Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 12 z 12

Téma: Svislé čáry na hranách pohybujících se objektů při zachycení videa v DV-AVI z miniDV kamery do PC

Nováček Avatar uživatele aleska
    Registrace
    Mar 2005

Ahoj,

i když jsem prošel hodně diskuzí, nepodařilo si mi najít (nebo jsem to přehlídnul) odpověď, proto vkládám svůj dotaz.

Při nahrávání videa v DV-AVI formátu z miniDV kamery (Panasonic NV-GS80EP) do PC přes firewire se jak v náhledu (preview) tak i při nahrávání zobrazují svislé čáry přímo na hranách pohybujících se objektů. Nahrával jsem třeba přes Corel VideoStudio X3 nebo Sony Vegas 9 a v jiných a ve všech se mi to takto zobrazuje. Video zobrazuju na LCD displeji (jako přehrávač jsem zkusil KTM player, VLC Player apod.). Když se dívám na video přímo v kameře na displeji, vypadá to ok.

Když se na podívám na atributy videa např. v mediainfo, tak základní údaje jsou: 720*576, 25frames, interlaced apod. (detail mohu přiložit).

Je ten problém způsobený pouze zobrazením na LCD displeji (což by dle diskuzí mohlo být) nebo dělám chybu někde v postupu při nahrávání?

Díky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2007

a co "sem" nějaký krátký kousek ukázky nahrát?

Registrace
    Mar 2005

Citace Původně odesláno od Pavel_tempx2 Zobrazit příspěvek
    a co "sem" nějaký krátký kousek ukázky nahrát?
    Přikládám ukázku ze Sony Vegas 9 (jeden obrázek při přehrávání přímo z kamery a video v DV-AVI).
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Schránka01.jpg 
Zobrazení: 290 
Velikost: 137.6 KB 
ID: 6960  
    Připojené soubory Připojené soubory

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2007

opravdu to jsou svislé čáry? vidím tam jenom vodorovné a hodně šumu, ty vodorovné jsou prokládání

Registrace
    Mar 2005

Citace Původně odesláno od Pavel_tempx2 Zobrazit příspěvek
    opravdu to jsou svislé čáry? vidím tam jenom vodorovné a hodně šumu, ty vodorovné jsou prokládání
    Ok, díky za správné určení směru
    Jde s tím dělat něco jiného než úprava prokládání nějakým filtrem (jinak nastavit volby nebo projekt v aplikaci)?

Je tu pravidelně Avatar uživatele peco
    Registrace
    Jun 2005

1. odstranovat prekladanie nie je vhone, znizi sa tym uz tak nizka kvalita zaznamu
    2. prekladany zaznam zobrazuju vsetky TV korektne
    3. prekladany zaznam zobrazuju vsetky normalne prehravace v PC korektne

4. co sa tyka sumu vo videu, vynikajuci nastroj na jeho odstranenie je neat video

Zvolil by som tento postup upravy zaznamu z tej miniDV kamery:

- nabrat zaznam z kamery priamo vo Vegas (alebo vo WinDV)
    - zeditovat vo Vegas a vystup zvolit do mpeg2 konkretny template DVD Architect PAL widescreen, alebo ak zdroj nie je skutocny 16:9 ale len 4:3 LetterBox, tak DVD Architect PAL videostream.
    - audio renderovat bud extra do ac3, alebo spolu s tymi mpeg2
    - v DVD autorizacnom softe vytvorit bez reenkodingu DVD Video (DVD Architect, DVDLab, DVD Author GUI, Ifoedit, ...)

