Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dve root menu

MartasKP (710)|11.8.2010 14:52
Ahoj vsichni.Chtel jsem se zeptat,jestli je realizovatelny tento muj napad.Potrbuju vytvorit dve ROOT MENU /jedno CZE a druhe ENG/ a potreboval bych aby se dalo behem prehravani vratit do predtim vybraneho menu.Tedy,kdyz si to budou prehravat zmani v Anglii vyberou si v HL.MENU ENG,v Anglickym menu pak nejakou volbu a pokud se budou chtit vratit do menu,nabehne jim to Anglicky ROOT menu,pokud to bude prohlizet nekdo tady tak mu podobne nabehne ceske menu.S tim,ze tam bude jen jedno video pro obe verze.
Dalo by se to mozna udelat se dvema vetvema/tedy autentickyma videostopama/,ale napadla me i tato varianta,ze by to treba mohlo jit tak,ze se budu vracet vzdy do posledniho ROOT MENU.
Pytkin (7947)|11.8.2010 14:55
no ved ked das root , tak sa vracia do posledneho .. nechapem , co je za problem ?
MartasKP (710)|11.8.2010 15:11
[quote=Pytkin;292510]no ved ked das root , tak sa vracia do posledneho .. nechapem , co je za problem ?[/quote]

Aha.Jeste jsem vice jak jedno nedelal a mel jsem obavy aby se to nehadalo.Tak zatim diky.
MartasKP (710)|22.8.2010 16:20
Opet oprasuju toto tema,dnes jsem se konecne dostal k masteringu toho meho videa a narazil jsem na prolem dvou root menu.Nenasel jsem zpusob jak je vytvorit dve.Tak se chci jen zeptat jestli DVDLAB dve root menu vubec umoznuje /abych se zbytecne nepokousel o neco co vubec nejde :) /
StD (8612)|22.8.2010 16:41
Už si konečně "ujasni pojmy"! Root je kořen! Žádný disk nemůže mít v jednom Volume více kořenových adresářů a tím i Menu. Ten root ti může sloužit pouze pro přechod do zvoleného nebo posledního používaného prvního menu, co můžeš mít různé podle jazykových variant. Říká ti něco "stromečkové schema"?
MartasKP (710)|22.8.2010 17:09
[quote=StD;293672]Už si konečně "ujasni pojmy"! Root je kořen! Žádný disk nemůže mít v jednom Volume více kořenových adresářů a tím i Menu. Ten root ti může sloužit pouze pro přechod do zvoleného nebo posledního používaného prvního menu, co můžeš mít různé podle jazykových variant. Říká ti něco "stromečkové schema"?[/quote]

No cece,uz sem se obaval,ze se nedockam tvojich poznamek.Nechame byt moji inteligenci a nezkusenost a zeptam se teda trosku jinak.
Jaknastavit LAB aby jsem se po stisknuti tlacitka MENU na ovladaci dostal do posledniho menu.Je tam sice nejaka funkce LAST MENU.,ale neni mi jasny jestli je to automaticka nebo manualni fce/tedy po stisknuti MENU na ovladaci/
Na schematu proppojeni je tlacitko MENU propojeno s ROOT a ja potrebuju abych se vratil do posledniho,popripade nastavit dve tlacitka.Jedno do posledniho menu a druhy do menu s vyberem jazykove verze.
StD (8612)|22.8.2010 17:26
Už jsem x-krát uváděl, že v DVDLabu nedělám (ale ve Scenaristu) a tam to řeším patřičně umístěnými PostCommandy. Proto jsem tě upozorňoval na to "stromečkové schema" - zkus si to namalovat jako na tabuli s obdélníčkama těch položek a šipečkama příkazů/vazeb mezi nimi. Pak snad pochopíš tu strukturu jednoduchého programování. Jak to je v Labu netuším, ale já jen kliknu na poslední Cell VTS a natáhnu (Drag&Drop) šipku na Menu, do kterého se chci vrátit jako poslední PostCommand. Kdybych chtěl na Root, tak tam nedám nic a jde tam automaticky.

