Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic NV-GS27E

Stano_tvf (504)|28.8.2010 06:30
Zdravím Vás, mám tu kameru NV-GS27E a cez FW 1394 sťahujem video. Problém je v tom, že na jej displeji vidím na zázname dátum, ale v stiahnutom videu ho nevidím. Manuál k nej neviem nájsť, robím niekde chybu? Dá sa to niekde nastaviť?
Stano_tvf (504)|28.8.2010 08:19
P.S. Keď pásku sťahujem cez FW 1394, dátom nevidím.
Teraz som to skúsil cez A/V výstup a ADVC-50, dátum je tam.
Takže to musím robiť tak :-((
vivid.sk (11472)|28.8.2010 10:46
A aky je dovod vidiet vo videu datum (okrem toho, ze to vyzera ako amaterske home video spred 20 rokov)?


okrem toho ten prispevok, ze digitalne ulozene video na paske miniDV video stahujes cez AV out a nasledne konvertujes cez AD prevodnik myslis ako vtip, vsak ?
Pitomec (10211)|28.8.2010 19:59
[quote=Stano_tvf;294373]Zdravím Vás, mám tu kameru NV-GS27E a cez FW 1394 sťahujem video. Problém je v tom, že na jej displeji vidím na zázname dátum, ale v stiahnutom videu ho nevidím. Manuál k nej neviem nájsť, robím niekde chybu? Dá sa to niekde nastaviť?[/quote]Timecode se dá ze stáhnutých dat vyextrahovat (pokud to bylo staženo z kamery do PC přes FireWire), ale jak už psal předřečník, tak je to naprostý amatérismus...
Stano_tvf (504)|29.8.2010 07:07
Vivid, kameru mi doniesol kolega, že to chce stiahnuť a napáliť. A že by tam chcel mať aj dátum, aby nezabudol kedy to točil. Stahoval som to samozrejme cez 1394, len ma zarazilo, že vo videu dátum nie je a on tvrdil, že na TVP ho vidí. Skúšobne som to stiahol cez A/V a naozaj tam bol.
Takže to urobím tak, že na začiatku každého nového záznamu krátky "titulok" s dátumom.
Len je to prácne, pretože si tu musím prehrávať vedľa PC na kamere, aby som tie dátumy videl .
Ideálne by bolo, keby som vo Vegase 8 niekde naboku ten dátum videl, teda vyextrahovať ho.
Ale to neviem.
vivid.sk (11472)|29.8.2010 22:10
A že by tam chcel mať aj dátum, aby nezabudol kedy to točil.

Urcite by som nikdy nenicil video vkladanim datumu a casu natvrdo, mas 2 eleganatne moznosti:

1) Vyextrahovat format datumu a casu z originalneho DV zaznamu (kedze ten ho standardne obsahuje) a ako titulky vlozit na DVD. Tym padom mas neustale datum k dispozicii - mozes ho zapnut a vypnut, kedy potrebujes.
2) V editore spravis chvilkovy titulok do videa natvrdo (ako pises), toto riesenie je ale pracnejsie.

Odporucam vsak riesenie 1)
Stano_tvf (504)|29.8.2010 22:24
O.K. , ale ako ho vyextrahovať? Niekde bol spomínaný Dvdate, stiahol som ho, ale ten mi vykazuje
stiahnutý dv.avi súbor (typ2) že ho nevie načítať.
vivid.sk (11472)|29.8.2010 23:28
Skusim ti poslat soft, ktory pouzivam pri mojej kamere (teraz si nespomeniem meno), mam ho v praci, takze snad na to zajtra nezabudnem.
vivid.sk (11472)|30.8.2010 11:23
Ide o tento soft, u mna funkcny. Malo by to ficat aj u teba.
http://www.videohelp.com/tools/DV_Sub_Maker