište prosím zkušenosti s touto TV. Rozhoduji se o koupi TV a s Panasonicem 50S20E jsem moc spokojen nebyl.
Spyke (45)|1.9.2010 13:58
chci se jen zeptat na ten panasonic S20 se kterou jsi nebyl spokojen. Můžeš mi napsat proč? protože se teď mezi ním rozhoduji. Díky
Mystix (274)|1.9.2010 14:14
Fjody (64)|2.9.2010 08:37
[quote=Mystix;294933]Pište prosím zkušenosti s touto TV. Rozhoduji se o koupi TV a s Panasonicem 50S20E jsem moc spokojen nebyl.[/quote]

Od mé poslední mini recenze PK950 jsem žádnou zásadní chybu či problém na televizi nenašel, jak už jsem psal, obraz při kvalitním vstupu je opravdu nádherný s perfektními barvami a s více nežli dostatečnýma možnostmi na jeho úpravu. Dlouho jsem televizi vybíral a jsem přesvědče, že v současné době a nabídce je to určitě za tu cenu ta nejlepší plazma kterou si můžete pořídit. Tady dokonce mají pěknou novou slevu: http://www.scorpion-elektro.com/katalog/item4431-plazmova-tv-lg-50pk950.html . . . .. Jestli tedy ovšem nechcete dávat 50 tisíc za panasonica :-) který je schopný za tuto cenu konkurovat :-)
Mystix (274)|2.9.2010 11:10
Zvažoval jste při výběru i nějakého Panasonica? Toto Forum je převážně o Panasonicu. Osobně jsem při výběru zvolil Panasonic P50S20E. Nicméně odešel do věčných lovišť. Tak teď zvažuji jestli ho koupit znovu nebo koupit něco jiného. Je fakt,že mě TV nijak nenadchla. Upscaling DVB-T měla fakt příšerný. A ani HD videa nebyla úplně to nej co jsem čekal. Proto mě zaujalo toto LG,ale nemám s nimi zkušenost. Jestli třeba nebručí nebo se nevyskytují jiné chybky. Panasonic docela bručel ...
Fjody (64)|12.9.2010 11:25
Určitě bych Panasonic P50S20E nekupoval! Je to vyhazování peněz za nějaký ten malý nápis Panasonic. LG50pk950 má ve full HD nádherný obraz, lepší prostě již dnes být nemůže. Tady panasonic zaspal a kupují si ho jen příznivci této značky pro značku, ne proto co umí.
eldorado09 (1441)|12.9.2010 11:31
OK, lenže PK950 je navyššia rada od LG a S20 od Panasonicu je základná FullHD séria, PK950 by si mal porovnať s G20 alebo V20.
peatro (1054)|12.9.2010 13:42
ja nejsem priznivcem niceho, vychazim pouze z testu a doporuceni a vlastniho pocitu, ale to co ty pises je velmi smesna logika.........
kopil jsis LG jsi s ni spokojen, to je dobre o to prece jde, ale nemichej jabka s hruskama a netvrd mi, ze sis kopil tak dobrou televizi ze obrazove snad uz ani lepsi byt nemuze.............muze a to za dalsi 4.000
garb7 (1189)|12.9.2010 14:08
U TV ale neplatí jednoduchá rovnice mezi- lepší obraz a větší cena , jistě cena LCD za 8000,- pak za 23000,- dále 35000,- a další cca 50000,- tam ten rozdíl patrný je ale 70% lidí řeší TV okolo 20000,- +- cca 5000,- a zde jsou právě velký rozdíly jde o to jaký panel je použit PDP/LCD--lesklý/matný a co je použito za podsvícení LCD s CCFL ,edgeLED LCD . LED LCD local diming , RGB LED LCD local diming , přitom jde především o vlastni pocit a uvědomit si ., že není nic 100%dokonalé , pokud budu mít přehled jsem schopen si vybrat rozumnou TV.