Edito P.S. Ohne sranda, to není o "inteligenci", ale chtít dvě root menu je totéž jako poručit si jedno vejce se dvěma oddělenými žloutky...
MartasKP (710)|22.8.2010 17:48
[quote=StD;293674]Už jsem x-krát uváděl, že v DVDLabu nedělám (ale ve Scenaristu) a tam to řeším patřičně umístěnými PostCommandy. Proto jsem tě upozorňoval na to "stromečkové schema" - zkus si to namalovat jako na tabuli s obdélníčkama těch položek a šipečkama příkazů/vazeb mezi nimi. Pak snad pochopíš tu strukturu jednoduchého programování. Jak to je v Labu netuším, ale já jen kliknu na poslední Cell VTS a natáhnu (Drag&Drop) šipku na Menu, do kterého se chci vrátit jako poslední PostCommand. Kdybych chtěl na Root, tak tam nedám nic a jde tam automaticky.[/quote]

To ja vim,ze delas ve SCENARISTOVI,ale kdyz regujes na muj prispevek tak predpokladam,ze o tom neco vis.
Strukturu toho disku mam v hlave.INTRO-MENU s nabidkou ENG a CZE verze - ENG menu a CZE menu.Obe menu budou totozne co se propojeni tyce.Rozdil bude jen v jazyku.
Kazde menu bude mit odkazy na jednotlivy kapitoly videa a potrebuju nastavit aby po stisknuti tlacitka na ovladaci jsem se vratil zpet do posledniho menu.Po prehrati posledni kapitoly se to da nastavit,ale nevim,jak je to manualne .... tak to jen naokraj aby sis nemyslel,ze jsem uplne blbej.Struktura je mi naprosto jasna
StD (8612)|22.8.2010 18:00
[quote=MartasKP;293677]To ja vim,ze delas ve SCENARISTOVI,ale kdyz regujes na muj prispevek tak predpokladam,ze o tom neco vis...[/quote]

Reagoval jsem jen na to tvé nesmyslné přání (=název příspěvku) "objednávky vejce se dvěma žloutky". Sice se takové věci občas mezi nebem a zemí výjimečně objeví, ale nikoli tam, kde je vše přesně dáno jasnými pravidly a nic takového se nepředpokládá. To ti nezbyde nic jiného než si to vymyslet a vyřešit/naprogramovat sám.

BTW Já tedy nevím jaký používáš player, ale já mám vždy po stisknutí tlačítka menu volbu, jestli se chci vrátit do menu, submenu či root-menu, tedy pokud tam něco takového je.
MartasKP (710)|22.8.2010 18:30
[quote=StD;293680]BTW Já tedy nevím jaký používáš player, ale já mám vždy po stisknutí tlačítka menu volbu, jestli se chci vrátit do menu, submenu či root-menu, tedy pokud tam něco takového je.[/quote]

Ono ani tak nejde o muj prehravac.Predpokladam,ze jsou presne definovany funkce pro vsechny tlacitka bez ohledu nazvu tlacitka.

[quote=StD;293680]Reagoval jsem jen na to tvé nesmyslné přání (=název příspěvku) "objednávky vejce se dvěma žloutky". Sice se takové věci občas mezi nebem a zemí výjimečně objeví, ale nikoli tam, kde je vše přesně dáno jasnými pravidly a nic takového se nepředpokládá. To ti nezbyde nic jiného než si to vymyslet a vyřešit/naprogramovat sám.[/quote]

prave tomu programovani se chci vyhnout a proto jsem se mozna spatne vyjadril a cekam jestli nekdo kdo LAB zna mi poradi
StD (8612)|22.8.2010 18:40
[quote=MartasKP;293686]Ono ani tak nejde o muj prehravac.Predpokladam,ze jsou presne definovany funkce pro vsechny tlacitka bez ohledu nazvu tlacitka...[/quote]
Buttony menu si programuješ sám, to ostatní je dáno právě tou stromečkovou hierarchií:

Root Menu -> Menu -> Submenu -> Program
MartasKP (710)|22.8.2010 18:46
[quote=StD;293689]Buttony menu si programuješ sám, to ostatní je dáno právě tou stromečkovou hierarchií:

Root Menu -> Menu -> Submenu -> Program[/quote]

Ja to myslel tak,ze bez ohledu na nazev tlacitka na ovladaci maji ty prikazy stejnou funkci.Tedy napr ROOT je TOP MENU atd.
Pytkin (7947)|22.8.2010 21:01
MartasKP : ked tam mas LAST menu , preco to nevyskusas ?
MartasKP (710)|23.8.2010 00:12
[quote=Pytkin;293702]MartasKP : ked tam mas LAST menu , preco to nevyskusas ?[/quote]

