Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Totálny koniec EMU DIGI TV

jarino1978 (8045)|4.8.2010 17:05
Dnes o 15.30 hod bol definitívne odpojený systém Nagravision 2 u providera DIGI TV.
To znamená konečne koniec nelegálneho príjmu tejto platformy.
A tak za seba : KONEČNE !
Leroj (85)|4.8.2010 18:14
proč konečně ?
já z toho zrovna velkou radost nemám - sice bych mohl jet dál zadarmo, ale přece jen to nějaké ty problémy a starosti přináší...
jarino1978 (8045)|4.8.2010 19:42
pretože sa tým konečne narovná zdeformovaný trh !
Pitomec (10211)|4.8.2010 22:00
Teď může nastoupit B.P. Antonín se svoji prolomenou Nagra 3+4 a všem to natřít :D:D:D
losos (2977)|4.8.2010 22:17
[quote=jarino1978;291597]pretože sa tým konečne narovná zdeformovaný trh ![/quote]

O tom si dovolím dost pochybovat - soudím tak ze svého nejbližšího okolí, kde z mnoha lidí, co přijímají satelitní TV, si jen jeden zaměnil příjem z 1°W na 23,5°E - a to již před časem...
Všichni ostatní jsou buď plátci DigiTV (CRT TV), a nebo, stejně jako i já, abonenti Skylinku. Příjem ze Skylinku si u nás nevynutil přechod DigiTV na Nagra 3, ale přechod na HD televizory !!!
Tož tak nějak...
Ale líbí se mi, jaké hezké pomníčky DigiTV vystavěli na různých fórech a dokonce i na najmsat.com. (viz ten dole...) :D
Pitomec (10211)|4.8.2010 22:18
jarino1978 (8045)|4.8.2010 22:41
ha-ha
869-0-digi-tv.jpg nahrobny-kamen1111.gif
jarino1978 (8045)|4.8.2010 23:01
zaujímavá diskusia ohľadom K.O. EMU DIGI TV :
http://www.digizone.cz/aktuality/rumunska-digi-tv-ukoncila-definitivne/

" Objevil jsem zajímavou věc, v některých diskusích o emu digiTV se objevila informace, že diváci, kteří doteď jeli na EMU chtějí řešit hromadnou žalobou prodejce, kteří jim to prodali a takto je oklamali. Dle té iniciativy jsou to už stovky lidí z celé republiky. A světe div se, je tam i řádka lidí z jistého města na západě Čech, kde se z digitalizace pozemní cíleně přešlo na satelitní pod tlakem místních prodejců... to se asi ještě některým, co prodávali EMU a poskytovali klíče, bude špatně spát... on je totiž celkem rozdíl z hlediska trestního práva něco dělat zadarmo pro pár známých, anebo za to brát peníze. "
Leroj (85)|4.8.2010 23:29
losos:
tak anténu snad točit nemuseli, ještě je tady UPC na stejném směru, nebo ne?
jinak ty obrázky jsou supr :)
Jozef035 (646)|5.8.2010 08:18
Nepreháňajte to s tou škodoradosťou. Trh najviac deformuje Skylink. A abonenti Digi budú mať na rozdiel od ostatných futbal :D
Pitomec (10211)|5.8.2010 08:42
[quote=jarino1978;291619]zaujímavá diskusia ohľadom K.O. EMU DIGI TV :
http://www.digizone.cz/aktuality/rumunska-digi-tv-ukoncila-definitivne/

