Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LED LCD Samsung řady 5 nebo 6?

mala_zaba (6)|24.8.2010 10:27
Zdravím všechny,

chtěl bych se zeptat. Chystám se teď koupit televizi, ale moc se v tom všem nevyznám. Chtěl bych LEDkovýho Samsunga. Našel jsem si pár kousků, který se mi líběj a jsou na tom dobře i cenově (UE46C5000), jenže pak jsem koukal na to samé jen o třídu vyšší (C6000). A tak si říkám, zda rozdíl 8000,- kč je v tomto případě skutečně odpovídající a zda má cenu investovat. Mají ty funkce u vyšší řady skutečně takový vliv na kvalitu obrazu?? Děkuji
aragorn (96)|24.8.2010 16:22
Myslim si ze kvaziLED od samsungu je marketingovy trik a cena je neopodstatnena takze skor odporucam sa zamerat na "klasicke" C5xx resp. C6xx rady.
a rozdiel medzi nimi je co sa tyka obrazu maly (najvacsi rozdiel je 50 vs 100 Hz) co odporucam vyskusat si niekde v predajni, skor ide o pocty portov a funkcionality typu internet@tv a pod. Takze to sa musis sam rozhodnut ci ich chces alebo nie
Ryan Giggs (688)|24.8.2010 17:07
Suhasim, ak lcd od Samsungu tak s obyčajnym podsvietenim. Ak trvaš na led, tak si zajdi ku konkurencii, ta ponuka podstatne lepšiu kvalitu.
vivid.sk (11472)|24.8.2010 18:40
Podla recenzii na hdtvtest.co.uk je napriklad C750 lepsia skoro vo vsetkom, ako EDGE LED modely.

[quote]
The Samsung LE40C750 is the second 3D-capable LCD TV we’ve reviewed, and has its own strengths and weaknesses compared to the others we’ve tested so far. There appears to be more 3D crosstalk on this display when compared to the Samsung UE46C8000 3D LED LCD we reviewed recently, but this is really the only weakness. All other aspects of picture quality were actually better on the Samsung LE40C750, despite it being similarly-sized and around half the price. So, why the huge savings? Because the Samsung LE40C750 uses tried and tested CCFL backlighting instead of LED sidelighting. If you can simply give up the ultra-slim chassis that the C8000 and C9000 models offer, you’ll net yourself these advantages:

  • better “actual” black levels
  • better viewing angle
  • better screen uniformity
  • no annoying auto-dimming
  • half the price
[/quote]
mala_zaba (6)|26.8.2010 12:11
Diky za rady ;-)