Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nahrávanie 3 kanálov na raz, prístup k nahrávkam cez siet

jklmn (6)|25.8.2010 12:17
Zdravim,
potrebujem odporucanie na satelitny prijimac (mozno dva) ktory zvladne nahravat 3 SD programy naraz, bud na sietovy disk (cez sambu?), alebo na ftp, alebo na interny disk ku ktoremu musi byt sietovy pristup (proste tak aby sa dali nahravky stiahnut aj pocas nahravania).
mal by mat samozrejme nastavitelny rozpis casov, ktore chcem nahravat, z kazdeho z 3 kanalov zvlast. prijem bude cez skylink.
nemam s tym ziadne skusenosti, ale potrebujem neskor tieto nahravky konvertovat do h264, su subory ktore takyto satelit ulozi priamo pouzitelne?
bude to prijimac, ktory bude sluzit len na tuto cinnost, nebude napojeny na tv, ani nie su vyzadovane ziadne ine funkcie.
vdaka.

este doplnim: ak by to velmi zjadnodusilo situaciu, stacia aj 2 programy naraz. potesilo by tiez nastavovanie schedulingu nahravania cez pc (teda nie cez dialkove ovladanie)
Pytkin (7947)|25.8.2010 23:58
no .. v prvom rade .. primac len uklada satelitny transport stream na disk .. cize v pripade SD programov skylinku , je to MPEG2 ..

na to co chces , su vhodne primace s linuxom .. tam sa da vacsina veci riesit na dialku .. nahravanie viac programov .. bud treba viac tunerov , alebo vies nahravat viac programov z toho isteho transpondera aj cez jeden tuner ..

ja mam doma Dreambox .. a som s nim velmi spokojny .. momentalne DM800 ..
jklmn (6)|26.8.2010 12:11
tie tri programy su na jednom transporderi, cize potom asi staci jeden tuner. ok ze je to mpeg2, ide mi o to, ci je tento stream dostupnymi konvertormi prekonvertovatelny do h264.
pozeral som ten dm800 a chapem tomu dobre, ze cez ten ethernet co tam je, sa k tymto nahratym suborom nedostanem? proste musel by som to nahravat na externy USB disk a ten raz za cas odpojit a prekopirovat z neho nahravky na PC, kde bude prebiehat konverzia? nie je aj model kde su nahravky priamo pristupne v sieti?
peco (772)|26.8.2010 13:05
1. k nahravke na HDD v dreamboxe sa dostanes cez ftp
2. dreambox umoznuje nahravat aj po sieti na namapovany HDD
3. konvertovat SD mpeg2 video do h264 akosi nema hlbsi kvalitativny vyznam.

Nie som si isty, ci k nahravke, ktora sa este nahrava, mas pristup. Rovnako neviem ci pocas nahravania nebude sucasne kopirovanie starsich nahravok po sieti sposobovat problemy s ukladanim aktualnej nahravky na interny HDD v dreamboxe.

V prvom prispevku si pisal, ze chces naraz nahravat tri programy a sucasne mat k nahravkam pristup po sieti. Tu by som sa radsej poohliadol po nejakom sposobe, ktory by dokazal streamovat tie programy po sieti. Cize nie nahravat, ale streamovat.
jklmn (6)|26.8.2010 13:40
ftp je aj na tom dreamboxe 800, to sa tam dajako doinstaluje hej?
nepotrebujem sucastne kopirovat a nahravat, to je ok.
cez ftp sa dostanem len na interny hdd, alebo aj na pripojeny externy cez USB?
jklmn (6)|26.8.2010 18:08
nakolko ma tlaci cas, dreambox 800 mam uz na stole ;)
idem skusat
peco (772)|26.8.2010 19:57
[quote=jklmn;294206]nakolko ma tlaci cas, dreambox 800 mam uz na stole ;)
idem skusat[/quote]
Tak ti vrelo odporucam cssf.cz a ab-forum.info. Tam sa dozvies ako z toho linux boxu vytrieskat co najviac.
Pytkin (7947)|27.8.2010 01:24
jklmn : ak si kamarat s linuxom , tak na dreamboxe poriesis vsetko .. on by ti to video podla mna vedek aj skonvertovat .. ak by si zrovna nepotreboval nahravat .. cez ffmpeg alebo daco podobne ..

dreambox je linux .. cize uz automaticky obsahuje FTP .. Sambu (windows zdielanie) sa da doinstalovat .. pripojit sa da na interny disk , aj pripojene disky .. tak isto dreambox sa vie pripojit kde chces .. cez ftp, cez sambu , cez xfs .. aj rozne dalsie moznosti su ..

nezabudni sa pozriet na http://IP_Dreambox .. tam sa da vela veci nastavit , mimo ine programovanie nahravok ..
teda to asi zavisi od imidzu , ktory si do dreamboxu das .. ja pouzivam Gemini Project2 ...
jklmn (6)|30.8.2010 14:09
mno, takze vsetko som to rozchodil a robi to presne co chcem, az na jednu velmi zasadnu vec a to ze to zamrzne v priemere tak raz za hodinu ;) a to je jedno ci sa nieco nahrava alebo nie.
mam tam gemini2-510-dm800-20100721145005.nfi a scam. interny hdd SAMSUNG 2.5" 320GB 5400 8MB SATA HM320JI HM320II.
a to pri tom s originalnym firmware to vytuhlo tak raz za 10minut.
po zamrznuti pomoze len vytiahnutie zo zasuvky. pravdupovediac neviem co dalej. je to normalne? mam skusit este iny firmware? iny disk?
peco (772)|31.8.2010 10:36
Ani cez telnet sa nan nedostanes, ked vytuhne?

Vyskusaj vybrat HDD, zapnut dreambox, vytiahnut kartu a vypnut scam. potom sw reboot. Nalad FTA program CT24 alebo TA3 a vyskusaj ci vytuhne. Ak nie, tak problem bude bud v HDD, alebo v scam-e. Ak vytuhne hladal by som problem v samotnom img, alebo nespravnej instalacii, ci poskodenom HW. Kazdopadne je to nestandardny stav.

Kazdopadne su aj starsie img, ktore su stabilne. nemusi byt vzdy ten najnovsi GP ten najlepsi. A v neposlednej rade existuju img ako PLI, ktore maju tiez nieco do seba.
Pytkin (7947)|31.8.2010 16:36
disk tam mam tusim rovnaky .. a v zivote mid DM800 nezmrzol .. ale skusil by som vybrat disk .. ci sa to cele moc neprehrieva .. vyber disk .. a skus to bez toho .. DM800 poloz pripadne s otvorenym krytom dakde na vrch .. aby nebol v policke , aby z neho mohol odchadzat teply vzduch ..

jo .. imidzov je vela .. http://www.dreambox4u.com ..