Fjody (64)|12.9.2010 14:12
[quote=peatro;296433]ja nejsem priznivcem niceho, vychazim pouze z testu a doporuceni a vlastniho pocitu, ale to co ty pises je velmi smesna logika.........
kopil jsis LG jsi s ni spokojen, to je dobre o to prece jde, ale nemichej jabka s hruskama a netvrd mi, ze sis kopil tak dobrou televizi ze obrazove snad uz ani lepsi byt nemuze.............muze a to za dalsi 4.000[/quote]
já tím myslel do 30 000,- za obraz. samozřejmě. za 34 000 jsou 3D u kterých tvrdí že mají lepší obraz, nic méně v recenzi na samsunga 3D to dopadlo špatně. Z toho vyplývá že pk950 nebude mít horší obraz, dokonce bych tvrdil že bude mít lepší černou.
peatro (1054)|12.9.2010 14:38
tak zrovna tu cernou potom co skoncil pioneer ma nejlepsi panasonic od tridy G nahoru :-)
Mystix (274)|12.9.2010 14:50
Úvaha Eldoráda je správná. Bohužél mohu srovnávat jen s Panasonicem S20. Jelikož S20 jsem měl doma 3 měsíce. LG mám teď 3 dny :-) Zatím ještě trpím prvotním nadšením,takže bych ještě nechtěl psát nějaké recenze či porovnání. Ale zdá se,že nové LG rozneslo S20 vě většině aspektech.
peatro (1054)|12.9.2010 15:30
no jam mam s10 a jsem s ni spokojeny, kdyz ji budu chtit doplnit necim lepsim nez je s10, tak budu uvazovat o G nebo V abych si zkutecne obrazove polepsil :-)
yazoo66 (23)|12.9.2010 18:19
Pro: Mystix Srovnávat S 20 s PK950 je asi jako Audi A3 srovnávat s Mercedesem S 5OO co se týče vzhledu a vybavení.Uvidíme jaká bude spolehlivost u LG.Gratuluji TI k nové Tv .Vypadá ,že jseš zatím spokojený, tak ať to vydrží. Napiš nám své další postřehy.
Fjody (64)|14.9.2010 11:23
Další mé postřehy o PK950. Mám ji již několik týdnů a s obrazem jsem stále spokojený. Je to podívání na vysoké úrovni. Bohužel však mi někdy zlobí DLNA. Tu a tam se prostě televize nenapojí na PC a musím restartovat PC a znovu zapnout TV. Jinak zatím bez problémů. JO a neumí DTS zvuk, což někdy vyžaduje externí přehrávač. Nikde jsem nenašel firmware, jestli někdo ví kde by mohl být k PK950 ať sem dá vědět.
JohnMetsn (45)|14.9.2010 11:50
Ten DTS zvuk muzes zkonvertovat na DD...jde to udelat nejakym automatizovanym programkem a zabere to jen par minut. Pokud je upgrade FW stejny, jako i novych LG LED TV, tak jde jen pozemnim vysilanim, nebo pres internet v TV. Z FlashUSB ne :(
Mystix (274)|15.9.2010 09:54
Já mám trošičku jiný problémek. Mám k TV připjený PC přes HDMI2. Když zapnu TV, dám si HDMI2 vstup tak jedu v pohodě PC. Problém nastává ve chvíli,kdy mám na PC spuštěno multimediální centrum (XBMC) a pouštím si třeba muziku. Chci tedy TV vypnout a poslouchat jen muziku. Mám externí zvukovou soustavu. TV vypnu,ale co se nestane. S tím se mi vypne i HDMI vstup v TV a multimediální centrum skočí na monitor. Poté když chci zase ovládat multi. centrum, tak zapnu TV,ale centrum stále běží na monitoru.