" Objevil jsem zajímavou věc, v některých diskusích o emu digiTV se objevila informace, že [COLOR=red]diváci, kteří doteď jeli na EMU chtějí řešit hromadnou žalobou prodejce, kteří jim to prodali a takto je oklamali[/COLOR]. Dle té iniciativy jsou to už stovky lidí z celé republiky. A světe div se, je tam i řádka lidí z jistého města na západě Čech, kde se z digitalizace pozemní cíleně přešlo na satelitní pod tlakem místních prodejců... to se asi ještě některým, co prodávali EMU a poskytovali klíče, bude špatně spát... on je totiž celkem rozdíl z hlediska trestního práva něco dělat zadarmo pro pár známých, anebo za to brát peníze. "[/quote]To je ptákovina, protože prodejce prodá satelitní komplet, u kterého šlo upraveným softem v receiveru přijímat Digi, ale tento SAT komplet se dá klidně využít i pro příjem jiných programů a hlavně žádný prodejce se nikde písemně nezavázal, že na příjem Digi dává jakoukoliv garanci (ostatně on je to trestný čin, prolamovat systém podmíněného přístupu, takže by takový prodejce musel být totální magor, kdyby toto někomu garantoval).
Jozef035 (646)|5.8.2010 09:10
Jasne že to je kravina. Nikto nie je taký blbý aby také niečo žaloval. Kto bol spokojný s kvalitou alebo bude chcieť pozerať futbal tak si Digi zaplatí a ostatní sa rozlezú inde. Digi je asi stále najlacnejšia voľba a navyše na dva televízory. Onedlho prídu majitelia Skylink o možnosť zdieľania a smiať sa im môžu majitelia Digi.
Najviac sa mi páči, že v diskusiách väčšinou vystupujú ľudia, čo EMU nemali ale iba závideli, že niekto mal niečo načierno.
jarino1978 (8045)|5.8.2010 09:39
[quote=Pitomec;291633]To je ptákovina, protože prodejce prodá satelitní komplet, u kterého šlo upraveným softem v receiveru přijímat Digi, ale tento SAT komplet se dá klidně využít i pro příjem jiných programů a hlavně žádný prodejce se nikde písemně nezavázal, že na příjem Digi dává jakoukoliv garanci (ostatně on je to trestný čin, prolamovat systém podmíněného přístupu, takže by takový prodejce musel být totální magor, kdyby toto někomu garantoval).[/quote]

ono by stačilo tomu predajcovi dokázať to, že predal STB ( zariadenie ), ktoré umožňovalo pirátsky príjem a je to. predajca nemôže oficiálne predať zariadenie s danou možnosťou.

[quote=Jozef035;291640]Onedlho prídu majitelia Skylink o možnosť zdieľania a smiať sa im môžu majitelia Digi. [/quote]

- majitelia Digi TV už o túto voľbu prišli....
Jozef035 (646)|5.8.2010 09:53
[quote=jarino1978;291645]ono by stačilo tomu predajcovi dokázať to, že predal STB ( zariadenie ), ktoré umožňovalo pirátsky príjem a je to. predajca nemôže oficiálne predať zariadenie s danou možnosťou.

- majitelia Digi TV už o túto voľbu prišli....[/quote]

Predajcovia Skylink lákali/jú ľudí na bezplatný neobmedzený príjem CZ/SK kanálov. To je rovnaký podvod a rovnako nelegálne ako Digi. S tým rozdielom, že ten cirkus okolo toho nezmyselného zakazovania CZ/SK programov utíchol. Kým do toho zase niekto začal rýpať tak o tie programy môžu prísť a budú rovnako podvedení.

Digi na svojej stránke stále ponúkajú dual stb.
Pytkin (7947)|5.8.2010 10:26
jozef : jaky podvod je na tom , ze na Skylinku pozeram bez platne neobmedzene SK/CZ programy .. za tie 3 roky , co to mam doma , som si nevsimol , ze by ma klamali ..
Jozef035 (646)|5.8.2010 10:53
[quote=Pytkin;291652]jozef : jaky podvod je na tom , ze na Skylinku pozeram bez platne neobmedzene SK/CZ programy .. za tie 3 roky , co to mam doma , som si nevsimol , ze by ma klamali ..[/quote]

Jasne. To že ťa klamali by si zistil, keby do toho niekto dôkladne začal rýpať a naozaj znemožnil cezhraničné sledovanie CZ/SK programov, ktoré je de facto nelegálne. Z času na čas je okolo toho humbuk a potom to utíchne do stratena. Skylink mal doteraz politické krytie a nebude to inak asi ani v budúcnosti. Tak sa báť nemusíš. Ale je to podobný "problém" ako Digi načierno.
jarod72pm (841)|5.8.2010 11:08
[quote=Jozef035;291629]Nepreháňajte to s tou škodoradosťou. Trh najviac deformuje Skylink. A abonenti Digi budú mať na rozdiel od ostatných futbal :D[/quote]

Čím deformuje Skylink nebo CSlink ?
Rozhodně kvalitou obrazu to nebude ,protože DIGI TV nebo UPC to je kvalita pomalu VHSky.
A těch pár programů navíc mě netankuje , stejně nejvíc se sledují České a Slovenské kanály.
A rád si zaplatím za kvalitu (v mém případě CSlink), což Digi TV bych nechtěl ani zadarmo.
Jozef035 (646)|5.8.2010 11:18
[quote=jarod72pm;291658]Čím deformuje Skylink nebo CSlink ?
Rozhodně kvalitou obrazu to nebude ,protože DIGI TV nebo UPC to je kvalita pomalu VHSky.
A těch pár programů navíc mě netankuje , stejně nejvíc se sledují České a Slovenské kanály.
A rád si zaplatím za kvalitu (v mém případě CSlink), což Digi TV bych nechtěl ani zadarmo.[/quote]

