Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas 8 Pro - borcení zvuku při ext. náhledu

A310 (28)|26.8.2010 11:50
Ahoj,

využívám Vegas pro záznam slova na obraz, z tohoto důvodu mám i během nahrávání audia aktivován ext. náhled na TV (skrze firewire a DV/analog převodník na CRT TV). Nedělá to pořád, ale právě jen občas - buď při spuštění REC záznamu, ale dokonce i jen při playbacku - zvuk začne praskat. Pomůže to vypnout (mezerníkem) a spustit znovu, někdy musím i vícekrát, než to přestane dělat. Je to nepříjemný hlavně při záznamu do ticha, kdy to praskání leze i do záznamu, ale uslyším ho až pak po skončení nahrávání a záznam je zničen (připoslech během záznamu mám veden nezávisle na Vegasu a ten je pochopitelně bez praskání). Předpokládám, že se může jednat o nějakou rozhozenou synchronizaci, latenci nebo něco takového v nastavení Vegasu. Nemá někdo podobnou zkušenost a neví co s tím? Při běžný editaci pak bez ext. náhledu na TV to nedělá.
Díky.
Pytkin (7947)|27.8.2010 01:05
no videl by som to na problem .. nemas syncovany video a audio prevodnik .. von mas obraz cez prevodnik , zvuk ides dnu cez daku zvukovku .. ne ? tie nemaju ziaden sync medzi sebou .. to je problem ..
A310 (28)|27.8.2010 02:03
jj, tak nějak to jede. Zvuk leze ven i dovnitř zvukovkou, z převodníku beru jen obraz. Myslel jsem, že když je současně zapnutý i preview náhled ve Vegasu, že se nemá co rozjet. Na ext. náhledu přece nic nestojí ani se z něj nic nevrací. Je nějaká možnost to teda přenastavit nebo nastavit flexibilnější?
Díky.
Pytkin (7947)|27.8.2010 10:49
no .. otazne je , co vegas robi, ked mas 2 zariadenia ..

jaky prevodnik pouzivas na to video ? ten nema audio ?
A310 (28)|27.8.2010 13:30
já jsem sám byl kdysi překvapen, že verze 8 umí oboje, ani jsem nic nikde kvůli tomu nenastavoval. Pamatuju ale, že verze 6 automaticky preview okno pri aktivaci ext náhledu vypnula.

Převodník mám DataVideo DV convertor DAC 6

http://www.syntex.cz/produkt.asp?id=1211

A je opět divný, že byť mám i z toho convertoru pro jistotu vytažený zvuk do telky, tak z toho žádnej zvuk neleze. Vegas ho posílá přímo přes zvukovku do mixáku, odkud si i bere mikrofon.
Pytkin (7947)|27.8.2010 16:22
jo tento problem som mal aj ja so zvukom .. to je BUG vegasu uz dost dlhodoby .. do FW prevodnika mi neposielal zvuk ..