Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Láká vás 3D TV?

Jiří Piškula (30)|30.7.2010 12:15
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme do naší víkendové diskuze s tématem:

Láká vás 3D TV?

Poprask kolem 3D televizorů už mírně utichl, nicméně výrobci dodávají na trh stále nové modely přijímačů i BD rekordérů, objevují se nové satelitní 3D kanály. Prostorový obraz údajně sklízel úspěchy během přenosů z fotbalového šampionátu z JAR. Je to jen nafouknutá marketingová bublina nebo jde o seriózní technický pokrok?

Kdy si koupíte svůj první 3D TVP?
Jakou značku preferujete?

Napište nám svůj názor, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko „Odpověď“, které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Ivo Mašek (10205)|30.7.2010 12:56
Neláká mě 3D TV. A nemělo by to zatím lákat nikoho, kdo nechce mít po čase poškozený zrak. Také to nikdy nebude a ani být nemůže skutečné 3D. Pouze faleš.
ČR (0)|30.7.2010 15:58
Neláká mě to. Teď hraji GOD OF WAR 3 na PS3. Paráda, koupě se vyplatila, ještě čtyři další hry zbývaj. Abych psal aspoň trošku k tématu, tak tuto konzoli velmi doporučuji k TV. Grafika není zase tak zlá, jak se všude vykládá.
tesla15 (505)|30.7.2010 16:59
LÁKÁ, NELÁKÁ...ono v nejbližší budoucnosti / má být vyráběno 86% TV přístrojů ve 3 D/ mi nic jiného nezbude, budu-li chtít kvalitnější přístroj. Naštěstí, mám možnost 3 D zapnout nebo vypnout. Uznávám, není to na shlédnutí několika filmu za ssebou. Pokud je mi známo, oči se nekazí, ale unavují, což platí i pro nekvalitní TV příjem. Mám vyzkoušeno u dospívající mládeže, těm to nijak nevadí ( oni snesou MP 3, trhavé obrazy, neustálé střihy a pod.). Pro mne je zajímavý na 3 D koncert, procházka přírodou a kulturou. Mé vyzkoušené doporučení : 50" TV je skoro malý, ruší rámeček, svádí to posedět cca 2m. 63" mne teprve " bere " na 2,5 až 3m. Zákaznící mi dávají za pravdu. Ovšem, žádné LCD nebo LED.
Dreamer (459)|30.7.2010 18:15
Nepoznam technologiu ktoru pouzivaju, ale myslim ze je to velmi rychle blikanie, takze skodit by to teoreticky mohlo - a mozno nie len teoreticky, tu je clanok na ktory som narazil nedavno:

"Sony: Sledování 3D obrazu může způsobit nevolnost

vydáno: 15.07.2010, 19:55 | autor: redakce

3D displeje se začínají montovat prakticky do všech zařízení. Nejsou ale určeny pro každého. Upozorňuje na to server Digital Journal. Společnost Sony do svých Podmínek pro použití totiž přidala nový bod, který varuje uživatele přes nežádoucími účinky při sledování 3D obrazu.

U některých diváků totiž může podle firmy 3D obraz způsobovat nevolnost.

„"Někteří lidé mohou zažívat nepříjemné pocity (například namáhání zraku, únava očí či nevolnost) při sledování 3D videa nebo hraní 3D her",“ varuje Sony. Člověk, který má tyto nepříjemné pocity, měl by podle firmy okamžitě přestat sledovat 3D obraz, dokud potíže nezmizí. V případě trvajících zdravotních potíží je nutné vyhledat lékaře.

„"Při sledování 3D obrazu doporučujeme dělat pravidelné přestávky. Jejich četnost by měla být vždy individuální",“ dodala firma.

Před 3DTV vysíláním varuje také konkurenční výrobce Samsung. Dimenze může navíc způsobit u některých lidí epileptický záchvat nebo dokonce mrtvici. Pozor by si měli dávat jen jedinci s chatrnějším zdravím ale i senioři a děti.

Výrobce také nedoporučují sledovat trojrozměrné vysílání lidem, kteří jsou unavení nebo opilí.

3D obraz by měl divák sledovat z dostatečné vzdálenosti. Ta by měla být alespoň 3x větší, než je úhlopříčka displeje.

