Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problem se signalem ze satelitu

rinma (42)|14.8.2010 22:25
Ahoj, tak mesic mi blbne prijem pozemniho digitalniho vysilani, tak jsem zacal uvazovat o satelitu. Kabel mam na pude pripraveny i rozvody po baraku. koupil jsem slucovac a sloucil antenu a satelit, ale dole mi satelit nejede. mel jsem obavu, ze je nekde preruseny kabel od satelitu, ale na pude vse jelo. problem bude asi v rozbocovaci, co mam dole, kde se signal rozdeluji do 4 vetvi, tv jede, ale satelit je na 0. nevite, jak to zprovoznit? jde to vubec? diky za rady
losos (2977)|14.8.2010 23:25
Jaký slučovač ? Jaký rozbočovač ? Co to píšeš za nesmysly ? ČTI TADY :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15722&page=2
rinma (42)|15.8.2010 07:39
[quote=losos;292868]Jaký slučovač ? Jaký rozbočovač ? Co to píšeš za nesmysly ? ČTI TADY :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15722&page=2[/quote]


posilam schema, at je to jasne, jak to mam, nahore je signal, ale za tim rozbocovacem uz ne, satelit jsem chtel jen pro jednu tv.
satelit.jpg
StD (8612)|15.8.2010 09:02
Sat se spojuje zásadně přímo kabelem LNB/přijímač, protože ho ten přijímač ovládá. Stačí?
Pytkin (7947)|15.8.2010 11:36
ja to mam doma tiez zlucene a funguje to jak vino .. v miestnostiach mam zasuvky LEGRAND , kde je SAT-TV-RADIO .. ide do toho len jeden koax .. musi sa to zlucit , inak by to nefungovalo ..
Pytkin (7947)|15.8.2010 11:37
rinma : a mas tam taky ten zlucovac SAT + ANT ?
Wintermute (265)|15.8.2010 11:45
Satelitní signál nemůžeš jen tak rozbočit do 4 větví. Resp. můžeš, ale ty 4 přijímače se o konvertor "poperou" a nebudeš spokojený s výsledkem. Jak píše StD, konvertor je aktivní prvek a přijímač si diktuje, které frekvenční pásmo v danou chvíli od konvertoru požaduje. V daný moment se po kabelu přenáší 1/4 frekvencí dle přepnutého TV kanálu resp. transpondéru.

Pro každý SAT přijímač budeš potřebovat individuální svod ze střechy a na parabole Quad konvertor (LNB).
Pytkin (7947)|15.8.2010 12:14
ved ale on pise , ze satelit chce mat len v jednej miestnosti .. ziadny problem v tom nevidim ..
Pytkin (7947)|15.8.2010 12:17
[quote=rinma;292858]Ahoj, tak mesic mi blbne prijem pozemniho digitalniho vysilani, tak jsem zacal uvazovat o satelitu. Kabel mam na pude pripraveny i rozvody po baraku. koupil jsem slucovac a sloucil antenu a satelit, ale dole mi satelit nejede. mel jsem obavu, ze je nekde preruseny kabel od satelitu, ale na pude vse jelo. problem bude asi v rozbocovaci, co mam dole, kde se signal rozdeluji do 4 vetvi, tv jede, ale satelit je na 0. nevite, jak to zprovoznit? jde to vubec? diky za rady[/quote]

teraz som si to precital cele znova .. problem by som videl v tom rozbocovaci .. napred by si mal signal rozbocit .. ten poslat do 3och miestnosti .. a jeden signal z anteneho rozbocovaca zlucit so satelitom a potom poslat do miestnosti ..
rinma (42)|15.8.2010 12:45
slucovac tam mam, jak jsem psal, na pude to po slouceni vsechno jede, ale za tim rozbocovacem dole uz neni satelitni signal, tv jede. mam taky ty zasuvky 3 v 1. tak ted jedine asi natahnout jeden kabel primo shora do 1 tv, kde bude satelit. moc se mi to nechce delat, protoze mam ten rozbocovac ve zdi (mam tam dvirka, ktera po zasahu budu muset pretrit) a uz jsi napamatuji, jestli jsem tu diru, kde vedou kabely nezazdil.
Pitomec (10211)|15.8.2010 13:12
Na satelit se žádný rozbočovač nedává! Ostatně už to tady bylo napsáno.
Pytkin (7947)|15.8.2010 15:47
rinma : no uz tu bolo povedane .. rozbocit mozes antenu , ale nie signal spojeny so satelitom .. cize to musis dako prerobit ..