Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle Video Transfer a další....

bluss (13)|17.8.2010 00:38
Potřeboval bych poradit s převodem VHS kazet do PC.

Nechci využívat profesionální firmy, neboť s množstvím svých nahrávek by to bylo daleko dražší, než koupě hardware, který nakonec můžu po převodu ještě prodat dále.

Video mám Panasonic NV-SD450, a já myslím, že má pro připojení na zadní části jen S-video konektor, zbytek je jen video in a audio in, což mi nepomůže.

Takže první moje otázka je, jestli je lepší to tahat přímo z videa přes s-video, nebo jestli napřed video zapojit do TV a poté z TV přes ty klasické tři kompozitní kabely to zapojit do pc a stahovat to takhle??


Hlavně bych potřeboval ale poradit, co vše k tomuto převodu budu potřebovat, našel jsem něco, co by mi mohlo usnadnit práci, tady:

1) http://postrehy.havlas.eu/hardware/vhsky-do-pocitace-snadno-a-rychle/

2) http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=57670

3) http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61070

Ale jde mi hlavně o kvalitu obrazu i zvuku, takže bych chtěl vědět, která z těchto hraček by byla pro mě nejlepší, nebo jestli máte s něčím takovým zkušenost???

Popř. jestli koupit nějakou video kartu + zvukovou kartu, ale tam potom bych měl asi problém sesynchronizovat zvuk s videem, protože v tomhle se moc nevyznám..

Cenově se vším všudy bych to chtěl tak max. do těch 3500Kč.

Prosím neraďte koupi dvd rekordéru a jeho následné použití pro nahrávání, já vím, že by to pro mě bylo asi nejlehčí, ale to nechci.


Každou dobrou radu budu moc rád.

Předem díky všem.
Pitomec (10211)|17.8.2010 07:03
Za ty peníze není řešení. Bohužel (pro tebe).
bluss (13)|17.8.2010 13:35
Tak řešení určitě je, jen ve svém příspěvku jsem hodil tři odkazy.

Já nečekám nějakou zázračnou kvalitu, jen chci obraz i zvuk, na který se bude dát v pohodě dívat, který nebude nějaký rozmazaný a zvuk, který půjde slyšet. Nečekám žádné zázraky, ono nakonec ani ty nahrávky nejsou v nějaké super kvalitě...

Takže ještě jednou se ptám, jestli nemáte někdo dobrou zkušenost s nějakou mašinkou, na které jsem dával odkaz v prvním příspěvku, nebo jestli mi můžete poradit ještě něco jiného ???

Do těch 3 500Kč počítejte jen HW, SW na zpracování videa v pc atd. už mám.

Fakt nepotřebuju na ty svoje většinou domácí nahrávky si kupovat mašiny za desetitisíce, mě stačí něco, co mi po převodu dá slušný obraz i zvuk...
Pitomec (10211)|17.8.2010 13:47
Výslednou kvalitu (+ třeba synchro audio/video) ti udělá Canopus, akorát cena je vyšší: http://www.syntex.cz/produkt.asp?id=1537 - ale hračky od Pinnacle jsou fakt jenom ty hračky a platí levně placený, 2x placený.
bluss (13)|17.8.2010 16:21
Tak jsem to probral s rodinou a vzal bych to, no doufám, že to poté budu moc prodat se slevou třeba 2 000 - 2 500Kč zase dál...

Takže myslíš, že ta mašina co si mi hodil do odkazu už je fakt dobrá a budu mít kvalitní výsledný obraz??

Já bych do toho asi i zainvestoval teda těch šest litrů, jestli se to opravdu vyplatí a bude to znát na kvalitě výsledného videa a audia v pc.


Měl bych teda ještě tři dotazy:

1) Když si koupím tuhle krabičku, tak už nebudu potřebovat žádné další věci na dokoupení, prostě zapojít do PC do videa, vložím kazetu a hotovo?

2) V textu píšou, že při použití 4-pinového IEEE1394 konektoru je potřeba ADVC55 ADVC Adapter Kit, jenže já se v tomhle moc nevyznám, tak nevím, jestli mám v pc čtyř nebo šesti pinový, mám základní desku: Gigabyte GA-965P-DQ6, tak jestli by ses na to pls. mohl mrknout, který mám a jestli teda nebudu potřebovat ten adaptér??

3) Jestli je lepší to tahat přímo z videa přes s-video, nebo jestli napřed video zapojit do TV a poté z TV přes ty klasické tři kompozitní kabely to zapojit do pc a stahovat to takhle??