Ako môže deformovať trh Digi TV kvalitou obrazu ??? Keď niekomu postačuje tak je to jeho vec. UPC má v káblových rozvodoch v BA otrasnejší obraz ako ja v analógovej káblovke. A na rozdiel od Digi TV to nikomu nevadí.
Skylink láka zákazníkov na nelegálny príjem CZ/SK programov. To je horšie ako Digi načierno. Digi z nelegálneho príjmu profit nemala, Skylink áno.
Tiež ten "nelegálny príjem" využívam, tak sa aspoň škodoradostne nepohoršujem nad pirátmi Digi TV.
jarino1978 (8045)|5.8.2010 12:28
[quote=Jozef035;291646]Predajcovia Skylink lákali/jú ľudí na bezplatný neobmedzený príjem CZ/SK kanálov. To je rovnaký podvod a rovnako nelegálne ako Digi. S tým rozdielom, že ten cirkus okolo toho nezmyselného zakazovania CZ/SK programov utíchol. Kým do toho zase niekto začal rýpať tak o tie programy môžu prísť a budú rovnako podvedení.

Digi na svojej stránke stále ponúkajú dual stb.[/quote]

- lenže ten bezplatný príjem GRATIS je pravda, rovnako ako Pytkin to mám 3 roky a bez problémov.
- druhá vec je tá, že na 23,5E sú distribučné trasy všetkých CZ/Sk free programov, čiže náklady na distribúciu si platí samotný vysielateľ ( CME a pod. ), Skylink len zabezpečuje uplink a distribúciu a karty. Je to vecou dohody Skylink / Cslink vs. vysielateľ.
- samozrejme ti nikto nepovie, že to tak bude aj 100 rokov, zatiaľ čo Skylink / Cslink uvádza, je pravdou. Žiaden podvod. A už vonkoncom by som do toho nevsúval súvislosti s DIGI TV. To je úplne odlišná pesnička.

[quote=Pytkin;291652]jozef : jaky podvod je na tom , ze na Skylinku pozeram bez platne neobmedzene SK/CZ programy .. za tie 3 roky , co to mam doma , som si nevsimol , ze by ma klamali ..[/quote]

- tak , presne.
jarino1978 (8045)|5.8.2010 12:38
[quote=Jozef035;291659]Skylink láka zákazníkov na nelegálny príjem CZ/SK programov. To je horšie ako Digi načierno. Digi z nelegálneho príjmu profit nemala, Skylink áno.
.[/quote]

- ale to nie je vôbec pravda.
- nikdy nie je pravda, možno si to zle pochopil, že napr. pre abonenta zo Slovenska je zakázaný príjem CZ staníc. To je hlboký omyl. Všetko závisí len od dohody vysielateľa, jeho vysielacích práv na konkrétne programy. Už bolo kedysi to, že programy CT kódovali len tie programy, na ktoré nemali vysielacie práva mimo CZ . Takže ak bežal napr. nejaký fotbal, kde mali kúpené práva len na svoje územie, tak to kódovali v Cryptoworks a keď bežal program, ktorý tieto práva mal, išli FTA. To bolo asi pred 4-5 rokmi ( + - autobus ). Teraz je to ošetrený oficiálne, čiže tomu rozumej že legálne tak, že napr. SK abonent má na svojej karte aj CT4, ale ak tam beží program, na ktorý nemajú práva na SK, tak to jednoducho nepozeráš, pretože to tvojej karte neumožnia.
- existujú TV, ktoré majú rovnakých majiteľov, napr. TV Markíza + TV Nova , PRIMA TV + TV JOJ a závisí len od nich, ako sa rozhodnú. Čiže momentálne sa rozhodli tak, že bežia CZ programy aj na SK karte. S tým nemá absolútne nič Skylink, on len zabezpečí presne to, o čo ho požiada zmluvne vysielateľ. A to je ten obrovský rozdiel.
- ja by som naopak spomenul napr. UPC DIRECT, kde si kúpiš kartu a máš komplet všetko, čiže SK/CZ/HU ponuku, za ktorú síce musíš platiť, ale ju máš. A ako tu funguje dohoda, to neviem. Či je to legálne, alebo nie, neviem.
Jozef035 (646)|5.8.2010 12:44
[quote=jarino1978;291665]- lenže ten bezplatný príjem GRATIS je pravda, rovnako ako Pytkin to mám 3 roky a bez problémov.
- druhá vec je tá, že na 23,5E sú distribučné trasy všetkých CZ/Sk free programov, čiže náklady na distribúciu si platí samotný vysielateľ ( CME a pod. ), Skylink len zabezpečuje uplink a distribúciu a karty. Je to vecou dohody Skylink / Cslink vs. vysielateľ.
- samozrejme ti nikto nepovie, že to tak bude aj 100 rokov, zatiaľ čo Skylink / Cslink uvádza, je pravdou. Žiaden podvod. A už vonkoncom by som do toho nevsúval súvislosti s DIGI TV. To je úplne odlišná pesnička.
- tak , presne.[/quote]

