Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kamera na natáčení amatérského filmu okolo 6.000

NightDanger (2)|12.8.2010 10:15
Ahoj,
chtěl bych si pořídit kameru na natočení amaterského projektu. Zkouknul jsem pár recenzí a kamer, ale pořád se nemohu rozhodnoutr, v úvahu příchází: Canon FS200, Aiptek AHD H12 - ale tu není jednoduché u nás sehnat, ale vypadá velmi dobře, pak ještě Sony dcr-sx33 nebo sx34, SANYO Xacti GH1 ještě jsem pokukoval po Toshibách, ale nevím nevím to nedokážu odhadnout. Prosím doporučte. Moje požadavky skoro žádný nejsou, jenom by to mohlo mít zdířku na externí mikrofon, nevím možná ještě videoreflektor na přisvícení pokud to vůbec k nečemu je. Názory typu, to nekupuj, připlať si, nebo si kup foťák - neberu, tosi ušetřete ruce a klávesnici a nic nepište.
BEPE (539)|12.8.2010 11:03
Můj pohled na dotaz je ten, že pokud, jak se zdá, zde nejsou žádné tvůrčí ambice, tak v této cenové hladině si budou kamery značně podobné svým výkonem a možnostmi a tak já osobně bych si vybíral to co se mi líbí vzhledem a jak jde případně ke kabelce manželce. Já jsem si s podobným přihlédnutím kdysi pořídil digitální foťák Nicon Coolpix za 1 800 Kč. :-)
Pytkin (7947)|12.8.2010 12:06
6000 kc ? alebo 6000 EUR ?

obavam sa , ze kamera za 6000 kc nebude mat vstup na normalny externy mikrofon ..
impaler_bxl (197)|12.8.2010 14:11
Nejsem ani trochu odborník, ale:

HD není mezi požadavky, patrně kvůli rozpočtu. Dnešní SD kamery jsou podle všeho šizené, aspoň se to tu porůznu psalo, trh se už několik let zaměřuje na HD. Hledal bych nejprve info, co bývala dobrá SD kamera (optika, velikost čipu, spolehlivost? ostatní mě doplní nejraději konkrétně), a pak bych hledal zboží z druhé ruky. Může být za tuto skvělou cenu něco mnohem lepšího, než se dá koupit nové v obchodě.

Každopádně ten rozpočet je dost nízký a omezuje, viz debata o příslušenství. Záleží, co se to bude natáčet (stativ, nebo se s tím bude hýbat? protože třeba stabilizace je prvek, na kterém se pozná nízká cena za nízkou kvalitu).
Valkyrja Entertainment (362)|12.8.2010 14:37
Canon FS200, už jsem na to viděl natočený film a nevypadalo to nejhůř...
NightDanger (2)|12.8.2010 19:31
Díky, za konkrétní typ, ještě jsem koukal na Panasonic SDR-H80, optický stabilizátor, HDD, lidési to taky chválí, hlavně tady i když nevím jak moc náročný uživatel to psal: http://digitalni-kamery.heureka.cz/panasonic-sdr-h80/recenze/
Mno, ale zase nemá možnost toho externího mikofonu, a pokud má někdo přímou zkušenost s Canon FS200 ,tak o ni uvažuji asi nejvíc, prostě rozhodování mezi Panasonic a Canon. Každopádně ten stativ asi bude.
Pavel_tempx2 (829)|13.8.2010 14:19
už bych to měl přestat hulit :D napřed jsem četl v titulku 60 000Kč, tak mě zarazilo o jakých kamerách se tu bavíte :D

na aukru se tuším prodávala SD kamera Sony VX2000 za nějakých 9tis.

SONY DCR-VX9000E je tam teď za nějakých 22tis.
a pokud by platila moje vidina, tak Canon XH-A1 za 70tis.
Kamiil (45)|4.9.2010 22:35
Panasonic SDR-H80 mám já a natáčí asi takhle:

Pitomec (10211)|5.9.2010 10:42
Bohužel chybí to hlavní - záběry ve zhoršených světelných podmínkách...