Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problémy s nVidia Geforce 6600 GT

Njubz (7)|17.8.2010 23:19
Zdravím,

mám takový problém s nahráváním. Mám výše zmíněnou grafickou gartu a tento kabel http://www.xcomputer.cz/kabel-propojovaci-scartm-s-d70551.htm
S jeho pomocí jsem připojil video přehrávač ke grafické kartě a přes Pinnacle Studio 12 jsem se snažil nahrát přehrávanou kazetu z video do PC. Bohužel první problém se vysktnul, když jsem vše propojil, nainstaloval a spustil soft a napsala mi to tuto hlášku:

,,Aplikace Studio nelze připojit k videozařízení
Pokud používáte videokameru typu DV nebo Digital 8, zkontrolujte, zda je zapnutá a v režimu VTR, VCR nebo PLAY a zda je připojena k portu Firewire nebo 1394 v počátači.
Pokud používáte analagovou kameru nebo videorekordér, postupujte následujícím způsobem:
1. Klepněte na položky Nastavení Zdroj videa a vyberte správné zařízení pro záznam videa.
2. Otevřete levý panel nástroje Diskometer (Ovladač záznamu v dolní střední části obrazovky záznamu) a nastavte správný vstupní port analogového videa (Kompozitní nebo S-Video)."

Dokázal by mi prosím někdo s tímto problémem poradit? WDM capture driver mám nainstalovaný, kabely jsem překontroloval asi 4x jestli jsou zapojené pořádně a správně a pořád nic.
StD (8612)|18.8.2010 07:58
[quote=Njubz;293122]....
1. Klepněte na položky Nastavení Zdroj videa a vyberte správné zařízení pro záznam videa.
2. Otevřete levý panel nástroje Diskometer (Ovladač záznamu v dolní střední části obrazovky záznamu) a nastavte správný vstupní port analogového videa (Kompozitní nebo S-Video)."
...[/quote]

!!! :eek:
Njubz (7)|18.8.2010 09:33
Tak blbej úplně nejsem... Samozřejmě, že jsem to zkusil, ale zaseknu se tady:
http://yfrog.com/gipinnaclej
Najednou fóru jsem našel podobnej dotaz, možná spíš stejnej:
"Kde může být problém, když Pinacle nenajde VIVO kartu a jako zdroj videa nabízí jen DV camcoder?"
Prostě mi to nenajde to připojené video, takže bych čekal, že je nějáký problém v kabeláži, protože když S-Video kabel připojím PC, PC na něj vůbec nereaguje.
StD (8612)|18.8.2010 10:14
[quote=Njubz;293148]Tak blbej úplně nejsem... Samozřejmě, že jsem to zkusil, ale zaseknu se tady:
http://yfrog.com/gipinnaclej
Najednou fóru jsem našel podobnej dotaz, možná spíš stejnej:
"Kde může být problém, když Pinacle nenajde VIVO kartu a jako zdroj videa nabízí jen DV camcoder?"
Prostě mi to nenajde to připojené video, takže bych čekal, že je nějáký problém v kabeláži, protože když S-Video kabel připojím PC, PC na něj vůbec nereaguje.[/quote]

Cizí neznámé linky neotvírám, nicméně nejprve ti musí "vidět" to Video-In OS. Já mám takhle v jedné bedně třeba současně Atinu ViVo a TVkartu a mám tam ty WDM-capture video source 2x a přes S-Video to sosá normálně. Jak ho máš nastavené? "Bádal" bych v těch slavných ovladačích.
Njubz (7)|18.8.2010 10:36
V tomhle se vůbec nevyznám... Kde to zjistím? Jinak díky za ochotu
StD (8612)|18.8.2010 10:47
No v nějakém obecném nastavení ovladačů té grafiky a ve Správci zařízení. Já zase netuším, co máš za operační system a žádné nVidie jsem nikdy nepoužíval, jenom Atiny, takže s nVidiáckými ovladači nemám zkušenosti.
Njubz (7)|18.8.2010 18:20
Teď jsem se tak podíval a žil jsem v omylu... Mám Geforce 7600 GS, ale myslím, že to nehraje v tomto případě žádnou roly... Jinak ve správcích zařízení jsem nic nenašel vypadá to takhle:

StD (8612)|18.8.2010 18:38
No roli to samozřejmě hraje, já jen reagoval na tu opsanou hlášku, která vysvětluje vše, ale když jsem se teď teprve koukl na to co jsi použil za kabel (v 1. postu), tak mě hrůza jímá... :eek:
Víš vůbec co vlastně máš a co odkud kam posíláš? Buď tak laskav, a popiš co máš vlastně za video (typ, jaké má výstupy). K propojování se zásadně používají kabely dodané s grafickou kartou, nikoli nějaké náhražky. Ta tvá GK je opravdu ViVo? Nemá jenom S-video výstup na TV?
A v tom Správci zařízení si rozklikni větev Ovladače zvuku, videa a her.
Njubz (7)|18.8.2010 18:57
Videorecordér je Funai 29D-864 má 2 scarty u jednoho je napsáno "Decoder" a u druhého "TV" a pak má ještě AERIAL, RF OUT a dva Audio outputy levej a pravej.

StD (8612)|18.8.2010 19:17
[quote=Njubz;293208]Videorecordér je Funai 29D-864 má 2 scarty u jednoho je napsáno "Decoder" a u druhého "TV" a pak má ještě AERIAL, RF OUT a dva Audio outputy levej a pravej.

[/quote]

No tedy, s takovým křápem se o něco snažit, to je na pováženou...

U těch dvou ovladačů WDM ve Správci zařízení jdi do detailů (Podrobnosti) - pravý klik...

Já jdu hledat popis té tvé GK, když toho nejsi schopen.
StD (8612)|18.8.2010 19:22
A na to jsi přišel jak, že je ta karta ViVo? Vždyť má jen S-Video výstup na TV. O žádném vstupu ani slovo...
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40925
Njubz (7)|18.8.2010 19:32
[quote=StD;293213]A na to jsi přišel jak, že je ta karta ViVo? Vždyť má jen S-Video výstup na TV. O žádném vstupu ani slovo...
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40925[/quote]

Takže nejlevnější řešení karty s ViVo ať už grafické či televizní? A omlouvám se teda za ztrátu nervů... Jde o přenesení rodinných videí, které jsou už i tak v blbé kvalitě, takže nic profesionálního nechci...
StD (8612)|18.8.2010 19:40
[quote=Njubz;293214]Takže nejlevnější řešení karty s ViVo ať už grafické či televizní? A omlouvám se teda za ztrátu nervů... Jde o přenesení rodinných videí, které jsou už i tak v blbé kvalitě, takže nic profesionálního nechci...[/quote]

Tady nejde o nervy, ale koukni se nejprve co vlastně máš. Není S-Video jako S-Video, ještě tam něco musí být za těmi konektory, byť vypadají stejně...

Nejjednodušší řešení pro tebe je požádat někoho, kdo je na to vybaven. To znamená co nejlepší videorekorder (ideálně S-VHS vybavený funkcí TBC) a nějakým A/D-převodníkem - v pořadí od nejhoršího k nejlepšímu a nejlevnějšího k nejdražšímu = GK ViVo, TV-karta slušnější značky nebo dedikovaný A/D-převodník, nejlépe Canopus ADVC.

Když nemáš nic, tak se jinak investicím neubráníš. A jinak o převodu VHS do PC je tady spousta témat, stačí jen hledat...

Edit: Začni se studiem třeba zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=19479
Njubz (7)|18.8.2010 20:17
Ok tak díky moc, když vidím ty ceny, tak se spíš poptám. Ještě jednou díky