Jak jsem to pochopil z navodu tak je to automaticka funkce po prehrani videa a ja bohuzel potrebuju aby to skocilo do posledniho menu po stisknuti tlacitka MENU a po stisknuti TOP MENU do ROOT menu.
Dneska uz na to kaslu,ale vyzkousim to.A jeste zkusim probehnout celou napovedu.
Kdyby jste nahodou nekdo mel nejakej odkaz na navod v cestine a nebo tutorial /ten muye byt i anglicky/ taky bych to ocenil.Z toho anglickyho na jejich strankach moc moudrej nejsem a vic jsem nenasel.
StD (8612)|23.8.2010 08:21
[quote=MartasKP;293735]Jak jsem to pochopil z navodu tak je to automaticka funkce po prehrani videa a ja bohuzel potrebuju aby to skocilo do posledniho menu po stisknuti tlacitka MENU a po stisknuti TOP MENU do ROOT menu.
Dneska uz na to kaslu,ale vyzkousim to.A jeste zkusim probehnout celou napovedu.
Kdyby jste nahodou nekdo mel nejakej odkaz na navod v cestine a nebo tutorial /ten muye byt i anglicky/ taky bych to ocenil.Z toho anglickyho na jejich strankach moc moudrej nejsem a vic jsem nenasel.[/quote]

Návod "pro přežití" v DVDLabu s příklady je (stejně jako pro Scenarist) už dlouhá léta tady:

http://www.dvd-replica.com/dvdlabpro/index.php

Tebe bude zajímat hlavně tato část (Multi-page Root Menu)
http://www.dvd-replica.com/dvdlabpro/part3-1.php
666dia (476)|25.8.2010 22:59
ach jo...
MartasKP (710)|26.8.2010 10:03
[quote=StD;293753]Návod "pro přežití" v DVDLabu s příklady je (stejně jako pro Scenarist) už dlouhá léta tady:

http://www.dvd-replica.com/dvdlabpro/index.php

Tebe bude zajímat hlavně tato část (Multi-page Root Menu)
http://www.dvd-replica.com/dvdlabpro/part3-1.php[/quote]

diky za radu,sice to neni presne to co jsem potreboval,ale zjistil jsem tam zase dalsi veci
666dia (476)|26.8.2010 17:01
MartasKP

co vlastně chceš dělat...?

vlaječky > podle nich cz nebo eng menu > film > návrat do menu zase podle vlaječek - takhle...?
MartasKP (710)|27.8.2010 01:06
[quote=666dia;294203]MartasKP

co vlastně chceš dělat...?

vlaječky > podle nich cz nebo eng menu > film > návrat do menu zase podle vlaječek - takhle...?[/quote]

Ano presne tak FIRST PLAY/intro - MENU (ROOT)/vlajecky - MENU/eng nrbo cze - film a z nej navrat do posledniho menu, tedy CZE nebo ENG


Funguje to pouze automaticky po prehrani videa /fce LAST MENU/ a ja bych potreboval naprogramovat aby byla moznost po stisknuti tlacitka na ovladaci skocit zpet do toho MENU.Pokud to jde.

Slo by to nastavit VMG menu a ROOT menu /jedno ENG a druhe CZE,ale to vyradim intro.

Pak by se dalo to INTRO udelat jako menu s "vlajeckama" jako skryta tlacitka a pak ROOT a VMG udelat jako CYE a ENG menu.To ale znamena predelat to INTRO v AE a prodlouzit ho alespon o 15-20 sekund.

Rad bych to udelal v LABu pokud to jde,ale nechci nic programovat.Sposta zkratek mi tam nic nerika.

Jeste mrknu na ty odkazy od STD jestli tam neco nevylustim.Pokud se do te doby neobjevi nejaka dalsi rada.

