Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Bravia - problém se sluchátky

bluss (13)|17.8.2010 01:11
Už několik let mám televizor Sony Bravia KLV S32A10E.

Nikdy jsem bohužel nezkoušel zapojit do něj sluchátka, teď je ale využívám docela často a problém je, že z nich jde takový šum takové to bzučení dzzzz :-)

Zkoušel jsem tyto dvoje sluchátka:

Sennheiser HD 215 - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30918

Sennheiser HD 448 - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=66191

Vím že tyto sluchátka nejsou na žádný špičkový poslech, ale bzučet by snad nemusely ne?
Mám je hlavně k pc a tam problém nemám, ani když je zapíchnu do mobilu, psp nebo do repráků od pc, které mají výstup na sluchátka, tak nikde problém není, jen když je zapnu přímo do TV.

A zkoušel jsem i na jiné (novější) Bravii a tam bez problémů čistý zvuk, takže je jasné, že problém je v té mojí TV.

Zkoušel jsem i různě nastavovat zvuk, všechno možné co v menu je, ale nic nepomáhá.

No chci se zeptat, jestli jste se s něčím takovým již v minulosti nesetkali???
A hlavně jestli nevíte, jak by se toho šlo zbavit?? Jestli to třeba nemá řešení za pár korun...
Nerad bych odvážel do servisu, raději bych koupil něco levného co by tento problém vyřešilo, ale já nevím co :-)

Předem díky za všechny rady a nápady...
garb7 (1189)|17.8.2010 07:28
Párkrát jsem něco podobného řešil odporovým děličem , jestli to je více znát v začátku nastavení hlasitosti a při cca 50% je to OK sluchátka jsou mnohem citlivější a většinou je z repro dán jen odpor 150ohm.
bluss (13)|18.8.2010 00:23
díky :-), ale já ani pořádně nevím, co to ten odporový dělič je, google sice částečně vysvětlil, ale postavit si ho sám, to asi nee, koupit něco takového jsem nikde nenašel, ale hlavně, já nechci rozšroubovat televizi a někde se tam vrtat, já jsem spíš myslel že koupím drát, který strčím do TV do zdířky pro sluchátka, ten povede do nějaké krabičky, která by ten zvuk zbavila šumu a v té krabičce bude ještě jedna zdířka pro sluchátka, do kterých z ní ten zvuk zbavený toho dzzz půjde, a ještě by to mělo stát tak kolem 300Kč :-)


Já vím, asi celkem blbost, ale tenhle topic jsem založil hlavně proto, abych zjistil, jestli někdo neměl s touto televizí stejný problém a jestli to nejde vyřešit nějak elegantně, bez nutnosti odvozu TV do servisu, popř. rozděláváním TV doma...

Tohle se asi jen tak nějakou blbůstkou za 300Kč nevyřeší...

Ale fakt díky za každou reakci...