Díky za pomoc...
Pitomec (10211)|17.8.2010 20:17
FireWire v PC máš, takže jenom dokoupit kabel 6pin-6pin a toť vše.

Panasonic NV-SD450 je VHS rekordér a tudíž tam S-Video výstup není. Propojení je pak jasné, z Panasonicu přímo do Canopusu a max. si ještě propojit Panasonic s TV pro náhled.
bluss (13)|17.8.2010 23:43
Vím, že asi hodně otravuju, ale tak lepší ze zeptat, než se potom divit.

Jak mám propojit Panasonic video přímo do Canopusu ??

Já jsem si tím s-video nebyl jistý, ale díval jsem se jen dozadu baterkou a myslel jsem, že je to s-video, tak jestli není, tak nevím čím to přímo potom propojit s tím Canopusem..

Předem díky...
Pitomec (10211)|18.8.2010 16:34
Normálně přes CVBS, tj. žlutý CINCH nebo SCART
bluss (13)|18.8.2010 18:04
Přes ten žlutý by byla kvalita horší než přeš scart ne??

A ten canopus nemá vstup pro scart, tak si myslel tenhle kabel použít:
http://www.okcomputers.cz/kabel-scart---kompozitni/d-60717/

???
rascal1379 (21)|18.8.2010 19:51
CINCH nebo SCART je úplně jedno - stejná kvalita. Já tyto převody dělám běžně a můžu s klidem říct, že kvalita z VHS je stejná, ať to taháš přes S-Video, CINCH nebo SCART. Používám S-VHS Panasonic, CANOPUS 300 a v PC to grabuju přes Pinnacle 14 do DV kodeku. Zkoušel jsem i jiné SW a s kvalitou to ani nehlo. (to jen pro ty, co Pinnaclu nemůžou přijít na jméno).
Takže ten Panasonic propoj s Canopusem buď přes CINCH (žlutý-video, bílý a červený-audio) nebo SCARTem (třeba tím kabelem, cos vybral). CANOPUS s PC propoj kabelem FireWire 6/6 a hotovo. Pokud používáš Pinnacle 14, tak není problém s detekcí toho CANOPUSU.
Toto je nejjednodušší a nejlevnější řešení, jak dostat kvalitně VHS do PC. Jen si nejsem jistej, jestli tento model CANOPUSU podporuje uzamčení synchro A/V.
bluss (13)|18.8.2010 20:27
[quote=rascal1379;293216]CINCH nebo SCART je úplně jedno - stejná kvalita. Já tyto převody dělám běžně a můžu s klidem říct, že kvalita z VHS je stejná, ať to taháš přes S-Video, CINCH nebo SCART. Používám S-VHS Panasonic, CANOPUS 300 a v PC to grabuju přes Pinnacle 14 do DV kodeku. Zkoušel jsem i jiné SW a s kvalitou to ani nehlo. (to jen pro ty, co Pinnaclu nemůžou přijít na jméno).
Takže ten Panasonic propoj s Canopusem buď přes CINCH (žlutý-video, bílý a červený-audio) nebo SCARTem (třeba tím kabelem, cos vybral). CANOPUS s PC propoj kabelem FireWire 6/6 a hotovo. Pokud používáš Pinnacle 14, tak není problém s detekcí toho CANOPUSU.
Toto je nejjednodušší a nejlevnější řešení, jak dostat kvalitně VHS do PC. Jen si nejsem jistej, jestli tento model CANOPUSU podporuje uzamčení synchro A/V.[/quote]

Ahoj díky za rady, jen bych se chtěl ještě zeptat, na ten kabel, co jsem vybral, on je na HD a má další věci navíc, tak jen jestli se opravdu tyhle věci vyplatí a jestli to na výsledném videu a audiu v pc bude znát, nebo jestli mi stejně tak dobře postačí např. tento kabel za 1/4 cenu:
http://www.hqshop.cz/kabel-scart-3xrca-komponentni-15m-blistr/p-7912/

A ještě by mě zajímal ten kabel firewire 6/6, jestli také na jeho kvalitě záleží ??
Na netu jsem většinu těchto kabelů našel cca. kolem 90 - 130Kč, ale poté několik za skoro 1000Kč.

Nebo např. doporučit nějakou osvědčenou značku kabelů, která mi dobře poslouží...

Díky.
rascal1379 (21)|18.8.2010 20:40
U SCART kabelu záleží na kvalitním stínění. Z vlastní zkušenosti vím, že levné kabely nejsou nic moc. Co se týká pozlacených konektorů, tak mají smysl, pokud jsou zlacené i protějšky. Já bych hledal něco mezi těmi, co jsi našel.
Co se týká FireWire kabelu, tak tady je to jednodušší. Kup kabel okolo té 100 koruny a hotovo.