A kdyz me to nastve,tak udelam dve DVD jedno v ENG a jedo v CYE verzi a bude to rychleji :D ... timhle jsem se chtel neco vice nez klasickou strukturu
Pytkin (7947)|27.8.2010 01:12
stale nechapem .. ta funkcia LAST menu nefunguje ? alebo preco ju nepouzijes ?

dalsia moznost je naprogramovat si to .. pri stlaceni jazyka si das do registru 0 alebo 1 a podla toho pri zavolani menu skocis na ENG alebo CZE .. kde je problem ?

da sa to riesit rozne ..
MartasKP (710)|27.8.2010 10:52
[quote=Pytkin;294238]stale nechapem .. ta funkcia LAST menu nefunguje ? alebo preco ju nepouzijes ?[/quote]

ta fce LAST MENU funguje,ale jen automaticky po prehrani videa,po ymacknuti tlacitka MENU me to hodi do ROOT.
Prave,ze jsem ji pouzil.Cely video jsem rozebral na jednotlivy kapitoly,a vlozil jsem do LABU misto jednoho dlouhyho videa 4 kratky aby to alespon po prehrani jednotlivych sekvenci skocilo do posledniho menu,coz uy funguje,ale nejde se vratit uprostred kapitoly po stisknuti tlacitka na ovladaci.


[quote=Pytkin;294238]dalsia moznost je naprogramovat si to .. pri stlaceni jazyka si das do registru 0 alebo 1 a podla toho pri zavolani menu skocis na ENG alebo CZE .. kde je problem ?
[/quote]
tady je prblm v tom programovani .... s LABem zacinam a jak jsem napsal spousta zkratek mi nic nerika a tak programovani by bylo system pokus omyl.Verim tomu,ze jednou se to naucim.Ten soft je pomerne jednoduchej,ale jsou tam veci,ktery jsou zatim nad moje chapani.
Pytkin (7947)|27.8.2010 11:37
no .. LAB by mal vychadzat z Maestra .. tak by to mohlo byt podobne .. mas tam klipy , menu a mozes si spravit COMMAND SEQUENCE .. tam si takym wizardom tvoris jednotlive funkcie .. je tam velmi jednoduchy jazyk , mas k dispozicii par registrov .. kukni sa na to .. a pytaj sa ..
MartasKP (710)|27.8.2010 12:18
[quote=Pytkin;294261]no .. LAB by mal vychadzat z Maestra .. tak by to mohlo byt podobne .. mas tam klipy , menu a mozes si spravit COMMAND SEQUENCE .. tam si takym wizardom tvoris jednotlive funkcie .. je tam velmi jednoduchy jazyk , mas k dispozicii par registrov .. kukni sa na to .. a pytaj sa ..[/quote]

diky za rady,uz to funguje .... ja vcera chtel nastavit v LAST MENU funkci tlacitka MENU a to nejde,konkretne je tam N/A (tedy nepozitelne) coz je vcelku i logicke.Musi se to nastavovat v jednotlivych klipech (nebo videosekvencich lepe receno)

Mas pravdu,ze je to strasne jednoducha vecicka,ale pro to programovani jsou mi tam zahadny uz jen ty veci jako registry a pak je tam spousta polozek GPRSM nebo tak nejak.Pravdepodobne jsou to asi jednotlivy polozky,ktery jsou vytvoreny jako menu,videa atd,ale co je co,to nevim a u nich jsou prirazeny nejaky cisla.Az proniknu do tohoto a pak tech ruznych SPLITERu,BRIDGu,HUBu atd bude to taky veselejsi.
Ted me snad delsi dobu nebude nic tlacit a tak se budu moci ucit a patrat.Popripade se vas odborniku zase zeptam :)
Zatim diky vsem
Pytkin (7947)|27.8.2010 16:21
MartasKP (710)|28.8.2010 20:25
[quote=Pytkin;294311]no to je jasne , ze movie klipu musis nastavit tlacitko MENU = LAST MENU .. :)

k tomu programovaniu .. GPRM su registre , ktore mozes pouzivat ty ..\

http://www.dvd-replica.com/DVD/gprm.php

http://books.google.sk/books?id=b1UF_x5pnZgC&pg=PA199&lpg=PA199&dq=dvd+authoring+registry+gprm&source=bl&ots=ml9vXj0VUZ&sig=0GD0tf0VaY7qVRD7gIXBFsB5e7E&hl=sk&ei=Wcl3TMbxOsqeOM-G8JYG&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=1&ved=0CBUQ6AEwAA#v=onepage&q&f=false


SPRM su systemove registre : http://www.dvd-replica.com/DVD/sprm.php

je to velmi jednoduche :)[/quote]

