Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 22 z 22

Téma: Nahradni baterie - domaci vyroba

Nováček
    Registrace
    May 2010

Bejt tebou, zkusim bych neco takoveho http://cgi.ebay.com/BP-809-819-827-B...orderAccess_RL
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2010

+ http://cgi.ebay.com/4in1-Battery-Cha...eries_Chargers

Dohromady to vyjde asi na 5k a 3400mAh staci ne? kdyz ne koupis dalsi baterku za nejakych 340kc. Jo a ty neorigo baterky co koupis v CZ jsem vetsinou stejny co maji i na Ebay. Akorad si prelepujou stitky na nazev sve firmy.(napr Aligator..atd)
    Naposledy upraveno uživatelem xray20: 12-08-2010 v 15:21

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

xray20 - jak jsme se bavili o nabitých a nenabitých baterkách, nedalo mi to a zavolal jsem dodavateli a ten tvrdil, že baterie musí být nabité. Potom jsem zjistil, že byla nabitá jen na půl, protože jsem jí dobíjel ještě 2 hoďky na plnou kapacitu. Zagooglil jsem a nestačil se divit. U Li-ion baterií je jedno jsou-li používané nebo ne, odcházejí stejně, mají 2, max. 3 roky. Skladovat se mají nabité na 40 % kapacity při teplotě cca 5 - 9 st.C, tedy v ledničce. Ne tedy plně nabité, nebo vybité. A další důležitá věc: snesou 300 - 500 nabíjecích cyklů a za cyklus platí i to když se natočí pár minut a před dalším točením baterku (pro jistotu) dobiješ na plnou kapacitu. (To jsem dělal já). Tak to tedy (pokud je to pravda) vypadá, že Paňáci dodávají baterky nenabité aby brzo odešly, nebo si myslí že nebudou dlouho ležet na pultech.
    A vůbec nejlepší je to, že se o tom v návodu ke kameře nedočtete. Potom se skutečně vyplatí kupovat neoriginální baterie, které jsou nesrovnatelně levnější a dnes už mají i infočipy.

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2004

Vsak jsem psal vyse vyssi napeti ze zdroje je potrebne kvuli ubytku na nabijeci elektronice a zaroven pri nabijeni se napeti na aku zvysuje. Stene tak jako v aute mas aku 12V, ale nabijeci soustava je nastavena na 14,1 - 14,3 V. Takze zdroj ti musi toto napeti byt schopen zajistit.
    Lithiove aku muzes zkusit pripojit, obavam se ale, ze je kamera identifikuje jako platne. Totiz v origo aku je identifikacni chip, ze ktereho si kamera verifikuje zda jde o platny aku. Pokd toto info nedostane, napise ti neplatny aku ci podobnou hlasku a nerozjedes to. Stejne tak chip obsahuje udaje o napeti a kapacite aku, takze pri internim nabijeni se temito udaji ridi a po plnem nabiti dokaze nabijeni ukoncit. U neorigo aku i v pripade , ze ho kamera spolkne tyto udaje chybi, ci jsou jinak zakodovane, takze kamera nabiji a nabiji a nedojde k vypnuti. Proto externi nabijecky. Stejne tak u neorigo aku kamera ukazuje uplne nesmyslny cas pouziti aku

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

1hroch: Me to vyssi napeti ze zdroje znervoznovalo spis kvuli tomu, ze by bylo potreba sedm akumulatoru (proste je to takove divne cislo) ;-) S temi ubytky a vyssim nabijecim napetim to tak nejak chapu...

xray20: 3400 mAh uz je zajimave cislo ... mozna fakt prozkoumam, jakym zpusobem se nakupuje v zahranici a pujdu do toho (nemam rozchozeny PayPal, nic moc o tom nevim ... krome toho, ze by v tom nemel byt problem). Rozhodne je to dobry tip.

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Ahojte, nemá niekto skúsenosti s náhrad.bateriou CS-VBK180T z batteryupgrade.com do kamery Panasonic HDC SD-60.
    http://www.batteryupgrade.com/shopBr...oupId/54268759
    dakujem

Je tu občas
    Registrace
    May 2010

http://www.hfpartners.cz/baterie-can...-hf-s100-hf200

Docela by mě zajímalo jestli tyhle fungujou... je to náhrada za BP-827 (2400 mAh) a cena vypadá přijatelně...

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Nahradní AKU pro Canon HF100 z eBay?
    Od mango v sekci Videokamery
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 13-07-2009, 12:37
  2. Náhradní akumulátor
    Od Don82 v sekci Videokamery
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 12-07-2009, 05:39
  3. Vyroba klipu z DVD do WMV