Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Grabování z HV 40 pomocí HDVSplit

versys (12)|15.8.2010 12:30
Chtěl jsem z Canonu HV40 pomocí HDVSplit natáhnout do PC přes IE1394 HDV video pro další zpracování v Pinnacle 14. Objevila se však hláška HDVSplit nemůže najít MPEG 1 audio dekodér. Pokuste se nainstalovat a konfigurovat ffdshow. Nikde, ani na zhraničních serverech, jsem nenašel odpověď , někde dokonce radí vůbec ffdshow používat.

Můžte mi pomoci?

Děkuji
josefíka (651)|16.8.2010 19:00
HDVSplit nepoužívám. Jen se chci zeptat, ono to nejde přímo ze Studia?
versys (12)|16.8.2010 19:19
[quote=josefíka;292992]HDVSplit nepoužívám. Jen se chci zeptat, ono to nejde přímo ze Studia?[/quote]
Mám studio Pinnacle 14 plus ultimate, studio kameru po připojení přes firewire najde, tlačítky jde posuv kamery ovládat, nabídne mpeg, nastavím výstupní adresář a po nagrabování z kamery najdu prázdný soubor mpeg m2t a prázdný soubor .waw.
versys (12)|17.8.2010 08:03
Všechno je asi jinak, v Canonu HV40 mám nastaveno nahrávání v HDV, výstup v HDV, a jiný editační program, který jsem nainstaloval (kameru najde, zobrazuje HDV režim) mi píše, že nemůžu použít tuto volbu grabování v HDV, protože není totožna s formátem na pásce....Tak už nevim..
Saxel (2279)|17.8.2010 09:50
[quote=versys;293023]... v Canonu HV40 mám nastaveno nahrávání v HDV, výstup v HDV, ...[/quote]
Při přehrávání záznamu máš na displeji kamery nahoře "HDV"? Není možné, že jsi měl přepnutý záznam na formát DV?
versys (12)|17.8.2010 21:59
[quote=Saxel;293037]Při přehrávání záznamu máš na displeji kamery nahoře "HDV"? Není možné, že jsi měl přepnutý záznam na formát DV?[/quote]
Jj, HDV tam je.. Byl jsem dnes u kámoše co stříhá pro Primu, SW Premiéra kameru detekuje a načte, zrovna tak SW On Location v pohodě načte z kamery HDV a uloží ho do PC a v Pinnacle nebo Cyber Link Power Edition jdou otevřít a editovat. Takže je to SW, který nenačte HDV přímo z kamery. Na nějaký musím kápnout.
Saxel (2279)|18.8.2010 07:25
[quote=versys;293112]... Takže je to SW, který nenačte HDV přímo z kamery...[/quote]
To je důležité zjištění. Já střihám a samozřejmě i nabírám ve Vegasu Pro. Kamera stejná jak ta tvá, jen starší model - HV20. Ale zkoušel jsem i nabírání HDVSplitem a taky bez problémů, jen se s klipy hůř pracovalo ve Vegasu, viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=13242
versys (12)|18.8.2010 13:45
[quote=Saxel;293137]To je důležité zjištění. Já střihám a samozřejmě i nabírám ve Vegasu Pro. Kamera stejná jak ta tvá, jen starší model - HV20. Ale zkoušel jsem i nabírání HDVSplitem a taky bez problémů, jen se s klipy hůř pracovalo ve Vegasu, viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=13242[/quote]
Díky za info, dal by se HDVSplit, který Ti funguje, poslat? Má tuším jen pár kB. Ten můj staženej má nějakou vadu s MPEG1..
Dík
Saxel (2279)|19.8.2010 07:38
HDVSplit mám přímo od tvůrce z jeho stránek, kde si ho můžeš stáhnout přímo: http://strony.aster.pl/paviko/hdvsplit.htm.
Doporučuji však nabírat video přímo v programu ve kterém střiháš, důvody jsem uvedl.
versys (12)|19.8.2010 22:45
Hm, dodavatel SW se k tomu nepostavil zrovna čelem, prý to může být kupa věcí, že to nenačítá HDV... a možná to prý ani nerozchodím...
HDVSplit stejně nechodí, odstranil jsem chybu - chybějící kodek pomocí ffdshow a po načtení HDV je tam zase prázdný soubor.. tak budu hledat dál, čím to stáhnout..
versys (12)|26.8.2010 11:47
Jen pro info... SW PInnacle 14 jsem nainstaloval do staršího PC s OS WIN XP a ejhle, vše chodí, jak má...Studio nagrabuje HDV z kamery, v adresáři se vytvoří soubory. m2v a už se to dá v pohodě editivat. Nachodí to tedy pod WIN 7.... tam se soubor .m2v sice vytvoří, ale je prázdný... :-(((