Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CA modul Mascom Irdeto Cryptoworks a Samsung TV problém

Thomas123 (11)|25.8.2010 13:32
Dobrý den, jsem zde nový a hledám pomoc.
Koupil jsem Samsung LE32C570. Původně jsem měl TV a přijímač Technisat Digit S2 s kartou GITAL. Do Samsungu jsem koupil EuroCAM (ten červený), po počátečních problémech jsem to rozchodil, ale na některých kanálech mi to ukazovalo chybové hlášky - našel jsem na internetu, že lepší model Mascom Irdeto Cryptoworks - http://altronik.cz/modul-cryptoworks/d-72376/

Vyměnil jsem EuroCAM za ten lepší Mascom a všechno to chodilo, hlášky jsem zakázal v menu, ovšem nastal nový problém.

Normálně jsem sledoval televizi a najednou jsem měl škubnutí obrazu a "Zakódovaný signál", podívám se do menu a vidím "no card". Vytáhnu a vložím kartu CSLINK a stále nic. Vytáhnu a vložím CA modul a všechno běží. Tak jsem si myslel, že je to v pořádku. Problém ale vyřešen nebyl, opakuje se to přesně za 1,5 - 2 dny, dělá to tak celý týden. V pondělí dopoledne vidím zakódovaný signal, vytáhnu a vložím CA a do středy dopoledne je klid. A zase stále dokola.

Tady mám informace z nabídky CA modulu:
Loader version: Euroboot V2.08CW
AlphaCrypt 3.19 (c) Mascom GmbH
Compiled at: Mar 10 2009 02:02:45
Cryptoworks 1.19

V nastavení modulu jsem měnil:
Smartcard Messages: OFF

V expertním menu jsem nic neměnil, ale je tam:
CA systems: MULTI (more)
CA registration: DYNAMIC (refresh always)
Force reading original PMT: OFF
CA-PMT delete time: 0s
CI Watchdog: 1500ms

Díky za všechno, co Vás napadne.
Pitomec (10211)|25.8.2010 13:45
Já bych zůstal u toho TechniSatu...
Thomas123 (11)|25.8.2010 14:09
U TechniSatu zůstat nechci, kvůli tomu jsem si koupil TV s DVB-S, abych mol chytat programy ze satelitu na TV.
Pitomec (10211)|25.8.2010 16:30
Že sis koupil TV s DVB-S ještě neznamená, že je to dobrá volba. A zvlášť pokud se týká Samsungu. Ono je lepší se napřed poradit a pak teprve kupovat a ne koupit a pak si stěžovat...
Thomas123 (11)|25.8.2010 16:48
Co je na Samsungu špatného? Úplně stejný si koupil známý, ten sice jede na DVB-T, ale všechno si vychvaluje. I já si všechno vychvaluji až na tento problém. Umí to dost věcí.

Mohli bychom se ale zpět vrátit k tématu? Jak tento problém řešit?
losos (2977)|25.8.2010 17:08
A co se takhle zeptat u Samsungu ? A nebo v sekci zde na fóru, která je věnována televizorům a jistě se tam píše i o tom tvém...
https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/41-televize-lcd-plazma
např. zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/23597-samsung-le40c570-rady-nastaveni-zkusenosti
Dagy2 (3153)|25.8.2010 17:10
[quote=Thomas123;294066]Co je na Samsungu špatného? Úplně stejný si koupil známý, ten sice jede na DVB-T, ale všechno si vychvaluje. I já si všechno vychvaluji až na tento problém. Umí to dost věcí.

Mohli bychom se ale zpět vrátit k tématu? Jak tento problém řešit?[/quote]

Mám celkom 4 návrhy ako pokračovať ďalej, ale asi ani jeden sa ti nebude páčiť:
1/ za najlepší považujem ten, ktorý ti tu už dal Pitomec.
Totiž na všehokrabičkách väčšinou je mnoho funkcií, všetko fachčí okrem toho základu na ktorý pôvodne krabička bola stvorená. Viď mobilné telefony -> prehrávače, rádiá , GPS, facebook, ale telefonovať s ním je často katastrofa

2/ každý pondelok, stredu, piatok a sobotu zapni TV, vytiahni a zasuň naspäť modul do TV. Viem že je to idiotský návrh, ale pravdepodobne jediný, ktorý bude fungovať.