P.S. kolik těch kazet máš??
bluss (13)|18.8.2010 21:09
[quote=rascal1379;293220]U SCART kabelu záleží na kvalitním stínění. Z vlastní zkušenosti vím, že levné kabely nejsou nic moc. Co se týká pozlacených konektorů, tak mají smysl, pokud jsou zlacené i protějšky. Já bych hledal něco mezi těmi, co jsi našel.
Co se týká FireWire kabelu, tak tady je to jednodušší. Kup kabel okolo té 100 koruny a hotovo.

P.S. kolik těch kazet máš??[/quote]


ok, díky, já asi vezmu ten, co jsem našel poprvé, jestli je dobrý, tak už mě těch 500Kč nezabije...

No kolik jich mám, počítat se mi to nechce, ale je to na hodně dlouho práce, několik velkých šuplíků přes celou skříň a potom ještě asi dva ty velké skládací plastové koše....kdybych to měl dávat nějaké firmě, tak by to stálo snad desetkrát tolik, než tahle investice, co tady plánuju..

No a ještě jeden takový jenom mimo dotaz, jen tak pro jistotu...ty kazety nejsou přímo VHS, mám takové ty malé VHS kazety, tuším že to jsou vhs-c.... z videokamery panasonic a k tomu mám VHS adaptér, do kterého se ta malá kazeta strčí a jede ve videu...to asi víte co myslím, ale tak ptám se jen tak pro klid duše, jestli to není problém a celý proces půjde úplně stejně tak, jak to tady zatím řeším, přes ty kabely a canopus do pc jo?

A ještě můžu dodat k tvému dotazu na počet, že všechny ty velké šuplíky a ty dva koše jsou narvané těma malýma kazeta...
rascal1379 (21)|18.8.2010 21:49
No tak to Ti nezávidim. U toho strávíš moooc času a při editaci ještě víc.
Jinak co se týká VHS-C kazet, tak je to stejné, jako obyč VHS. Je to stejný typ záznamu, jen v menším balení a pokud ten adaptér, co máš funguje bez potíží, tak s tím nebude žádný problém. Z videa leze pořád stejný signál, ať přehráváš VHS nebo VHS-C.
Ještě k tomu množství. Já bych osobně si každou kazetu v rychlosti prohlíd a digitalizoval jen to, co se Ti bude zdát důležitý. Ale to záleží na tom, kolik na to máš času. Když uděláš kazetu denně komplet (digitalizace - střh - vypálení DVD), tak máš na hoooodně dlouhou dobu co dělat. Takže hodně úspěchu a ať Ti nadšení vydrží co nejdéle.
bluss (13)|18.8.2010 22:26
[quote=rascal1379;293227]No tak to Ti nezávidim. U toho strávíš moooc času a při editaci ještě víc.
Jinak co se týká VHS-C kazet, tak je to stejné, jako obyč VHS. Je to stejný typ záznamu, jen v menším balení a pokud ten adaptér, co máš funguje bez potíží, tak s tím nebude žádný problém. Z videa leze pořád stejný signál, ať přehráváš VHS nebo VHS-C.
Ještě k tomu množství. Já bych osobně si každou kazetu v rychlosti prohlíd a digitalizoval jen to, co se Ti bude zdát důležitý. Ale to záleží na tom, kolik na to máš času. Když uděláš kazetu denně komplet (digitalizace - střh - vypálení DVD), tak máš na hoooodně dlouhou dobu co dělat. Takže hodně úspěchu a ať Ti nadšení vydrží co nejdéle.[/quote]

Já z toho nadšený vůbec nejsem, ale někdo to udělat musí..
Ani to tak nedělám pro sebe, jako pro rodiče, takže mě čeká digitalizovat úplně všechno, pro ty je důležitá každá blbost...

Ale tak dělám to i pro sebe, abych měl památku na dětství ne jen na fotkách...

A budu to dělat ve volných chvílích, takže žádný stres, že třeba za den jednu kazetu...

Díky moc za rady, třeba se ještě ozvu :-)
Pitomec (10211)|20.8.2010 10:49
[quote=bluss;293205]Přes ten žlutý by byla kvalita horší než přeš scart ne??

A ten canopus nemá vstup pro scart, tak si myslel tenhle kabel použít:
http://www.okcomputers.cz/kabel-scart---kompozitni/d-60717/

???[/quote]Zbytečně drahý, lepší toto: http://satelity.nej-ceny.cz/235110/kabel-scart-3x-cinch-1-5m-hq-alu.html