Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Leadtek DTV2000 H - trhaný obraz

weber235 (47)|9.8.2010 19:04
Zdravim,
bez větších problémů jsem zprovoznil kartu, ale obraz je trhaný. Zkoušel jsem PVR2, ALT DVB, DVBViewer a ve všech programech je to stejné. ALTDVB ukazuje sílu a kvalitu 99/99 (v paneláku máme nové antény, rozvody a přijímací jednotky).
PC mám Bartona 3000+ a vytížení max. 33%, ani prog. Process Explorer nenašel procesy co zatěžují CPU.
Do teď jsem používal satelit. kartu SkyStar 2 bez sebemenších problémů. Grafika ATI HD2600XT zvládá plné HD rozlišení, CPU max. 12%. Vím, že to nesouvisí, protože HD počítá grafika, ale aby Barton 3000+ nestačil na obyčejné dig. vysílání.
Máte někdo zkušenosti.
Předem velké díky.
Ivo Mašek (10205)|9.8.2010 19:16
Tabulku z PVR_1, ale pro PVR_2 by to mělo být obdobné:

Zkus to nastavit takto. Hodnotu Kbps zkus když tak o tisícovku ještě snížit
weber235 (47)|9.8.2010 20:00
Díky za rychlou reakci,
ale podobnou tabulku v PVR2 nějak nemůžu najít. Něco podobného je v konfiguraci (klíč), pod ikonou "televize", je nastavení kodeku, ale tam je přednastavený ArcSoft.

Není to tabulka pro nastavení nahrávání?
Mě jde prozatím jen o sledování TV (to co běží na DVB-T) nemám zatim potřebu nahrávat.
Ivo Mašek (10205)|9.8.2010 20:13
No, to zasekávání opravdu znamená, že něco nestíhá., že je někde brzda. Obrazová informace se nestačí v okamžiku načíst. Těch možností je několik. Konflikt v kodecích (rády to dělají různé codec packy), zdánlivě neškodný "bumbrlíček" NERO umí solidně šlapat na brzdu, SKYPE také vadí, ICQ od 4. verze umí udělat paseku.
Také tv karty se mají správně instalovat na čistý systém, a vyzkoušet. Teprve potom instalovat zbytek a zkoušet, co vadí a co nikoli.
weber235 (47)|9.8.2010 20:45
Díky za info, ale žádného žrouta výkonu CPU spuštěnýho nemám viz Process Explorer, tam žádný proces víc jak 2% CPU neběží (kromě Leadteku - max. 33%), většinou do 1,5 % a to jen ten proces problikne. Zbývající - volný výkon CPU nikdy neklesnul pod 62%.
To trhání není nějak velké, ale sledování TV prostě ruší.

I jsem zkusil zakázat připojení Netu, vypnout NOD32, firewall, všechny nepotřebné procesy mám zastavené nebo zakázané, bez Firefoxu procesy ve Win XP SP3 zabírají cca 240 MB z 1 GB.
Jedině pripadají ty konflikty v kodecích, co mám toto PC (od 2005), tak mám jednu přeinstalaci systému a další kvůli trhání TV u mě nehrozí.
Zlatá SkyStar2 s AltDVB a příjem ze satelitu, tam nějaké konflikty s kodeky nehrozí, max. zatížení CPU do 12%. Karta zobrazila i full HD vysílání, sice vytížení 97 - 100% CPU ale to je jiná kategorie.
StD (8612)|9.8.2010 20:50
[quote=weber235;292231]...Zlatá SkyStar2 s AltDVB a příjem ze satelitu, tam nějaké konflikty s kodeky nehrozí, max. zatížení CPU do 12%. Karta zobrazila i full HD vysílání, sice vytížení 97 - 100% CPU ale to je jiná kategorie.[/quote]
A jak si to odinstalovával, odebrán BDA dekoder?
Pitomec (10211)|9.8.2010 21:07
Není to nakonec signálem, který jde do karty a trhání se týká samotného příjmu?!
weber235 (47)|9.8.2010 21:14
To StD: neodinstalovával jsem nic, předpokládal jsem, že když se používají shodné kodeky, tak se nic odebírat nemusí, ale samozřejmě budu vděčný za každou radu.
Nikdo nezná všechno.
PVR2 mi nějak blbne, rozhodil i DWBViewera, ale ALTDVB jede s DTV2000H bez problému, až na to trhání.
weber235 (47)|9.8.2010 21:21
To Pitomec: jak to myslíš? na běžné TV je to OK.
Je fakt, že AltDVB mi ukazuje L = 100% a Q=99%, tak že by to bylo silným signálem?
Na satelitu jsem měl cca L = 40-80%, ale to je samozřejmě jiná karta, jiný signál, atd.
StD (8612)|9.8.2010 21:22
[quote=weber235;292240]To StD: neodinstalovával jsem nic, předpokládal jsem, že když se používají shodné kodeky, tak se nic odebírat nemusí, ale samozřejmě budu vděčný za každou radu.
Nikdo nezná všechno.
PVR2 mi nějak blbne, rozhodil i DWBViewera, ale ALTDVB jede s DTV2000H bez problému, až na to trhání.[/quote]

No já tedy nemám nic z toho co ty a nemíním tě nijak poučovat, ale každý dekoder je jiný a v tom tě jistě Ivo ujistí, že právě Leadtek je extra citlivý na přítomnost jiných v operačním systemu, včetně třeba už toho zmíněného Nera. To je otázka nastavení Meritů. A jestli jsi to ani nevyčistil pozůstatky předchozího v registru nějakým CCleanerem nebo podobnými udělátky, tak je právě zaděláno na podobné problemy, proto ti také doporučoval tu čistou instalaci bez ničeho jiného.
Další věc je otázka toho signálu, jak podotkl Pitomec.
Takže suma sumarum to vůbec nebude jednoduché.
weber235 (47)|9.8.2010 21:33
To StD: CCleanera jsem použil, vše vyčistil, ale AltDVB se nemusí odinstalovávat, protože se ani neinstaluje, ale samozřejmě, že kodeky v systému nějaké mám. Tak asi budu muset "laborovat" s těma kodekama.
Tak to budě běh na dlouhou trať.
Jestli máte po ruce (stačí odkaz) nějaké ověřené kodeky, předem díky.
StD (8612)|9.8.2010 21:49
Žádné kodeky, jen to, co si dodá obslužný software.
Co se té "dlouhé trati" týče, já to dělám tak, že mám Acronisem uložené jako Image systemového disku různé fáze instalace OS a dalších programů ve funkčním stavu, takže není problém se kdykoli vrátit k tomu stavu, který potřebuji právě mít. =otázka 5 minut a mohu instalovat do čistého.
Pitomec (10211)|10.8.2010 13:46
[quote=weber235;292243]To Pitomec: jak to myslíš? na běžné TV je to OK.
Je fakt, že AltDVB mi ukazuje L = 100% a Q=99%, tak že by to bylo silným signálem?
Na satelitu jsem měl cca L = 40-80%, ale to je samozřejmě jiná karta, jiný signál, atd.[/quote]Zkusil bych dát na vstup do karty útlumák (cca 6-10dB), třeba to pomůže.