Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Video z DV kamery do PC

marcos (21)|13.2.2005 22:24
zdarek jen se zeptám,když budu nahrávat z digitální kamery do PC pres FireWire tak se to zaznamená i se zvukem nebo jde přes to jenom obraz...ke kameře Panasonic jsem dostal k tomu DV Studio myslíte že to stimhe softem pujde nebo je nějakej lepší alternativní soft? v tomhle jsem uplnej začátečník,takže se omlouvám za blbý dotazy.
Pitomec (10211)|13.2.2005 22:53
WinDV (http://windv.mourek.cz). Přes IEEE1394 jdou samozřejmě data, která obsahují jak video, tak i audio stream.
ODSakEda (2278)|14.2.2005 00:51
marcos jen si dovolím mlinkatou poznámku k vašemu výrazu: nahrávat z digitální kamery do PC pres FireWire. Spíše jde o stahování, kopírování, přenos a pod., dat!

Jinak nápodobně jako Pitomec-nejspolehlivější a nejjednodušší je WinDV
(nelekejte se, že při náhledu nejde zvuk-bude v souboru obsažen a je možné si jej při stahování a současném koukání pustit nezávisle do zvukovky, nebo do jiné audio techniky či TV, at nekoukáte na němý "film" :-) )
starej_vul (250)|15.2.2005 15:00
A když to budeš ztahovat přes VEGAS, tak to uslyšíš i bez propojování kablík do zvukovky. Čisté 1394 ...
Jirka0156 (3)|19.2.2005 18:30
Ahoj Pitomče :-)
,vidím že se snad v tom trochu vyznáš a tak mám prosbu, poradíš mi s nahráváním? Problém je ten, že se mi opožďuje zvuk při nahrávání. Nastavení je : Video: 768x576
Bitrate-6000Kbps
Frame Rate-25.000 fps
Audio Codec: MPEG-1
AudioLayer II
Bitrate: 224 kbps
PC mám AMD Athlon xp 2600, 512 ram v dual, rychlá deska,prostě vhodné podmínky pro video. Dělám sem tam i nějaký střih, tak že jsem si to PC k tomu přizpůsobil.
Co s tím opožďováním mám dělat?
Poradíš mi prosímtě?

Jo a jsem taky z Kopru.
Potřebuji probrat, jak se dostanu přes HUB na síť. V tom se tak nevyznám a nevím jak to nastavit. Program mám DC++CZ
Ozvi se mi na Email. Díky
vlada (3470)|19.2.2005 18:36
Já bych ještě Marcosovi poradil, aby to narával jako DV AVI Type-2, kde je zdvojenej zvuk a bude to stoprocentně fungovat ve všech programech i se zvukem.
vlada (3470)|19.2.2005 18:39
A ku*va, všem tady nadávam, že přes FW se nenahrává, nezachytává a negrabuje, ale pouze jenom kopíruje. A teď to napíšu sám :-I
Ale u toho typu 2 už to zase až tak pravda neni, protože tam program dodatečně ještě jednou naklonuje zvuk, takže už to neni čistá kopie.
Pitomec (10211)|20.2.2005 09:42
[quote=Jirka0156]Ahoj Pitomče :-)
,vidím že se snad v tom trochu vyznáš a tak mám prosbu, poradíš mi s nahráváním? Problém je ten, že se mi opožďuje zvuk při nahrávání. Nastavení je : Video: 768x576
Bitrate-6000Kbps
Frame Rate-25.000 fps
Audio Codec: MPEG-1
AudioLayer II
Bitrate: 224 kbps
PC mám AMD Athlon xp 2600, 512 ram v dual, rychlá deska,prostě vhodné podmínky pro video. Dělám sem tam i nějaký střih, tak že jsem si to PC k tomu přizpůsobil.
Co s tím opožďováním mám dělat?
Poradíš mi prosímtě?

Jo a jsem taky z Kopru.
Potřebuji probrat, jak se dostanu přes HUB na síť. V tom se tak nevyznám a nevím jak to nastavit. Program mám DC++CZ
Ozvi se mi na Email. Díky[/quote]
Tady ti poradím jenom jediný - vyhaž všechny TV a VIVO karty, přes který grabuješ do nějakých neidentifikovatelných paformátů (v lepším případě do MPEG-2) a kup HW A/D převodník do DV formátu (třeba Canopus ADVC-1394, http://www.syntex.cz), který ti z analogu udělá normální DV (25Mbps) a má pochopitelně lock audio (takže žádný rozjetí nehrozí).