No je to tak 3 roky a asi bude aj naďalej. Lenže protiprávne to je. To už sa všelikde riešilo aj vyriešilo. Skylink/Cslink sa s nikým oficiálne nedohodol a dohodnúť ani nemôže. Pokiaľ nebudú platiť autorské práva pre celú Európu alebo CZ/SK stanice nebudú platiť licenčné poplatky aj pre SK/CZ územie. V podstate nikto z veľkých hráčov si nedovolí tie programy ponúkať, iba Skylink. Buď večným skúšobným vysielaním alebo možnosťou kúpy CZ/SK kariet v zahraničí. Takže je to rovnaký pirátsky príjem ako Digi TV načierno. A navyše z toho má prospech aj Skylink, na rozdiel od DigiTV.
Takže keby niekto po tom išiel a príjem CZ/SK programov cez Skylink zatrhol, jeho zákazníci budú "oklamaní" rovnako ako Digi piráti teraz. Jedno aj druhé je rovnaká krádež.

EDIT: Skylink samozrejme nikoho neklame. Oficiálne tvrdí, že CZ programy sú na SK kartu skúšobne a CZ karty nikomu neponúka. Ale každý jeden predajca to robí.
jarino1978 (8045)|5.8.2010 13:07
Jozef, ty si tvrdohlavý, ako mulica, aspoň keby si si prečítal toto :
http://www.skylink.sk/web/structure/26.html#neplacene

Skylink neručí za obsah vysielaných programov. V prípade, že niektoré televízne stanice vysielajú programy, ktorých obsah je odlišný pre rôzne regióny (regionálne spravodajstvo a pod.), tieto programy nie sú v satelitnom vysielaní dostupné.

To, čo si opäť uviedol, nie je pravdou.

Každý vysielateľ má právo si zakúpiť vysielacie práva napr. pre celú EU a nie len pre CZ územie. Takto sa to robí a robiť aj bude, takto to robia všetci vysielatelia v EU...Takto to robí aj TV Nova, TV Markíza, Tv JOJ, CT. Je to logické a samozrejmé. Tie tvoje predstavy sú veľmi mylné.
A opäť opakujem : je to len vecou vysielateľa a jeho vysielacích práv, či umožní sledovať daný program aj mimo svojho územia. Skylink len zabezpečí to, aby uplinkoval a poslal k tebe domov len to, na čom je zmluvne zaviazaný, čiže distribúciu. Čo je pre teba na tom nepochopiteľné ?
Jozef035 (646)|5.8.2010 14:14
Ja som to práveže čítal. Skylink tam ďoslova píše: ** Programy z ponuky Skylink určené výhradne pre územie ČR (Českej republiky).
Lenže prax je úplne iná...

Áno, televízia môže zakúpiť práva aj pre celý svet. To teraz urobila aj Digi TV, kúpila futbal pre Česko aj pre Slovensko. Disney, Discovery, Spectrum atď. majú práva aj pre Maďarsko. Ale toto Nova , Markíza atď. nerobia, lebo sa im to neoplatí. Nie su to platené televízie a reklamný trh majú iba doma. Preto ich nezaujíma, že ich niekto sleduje v zahraničí a vysielacie práva majú zakúpené iba pre svoje územie. Nemajú žiadny profit zo zahraničných divákov. Iba im znižujú sledovanosť doma. A práve preto pod "zámienkou" autorských práv museli veľkí hráči posťahovať CZ/SK programy z ponuky. S výnimkou Skylinku.
Nemysli si, že Nova a Prima kupuje licencie pre Česko plus pre slovenských divákov Skylinku :-) Takže s výnimkou ich vlastných programov nemôžu oficialne súhlasiť s ich vysielaním v zahraničí. A ani to neurobili. To tvrdia iba predajcovia Skylinku.

