Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyber plazmy do 800€

111a111 (139)|7.8.2010 08:58
Zdravim, potreboval by som poradit ohladom vyberu novej TV.
Som viac-menej rozhodnuty ze to bude plazma, koli cene a vybornym farbam, hlavne teda ciernej. Uhlopriecka minimalne 46", ale radsej uz 50" (na 4m je myslim 50" akurat). Urcite to musi byt FullHD. Tiez by som chcel funkciu PIP alebo nieco podobne, a aspon jeden USB port, idealne zboku (aj 1× HDMI naboku by pomohlo).

Zatial sa mi najviac pozdavaju Samsung PS50C550 a PS50C670. Rozdiel v parametroch je asi len satelitny tuner, ktory mi netreba, a cena. Su tam nejake rozdiely v obrazovej kvalite? Predchadzajuca generacia (B550 a B650) vraj mali nejaky iny obrazovy filter, a parametre skoro rovnake...

Filmy na DVD su pre mna uz len nutne zlo v niektorych starsich pripadoch. No a ceny BD (15€ za 50Gb disk) sa mi zdaju prehnane, tak to vyzera ze kupim nejaky 2TB ext. disk.
Ako to je s prehravanim filmov rovno z HDD na Samsungoch? Zvladne to cez USB stream full BD (MPEG2) videa, s bitratom do 40Mb/s ? A ma to vobec potrebne kodeky napriklad na DTS-HD MA ? Pripadne dal by sa disk pripojit cez ethernet?

Ceny BD prehravacov sa mi uz zdaju celkom normalne, tak by ani nebol problem kupit napriklad Samsung BD-C5500 za 155€, alebo aky by ste mi odporucili?

Dakujem vopred za rady