Co se týká DC, tak zkus toto: http://www.prolamy.com/ (hlavně tam neklikni na rmDC++, protože jinak tě to nepustí dál a musel bys vymazat cookie příslušné stránky, aby se úvodní volba dala zopakovat - inu, když je autor stránek v tomto směru idiot, tak... co k tomu dodat :-I )
mirekv (7169)|20.2.2005 09:57
Pitomec
Když ten rmDC++ používá, proč ne? :-D
vlada (3470)|20.2.2005 10:08
mirekv, pitomec> Když jsme stejně zcela odbočili od původního tématu, nevíte jaká je vymahatelnost GPL licence? Většina podobnych případů skončil a zahránim do autu nebo odstraněnim GPL kódu. Ale třeba vůbec nevim, jak to dopadlo s Kissem. Podobnej případ jako rmDC je i AC3Filter 1.0 (oficiální zamrzl již dávno na 0.70b). Nikdy sem neslyšel o nějakym soudu, kterej by podobnej případ řešil.
Vláďa
Pitomec (10211)|20.2.2005 11:31
rmDC++ používám a nějaký spory autora vs. huby mě vůbec nezajímají. Já jsem pouze uživatel a nehodlám doplácet na to, že se autor rmDC++ někomu znelíbil. Mimochodem - fakt, že autor odmítl poskytnou zdrojáky, rozhodně nemůže být důvodem nějaké blokace ze strany ostatních. Microsoft je taky neposkytl a Wokna používá drtivá většina uživatelů PC (a je to narozdíl od rmDC++ ještě placený soft).
mirekv (7169)|20.2.2005 11:54
vlada
Proč nepoužít slovo "nahrávat"? Předtím to tam nebylo a teď je, i když je to jen kopírování. Na magneťák se taky nahrává a je to magnetický záznam jak u HDD.
vlada (3470)|20.2.2005 12:09
Pitomec> Já používam Stronga, zdá se mi lepší, ale to je jedno. S těmz zdrojákama je to ale trošku jinak. MS žádný zdrojáky zveřejňovat nemusí, protože je nikde neukrad (respektive mu to zatim neprokázali 8-)). Kdežto autor rmDC++ si stáhnul zdrojáky DC++ po licencí GPL, která řiká, že každý kdo takový zdrojový kód použije upraví a svůj výtvor dál šíří, musí s ním opět pod licencí GPL šířit i upravený zdrojáky. Tohle autor rmDC++ evidentně porušil, pokud zdrojovej kód nezveřejnil. Nezdá se Ti to vůči autorum ostatnich DC klientů nefér? Oni svoje zdrojáky zveřejňujou a autor rmDC++ si z nich bere co potřebuje, ale svoje úpravy tají. Dost dobře nechápu co z toho má, ale to neni podstatný.
Nebo si třeba představ, že by nějaký programátoří vzali zdrojáky VD, vytvořili VDM a pak ho prodávali. Bylo by to vůči autorovi VD fér? Proto existuje licence GPL, která se tomu snaží zabránit. Podle mych zkušeností je ale bohužel její vymahatelnost dost nízká.
Pitomec (10211)|20.2.2005 12:34
[quote=vlada]Pitomec> Já používam Stronga, zdá se mi lepší, ale to je jedno. S těmz zdrojákama je to ale trošku jinak. MS žádný zdrojáky zveřejňovat nemusí, protože je nikde neukrad (respektive mu to zatim neprokázali 8-)). Kdežto autor rmDC++ si stáhnul zdrojáky DC++ po licencí GPL, která řiká, že každý kdo takový zdrojový kód použije upraví a svůj výtvor dál šíří, musí s ním opět pod licencí GPL šířit i upravený zdrojáky. Tohle autor rmDC++ evidentně porušil, pokud zdrojovej kód nezveřejnil. Nezdá se Ti to vůči autorum ostatnich DC klientů nefér? Oni svoje zdrojáky zveřejňujou a autor rmDC++ si z nich bere co potřebuje, ale svoje úpravy tají. Dost dobře nechápu co z toho má, ale to neni podstatný.
Nebo si třeba představ, že by nějaký programátoří vzali zdrojáky VD, vytvořili VDM a pak ho prodávali. Bylo by to vůči autorovi VD fér? Proto existuje licence GPL, která se tomu snaží zabránit. Podle mych zkušeností je ale bohužel její vymahatelnost dost nízká.[/quote]
Může to tak být, ale nemusí - každopádně uživatel nemůže řešit nějaké soukromé spory, které si "poškozený" má vyřešit sám a je k tomu jistě dost prostředků (i právních - třeba žaloba k soudu).
vlada (3470)|20.2.2005 21:10
[quote]Může to tak být, ale nemusí - každopádně uživatel nemůže řešit nějaké soukromé spory, které si "poškozený" má vyřešit sám a je k tomu jistě dost prostředků (i právních - třeba žaloba k soudu).[/quote]
To je sice pravda, ale komunita kole mDC to holt řeší po svym. Diskriminuje uživatele rmDC++ jak může a tim na druhou stranu tlačí i na autora aby se choval tak jak má. Protože pokud bude mít nespokojený uživatele, tak asi nebude rád.
V konečnym principu se vlastně problém autora stává problémem uživatelů a naopak.