Zdroj: Digital Journal, Novinky.cz, Parabola.cz"


Este doplnim, niektore britske TV stanice, ktore nie su 3D maju v rohu obrazovky napis ktory varuje pred blikanim, pri niektorych klipoch kde su disko efekty, je tam pocas celeho klipu, co je podla mna zbytocne, ale moze to naznacovat ze to 3D moze byt vazne skodlive, az nebezpecne (aspon pre niekoho) - prave koli tomu ze 3D obraz asi blika nonstop, aj ked velmi rychlo, ale toto je len taka domnienka.
Pytkin (7947)|30.7.2010 18:22
videl som demodisk panasonic .. na dakej panasonic plazme .. musim povedat ze ma to vobec nezaujalo .. vsetko 3D tam bolo na silu .. nuda .. a musiet mat kvoli tomu okuliare .. dakujem ..

aj 3D kameru sme skusali .. a opat ten isty pocit .. KTO TO POTREBUJE ?
jarino1978 (8045)|30.7.2010 18:54
3D je len prostriedok z núdze, ako vytiahnuť prachy od zákazníkov. Nič viac, nič menej. Technická a vizuálna kvalita je biedna. Komfort žiadny. Je to len podfuck. Výrobcovia namiesto toho, aby skvalitnili výrobu, išli presne opačným smerom. :-k
Dreamer (459)|30.7.2010 19:37
Teraz ma nieco napadlo, 3D "iluziu" je mozne vytvorit aj inym sposobom, potom by stacili tie dvojfarebne okuliare a pri tymto sposobe by nebolo nutne kupovat novy 3D televizor ani prehravac, fungovalo to pri obrazkoch uz davno a fungovalo to aj v kinach, lenze potom by vyrobcovia na 3D nezarobili.
tesla15 (505)|30.7.2010 20:50
[quote=Dreamer;291096]Nepoznam technologiu ktoru pouzivaju, ale myslim ze je to velmi rychle blikanie, takze skodit by to teoreticky mohlo - a mozno nie len teoreticky, tu je clanok na ktory som narazil nedavno:

"Sony: Sledování 3D obrazu může způsobit nevolnost

vydáno: 15.07.2010, 19:55 | autor: redakce

3D displeje se začínají montovat prakticky do všech zařízení. Nejsou ale určeny pro každého. Upozorňuje na to server Digital Journal. Společnost Sony do svých Podmínek pro použití totiž přidala nový bod, který varuje uživatele přes nežádoucími účinky při sledování 3D obrazu.

U některých diváků totiž může podle firmy 3D obraz způsobovat nevolnost.

„"Někteří lidé mohou zažívat nepříjemné pocity (například namáhání zraku, únava očí či nevolnost) při sledování 3D videa nebo hraní 3D her",“ varuje Sony. Člověk, který má tyto nepříjemné pocity, měl by podle firmy okamžitě přestat sledovat 3D obraz, dokud potíže nezmizí. V případě trvajících zdravotních potíží je nutné vyhledat lékaře.

„"Při sledování 3D obrazu doporučujeme dělat pravidelné přestávky. Jejich četnost by měla být vždy individuální",“ dodala firma.

Před 3DTV vysíláním varuje také konkurenční výrobce Samsung. Dimenze může navíc způsobit u některých lidí epileptický záchvat nebo dokonce mrtvici. Pozor by si měli dávat jen jedinci s chatrnějším zdravím ale i senioři a děti.

Výrobce také nedoporučují sledovat trojrozměrné vysílání lidem, kteří jsou unavení nebo opilí.

3D obraz by měl divák sledovat z dostatečné vzdálenosti. Ta by měla být alespoň 3x větší, než je úhlopříčka displeje.

Zdroj: Digital Journal, Novinky.cz, Parabola.cz"


Este doplnim, niektore britske TV stanice, ktore nie su 3D maju v rohu obrazovky napis ktory varuje pred blikanim, pri niektorych klipoch kde su disko efekty, je tam pocas celeho klipu, co je podla mna zbytocne, ale moze to naznacovat ze to 3D moze byt vazne skodlive, az nebezpecne (aspon pre niekoho) - prave koli tomu ze 3D obraz asi blika nonstop, aj ked velmi rychlo, ale toto je len taka domnienka.[/quote]

