Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Domácí filmotéka

Jiří Piškula (30)|20.8.2010 11:42
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme do naší víkendové diskuze s tématem:

Domácí filmotéka

Není to tak dávno, co jsme sháněli a kopírovali filmy na VHS kazetách, pak přišla CD, DVD, dnes se běžně využívají pevné disky, flash paměti nebo jejich kombinace a rozšiřuje se formát Blu-ray… Každý způsob uchovávání záznamů má svá pro a proti, s narůstajícím počtem exemplářů nemusí být snadné vyznat se v tom, co doma vlastně máme, nemluvě o nevrácených zápůjčkách příbuzným či známým.

Jak rozsáhlá je Vaše domácí filmotéka?
Na jakých médiích?
Má smysl digitalizovat staré VHS „poklady“?
Kupujete si originály nebo raději nahráváte ze satelitu, kabelu, DVB-T?


Napište nám svůj názor, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko „Odpověď“, které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Pitomec (10211)|20.8.2010 11:51
CZ filmů a seriálů 377, zahraničních 406 a asi 400 pohádek (to už jsem nepočítal) - vše na originál DVD (vypálený jsem všechny vyhodil). A 1 film na BD. VHS 0 (když vynechám home nahrávky).
Ivo Mašek (10205)|20.8.2010 14:09
Plná skříň filmů na DVD., vesměs originály. Nemyslím ty za 30Kč z TESCA (i když i ty mám - když není zbytí), ale orig. filmy, kde je přiložena i "knížečka".
ČR (0)|20.8.2010 15:25
Mám hry, mám filmy, mám seriály, mám orginálky na PS3.
Neregistrovaný - Cova (0)|25.8.2010 14:25
Celkem cca 2000 DVD všech žánrů, vše originály. VHS již žádné - cca 150 videokazet skončilo ve sběrném dvoře, videorekordér na půdě (nezbavil jsem se ho jen kvůli případné nutnosti digitalizace kazet ze staré analogové kamery). Občas něco nahraju z DVB-T (většinou seriály) a archivuju na HD trvale připojeném k TV přes USB. Blu-ray jde mimo mě - nejsem blázen, abych znovu investoval šílené peníze do něčeho, co už mám na DVD, na vyšší kvalitu kašlu...