3/ oslov rockhoppera, ktorý vyriešil problém s nefunkčným Samsungom spolu s Veľkým Hodným Guru zo SkyLinku na vedľajšom vlákne a nám, ktorí sme rozmýšľali čo robí zle to teraz nechce prezradiť

4/ ja osobne by som sa s tým TV vrátil do predajne a žiadal aby mi dodali k nemu funkčný CI-modul.
Osobne sa mi zdá, že Samsung síce dodal DVB-S tuner ale spolupráca s CI-modulom mu moc nejde.
Tvoj známy fičí na DVB-T pretože nepoužíva CI-moduly.
Problematika kompatibility CI-modulov nie je jednoduchá a je možné, že to ani s Mascomom ani EuroCamom nerozchodíš. Preto ak nechceš kupovať a skúšať, žiadaj funkčný modul tam, kde si kúpil TV.
4a/ skús nájsť nejaký HOT-LINE do Voderad, snáď to niekto už vo fabrike vyskúšal aj s CI-modulom. Mohli by pomôcť.
losos (2977)|25.8.2010 17:43
Také bych měl jeden návrh : kup si Arivu 200 HD a nebudeš ani potřebovat žádný Cryptoworks modul ! :D
A ještě ti navíc pojede i leccos v EMU... ;)
Thomas123 (11)|25.8.2010 17:55
Díky, konečně lidé, kteří řeší problém. Díky Vám moc.

Ve vláknu na LE40C570 se zeptám.

Bod 1 bohužel nepůjde splnit, krabička se již používá jinde.
Bod 2 jako poslední možnost.
Bod 3 oslovil jsem, uvidíme.
Bod 4 - problém je, že CI modul byl koupen jinde než TV a jednou jsem v tom obchodě, kde jsem bral CI již vyměňoval EuroCAM za Mascom a další výměnu už zřejmě neprovedu.
Zkusím zavolat do Samsungu a uvidíme. Nešlo by nějak poštelovat modul pomocí toho expertního menu?
palo.dostal (8)|25.8.2010 19:20
Jak jsi zakazal ty hlasky v menu? Obcas tusim ze kdyz skylink prekoduje vyskoci na chvilku tabulka s hlaskou a za chvilku zmizi kde v nemu se ta tabulka da zakazat aby se neukazovala?? Diky :)
Pitomec (10211)|25.8.2010 19:53
[quote=Thomas123;294072]Díky, konečně lidé, kteří řeší problém. Díky Vám moc.

Ve vláknu na LE40C570 se zeptám.

[COLOR=red]Bod 1 bohužel nepůjde splnit, krabička se již používá jinde.[/COLOR]
Bod 2 jako poslední možnost.
Bod 3 oslovil jsem, uvidíme.
Bod 4 - problém je, že CI modul byl koupen jinde než TV a jednou jsem v tom obchodě, kde jsem bral CI již vyměňoval EuroCAM za Mascom a další výměnu už zřejmě neprovedu.
Zkusím zavolat do Samsungu a uvidíme. Nešlo by nějak poštelovat modul pomocí toho expertního menu?[/quote]Tak si holt přikoupíš krabičku jinou, třeba tuto: http://www.omko.cz/?technisat-technibox-sir&kod=SRDTECHBOXSIR a budeš moct i nahrávat. Sice se ti to teď nelíbí (toto řešení), ale časem zjistíš, že je to jediný možný.
Thomas123 (11)|25.8.2010 21:06
[quote=palo.dostal;294083]Jak jsi zakazal ty hlasky v menu? Obcas tusim ze kdyz skylink prekoduje vyskoci na chvilku tabulka s hlaskou a za chvilku zmizi kde v nemu se ta tabulka da zakazat aby se neukazovala?? Diky :)[/quote]

Vlezu do rozhraní modulu, dám Nabídka CI - Module Options - SmartCard Messages: OFF (mám možnost volbu ON a 10s).

Bohužel toto neumí právě zmiňovaný EuroCAM, ale některé jiné moduly toto umí.
Thomas123 (11)|25.8.2010 21:14
[quote=Pitomec;294084]Tak si holt přikoupíš krabičku jinou, třeba tuto: http://www.omko.cz/?technisat-technibox-sir&kod=SRDTECHBOXSIR a budeš moct i nahrávat. Sice se ti to teď nelíbí (toto řešení), ale časem zjistíš, že je to jediný možný.[/quote]

Hledám kde je problém - TV, modul, GITAL karta a následná oprava (nový firmware, jiné nastavení, atp.). O to zde hledám pomoct, jak dojít k vyřešení problému, který jsem popsal, ale nemám v plánu kupovat jakýkoliv další box. Děkuji, toto řešení nechci.

Jestliže víš, že toto je jediné možné řešení, tak mi prosím, napiš, jak jsi k tomu došel a v čem je problém v ostatních "nemožných" řešeních.