Otázka tedy zní. Nevíte někdo kde nastavit,aby se mi nevypínal HDMI vstup při vypnutí TV? U předchozí TV Panasonic P50S20E se mi to nedělo a i po vypnutí TV se HDMI vstup nevypnul a vše běželo tak jak má.

Musí to být otázka nastavení. Ať už v PC nebo na TV.
barnyw (6)|16.9.2010 00:11
Mystix: prosím tě, jak máš pořešené nahrávání zvolených pořadů z DVB-T? V EPG je sice k vybranému pořadu volba "Nahrát", ale kam to nahraje? Na připojený USB hardisk mi to nenahraje. V manuálu (str. 133) se píše, že funkce nahrávání je dostupná pouze pokud nahrávací zařízení používá nahrávání signalizující pin8 připojené ke zdířce TV-OUT(AV1) pomocí kabelu SCART. Tak jsem z toho jelen, tato televize asi nahrávat sama neumí.
Mystix (274)|16.9.2010 10:28
Neumí ... je to malinká nevýhoda oproti G20. Je škoda, že to nedotáhli do konce a nejde nahrávat na připojený USB disk. Pak by ta TV neměla chybu :-) Nahrávat jde jen na připojený DVD rekordér nebo jiné záznamové zařízení. Je to škoda, jelikož v tomto případě je mi funkce USB na této TV k ničemu.

Ale i tak jsem zatím velmi spokojen. :-)
barnyw (6)|16.9.2010 12:47
Hmmm .... Tak z toho jsem krapet rozčarován, ale vracet tuto TV se mi nechce. Vybíral jsem mezi panasonic TX-P50G20E a touto LG 50PK950, a pro mé potřeby převažují klady LG; až na to, že neumí nahrávání, ... sakra ...
Mystix (274)|16.9.2010 15:12
Tak časem koupíš nějaké nahrávadlo. Navíc spousta programů co vysílají se dá zkouknout z netu nebo stáhnout. Připoj PC na TV a můžeš to rozjíždět.
obor (147)|18.9.2010 01:09
[quote=barnyw;297065]Hmmm .... Tak z toho jsem krapet rozčarován, ale vracet tuto TV se mi nechce. Vybíral jsem mezi panasonic TX-P50G20E a touto LG 50PK950, a pro mé potřeby převažují klady LG; až na to, že neumí nahrávání, ... sakra ...[/quote]
Mozes prosim ta uviest co zavazilo u teba pre kupu LG oproti Panas? Neviem sa totizto rozhodnut. Uz mi z toho sibe ;-).
luchador (2)|23.9.2010 16:02
uvazuji o koupi 50PK950 ale zrovna jsem na razil na model 50PK760, ktery ma jen mensi dynamicky kontrast a nema wifi. Proto jsem se chtel zeptat, k cemu je wifi u 950 dobre? jen na surfovani v zakladnich aplikacich (youtube, flickr...) anebo se lze diky nemu pripojit bezdratove napr. k notebooku a prehravat z neho filmy, hudbu, obrazky? protoze jinak pro me wifi ztraci vyznam a kdyz pripojim NB pres hdmi... Rozdil v kontrastu je markantni? diky za rady
vity (292)|23.9.2010 16:49
950 verz.760. 5000kč rozdíl. 950 lepší filtr + wifi.Bezdrátově se můžeš připojit i přes router k notebooku.Je otázka jestli to za těch 5tis stojí.
luchador (2)|23.9.2010 17:19
no babo raď
obor (147)|23.9.2010 23:32
Tak ja som sa uz rozhodol. Po prelezeni vsetkeho mozneho u nas aj v cudzine. Nemal som vyhranene ci plazma ci LCD (LED), ale skor som inklinoval k LCD. No po zvazeni vsetkych pre a proti, roznych priorit mi z toho vysla jedine 50PK950 ako vitaz. Momentalne je u nas za dobru cenu nedostatkovym tovarom, objednane mam, cakam, snad zaciatkom bud. tyzdna dorazi.

Plazma 50PK950 zvitazila samozrejme pomerom cena/uhlopriecka/kvalita obrazu. ((Veliky problem som mal s blikanim plaziem, no po presnoreni obchodov (50PK950 som ale na zivo nevidel,takze vsetky info o nej mam len z netu) som zistil ze niektore plazmy blikaju ako o zivot (Panas G20 blika ako CRT monitor pusteny na zakladnych 60Hz, hrooza) a niektore velmi malinko. Kedze predpokladam podla diskusii ze LG neblika tak padla posledna zabrana.))
Plus k tomu co zavazilo, nazivo som si overil ako vyzera obraz z kablovky ci tv anteny na LCD a plazme, kedze sa bude cumiet z 80% na hentaky nekvalitny signal (zatial, snad sa dozijeme aj HD Markizy ci STV1 ;-))) ) tak niet co riesit.
vity (292)|6.10.2010 19:05
Tak už jí máš doma?Poděl se o poznatky.
Mystix (274)|8.10.2010 11:28
[quote=obor;297999]Tak ja som sa uz rozhodol. Po prelezeni vsetkeho mozneho u nas aj v cudzine. Nemal som vyhranene ci plazma ci LCD (LED), ale skor som inklinoval k LCD. No po zvazeni vsetkych pre a proti, roznych priorit mi z toho vysla jedine 50PK950 ako vitaz. Momentalne je u nas za dobru cenu nedostatkovym tovarom, objednane mam, cakam, snad zaciatkom bud. tyzdna dorazi.