Ale zbytočne to riešime. Skylink to sám na svojej stránke oficiálne priznáva, že tie stanice sú určené iba pre český trh. Úsmevné je, že to nikomu nevadí, ako to v praxi porušuje. Robí presne to isté, čo rapidshare a rôzne warez fóra. Ponúkajú pirátsky obsah ale napíšu, že to čo ti umožňujú sťahovať, sťahovať nesmieš. Tak prečo to ponúkajú :-) Mne to ale tiež nevadí, lebo ku mne sa tie programy dostávajú cez CS link. Ja som de jure čistý, satelit nemám a mám riadnu zmluvu na káblovku za ktorú platím. De facto som ale rovnaký pirát ako nelegálny divák DigiTV. Aby som mal právo sa nad pirátmi pohoršovať, tak ako sa to teraz masovo deje na všelijakých fórach, musel by som si odladiť z TV Novu, Primu atď.
Pytkin (7947)|5.8.2010 18:13
[quote=Jozef035;291656]Jasne. To že ťa klamali by si zistil, keby do toho niekto dôkladne začal rýpať a naozaj znemožnil cezhraničné sledovanie CZ/SK programov, ktoré je de facto nelegálne. Z času na čas je okolo toho humbuk a potom to utíchne do stratena. Skylink mal doteraz politické krytie a nebude to inak asi ani v budúcnosti. Tak sa báť nemusíš. Ale je to podobný "problém" ako Digi načierno.[/quote]

ved mam aj cesku kartu (CS link) .. na tom neni nic nelegalne .. je to uplne nieco ine ako DIGI nacierno .. zjavne ti unikaju rozdiely medzi vitrinou a latrinou ..
Pytkin (7947)|5.8.2010 18:18
[quote=Jozef035;291667] Takže je to rovnaký pirátsky príjem ako Digi TV načierno. A navyše z toho má prospech aj Skylink, na rozdiel od DigiTV.
[/quote]

no trosku to fakt ale uchadza zasadny rozdiel .. ja ako divak nic neporusujem .. ak niekto nieco porusuje je to skylink .. kdezto pri nelegalnom prime divitv , vysielatel nic neporusuje , ale porusuje to ten divak ..

nevidis v tom maly rozdiel ?
Jozef035 (646)|6.8.2010 08:27
[quote=Pytkin;291683]ved mam aj cesku kartu (CS link) .. na tom neni nic nelegalne .. je to uplne nieco ine ako DIGI nacierno .. zjavne ti unikaju rozdiely medzi vitrinou a latrinou ..[/quote]

Tak to teda legálne nie je ani náhodou. Pozeráš programy ktoré majú vysielacie práva iba pre územie Česka. Aj keby si bol Čech. Vysielacie práva sa nekupujú na občana ale na územie. Na občana ČR predávajú karty iba operátori. Ináč sa to v podstate nedá.

[quote=Pytkin;291685]no trosku to fakt ale uchadza zasadny rozdiel .. ja ako divak nic neporusujem .. ak niekto nieco porusuje je to skylink .. kdezto pri nelegalnom prime divitv , vysielatel nic neporusuje , ale porusuje to ten divak ..
nevidis v tom maly rozdiel ?[/quote]

Samozrejme že v tomto prípade za to môže Skylink a nie divák. Ja tiež nemôžem za to, čo mi púšťa káblový operátor. Ale keby som bol taký moralista a vytešoval sa z odstrihnutia Digi pirátov, tak by som si tie české stanice nenaladil. A už vôbec by som sa nad nich nepovyšoval, keby som používal nelegálne českú kartu CS link na našom území.

Samozrejme že keby som mal satelit tak to urobím :-). Celé to obmedzovanie je kravina. Len sa divím nad tým, ako sa na všetkých fórach vytešujú z toho, že Digi TV odstrihla pirátov a pritom väčšina z tých škodoradostníkov sú podobní piráti.
Pitomec (10211)|6.8.2010 08:32
Když si zaregistruješ kartu pro používání na určitém území a sleduješ to pak kdekoliv jinde, kde je pokrytí signálem (Evropa), tak sice něco porušuješ, leč je to naprosto nezjistitelné a tudíž i zcela bezpředmětné řešit 8-)
Jozef035 (646)|6.8.2010 08:58
[quote=Pitomec;291724]Když si zaregistruješ kartu pro používání na určitém území a sleduješ to pak kdekoliv jinde, kde je pokrytí signálem (Evropa), tak sice něco porušuješ, leč je to naprosto nezjistitelné a tudíž i zcela bezpředmětné řešit 8-)[/quote]

