Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vypalování Blu-ray disků

Walker (69)|21.8.2010 12:37
Pánové a dámy, dostal jsem LG Blu-ray mechaniku a byl jse postaven před problém, jak vlastně pálit na BD. Nemám s BD žádné zkušenosti, když jsem na to šel s Nero10 jako na DVD, tak jsem pochopil, že jsou tam různé typy BD struktur dle toho, na co je chci použít a co na ně chci nahrát a když jsem tedy chtěl svůj vytvořený x.m2ts soubor vypálit, aby jej někdo mohl na BD přístroji přehrávat na TV, tak jsem nepochodil, prvně mě odmítl soubor, že to není on a ať si jej předělám snad v Nero Vision, což je podle mě blbost, soubor jsem vyrenderoval v Sony Vegas, takže mě jej nepřijal do nabídnuté struktury BD video a když jsem jej dal vypálit jako UDF normální datový soubor, tak mě po 5% zápisu nahlásil chybu a drahé medium vyplivl zničené... Kde prosím dělám chybu (chyby), je tady někde návod, jak vlastně pálit BD? Mám se pídit po posledním fw mechaniky? Mechanika je LG BH10LS a sw Nero 10. Děkuji!!!!
Pepino100 (45)|10.10.2012 17:40
Zdravím
jaký soft se dá na vypalování BD používat? pokud možno v češtině? Samozřejmě když nepočítám výše zmiňované nero
vivid.sk (11472)|10.10.2012 17:50
napriklad: ImgBurn
KamilZ (10277)|10.10.2012 18:32
666dia (476)|15.10.2012 18:27
KamilZ (10277)|15.10.2012 19:30
Určitě umí CDBurnerXP i BD disky pro BD přehrávače (ne datové BD, to umí každý soft)?
666dia (476)|17.10.2012 21:30
no já vlastně nevím, on to někdo ještě vypaluje...?
jarino1978 (8045)|21.10.2012 21:14
no zopár jedincov ešte ánoB-)
peetan (90)|7.2.2015 20:13
Mám takový problém s mazáním BD RE - pokud dám jen rychlé smazání - ať v Neru nebo jiném programu, disk se jakoby smaže ale stále obsahuje původní data. Mazat celý disk 90 minut je hrůza :-) Je někde problém nebo opravdu nelze smazat BD RE rychlým způsobem ? Děkuji
vivid.sk (11472)|8.2.2015 00:22
[QUOTE=peetan;507544] disk se jakoby smaže[/QUOTE]
Ano, disk sa v tomto pripade kompletne neprepise, len v "hlavicke" disku sa zmeni potrebna informacia. Pri dalsom vypaleni by si stare data uz vidiet nemal. Uplne vymazavat disk je nezmyselne (zbytocne znizovanie zivotnosti media aj mechaniky), ved sa obsah prepise tak ci tak pri dalsom zapise.
peetan (90)|8.2.2015 12:40
Ano, to je mi jasné, že při rychlém vymazání by se měla přepsat jen TOC. Nicméně v Neru i CDBurner mi to ukazuje stále původní data i prostor na BD. Pokud chci zapisovat větší soubor než je místo na BD, řekne si to opět o smazání a opět není smazáno - nedostatek místa.
space.jpg space1.jpg
romana51 (355)|9.2.2015 19:18
Jen tak mne napadlo zadat tvou vypalovačku do googlu a podle všeho je to externí slim a je dost možné, že máš buďto starý ovladač, nebo to neumí BD-RE DL.
Google mi řekl toto:

Tato stránka obsahuje informace o instalaci nejnovějších TSSTcorp BD-Writer Slim External SE-506BB (BDDVDW) stažení ovladačů pomocíTSSTcorp aktualizačního nástroje pro ovladače.

TSSTcorp BD-Writer Slim External SE-506BB (BDDVDW) ovladače jsou malé programy, které umožňují Vašemu Vypalovačka disků Blu-Ray hardwaru komunikovat s Vaším softwarem operačního systému. Udržování aktualizovaného TSSTcorp BD-Writer Slim External SE-506BB softwaru předchází zkratům a maximalizuje výkon hardwaru a systému. Používání zastaralých a poškozených TSSTcorp BD-Writer Slim External SE-506BB ovladačů může způsobit chyby na systému, zkraty a poškodit Váš počítač či hardware. Dále pokud instalujete nesprávné TSSTcorp ovladače, může to tyto problémy ještě zhoršit.

Doporučení: Pokud nemáte zkušeností s manuální aktualizací TSSTcorp ovladačů zařízení, velmi doporučuje stažení TSSTcorp BD-Writer Slim External SE-506BB (BDDVDW) nástroje pro ovladače. Tento nástroj automaticky a správně stáhne a aktualizuje TSSTcorp BD-Writer Slim External SE-506BB (BDDVDW) verzi ovladače och ochrání Vás před stažením nesprávných BD-Writer Slim External SE-506BB ovladačů.