Technisaty mám celkem 2, používají se u jiných TV (jeden na neplacené kanály, druhý na placené), u toho, který jsem nahradil televizí mám zase jiný ještě větší problém - než naběhnou programy trvá to tak 8 minut, většina programů jde pak zcela trhaně nebo kostičkovaně, druhý toto nědělá, byť jsou zcela totožné (stejné nastavení, všechno)
Pitomec (10211)|25.8.2010 21:20
CAM s kartou můžeš klidně vyzkoušet jinde a pokud pojede bezproblémů, tak je to tím Samsungem.

A u TechniSatů jsem tebou popisovaný problém nikdy neviděl, a to jsem jich měl v ruce přes 100...
Thomas123 (11)|25.8.2010 21:43
Začalo to dělat samovolně, technik mi na to řekl, že by to nemělo dělat, že to nikdy neviděl. Tak jste 2.
palo.dostal (8)|25.8.2010 22:08
[quote=Thomas123;294093]Vlezu do rozhraní modulu, dám Nabídka CI - Module Options - SmartCard Messages: OFF (mám možnost volbu ON a 10s).

Bohužel toto neumí právě zmiňovaný EuroCAM, ale některé jiné moduly toto umí.[/quote]

Aha tak mam jasno. Mam prave eurocam :( to kdybych vedel koupil bych jinej ale kdyz mi prodejce tvrdil ze to je jedinej CA modul s kterym spolehlive funguje Skylink karta... Celkem me to okno stve.
Thomas123 (11)|25.8.2010 22:27
Mě zase prodejce tvrdil, že s EuroCAMem nechodí některé nové Skylink karty a vzhledem k tomu, že mám CSLink (Gital), tak mi jeho koupi doporučil, ale měl jsem možnost výměny a dočetl jsem se na internetu, že celkově tento Mascom je lepší (proto doufám, že jeho možnosti pomohou přispět k vyřešení mého problému).
peroutka (21)|31.8.2010 11:41
Měl jsem podobný problém, pomohl mi upgrade software modulu Mascom Cryptoworks. Mám teď verzi 1.20 z února 2010. Stažení přes satelit Astra 19.2, kanál ORF, zde má Mascom aktualizační kanál. Staženo přes sat. přijímač. Třeba to pomůže......
standawrc (172)|6.9.2010 17:15
PRO losos
1.K čemu dneska EMU
2. ty mají nanic čtečky - neoriginály- pro nový kodování na Skylink k ničemu
3 dnes se musí koukat už do budoucna aby to taky chodilo a pokud sat. přístroj nemá IRDETO ready čtečku tak do boudoucna je ten přístroj k ničemu.
4.Plno lidí co koupili nový karty na Skylink tak mají ve starých přístrojích problémy s kodováním .

pro Thomas123
s EuroCAMem modulem jsme měli taky problémy a nakonec jsme ji vloni vyhodili a koupili Modul Irdeto-Cryptoworks MASCOM a po přehrátí nového SW vše OK. Televize LCD Panasonik s vestavěným satelitem spokojenost bez kabelů a vše chodí jak má a JINOU tv BYCH NECHTĚL a k tomu DIGI TV na kterou koukám více než na Skylink - lepší programy.
slavkad (12)|2.10.2010 13:49
Prosim krok za krokom ako na to.
ORF mam zakodovane, to nevadi? Ked dam aktualizaciu, nic sa nestane, len preblikne obraz. Co to znamena?
Vdaka

[quote=peroutka;294716]Měl jsem podobný problém, pomohl mi upgrade software modulu Mascom Cryptoworks. Mám teď verzi 1.20 z února 2010. Stažení přes satelit Astra 19.2, kanál ORF, zde má Mascom aktualizační kanál. Staženo přes sat. přijímač. Třeba to pomůže......[/quote]
losos (2977)|2.10.2010 19:05
Mám Twin Mascom Easy.TV a dělal jsem u něj také aktualizaci přes satelit :
ORF 1 na 12692 H 22000 5/6
Už si to přesně nepamatuji, ale možná nevysílají to upgrade nepřetržitě, ale asi jen vždy o půl...např. půl druhé, půl třetí a pod....vyzkoušej...
Také jsem potom ještě v modulu provedl nějaké nastavení dle instrukcí v diskusi na Parabole.cz...
dogs (351)|17.10.2010 21:50
Nevím jestli je to ještě aktuální, ale do Samsung TV mě byl doporučen tento modul...viz citace od podpory skylink.

"......co se týče CA modulu, doporučoval bych Irdeto Cryptoworks SMIT. Tento mi celkem bezproblémově fungoval ve všech přijímačích. Pro systém Irdeto Π - sys zatím nevím o žádném 100% funkčním modulu. Výrobci zatím pořád ladí SW. "

Zatím nemám, nemůžu vyzkoušet.