Samozrejme. Ale to že to je nezistiteľné, neznamená, že sa môžem na niekoho povyšovať. Krádež ako krádež. A navyše 99% z tých ľudí čo opovrhujú na všelijakých fórach Digi pirátmi sťahujú nelegálne filmy z internetu. Aký je v tom rozdiel?
peco (772)|6.8.2010 09:03
[quote=Jozef035;291728]Samozrejme. Ale to že to je nezistiteľné, neznamená, že sa môžem na niekoho povyšovať. Krádež ako krádež. A navyše 99% z tých ľudí čo opovrhujú na všelijakých fórach Digi pirátmi sťahujú nelegálne filmy z internetu. Aký je v tom rozdiel?[/quote]

To mas potvrdene z akeho doveryhodneho zdroja? Alebo len subj. nazor?
Jozef035 (646)|6.8.2010 09:27
[quote=peco;291729]To mas potvrdene z akeho doveryhodneho zdroja? Alebo len subj. nazor?[/quote]
Prepáč, ty si to 1% čo nikdy žiadny Divx nevidel :-D
peco (772)|6.8.2010 10:27
[quote=Jozef035;291732]Prepáč, ty si to 1% čo nikdy žiadny Divx nevidel :-D[/quote]

MKV chlapce, MKV :D :BB:
Pitomec (10211)|6.8.2010 10:46
[quote=Jozef035;291728]Samozrejme. Ale to že to je nezistiteľné, neznamená, že sa môžem na niekoho povyšovať. Krádež ako krádež. A navyše 99% z tých ľudí čo opovrhujú na všelijakých fórach Digi pirátmi sťahujú nelegálne filmy z internetu. Aký je v tom rozdiel?[/quote]Nic ve zlým, ale kdyby ti BSA (Business Software Alliance) prohlídla PC, tak z té basy nevylezeš jako právě těch 99% lidí, takže to fakt neřeš :D
Pytkin (7947)|6.8.2010 10:55
jozef : stale dokola svoje blbosti .. fakt nevidis rozdiel v tom , ze pri digiTV su pirati ludia .. pri skylinku je pirat skylink ..

uz ma to nebavi .. jak hrach na stenu hadzat ..
Pitomec (10211)|6.8.2010 10:57
[quote=Pytkin;291741]jozef : stale dokola svoje blbosti .. fakt nevidis rozdiel v tom , ze pri digiTV su pirati ludia .. [COLOR=red]pri skylinku je pirat skylink[/COLOR] ..

uz ma to nebavi .. jak hrach na stenu hadzat ..[/quote]Skylink ale vůbec nemusí být pirát - nikdo z nás neví, jakým způsobem to mají ve smlouvách ošetřeno, takže všechno jsou to jenom ničím nepodložené dohady a stejně hlavní je, že to jede 8-)
Zigáč (231)|6.8.2010 11:00
Přesně jak teď napsal Pitomec. Nikdo z nás neví jak to ve smlouvách mají ošetřeno.
Pytkin (7947)|6.8.2010 11:00
pitomec : no .. nie uplne presne som sa vyjadril .. jasne ze si nemyslim , ze skylink je pirat .. len sa snazim naznacit na rozdiel medzi piratstvom pri skylinku a pri digitv .. jozef ma pocit ze to je rovnaka piratcina .. ja mam pocit , ze to je zasadne rozdielne ..
Jozef035 (646)|6.8.2010 12:33
[quote=Pytkin;291744]pitomec : no .. nie uplne presne som sa vyjadril .. jasne ze si nemyslim , ze skylink je pirat .. len sa snazim naznacit na rozdiel medzi piratstvom pri skylinku a pri digitv .. jozef ma pocit ze to je rovnaka piratcina .. ja mam pocit , ze to je zasadne rozdielne ..[/quote]

Keď si niekto zaregistruje českú kartu na českého občana a používa ju na slovensku tak je to vedomý pirát. Možno trošku menšia zlodejina ako DigiTV, ale jeden druhému nemá čo vyčítať.

Pitomec: Skylink nič ošetrené nemá a ani mať nemôže. Napísal som prečo a sám Skylink to aj na svojej stránke píše.
Jozef035 (646)|6.8.2010 12:44
[quote=peco;291735]MKV chlapce, MKV :D :BB:[/quote]

To je OK. MKV môžeš. To je vyňaté z pod autorských práv. Tak ako akýkoľvek software alebo video ktoré si stiahneš iba pre vlastnú potrebu :-D
Pitomec (10211)|6.8.2010 13:23
[quote=Jozef035;291758]Keď si niekto zaregistruje českú kartu na českého občana a používa ju na slovensku tak je to vedomý pirát. Možno trošku menšia zlodejina ako DigiTV, ale jeden druhému nemá čo vyčítať.