Plazma 50PK950 zvitazila samozrejme pomerom cena/uhlopriecka/kvalita obrazu. ((Veliky problem som mal s blikanim plaziem, no po presnoreni obchodov (50PK950 som ale na zivo nevidel,takze vsetky info o nej mam len z netu) som zistil ze niektore plazmy blikaju ako o zivot (Panas G20 blika ako CRT monitor pusteny na zakladnych 60Hz, hrooza) a niektore velmi malinko. Kedze predpokladam podla diskusii ze LG neblika tak padla posledna zabrana.))
Plus k tomu co zavazilo, nazivo som si overil ako vyzera obraz z kablovky ci tv anteny na LCD a plazme, kedze sa bude cumiet z 80% na hentaky nekvalitny signal (zatial, snad sa dozijeme aj HD Markizy ci STV1 ;-))) ) tak niet co riesit.[/quote]



Dobrá volba :-)
vity (292)|8.10.2010 11:36
Teď je LG 50PK950 levnější o 6000kč než Panasonic TX-P50G20e. Což stojí za zvážení.To je G20 o tolik lepší? Zajímalo by mě srovnání černé barvy?
lerby (906)|8.10.2010 12:19
[quote=vity;300433]Teď je LG 50PK950 levnější o 6000kč než Panasonic TX-P50G20e. Což stojí za zvážení.To je G20 o tolik lepší? Zajímalo by mě srovnání černé barvy?[/quote]

Slusne zmerana cierna aj s tunelovym efektom 50G25 a 60PK750, ktorej cierna bude asi velmi podobna ako na 50PK950.

http://www.televisioninfo.com/content/LG-60PK750-50PK750-Plasma-HDTV-Review-1722/Blacks-amp;-Whites.htm
http://www.televisioninfo.com/content/Panasonic-TC-P50G25-TC-P42G25-TC-P46G25-TC-P54G25-Plasma-HDTV-Review-1706/Blacks-amp;-Whites.htm

EDIT: Je to inak...

http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/lg-infinia-50pk950/4505-6482_7-33939226.html#reviewPage1

PK950 je na tom s G20 zhruba rovnako. Akurat cierna na LG viac plava v zavislosti od zobrazovanej sceny.
Mystix (274)|8.10.2010 13:01
Černá na mé TV je fakt mooooc dobrá. Tedy pokud se jedná o úplnou černou. S odstínami černé je to už horší,ale to je u většiny plazem.

Nesouhlasim s tvrzenim ze na 750 je stejna cerna jako na 950. To je jakoby nekdo rekl,ze na Pan. S20 je stejna cerna jako na G20.
lerby (906)|8.10.2010 15:56
[quote=Mystix;300455]Černá na mé TV je fakt mooooc dobrá. Tedy pokud se jedná o úplnou černou. S odstínami černé je to už horší,ale to je u většiny plazem.

Nesouhlasim s tvrzenim ze na 750 je stejna cerna jako na 950. To je jakoby nekdo rekl,ze na Pan. S20 je stejna cerna jako na G20.[/quote]

S tou urovnou ciernej som svoj prispevok opravil, mozno si si to len nevsimol. No jej plavanie som zaregistroval pred casom aj ja v obchode podobne ako je na tomto videu:



Skor by bolo dobre vyjadrit sa k tomuto problemu. Mozno ho uz vyriesili v novsich verziach FW.
deAngello (308)|8.10.2010 16:14
lerby můj názor znáš, ikdyby tomu tak bylo oki dobře,
ale 50PK950 má oproti té "slavné" P50G20 tolik dalších plusů, že i kdyby nakrásně měla tu proklamovanou "Deep Black" což pochopitelně taky nemá,
osobně bych oní neuvažoval snad ani za 20k ...že je to Panasonic A CO JAKO B-)
Mystix (274)|8.10.2010 16:59
[quote=lerby;300487]S tou urovnou ciernej som svoj prispevok opravil, mozno si si to len nevsimol. No jej plavanie som zaregistroval pred casom aj ja v obchode podobne ako je na tomto videu:

YouTube - lg plasma floating black

Skor by bolo dobre vyjadrit sa k tomuto problemu. Mozno ho uz vyriesili v novsich verziach FW.[/quote]

Já na tom videu nic nevidím. Můžeš mi prosím tě popsat co má být plavání černé? Nějak jsem na tento termín ještě nenarazil.
lerby (906)|8.10.2010 18:55
[quote=deAngello;300489]lerby můj názor znáš, ikdyby tomu tak bylo oki dobře,
ale 50PK950 má oproti té "slavné" P50G20 tolik dalších plusů, že i kdyby nakrásně měla tu proklamovanou "Deep Black" což pochopitelně taky nemá,
osobně bych oní neuvažoval snad ani za 20k ...že je to Panasonic A CO JAKO B-)[/quote]

Ja G20 nepovazujem za nieco vynimocne :) Len som chcel upozornit na urcitu vlastnost PK950 a pre niekoho, kto pozera telku v uplnej tme, aj mozny problem.
lerby (906)|8.10.2010 18:57
[quote=Mystix;300499]Já na tom videu nic nevidím. Můžeš mi prosím tě popsat co má být plavání černé? Nějak jsem na tento termín ještě nenarazil.[/quote]

Skus si zakryt rukou obraz videa okrem laveho horneho rohu. Ked si das vyhladat kucove slovo "Floating Black" najdes toho v zahranicnych forach kopec.

Ja osobne v tom az velky nedostatok nevidim. Podobne sa sprava aj CRT.
Fjody (64)|10.10.2010 09:18
Tak tato telka PK950 po již mnohých týdnech provozu se mi zdá jako dobrá volba. Nenašel jsem na ní nějakou zásadní chybu, která by mě opravdu vadila. Jediné mínus které mi tu a tam trápí je ten DTS zvuk. Zatím asi nevyšel žádný nový update, takže některé filmy ve vysoké kvalitě s DTS zvukem se musí přehrávat přes nějaký jiný přístroj :-(
Bankoko (122)|10.10.2010 09:39
Odporucam WD TV Live. Pouzivam ho uz vyse roka a som s nim nadmieru spokojny. Vie aj DTS zvuk. Inak zacinam si robit tiez zalusk na to LG 50 PK950. ;-)
Mystix (274)|11.10.2010 10:45
Záleží z čeho hrajete filmy v DTS či DD 5.1. Já osobně mám propojenou TV s PC a na PC mám napojený 5.1 systém, který mě kdysi stál 5000 Kč. Přehraji všechny druhy audio stop.
vity (292)|11.10.2010 16:57
Panasonic TX-P46G20es verz. LG 50PK950? Cena momentálně stejná.(pod 26 tis.kč) Na 4m.SD+HD sat.
Teddie (27)|11.10.2010 18:25
Také uvažuji o koupi, jako náhradu za plazmu panasonic px80, nicméně stále mi chybí některé informace.

Jak je to s vypalováním obrazu? Na současné tv - viz výše - tento problém jako by vůbec neexistoval. I po několika hodinách, kdy jsou na TV zobrazeny statické fragmety obrazu, po vypnutí nevidím žádné obrysy, pouze černou. Kolega má Samsunga a po několikadenním hraní stejné hry na PS3 má teď na tv trvale vypálený nápis BOOST

Nikde jsem se nedočetl jakou to má verzi hdmi vstupů. Má to alespoň 1 jeden HDMI 1.4 (tj. podporuje Audio return channel) ?