Ja myslim,ze je to vcelku jednoducha vec,myslim,ze mnohem jednodussi nez exel,snad ty registry pochopim,hlavne jak jsou pridelovany a co nektery ty viselny prikazy znamenaji
Pytkin (7947)|28.8.2010 23:11
mas tam dake aritmeticke operacie , logicke , porovnania a skoky .. absolutne primitivna vec , pomali na urovni assembleru .. ak zvladas programovat makra v exceli , tak ti programovanie DVD nemoze robit poblemy :)
MartasKP (710)|29.8.2010 21:31
[quote=Pytkin;294446]mas tam dake aritmeticke operacie , logicke , porovnania a skoky .. absolutne primitivna vec , pomali na urovni assembleru .. ak zvladas programovat makra v exceli , tak ti programovanie DVD nemoze robit poblemy :)[/quote]
Az tak dobre na tom nejsem abych zvladal PROGRAMOVAT makra :( ,ale pokusim se do toho pustit abych to trosku pochopil.To co jsem se dodnes naucil mi zatim postaci a pomalicku muzu pronikat hloubeji.
666dia (476)|30.8.2010 00:16
zvol si jedno GPRM, které ti bude řídit, kam se máš vrátit, podle vlajek...
některé automaticky obsazuje Lab, už si nepamatuju, které máš volné...dlouho jsem v Labu nedělal....jen bych ti doporučil Scenarist, je to v něm jednodušší....bohužel musíš umět programovat více...i to, co za tebe dělá Lab automaticky....
MartasKP (710)|30.8.2010 17:40
[quote=666dia;294582]zvol si jedno GPRM, které ti bude řídit, kam se máš vrátit, podle vlajek...
některé automaticky obsazuje Lab, už si nepamatuju, které máš volné...dlouho jsem v Labu nedělal....jen bych ti doporučil Scenarist, je to v něm jednodušší....bohužel musíš umět programovat více...i to, co za tebe dělá Lab automaticky....[/quote]

tak to programovani by byl asi problem,ne ze bych nezvladl prikazy typu "kdyz A=1 udelej B,kdyz ne udelej C",ale na tyhle urovni by moje programovani asi koncilo.Spis by slo jen o nastavovani podminek nez programovani.
Pytkin (7947)|30.8.2010 18:06
no sak ten dvd jazyk ani nic viac nevie :) neboj sa toho ..
666dia (476)|30.8.2010 20:18
jj...souhlasím s Pytkinem....
MartasKP (710)|30.8.2010 20:39
Rozhodne se toho nebojim,ted bude cas a tak se pokusim proniknout do struktury toho programu.V Excelu /kdyz ho tady furt propiram :) / pracuju s konkretni bumkou nebo nekolika bunkama,tady jsou GPRM1 az kdovi kolik atd.Musim pochopit tohle,pak uz matematicka znaminka a kondicionaly bude brnkacka:)
Pytkin (7947)|31.8.2010 16:32
registrov GPRM je par .. tusim 8 .. viac ani nepotrebujes .. daju sa este dako delit na mensie ,.. ale 8 musi stacit :)
ai (2993)|3.9.2010 04:06
[quote=MartasKP;293673]Jaknastavit LAB aby jsem se po stisknuti tlacitka MENU na ovladaci dostal do posledniho menu.Je tam sice nejaka funkce LAST MENU.,ale neni mi jasny jestli je to automaticka nebo manualni fce/tedy po stisknuti MENU na ovladaci/
Na schematu proppojeni je tlacitko MENU propojeno s ROOT a ja potrebuju abych se vratil do posledniho,popripade nastavit dve tlacitka.Jedno do posledniho menu a druhy do menu s vyberem jazykove verze.[/quote]


http://www.ulozto.cz/5742491/dvd-lab-konflikt-z-do.zip
tam mas projekt 4 VTS, 4 dummy root menu, ktere maji jen prikaz na skok do jinych menu vhodnou na strukturu DVD, tam prave DVD Lab pro nedela dobrou praci, nebo snad nevim jak presne na to, tlacitka menu na dalkovem ovladaci nemuseji fungovat, upravoval jsem to v PGCEDITu, anyway, tam to mas vsechno k prohlednuti ...jde tam o ten princip, ze muzes mit v DVD strukture neco jako dummy PGC, kde tam nic neni jen prikazy s regulernimi skoky , aj VM commands, cesky, strojove prikazy, neco jako byl assembler, a tedy muzes jim klidne dat flag root menu, title menu