Pitomec: [COLOR=red]Skylink nič ošetrené nemá a ani mať nemôže. Napísal som prečo a sám Skylink to aj na svojej stránke píše[/COLOR].[/quote]Toto tvrzení bych bral jenom v případě, že tvůj nickname je ve skutečnosti jméno Glisník Jaromír - v opačném případě meleš prázdnou slámu a víš o tom kulový :-)-
Pytkin (7947)|6.8.2010 13:55
[quote=Jozef035;291758]Keď si niekto zaregistruje českú kartu na českého občana a používa ju na slovensku tak je to vedomý pirát. Možno trošku menšia zlodejina ako DigiTV, ale jeden druhému nemá čo vyčítať.[/quote]

teraz hovorim o tom , ze slovak si zaregistruje na slovensku skylink a pozera .. piratom neni ..

kdezto digitv je drsna piratcina ..
peco (772)|6.8.2010 15:02
[quote=Jozef035;291758]Keď si niekto zaregistruje českú kartu na českého občana a používa ju na slovensku tak je to vedomý pirát. [/quote]

Kto by si v dnesnej dobe registroval kartu na obcana CR? V minulosti ano, ale dnes je jedno kto to kde a na koho registroval. Teda uplne jedno to nie je. Je lepsie si kartu zaregistrovat na seba a region (CR, SR) si vyberies aky chces. Aspon nebude mat problemy pri pripadnej vymene kariet. Dokonca ked sa ti region znepaci, preregistrujes na iny (CSlink karty) pomocou SMS. Co je na tom piratske z hladiska pouzivatela, ked to provider umoznuje? Bud to provider osetrene ma, alebo nie ale koncovemu pouzivatelovi to moze byt totalne jedno.

Ale uplne najlepsie je si regnut na svoje meno dve SkyLink karty. Jednu na region SR a druhu na region CR. Akurat tu co regnes na region CR budes vyuzivat na uzemi CR, alebo sa budes aspon tak tvarit :)
jarino1978 (8045)|6.8.2010 15:04
[quote=Jozef035;291758]Pitomec: Skylink nič ošetrené nemá a ani mať nemôže. Napísal som prečo a sám Skylink to aj na svojej stránke píše.[/quote]

Jozef sorry, občas mi pripomínaš niekoho, kto 2 týždne nespal.
Ja ti napíšem ako pre malé dieťa toto a dúfam, že to pochopíš ( už by bolo aj načase ) :
Príklad : CT4 :
1. CT4 nakúpilo práva na ME - Atletika
2. Podľa zmluvy musí Skylink rešpektovať regionálne kódovanie ( RK ).
3. CT si zadá, že v 32. týždni chce RK využiť na tieto a tieto programy.
4. Skylink to zabezpečí a slovenský abonent, ktorý má kartu registrovanú pre SK môže počas vysielania daných programov s RK ísť handry fajčiť.

Toto je to, na čo Skylink na svojich stránkach upozorňuje.
Jozef035 (646)|6.8.2010 16:28
[quote=jarino1978;291782]Jozef sorry, občas mi pripomínaš niekoho, kto 2 týždne nespal.
Ja ti napíšem ako pre malé dieťa toto a dúfam, že to pochopíš ( už by bolo aj načase ) :
Príklad : CT4 :
1. CT4 nakúpilo práva na ME - Atletika
2. Podľa zmluvy musí Skylink rešpektovať regionálne kódovanie ( RK ).
3. CT si zadá, že v 32. týždni chce RK využiť na tieto a tieto programy.
4. Skylink to zabezpečí a slovenský abonent, ktorý má kartu registrovanú pre SK môže počas vysielania daných programov s RK ísť handry fajčiť.

Toto je to, na čo Skylink na svojich stránkach upozorňuje.[/quote]

To je jedna vec na čo upozorňuje a vôbec nesúvisí s tým o čom som písal.
Druhá vec na ktorú upozorňuje je, že označené CZ programy sú určené iba pre CZ územie.
Taký je zákon a nič s tým nikto neurobí. Ani pán Glisník, aj keď netuším kto to je. Takže Skylinku nikto nedovolil a nemohol dovoliť šíriť Novu a Primu na Slovensku:
http://www.skylink.sk/web/structure/26.html
Jozef035 (646)|6.8.2010 16:34
[quote=peco;291781]Kto by si v dnesnej dobe registroval kartu na obcana CR? V minulosti ano, ale dnes je jedno kto to kde a na koho registroval. Teda uplne jedno to nie je. Je lepsie si kartu zaregistrovat na seba a region (CR, SR) si vyberies aky chces. Aspon nebude mat problemy pri pripadnej vymene kariet. Dokonca ked sa ti region znepaci, preregistrujes na iny (CSlink karty) pomocou SMS. Co je na tom piratske z hladiska pouzivatela, ked to provider umoznuje? Bud to provider osetrene ma, alebo nie ale koncovemu pouzivatelovi to moze byt totalne jedno.