Dále jakou "ložnicovou" TV mám LED TV od LG a vadí mě u ní tyto věci:
1. Nelze od sebe oddělit programy DTV/radio/TV. Tj. pokud na DO zmáčknu 1, tak ještě musím vybrat, jestli chci první program z DTV nebo z rádia nebo z TV. Bohužel nelze ani programy posunout na jiné pozice tak, aby na jedné programové pozici byl pouze jeden program (jakože např. TV budu mít 1-30, DTV 31-50, radio 51-80)
2. chybí automatická detekce obrazu a jeho případné roztažení. Napr. u programu Sport1, Sport2

Trpí tato TV taky těmito vlastnostmi ?
vity (292)|11.10.2010 18:37
Taky dávám 42PX80 pryč.Chtělo by to něco většího.
Mystix (274)|12.10.2010 11:19
[quote=Teddie;300952]Také uvažuji o koupi, jako náhradu za plazmu panasonic px80, nicméně stále mi chybí některé informace.

Jak je to s vypalováním obrazu? Na současné tv - viz výše - tento problém jako by vůbec neexistoval. I po několika hodinách, kdy jsou na TV zobrazeny statické fragmety obrazu, po vypnutí nevidím žádné obrysy, pouze černou. Kolega má Samsunga a po několikadenním hraní stejné hry na PS3 má teď na tv trvale vypálený nápis BOOST

Nikde jsem se nedočetl jakou to má verzi hdmi vstupů. Má to alespoň 1 jeden HDMI 1.4 (tj. podporuje Audio return channel) ?

Dále jakou "ložnicovou" TV mám LED TV od LG a vadí mě u ní tyto věci:
1. Nelze od sebe oddělit programy DTV/radio/TV. Tj. pokud na DO zmáčknu 1, tak ještě musím vybrat, jestli chci první program z DTV nebo z rádia nebo z TV. Bohužel nelze ani programy posunout na jiné pozice tak, aby na jedné programové pozici byl pouze jeden program (jakože např. TV budu mít 1-30, DTV 31-50, radio 51-80)
2. chybí automatická detekce obrazu a jeho případné roztažení. Napr. u programu Sport1, Sport2

Trpí tato TV taky těmito vlastnostmi ?[/quote]


Co se týče vyplaování obrazu tak Panasonic má tento neduh určitě lépe vyřešený než LG, takže dočasné vypálení obrazu je občas vidět,ale lze ho zlikvidovat funkčností vybělení.

HDMI nevím jestli podporuje 1.4, musel bych se doma podívat do specifikace,ale myslím,že jo.

1. Řazení programů je jen na uživateli jak si to nastaví. Oddělení programů mám jednosuše pořešeno pomocí skupin a více méně používám skupinu kde mám jen DTV kanály. Takže zde žádný takový problém jak popisujete nevidím a troufnu si tvrdit,že to půjde stejně nastavit i na vaší TV.

2. S automatickou detekcí obrazu také nemám problém. Vše mi jede přes celou obrazovku.
Teddie (27)|12.10.2010 18:44
Díky za info. Pokud bude něco ve specifikaci ohledně toho HDMI, budu rád. V dokumentaci stažené přímo z LG webu nic o tom, která verze tam je, není.

Co se týče oddělení programů - něco jako skupiny neexistuje, jsou pouze Oblíbené programy (A, B, C, D), kam si můžu zatřídit programy, ale nemá to žadný vliv na přímý přístup přes DO. Jediný vliv to má, když se na DO zmáčkne FAV, tak pak se na tv objeví nabídka výběr těch zařazených programů, za kterých si můžu pomocí šipek vybrat. Při zmáčknutí 1 to stále nabízí programy ze všech skupin
obor (147)|13.10.2010 01:14
[quote=vity;300954]Taky dávám 42PX80 pryč.Chtělo by to něco většího.[/quote]
Kup si Panak an Slovensku, tu je skoro taky drahy ako LG ;-))
obor (147)|13.10.2010 01:32
[quote=lerby;300487]S tou urovnou ciernej som svoj prispevok opravil, mozno si si to len nevsimol. No jej plavanie som zaregistroval pred casom aj ja v obchode podobne ako je na tomto videu:

YouTube - lg plasma floating black

Skor by bolo dobre vyjadrit sa k tomuto problemu. Mozno ho uz vyriesili v novsich verziach FW.[/quote]
Tusim som to niekde cital, a aj ked uvazujem logicky, vychadza mi z toho ze zblednutie a stmavnutie sposobuje ten eko senzor, ktory sa tusim bohuzial vypnut neda. Snad az dokopeme LG aby to vypnutie dala do noveho FW.