Je správné upozornění na možné následky... Kouření škodí zdraví, o alkoholu nemluvě. MP 3 5hod. týdně - po 5ti rocích trvalá ztráta sluchu, atd,atd. Výrobci se sychrují, EU upozorňuje, povinnost prodávajících na možné problémy upozornit !!!! / blikání zaregistrujete hlavně při součinosti denního světla, v kině máte šero.
Pytkin (7947)|31.7.2010 01:23
Dreamer : no ale ved to je uplne na hovno ..
ČR (0)|31.7.2010 09:15
[quote=tesla15;291086]LÁKÁ, NELÁKÁ...ono v nejbližší budoucnosti / má být vyráběno 86% TV přístrojů ve 3 D/ mi nic jiného nezbude, budu-li chtít kvalitnější přístroj. Naštěstí, mám možnost 3 D zapnout nebo vypnout. Uznávám, není to na shlédnutí několika filmu za ssebou. Pokud je mi známo, oči se nekazí, ale unavují, což platí i pro nekvalitní TV příjem. Mám vyzkoušeno u dospívající mládeže, těm to nijak nevadí ( oni snesou MP 3, trhavé obrazy, neustálé střihy a pod.). Pro mne je zajímavý na 3 D koncert, procházka přírodou a kulturou. Mé vyzkoušené doporučení : 50" TV je skoro malý, ruší rámeček, svádí to posedět cca 2m. 63" mne teprve " bere " na 2,5 až 3m. Zákaznící mi dávají za pravdu. Ovšem, žádné LCD nebo LED.[/quote]

Projektor mi dává tu moc, že si mohu jednotlivé úhlopříčky nastavit. V normální místnosti do 6m dlouhé televize nestačí. Mám tu teď 230cm, čumím ze 5m, menší obraz na tuto vzdálenost je nepoužitelný. V diskuzích všecko vypadá jinak, ale televizky jsou miniaturní krámy. Měl jsem tu i 150cm obraz, to už bylo úplně prťavy! Moje doporučení je, že obraz by měl být velký jako člověk, alespoň! Pod 200cm je to v normálních prostorech nedostatečné.
jarod72pm (841)|31.7.2010 18:18
Zatím je to jen marketing , na pořádnou 3D TV si nějaký rok ještě počkáme jinak nic moc.
3D kino to už je jiná ,to bych si nechal líbit i doma :-)
jarod72pm (841)|31.7.2010 18:21
[quote=ČR;291159]Projektor mi dává tu moc, že si mohu jednotlivé úhlopříčky nastavit. V normální místnosti do 6m dlouhé televize nestačí. Mám tu teď 230cm, čumím ze 5m, menší obraz na tuto vzdálenost je nepoužitelný. V diskuzích všecko vypadá jinak, ale televizky jsou miniaturní krámy. Měl jsem tu i 150cm obraz, to už bylo úplně prťavy! Moje doporučení je, že obraz by měl být velký jako člověk, alespoň! Pod 200cm je to v normálních prostorech nedostatečné.[/quote]

---
X let měli všichni ve světě (a někteří stále mají bez problémů) i na 5 metrů TV s úhlopříčkou max 70cm a bylo to v pořádku a najednou se tu budem dušovat o standart 50" a větších TV? to je zase příspěvek ach jo....
Pytkin (7947)|31.7.2010 19:55
jarod : no .. ide o to , co chces sledovat .. ak pozeras spravy , tak fakt 70cm v pohode postacuje .. ale ak si chces vychutnat film (a hlavne v dnesnej dobe HD) , tak 2-3m je velmi fajn .. na tej 70cm si toho moc nevychutnas ..
Dreamer (459)|1.8.2010 00:32
Len ci aj full HD rozlisenie staci pre 2-3m uhlopriecku... A pozerat na 3m uhlopriecke "neHD" rozlisenie, ktore stale prevlada, tak neviem neviem.
vivid.sk (11472)|1.8.2010 00:53
Len ci aj full HD rozlisenie staci pre 2-3m uhlopriecku.