Ale uplne najlepsie je si regnut na svoje meno dve SkyLink karty. Jednu na region SR a druhu na region CR. Akurat tu co regnes na region CR budes vyuzivat na uzemi CR, alebo sa budes aspon tak tvarit :)[/quote]

A to je odkedy možné, aby si Slovák s trvalím pobytom na Slovensku mohol zaregistrovať Skylink kartu na územie Česka? To mi je nejaká novinka. Pred pár mesiacmi to možné nebolo, robilo sa to cez českých občanov. Ja som skôr počul, že už sa sprísnila registrácia a ani SMS alebo internetom to nie (alebo nebude) možné. Nepamätám si kde som to čítal.
Jozef035 (646)|6.8.2010 16:38
Ale načo sa tu dohadujeme. Toto píše Skylink:

Je možné prijímať aj programy Českej televízie, Primu TV alebo TV Nova?
Odpoveď:
Áno čiastočne. Na základe dohody s programovými poskytovateľmi z Českej republiky je možné na kartách Skylink prijímať aj programy českých televízií ČT 1 a ČT 2. Príjem ostatných kódovaných českých programov na Slovensku je z dôvodu vysielacích práv obmedzený.

Všimnite si ako formuloval odpoveď :-D :-D :-D

Ináč verejnoprávne televízie majú iné postavenie. Mne to vysvetloval náš prevádzkovateľ káblovky keď nám vypli Novu a Primu.
jarino1978 (8045)|6.8.2010 16:48
[quote=Jozef035;291794]To je jedna vec na čo upozorňuje a vôbec nesúvisí s tým o čom som písal.
Druhá vec na ktorú upozorňuje je, že označené CZ programy sú určené iba pre CZ územie.
Taký je zákon a nič s tým nikto neurobí. Ani pán Glisník, aj keď netuším kto to je. Takže Skylinku nikto nedovolil a nemohol dovoliť šíriť Novu a Primu na Slovensku:
http://www.skylink.sk/web/structure/26.html[/quote]
- ty si vážne prispatý
- presne na toto som ti už písal dnes, ja vážne nebudem riešiť to, že nedokážeš čítať vety určené pre malé deti.

[quote=Jozef035;291795]A to je odkedy možné, aby si Slovák s trvalím pobytom na Slovensku mohol zaregistrovať Skylink kartu na územie Česka? To mi je nejaká novinka. Pred pár mesiacmi to možné nebolo, robilo sa to cez českých občanov. Ja som skôr počul, že už sa sprísnila registrácia a ani SMS alebo internetom to nie (alebo nebude) možné. Nepamätám si kde som to čítal.[/quote]
- Jozef, dobré ráno...
jarino1978 (8045)|6.8.2010 16:49
[quote=Jozef035;291796]Ale načo sa tu dohadujeme. Toto píše Skylink:

Je možné prijímať aj programy Českej televízie, Primu TV alebo TV Nova?
Odpoveď:
Áno čiastočne. Na základe dohody s programovými poskytovateľmi z Českej republiky je možné na kartách Skylink prijímať aj programy českých televízií ČT 1 a ČT 2. Príjem ostatných kódovaných českých programov na Slovensku je z dôvodu vysielacích práv obmedzený.

Všimnite si ako formuloval odpoveď :-D :-D :-D
[/quote]

Jozef, skús sa aspoň raz zamyslieť nad príspevkami druhých, budeš menej trápny.
Pytkin (7947)|6.8.2010 17:23
nezda sa vam ze sa tu zaoberame chujovinami ? kazdemu je jasne , ze digitv sledovali pirati a skylink sledujeme legalne .. Naco to tu riesime s jednym truhlikom , ktoreho zjavne bavi obhajovat neobhajitelne ????

RUCNIK KONCI , RUCNIK KONCI .....
Jozef035 (646)|6.8.2010 17:27
[quote=jarino1978;291801]Jozef, skús sa aspoň raz zamyslieť nad príspevkami druhých, budeš menej trápny.[/quote]

Neviem prečo. Citoval som vyjadrenie samotného Skylinku. Píše tam to čo stále tvrdím. S výnimkou verejnoprávnej CT sú CZ programy určené iba pre územie CZ. To je zákon (vysielacie práva) a preto ich žiadny veľký operátor na Slovensku neponúka. Oficiálne ani Skylink nie.