oprava: jde to i bez PGCEDITU, nesmi se ty root dummy menu linkovat, ale napsat v nich , ten skok ,do pre commandu primo v DVD Labu ,
connection okno, pravym mysou na root menu, edit VM commands, vlevo dole EDIT, link a vybrat prislusne VMG (pro VTS1 a 2 - VMG 2 a pro VTS 3, 4 - VMG 3)
star007 (15)|3.9.2010 17:43
Ahoj, našla jsem videonávod v češtine na této stránce: http://kubikc.webovastranka.cz/. Musíš se nejdříve zaregistrovat a pak to jde stáhnout. Je to bohužel už jenom od 11 do 15 lekce. Nevím jestli se ještě dají nějak sehnat ty předchozí. Když se ti to podaří, dej vědět.
Trochu komentáře k odpovědím StD - asi jsi velký odborník přes progamování a určitě nejlepší ve svém programu, který používáš. Aspoň tak to vypadá z Tvých odpovědí - velmi odborné, arogantní a místy trochu posměvačné. Každý není génius na IT a přesto s ní musí pracovat. Možná by to chtělo trochu lepší přístup a mohl bys těm "hloupějším" docela pomoct.
star007 (15)|3.9.2010 17:53
Když tady čtu ty rady, nechtěl byste mě to někdo naučit při osobní konzultaci? Přijedu a učení si zaplatím. Přesně se stejným problémem se potýkám. Potřebuji se po jakémkoli stopnutí při přehrávání vrátit zpět do hlavního menu.
StD (8612)|3.9.2010 18:14
[quote=star007;295225]Ahoj, našla jsem videonávod v češtine na této stránce: http://kubikc.webovastranka.cz/. Musíš se nejdříve zaregistrovat a pak to jde stáhnout. Je to bohužel už jenom od 11 do 15 lekce. Nevím jestli se ještě dají nějak sehnat ty předchozí. Když se ti to podaří, dej vědět.
Trochu komentáře k odpovědím StD - asi jsi velký odborník přes progamování a určitě nejlepší ve svém programu, který používáš. Aspoň tak to vypadá z Tvých odpovědí - velmi odborné, arogantní a místy trochu posměvačné. Každý není génius na IT a přesto s ní musí pracovat. Možná by to chtělo trochu lepší přístup a mohl bys těm "hloupějším" docela pomoct.[/quote]

[quote=star007;295227]Když tady čtu ty rady, nechtěl byste mě to někdo naučit při osobní konzultaci? Přijedu a učení si zaplatím. Přesně se stejným problémem se potýkám. Potřebuji se po jakémkoli stopnutí při přehrávání vrátit zpět do hlavního menu.[/quote]

[OT]No já to nebudu, neboť jsem velmi přísný učitel (k jiným i k sobě), používám rákosku a buším s ní přes prsty těm, kteří nedokáží nejprve pochopit logiku. Na to už mám dost šedin a nedostatek trpělivosti. A jestli ti připadá arogantní, že tě někdo navede bez komentáře ke zdroji informací, který už si každý musí nasát sám, pak si tedy pod významem slova arogance představujem každý něco jiného. Howgh! [/OT]
Jo a mimochodem, moji dva páni učitelé, od kterých jsem zase chytal rozumy já (ai a 666dia) už se tu ozvali, tak můžeš komunikovat s nimi.
P.S. A to jsem na začátku opravdu reagoval pouze na ten nesmyslný název tohoto threadu, který mě rozesmál. :-E Trocha humoru by neškodila.
MartasKP (710)|4.9.2010 00:10
[quote=star007;295227]Když tady čtu ty rady, nechtěl byste mě to někdo naučit při osobní konzultaci? Přijedu a učení si zaplatím. Přesně se stejným problémem se potýkám. Potřebuji se po jakémkoli stopnutí při přehrávání vrátit zpět do hlavního menu.[/quote]

