Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozdil H.264/MPEG-4 AVC a AVCHD

HFX9 (69)|17.8.2010 23:18
Omlouvam se za nejspis, pro vas znale, blbou otazku:

Jaky je rozdil mezi H.264/MPEG-4 AVC a AVCHD ?

Googlil jsem, wikipedoval ale nejak nejsem z toho moc moudrej.
Jedine co jsem nasel je ze AVCHD uklada do souboru m2ts, kdezto H.264/MPEG-4 AVC do souboru mpg4. Ale jakej je napriklad rozdil v kvalite ci nasledne praci s takovymi soubory jsem uz nikde nenasel :-(

Budu rad za vysvetleni teto problematiky
Dekuji
Pave1 (4279)|11.9.2010 20:49
to první je typ komprese (tedy specifikace kodeku), to druhé je záznamový formát (který používá tu kompresi, ale má ještě další specifikace).

Záznamový formát musí být podporovaný střihovým sw, přehrávačem.

Obecně sobory s danou kompresí (případně přesně specifikované záznamové formáty) jsou uložené v nějakém kontejneru (mov, avi, MXF, atd). Zkus mrknout na mé stránky (videoproduce.cz) do videokurzu, kapitola TV základy, lecos tam najdeš, ale pro úplné laiky je lepší zakoupit nějakou knihu o digi videu.

(záznamový formát AVCHD je vytvořený několika výroci videokamer tak, aby vyhověl tomuto účelu použití, používá kompresi mpeg4 avc).
ai (2993)|11.9.2010 22:32
zkracene AVCHD je vlastne H.264/Mpeg-4 AVC, je jeho soucasti, ale je to i transport stream , m2ts signalizuje transport stream
tomil2002 (14)|3.11.2014 14:41
[QUOTE=ai;296370]zkracene AVCHD je vlastne H.264/Mpeg-4 AVC, je jeho soucasti, ale je to i transport stream , m2ts signalizuje transport stream[/QUOTE]
Vím že tady tahle otázka je staršího data , nicméně bych chtěl přispět svou zkušeností. Soubory v AVCHD m2ts a mts se mi velmi obtížně zpracovávají a jsou náročné na výkon počítače . S toho důvodu jsem odložil již dvě videokamery Panasonic a pořídil si Samsung. Video ze Samsungu má pěknější obraz jak na Led monitoru tak i na tv a můžu jej lehce zpracovávat i na ntb. Videokamery Panasonic měly jen jedno rozlišení a 1080i ( prokládané ) a snížit se dal jen datový tok .Nebyl jsem na mém zařízení schopný s toho dostat hezký plynulý obraz.Se Samsungem problém nemám má kontejner H264 a soubory mp4 , přitom výrobce taky uvádí 1080i , ale taky je možnost jít dolů na 720p a 576p dokonce i to 576p mi hraje na 80cm tv dobře . U toho Samsungu ale zvládám zpracovat i to nejvyšší rozlišení.Takže po třech zkušenostech s AVCHD se tomuhle vyhýbám. Přijde mi to zbytečné si kvůli videokamery ještě pořizovat novou výp.techniku která je jinak ještě docela v normě.
ai (2993)|4.11.2014 00:53
uz je dnes AVCHD 2.0 , kde je uz 50p, videokamery dneska uz jej pouzivaji,
vetsi rozliseni je narozcnejsi, to je jasne,
ta plynulost byl problem kamery nebo neco spatneho na "workflow", nebo to nezvlad system, ..., ja jsem neco podobneho taky hlasal leta, ze s novou H.264 kamerou si jeden musel poridit i novy PC, ale dneska uz to asi pada, uz to nezvladaji jen ty nejslabsi, levne systemy

ja porad dodneska si delam videa na HDV kamerku HV30, porad funguje a nechce kleknout, :-), takze mi vse jede na cemkoliv ..., mozna tvuj pripad, ze bys mohl porad pouzivat tyto starsi veci ...
jinak pozor, na 80cm nevidis co vlastne natacis, treba "low light" video, doma, kde neni moc svetla ti bude vypadat pekne, ale pak na vetsi uhlopricce uvidis kolik je tam sumu nebo jak je to rozmazano., specialne pokud i video uz ma mensi rozliseni, jako tech 576