Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vysielanie cez satelit

Pytkin (7947)|16.8.2010 22:37
Je tu niekto , kto ma skusenosti so streamovanim videa cez satelit ?
Pavel_tempx2 (829)|17.8.2010 20:24
přes satelit nebo satelitní internet? už jsem na tu možnost koukal a bavil jsem se i s chlápkama z SNG z ČT, každopádně bych se spíš obrátil na kitdigital ti nabízí i pronájem, jen za "pěknou pálku"
Pytkin (7947)|17.8.2010 23:54
pavel : no v principe satelitny internet .. mame postavenu trasu VOZ - Pevny uplink pri serverovni .. Len vysielanie , ktore pouzivame cez pevny internet , cez tento satelitny moc dobre nefunguje .. Tak by som si rad podebatil s niekym , kto s tym ma skusenosti ..
Pavel_tempx2 (829)|18.8.2010 09:57
tak satelitní net asi moc lidí mít nebude, ale přes satelit bude o dost větší zpoždění (možná to je ten problém), co používáte za SW pro vysílání? nezkoušel jsi třeba WME? jak se projevuje to špatné vysílání?
Pytkin (7947)|18.8.2010 11:45
no pouzivame RTMP protocol , ktory zjavne potrebuje overovanie .. Ked sme dali modemy bez satelitov , normalne do kriza RX<->TX , tak to chodilo OK .. ale museli sme zvysit spatny kanal z 128kbps nas 256kbps .. ale ako sme pripojili anteny , tak to nevie ist .. aj ked sme spatny kanal dali na 512 , tak to proste 5 sec ide , potom to padne na 5 sec , zase to 5 sec ide .. atd .. hladam teraz nejaky iny protocol , ktory nepotreboval potvrdzovanie zo servera .. aby proste len posielal data , do cirernej diery :) .. prave idem skusat RTSP a ked to ani s tym nepojde , tak potom jedine unicast .. len si potrebujem dako poriesit meranie dat , aby som videl , aka komunikacia ide , ktorym smerom ..
Pavel_tempx2 (829)|18.8.2010 14:28
tak nějaký firewall ten by to mohl ukázat, jaká komunikace na jakém portu, kolik dat....

to vysílání máš pro posílání streamu na internet, teda spíš na nějaký server? zkus tam píchnout PC s Windows Media Encoderem, by mě zajímalo jestli to pojede :)
Pytkin (7947)|18.8.2010 23:12
no .. ked budeme mat prenajatu trasu , tak to mozem odskusat .. zatial nam vzdy daju len na par hodin volnu frekvenciu , ked potrebujeme testovat ..

ale osobne teda sa firme MICROSOFT snazim vyhnut :)