P.S. Zkus Stronga do verze RC9 byl hodně nestabilní, ale v poslednich buildech se mi jeví už velice dobře. Běží klidně několik dní bez pádu, což se mi s dřívějšíma verzema ani nesnilo.
clee (6592)|20.2.2005 21:28
rmdc je pekna sracka, nejen ze posila junkdata, ale blokuje i sloty apod. svinarny. nejde o zadnej spor mezi provozovatelema hubu a rm, ale jde o to ze rm je akorat lamerskej lepic kterej krade kody a implementuje do rmdc vselijaky exploity s tim ze do zdrojaku kterej podle GPL musi zverejnit da neco jinyho, sleduju tuhle kauzu uz od zacatku a nekolikrat sem bohuzel na dc hubech narazil na zmrdouzivatele rmdc od kterejch sem natahal treba pul giga naproto nepouzitelnejch dat, jedinej klient kterej by mel bejt povolenej je dc++, maximalne strong, cz je nestabilni az hanba
Pitomec (10211)|20.2.2005 22:32
[quote=clee]rmdc je pekna sracka, nejen ze posila junkdata, ale blokuje i sloty apod. svinarny. nejde o zadnej spor mezi provozovatelema hubu a rm, ale jde o to ze rm je akorat lamerskej lepic kterej krade kody a implementuje do rmdc vselijaky exploity s tim ze do zdrojaku kterej podle GPL musi zverejnit da neco jinyho, sleduju tuhle kauzu uz od zacatku a nekolikrat sem bohuzel na dc hubech narazil na zmrdouzivatele rmdc od kterejch sem natahal treba pul giga naproto nepouzitelnejch dat, jedinej klient kterej by mel bejt povolenej je dc++, maximalne strong, cz je nestabilni az hanba[/quote]
Přesně na toto jsem se ptal několika OP a všichni mně shodně potvrdili, že je to kec (s těma slotama jsem to dokonce řešil ještě dneska dopoledne). Jedinej důvod budou ty zdrojáky, ale to jde fakt mimo mě... A co se týká exploitů, tak jsem na žádný nenarazil - možná nějaký starší (nebo beta) verze to měly, ale u té aktuální to nehrozí. Mimochodem - rmDC snad blokuje jedinej CZ hub (z těch větších) a ty největší (BEST, Amigo) to nezakazujou vůbec - to už o něčem vypovídá (a navíc má rmDC emulaci jiných klientů, byť pomocí Stronga je to odhalitelný).
clee (6592)|20.2.2005 22:58
nevim nakolik sou opove kompetentni tohle uznat, opove sou ve vetsine pripadu deti ktery se hodne vykecavaly na mainchatu tak dostaly klice, s technologii dc to nesouvisi, testoval sem to i u sebe na lokalu a ve vic jak polovine pripadu kdy sem tahal z rmdc byl soubor poskozenej nebo doslova vygenerovanej nahodne, nakonec nikdo nikomu nebrani upravit si klienta dle svyho gusta, ja bych rmdc nepouzival ani za nic, je to vo drzku, navic s pevnou ip takhle vsude dostanu banan, dc++ je jedina jistota
Pitomec (10211)|20.2.2005 23:08
DC++ nemá tuším omezování rychlosti přímo v klientovi (a s NetLimiterem by to bylo na ban snad všude, kam bych vlezl), CZDC++ má zase problémy se souborem >2GB (zátěž CPU na 100% a tuhne to) a nemá segmentový stahování, Strong prý padá... - zatím se mně to rmDC fakt jeví jako nejlepší. No až to na BESTu a Amigo zakážou, tak začnu hledat něco jinýho :-)
clee (6592)|20.2.2005 23:13
to je jedno, omezovani rychlosti je na vsech svetovejch hubech zakazany a cesi to nevim proc tolerujou, me je to nakonec jedno, prave kvuli rmdc sem presel ciste na bittorrent, to je daleko spolehlivejsi a hlavne rychlejsi
Pitomec (10211)|20.2.2005 23:18
[quote=clee]to je jedno, omezovani rychlosti je na vsech svetovejch hubech zakazany a cesi to nevim proc tolerujou, me je to nakonec jedno, prave kvuli rmdc sem presel ciste na bittorrent, to je daleko spolehlivejsi a hlavne rychlejsi[/quote]
To omezování rychlosti je ale nutnost - když mám za routerem připojený 2x PC a ještě k tomu IP telefon, tak holt nemůžu celou lajnu nechat jenom na DC... Na druhou stranu přes noc (23.00-6.00) to mám bez omezení.

Bittorrent... - začnu uvažovat (byť ta rychlost stahování, jak tady kdosi psal, snad kirk) je prý úděsná...
clee (6592)|20.2.2005 23:23
blbost, rychlost je desna kdyz je malo seederu a moc leecheru, kdyz je ratio vyrovnany lita to jedna radost, narozdil od dc tohle je multisource stahovani, takze zadnej stres z odpojovani, kdyz znas dobry trackery stahnes si co chces s jistotou ze data budou naprosto v poradku