Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak rozdělit vob z DVD na segmenty?

Sibin (11)|13.2.2005 10:19
Zdravím, koupil jsem si DVD s hity 80´s. Jsou to klipy a DVD se skláda ze 4 vobů, +ostatní soubory pro menu apod. Je tu ale jeden problém. Nelze mezi klipy přetáčet. Vždy se musí do Menu a zvolit další klip. Není nějaký program který je schopen editovat vob a rozsekat ho na kousky. Potřebuji aby výstupní soubory byly též ve vobech. Kvůli domácímu DVD. Prosím poraďte poze opravdu funkční a ověřené programy.
Dík Sibin :-(((
Pitomec (10211)|13.2.2005 10:37
VobEditem z toho dostaneš MPEG-2 soubory a ty pak můžeš v libovolném authoringovém softu znovu zauthorovat a vyrobit si tak DVD podle vlastních představ.

Nebo obsah původního DVD načíst do IfoEditu a tam upravit strukturu tak, aby šly klipy přetáčet (ovšem pokud IfoEdit neznáš, tak to bude sysifovská práce...).
Sibin (11)|13.2.2005 10:43
Pitomec
Ok zkusim to . Znas nejaky dobry authoring prográmek?
Dík
mirekv (7169)|13.2.2005 11:27
Sibin
Zkus TMPGEnc DVD Author, je jednoduchý, ale nemá moc možností. Umí rozdělit spojené video na kapitoly (je to dost práce) a vytvořit jednoduché menu. Jsou lepší, ale složitější.
Udivuje mě, že ti to DVD neumožňuje skákat po kapitolách.
Sibin (11)|13.2.2005 11:40
mirekv
Neumi, je to nejaka nemecka sr...! Uz stahuji TMPGEnc DVD Author a pokusim se s tim naucit. DIk
mirekv (7169)|13.2.2005 12:17
Sibin
Jo, ještě: TDA dovede načíst strukturu DVD tak jak je, není třeba VobEdit. Pozor, nepodporuje titulky!
raksas (51)|13.2.2005 22:51
V DVD shrinkCZ si dej "Vytvořir nové DVD" načti a pomoci "nastavit začáteční a konečný snímek" vyber klip čislo jedna a todle opakuj až budeš mít každý klip zvlášť a vypal.
Miuvek (858)|14.2.2005 09:14
taky jsem se s podobně udělaným DVD s klipy setkal - byli to Roxette a cesta k dalšímu klipu vedla vždy přes menu, ale neřešil jsem to, protože ta kopie byla tak zprasená, že to nestálo za to