Na to nase bastleni jednoduchych struktur nepotrebujes nikam cestovat a utracet penize.Tam je nejdulezitejsi si tu strukturu rozmyslet a LAB da se rici udela zbytek za tebe.Pokud bys mela zajem,muzu ti udelat nejakyho pruvodce zacatky do DVDLab.
666dia (476)|4.9.2010 04:08
Registry....Pytkine! jakých 8....
registrů je 16 - GPRM 0 až GPRM 15 - s nimi můžete nakládat jak chcete...tedy do něj vložit číslo od 0 do 65535....stalo se jen párkrát u nejsložitějších projektů, že mě nestačily a musel jsem nějakej registr použít vícekrát...
pak jsou systémové registry SPRM, které můžete využít, ale do nich nelze zapisovat....je jich 24 - z toho jsou 3 nevyužité...takže 21...
star007 (15)|4.9.2010 10:05
Ok, asi jsem se v StD speltla, sorry.
Jinak díky za rady zkusím se s tím poprat. Zatím mám pocit, že nevím o co jde, ale zkusím trochu zkoušet a přemýšlet.
StD (8612)|4.9.2010 10:14
[quote=star007;295281]Ok, asi jsem se v StD speltla, sorry.
Jinak díky za rady zkusím se s tím poprat. Zatím mám pocit, že nevím o co jde, ale zkusím trochu zkoušet a přemýšlet.[/quote]

Bez jakékoli ironie, přečti si (nebo nech si přeložit a potom přečti) tyto základní teze, pak už ti bude leccos jasné, především důležitost toho najít "společný jazyk". Pak už to bude "brnkačka" v jakémkoli autorizačním programu.
Pytkin (7947)|4.9.2010 13:27
666dia : ok ok .. kto si to ma pamatat :)
MartasKP (710)|4.9.2010 13:37
[quote=Pytkin;295293]666dia : ok ok .. kto si to ma pamatat :)[/quote]

ja se chlapci vubec divim,jak se v tom muzete orientovat,to je veci a veci,cisel a informaci ze sotva se neco naucim,tak to hned s dalsi veci zapomenu.Kdo se to ma naucit :) pak prisny ucitel StD musi behat s rakoskou a mlatit me :) :)
StD (8612)|4.9.2010 14:00
[quote=MartasKP;295296]ja se chlapci vubec divim,jak se v tom muzete orientovat,to je veci a veci,cisel a informaci ze sotva se neco naucim,tak to hned s dalsi veci zapomenu.Kdo se to ma naucit :) pak prisny ucitel StD musi behat s rakoskou a mlatit me :) :)[/quote]

Si to napiš ne?! Kdybys' věděl, jak já mám tlustej stoh opoznámkovaných papírů ke Scenaristu... a když něco zapomenu, tak to v tom musím za trest najít.
MartasKP (710)|4.9.2010 14:03
[quote=star007;295281]Ok, asi jsem se v StD speltla, sorry.
Jinak díky za rady zkusím se s tím poprat. Zatím mám pocit, že nevím o co jde, ale zkusím trochu zkoušet a přemýšlet.[/quote]

Jak uz jsem napsal vyse,nejdulezitejsi je nez LAB otevres mit prdstavu co od toho DVD chces /po te funkcni strance/.Pak uz vsechen material naimportovat do LABu,vytvorit si jednotlivy polozky menu /MOVIE,ROOT MENU,MENU popripade PLAY LIST ci dalsi veci/ MOVIE ma svuj robalovaci seznam LINKu,tam obema akcim pridelis cil,pak si vytvoris vzhled MENU s tlacitkama /bud svoje nebo defaultni/ pravim mysitkem si vyberes link na dalsi polozky a popripade nastavis LINK po ukonceni MENU /pokud chces/,nechas Exportovat a IFO soubor prerajes na nejakym Prehravaci .umi to i Windows media player a jeste lepe NERO7 nebo 8 , /ted nevim kterou z tech verzi mam doma/ pokud se ti to libi vypalis na disk :) .... je to sice trosku slozitejsi,ale neni to az tak strasny,to uz ENCORE od Adobe je slozitejsi .... a jeste jsem zapomel,ze behem ty tvorby zajdes s nejakou nemistnou otazkou sem na forum :) jako ja :)

Pro to nase bastleni je to opravdu jednoduche a ja se to naucil sam za tyden.Pokud ti nebude neco jasny,tak se tu zeptas.
Pytkin (7947)|5.9.2010 00:47
hlavne vela veci nemusis vediet .. software to robi za teba .. trebars ci je registrov 8 alebo 16 ..
MartasKP (710)|5.9.2010 10:02
[quote=StD;295297]Si to napiš ne?! Kdybys' věděl, jak já mám tlustej stoh opoznámkovaných papírů ke Scenaristu... a když něco zapomenu, tak to v tom musím za trest najít.[/quote]