Otazka nie je uhlopriecka, ale vzdialenost, z ktorej sa na nu divas.Urcite sa na nu nedivas z 1.5 metra, pricom napriklad na 40" fullHD TV mozes bez problemov.
A ludske oko (tak ako ucho a ine organy) tiez zdaleka nie su dokonale a technicka "viditelnost" sa vacsou vzdialenostou rychlo vytraca. (konieckoncov, slepe porovnavacie testy sa daju vzdy velmi jednoducho spravit, do akej miery je rozlisenie limitujucim faktorom)
Pytkin (7947)|1.8.2010 01:08
[quote=Dreamer;291213]Len ci aj full HD rozlisenie staci pre 2-3m uhlopriecku... A pozerat na 3m uhlopriecke "neHD" rozlisenie, ktore stale prevlada, tak neviem neviem.[/quote]

pozeram DVDcka na 3m uhlopriecke z 4.5 metra a je to pozeratelne .. samozrejme pri HD je rozdiel vidiet .. ale ked to neporovnavas a proste si pustis DVD , tak je to v pohode .. kinecko je to fajne ..
ČR (0)|1.8.2010 19:31
[quote=Pytkin;291219]pozeram DVDcka na 3m uhlopriecke z 4.5 metra a je to pozeratelne .. samozrejme pri HD je rozdiel vidiet .. ale ked to neporovnavas a proste si pustis DVD , tak je to v pohode .. kinecko je to fajne ..[/quote]

Zkoušel jsem 270Cm ze vzdálenosti 5m, je to moc! Záleží na každém cm. 2-2,5X je akorát. K HD. Na plátně vypadá dobře i dvix, protože je to velky. HD vypadá úchvatně. Pozerat na 3m ze 4,5 je katastrofa, čumíš na prostředek:D.
Pytkin (7947)|2.8.2010 02:22
Ale je to kino ! v kine je to tak isto ..
Neregistrovaný (0)|4.8.2010 14:33
Láká, ale... ...vyzkoušel jsem si to v obchodě, myslím že to byl rozměr 42". V této úhlopříčce dle mě k ničemu. 3D, aby to mělo smysl bych dával do tv 55" a vejš. Koukat na 3D z 3 mertů na pidi obrazovku a hledat tam ty 3D efekty je opravdu na bolení hlavy. Toď můj názor
Neregistrovaný (0)|10.8.2010 13:12
Láká, ale jen ze zvědavosti, ne proto, že bych ji potřeboval a obdivoval. Současné 3D je technologická berlička, přechod mezi 2D a 3D. Taková ta první vlaštovka něčeho, co budeme za 10-20 let používat běžně, ale současným přístrojům se zasmějeme "jó tenkrát v tom roce 2010 to bylo děsný, jak si to někdo mohl koupit". Velmi se divím, proč se dříve než 3D obraz nerozmohl binaurální záznam zvuku. Je sice určen pouze pro sluchátka, bez nich slyšíme jen obyčejné stereo, ale tohle by byla skutečná změna v prožitku z filmu nebo ze hry!!! Kam se hrabou audio 5.1 a další odnože. Binaural k vyzkoušení například zde: http://www.qsound.com/demos/virtualbarbershop_long.htm funkční pouze se sluchátky.
Pytkin (7947)|10.8.2010 14:27
a to ja som skusal binaural audio a prislo mi to uplne ohovne oproti 5.1 .. dokonca mame v nuende dake pluginy na 3D zvuk z fraunhoferu a sracka to je .. vobec ma to neoslovuje .. a cele je to chujovina, jak 3D .. nikto ma nedonuti , aby som film pozeral s nejakymi nasadenymi okuliarmi .. a nikto ma nedonuti , aby som pocuval film s nasadenymi sluchatkami ..
Ivo Mašek (10205)|10.8.2010 14:54
Na takové výklady pozor. Je zde uživatel appalacio, který za to odebírá body a jako odůvodnění píše " ble " (zřejmě následek inteligence). Samozřejmě, že jeho názor zde nenajdete ............ o to je to zajímavější. Holt některý lidi jsou dneska fakt divný. Neublížíš - je ti ublíženo.
PS pro appalacio: Pokud jsem tvým zásahem pomohl tvé životní úrovni, ještě širším ramenám, nebo zvýšenému egu., jsem rád, že jsem pomohl B-):)
Bodík jsem ti nevzal, jak sis jistě dobře všiml. Ač jsem mohl a to tak, že by ti jich zůstalo jenom 9 a nemohl by jsi pak už vůbec nic. nejsem svině, jako někdo.
Ostatní si jistě o tom udělají svůj obrázek (jenom podotýkám, že za celou éru jsem nikdy nikomu bod nevzal, naopak, rozdávám. A nechci to měnit)