/edit:
    mala korekcia
    Naposledy upraveno uživatelem peco: 23-08-2010 v 08:11

Registrace
    Mar 2005

Citace Původně odesláno od peco Zobrazit příspěvek
    1. odstranovat prekladanie nie je vhone, znizi sa tym uz tak nizka kvalita zaznamu
    2. prekladany zaznam zobrazuju vsetky TV korektne
    3. prekladany zaznam zobrazuju vsetky normalne prehravace v PC korektne

4. co sa tyka sumu vo videu, vynikajuci nastroj na jeho odstranenie je neat video

Zvolil by som tento postup upravy zaznamu z tej miniDV kamery:

- nabrat zaznam z kamery priamo vo Vegas (alebo vo WinDV)
    - zeditovat vo Vegas a vystup zvolit do mpeg2 konkretny template DVD Architect PAL widescreen, alebo ak zdroj nie je skutocny 16:9 ale len 4:3 LetterBox, tak DVD Architect PAL videoscreen.
    - audio renderovat bud extra do ac3, alebo spolu s tymi mpeg2
    - v DVD autorizacnom softe vytvorit bez reenkodingu DVD Video (DVD Architect, DVDLab, DVD Author GUI, Ifoedit, ...)
    Díky za návod. Vyzkouším.

Jenom k tomu zobrazení - záleží, co osobně považuješ za normální přehrávače. Když pominu Windows Player, zkoušel jsem KTM Player, VLC Player nebo Vegas a ve všech se prokládání (čáry kolem pohybujících se objektů) zobrazovalo. Jedná se mi o to, jestli:
    1. používám špatné přehrávače (mám špatně nastavené), ale nahrání z kamery je ok (na LCD TV se mi prokládání taky zobrazuje, kameru mám připojenou přes composite a audio cinche, možná mám špatně nastavenou obnovovací frekvenci - je možné zvolit 100MHz) nebo
    2. provádím už při nahrávání z kamery do PC dělám někde chybu (mám za to, že na kameře toho moc nemůžu nastavit pro správný přenos a v PC volím formát DV-AVI, PAL 16:9 widescreen, apod.), tedy špatné nastavení kodeku nebo
    3. mám v PC špatné kodeky nebo něco dalšího v PC.

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

...jenom si uvědom, že z té kamery máš pořadí půlsnímků LFF (Lower Field First) a TV i playery v PC předpokládají TFF (Top Field First). Proto ti to ukazuje tak jak to ukazuje. Pořadí půlsnímků je nutno na výstupu prohodit a potom to bude čisté.

Je tu pravidelně Avatar uživatele peco
    Registrace
    Jun 2005

Vo Vegas ak zvolis project na PAL DV a vystup do template DVDA PAL, tak budu tie nastavenia korektne.

Pri naberani miniDV do PC pomocou Vegas alebo WinDV nic nekazis. Len sa nakopiruje obsah pasky na HDD v PC. Projekt Vegasu treba nastavit na PAL DV a vystup na mpeg2/DVD Architect PAL.

Nováček
    Registrace
    Sep 2009

Citace Původně odesláno od aleska Zobrazit příspěvek
    ...možná mám špatně nastavenou obnovovací frekvenci - je možné zvolit 100MHz...
    ...tak takú obnovovaciu frekvenciu "nepoužívajú" ani na vesmírnej lodi Enterprise...

Srry, ale to nutkanie bolo silnejšie...
    Naposledy upraveno uživatelem brga: 24-06-2012 v 09:38

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od brga Zobrazit příspěvek
    ...Srry, ale to nutkanie bolo silnejšie...
    Po dvou (2) letech?? To musí být opravdu silná blbost, vyhrabávat takové mrtvolky---

Nováček
    Registrace
    Sep 2009

...bolo to v sekcii na popredných miestach, to sem chodia diskutéri tak riedko?! ...alebo sa dá povedať, že moja vôľa je taká silná, že som dva roky odolával...???!!!

Ináč, aby som sa vrátil k téme - aj ja som mal pred pár rokmi kameru Panasonic, konkrétne SDR-H20 a po nejakom čase som ju predal (o. i. aj z práve tohoto dôvodu) - totiž tie zvislé čiary ma už dožrali, ale celkovo bol obraz dobrý. Pripisujem to skrátka vlastnosti algoritmu kódovania niektorých Panasonicov.
    Naposledy upraveno uživatelem brga: 25-06-2012 v 13:01

Podobná témata

1. Jaký program na převod videa z kamery? - miniDV
    Od Jandaskunk v sekci Editace videa
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 10-01-2010, 18:54
  2. Jak dostat video z miniDV kamery do PC
    Od Juri Killer v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 25-04-2009, 13:23
  3. Reakcí: 1