Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ProgDVB - NVIDIA NX6600GT(AGP) a problem so zobrazenim

Tomyboy (2)|13.2.2005 17:15
Mam SS1 - problem spociva v tom ze pokial som mal ATI9600SE tak obraz na monitore v hardware mode bol v poriadku (rezim nastaveni Direct Draw na hodnotu Auto) po vymene za NVIDIA GeForce NX6600GT AGP my obraz ide iba po zapnuti rezimu Surface a aj to so zvlastnim rastrovanim(pri rychlom pohybe vznikaju vypadnute akoby pixeli - lepsie to neviem popisat) na 3/4 plochy aktivneho okna. Skusal som aj ine verzie ProgDVB s rovnakym vysledkom. Ovladace od grafickej karty som skusal rozne ale bez uspechu. Pre skusku som znovu naistaloval ATI9600 a obraz bol v poriadku. Podotykam ze softmode je vsetko OK. Mozete mi poradit kde moze byt chyba. Dakujem

Moja zostava: MSI KT6 Delta, AtlonXP 2500+, 1GB RAM, SS1, MSI GeForce 6600GT AGP, SB Live 5.1 AC3, SG2100, 100cm Gibertini, 240GB Maxtor, LiteOn DVD RW DL
blueant (820)|14.2.2005 08:53
No zrejme myslis - vodorovne ciarky v mieste pohybu.
To sa vola interlacing - prekladany obraz.
Pouziva sa v televizoroch - bohuzial monitor to nevie spravne zobrazit.
(nejdem tu vysvetlovat interlacing - to najdes hocikde)

Na monitore sa t da odstranit deinterlacingom - ten sa vacsinou nastavuje v kodekoch.
Dinterlacing je vlastne take zahmlenie toho miesta takze to nieje tak vidne.


Myslim ze aj progdvb ma moznost deinterlacingu.
bohuzial uz si to moc nepamatam ale v registroch bolo samizda potrebne najst polozku softwarebob - a zmenit ju na 1 - ale uz je to naozaj davno.

Mozes este skusit ine kodeky - a to zmenenim grafu.
feedjo (87)|14.2.2005 10:42
Tomyboy radi dobre akurat, ze pri HW mode sa ziadne grafy nepouzivaju..
v HW mode by ti mal monitor zvladat este aj overlay ale tu je obraz trochu konckatejsi.. ja pouzivam surface a interlacing neriesim, lebo vacsinou pozeram na TV (kde to zobrazuje spravne) a ked aj divam cosi na PC tak nie zo stolicky pri PC ale zo sedacky (asi 2-3 m od monitora) a z tej dialky je to celkom pozeratelne.. (to je ale len nudzove riesenie). inak bobmode by mohol pomoct, aj ked neviem... skor skus overlay.