Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozdíl šír Panasonic VW-WE08H a VW-W4607H ? Pro TM700

hemerojd (24)|3.8.2010 13:01
1.) Ahoj, chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi těmito dvěma skly VW-W4607H a VW-WE08H ?
http://panasonic.net/avc/camcorder/hd/hs700_tm700_sd700/accessories.html
Jaký je rozdíl ve využití, to VW-W4607H je o dost dražší, tak proč?
video s ukázkou VW-WE08H je zde:


2.) Případně jestli máte bližší zkušenosti s různými objektivy a kameře panasonic tm700 ?

3.) Ještě dotaz na velkou sluneční clonu ala http://cgi.ebay.com/46-mm-Screw-Mount-46mm-Digital-Video-DV-Lens-Hood-Cap-B-/170516620866#ht_3318wt_1138
je znát nějaký výsledek s takovouto kapucí? + jestli nebrání v rozích?
Mám zkušenost s UV filtrem + dodanou kratičkou sluneční clonou, že to při pohybu dělá v rozích tmu.
fandor1 (67)|3.8.2010 14:12
1. Máš to uvedeno v návodu: Při použití VW-WE08H nastavte zoom na stranu W (wide). Při nastavení na stranu T (tele) bude zaostření mírně mimo, a proto při nastavení záznamu na stranu T (tele) odstraňte VW-WE08H.
2. Mám SD700 a o šíru nepřemýšlím, 3,45 mm je pro mne dostatečné aby nedocházelo k přílišnému perspektivnímu zkreslení. Jde-li o umělecký záměr, potom proč ne? Kdysi jsem měl ke kinofilmovému foťáku šíro 20 mm a byly to dost zajímavé snímky. Používám telepředsádku 1,45 což dává 600 mm a při inteligentním zoomu 913 mm. A to je na živou přírodu fantastické. Když přejdu na W, tak to samozřejmě vignetuje.
3. U uvedené clony nemohu rozeznat je-li pro wide (zdá se mi, že je čtvercová z pohledu). Pak by při W vignetovala.
Používám gumovou 58 mm přes redukci 46 na 58 mm, kterou mám ještě z foťáku 6x6 cm (Pentagonsix), ale nesmím tam už dát filtr při max. W.
hemerojd (24)|16.8.2010 21:01
Děkuji za odpověď, konečně jsem si prošel i ten obsáhlejší manuál. Ale pořád to nedává odpověď na rozdíl mezi těmi dvěma skly.
Ještě jsem se tedy chtěl zeptat na jiné zkušenosti s příslušenstvím vhodným pro kameru Panasonic TM700. Pokud něco tedy máte, co jste si pořídili za doplněk a proč. Děkuji
fandor1 (67)|16.8.2010 21:58
Protože je rozdíl a to dosti značný v ceně (to jsem zjistil na zahraničních webech. u nás ten levnější asi nikdo neprodává), bude asi rozdíl v kvalitě zobrazení (ostrost, podání barev a pod.). Asi něco jako když jsem použil šíro od Sony D8 na synkovo kameře Panasonic SD9 (závit 37 mm). Na analogové TV obraz vypadal skvěle, na LCD FullHD byl hrozný.
Za důležité považuji externí mikrofon, ten ventilátorek mi připomíná právě starou Sony D8, když se začal projevovat zvuk motorků (pohon pásky v kazetách, zapisovací hlavy). Mikrofon mi ze staré kamery také zbyl a používám ho i když je jen mono. Zvuk stejně upravuji, tak mi stačí, hudební relace netočím.
stk80 (13)|23.8.2010 12:41
Rozdíl je takový, že to dražší sklo je širší a použitelné v celém rozsahu zoomu. Nicméně by mě zajímalo, jaké má ta dražší předsádka zkreslení, jestli je potřeba sluneční clona a zda má přední závit (popř. kolik mm.)

Díky
fandor1 (67)|12.10.2010 19:37
Tak jsem neodolal a po typu na jedné zdejší diskusi na internetový obchod megafoto.cz jsem si šíro Panasonic VW-WE08H objednal. Před několika dny dorazilo (1950,-Kč vč poštovného a dobírkovného).
Dnes jsem testoval (SD700 s předsádkou dává krásných 28 mm), samo že na architektuře (zámek Hluboká n.Vlt.) a jsem překvapený jaké je to bezva sklo. Je fakt, že se dá zoomovat max. do 4x, ale šíro nemám pro zoomování, že?
Kresba je překvapivě ostrá až do rohů a soudkovitost (z toho jsem měl největší strach) není rušivá, kdo jí přímo nesleduje, ani si jí nevšímne.
Přední závit nemá, sluneční clona by musela být navlékací (takovou jsem měl k foťáku Petri), ale nijak jsem jí nepostrádal, zřejmě má dobrou antireflexní úpravu.
hemerojd (24)|14.10.2010 10:17
Neukázal bys prosím nějaké záběry s tou předsádkou. Díky moc. Případně mě prosím naveď na tu diskusi na megafoto.
fandor1 (67)|14.10.2010 19:42
Je to na této stránce: "originalne vs neoriginalne predsádky", řeší tam sice předsádky pro Canony, ale zkusil jsem není-li tam něco pro Panáka a uspěl jsem.
Pošli mi tvojí emailovou adresu, na [email]f.atjov@volny.cz[/email] a pošlu pár fotek.
stk80 (13)|21.10.2010 18:42
Zkoušel jsem na TM700 Panasonic W4607H a Raynox 6600 46mm a nakonec jsem koupil origo Panasonic. Raynox nemá skoro žádné zkreslení, má přední závit, ale zoom max do 6x a maže na pravé straně a v rozích. Panasonic je oproti Raynoxu pěkný cvalík, má super kresbu v celém rozsahu a zkreslení není nic hrozného. Při venkovním filmování vůbec neruší.