Dobra rada nad ylato,ale kdo si pak ma pamatovat,kam to napsal,pokud mi to neschova ten Nemec :) .... ono nejde jen o nejakej soft,ale o celou problematiku videotvorby ... snazim se do toho proniknout a kdyz uz mam trosku v necem jakes takes poradek,tak tu na me neco vybalite :) ... je to dosti komplikovana vec a musel bych se asi venovat jenom tomu ... jen nevim,kdo by nas zivil :)
star007 (15)|5.9.2010 10:31
Fakt si cením Vašich rad, ale pořád nevím jak nastavit, aby se mi to při zastavení filmu v přehrávači či PC v jakemkoli místě vrátilo zpátky do menu. Už umím udělat docela slušné menu s tlačítkami, vracením se po přehrání filumu či kapitoly do konce do hlavního menu. Kdybych chtěla, umím nastavit smyčku, rozdělovat film do kapitol. Spojování talčítek s textem či obrázkem, aby se stiskli najednou. Zkrátka tohle zvládám, ale vracení do menu zmáčknutím tlačítka stop na ovladači nejsem schopná pochopit ani z Vašich rad. Už jsem přečetela co se dalo, zkoukla pár videí a návodů. Ale nic. Nejlépe se učím, když mi to někdo předvede. Proto jsem ochotná někam přijet a zplatit instruktáž. Nejde mi o menu k filmu z dovolené, ale k dost důležitému filmu pro zákazníka a přišla jsem k tomu jako slepý k houslím a musím to rychle vyřešit. Proto znovu prosím o pomoc.
MartasKP (710)|5.9.2010 10:39
[quote=star007;295399]Fakt si cením Vašich rad, ale pořád nevím jak nastavit, aby se mi to při zastavení filmu v přehrávači či PC v jakemkoli místě vrátilo zpátky do menu. Už umím udělat docela slušné menu s tlačítkami, vracením se po přehrání filumu či kapitoly do konce do hlavního menu. Kdybych chtěla, umím nastavit smyčku, rozdělovat film do kapitol. Spojování talčítek s textem či obrázkem, aby se stiskli najednou. Zkrátka tohle zvládám, ale vracení do menu zmáčknutím tlačítka stop na ovladači nejsem schopná pochopit ani z Vašich rad. Už jsem přečetela co se dalo, zkoukla pár videí a návodů. Ale nic. Nejlépe se učím, když mi to někdo předvede. Proto jsem ochotná někam přijet a zplatit instruktáž. Nejde mi o menu k filmu z dovolené, ale k dost důležitému filmu pro zákazníka a přišla jsem k tomu jako slepý k houslím a musím to rychle vyřešit. Proto znovu prosím o pomoc.[/quote]

Jestli to chapu spravne,tak vsechno beha tak jak ma,mas tam jedno menu a nejaky MOVIE.Nejsem si jist,ale do menu se vracis na ovladaci jen dvema tlacitkama a na obou je MENU ... muze to byt TOP MENU a MENU a podobne mutace :) po stisknuti STOP nebo po zastaveni videa ti to nikam neskoci,musis O5 zmacknout nejake z MENU tlacitek.Jestli se pletu,tak me opravte.
A pokud to tak jde,tak potom je to uz vyssi divci,ale uprime jsem se s tim u zadneho profi /myslim koupeneho/ videa nesetkal.Muzes nastavit navrat do ROOT MENU,LAST MENU je nastaveno defaultne a jde nastavit i rucne a pak TITLE MENU,ale to vse po stisknuti nektereho z tlacitek MENU,ale ne STOP ale to uz se opakuju
StD (8612)|5.9.2010 10:57
[quote=MartasKP;295398]Dobra rada nad ylato,ale kdo si pak ma pamatovat,kam to napsal,pokud mi to neschova ten Nemec :) .... ono nejde jen o nejakej soft,ale o celou problematiku videotvorby ... snazim se do toho proniknout a kdyz uz mam trosku v necem jakes takes poradek,tak tu na me neco vybalite :) ... je to dosti komplikovana vec a musel bych se asi venovat jenom tomu ... jen nevim,kdo by nas zivil :)[/quote]

Některý věci se naučíš nazpaměť, ale garantuju ti, když si vymyslíš nějakou speciální ptákovinku, tak když jí nebudeš dělat pořád, nebudeš za půl roku vědět jak jsi to udělal. Proto si takovéto věci raději píšu na druhou stranu vytisklýho Helpu. Věř mi, bude se ti to hodit.