Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Technické řešení

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Dobré odpoledne,
    možná bude můj dotaz v této diskuzi trochu amatérský, ale jsem v této oblasti úplný začátečník a potřebuji se zorientovat. Chystám se pořídit si satelitní komplet umožňující mimo jiného i příjem HD a mám tyto nejasnosti:
    - má reálný význam příjem z více než 2 družic (uvažoval jsem o 3) nebo je to jen pro příjem placených kanálů (jedná se mi o příjem neplacených zahraničních kanálů v co největším množství)
    - v případě příjmu ze 2/3 družic na jedné TV - kolik koaxiálních kabelů povedu od antény k přijímači
    - v případě rozšíření na další TV se počet kabelů vedoucích z antény násobí nebo se to řeší nějakým rozbočovačem který pak posílá signál do 2 přijímačů (a má to nějaké limity či omezení v kvalitě např. HD?)
    - zvažuji provozovatele a jako nejvhodnější se mi prozatím jeví Skylink

Děkuji Vám předem za rady a názory, Milan
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2010

Citace Původně odesláno od mujnik Zobrazit příspěvek
    Dobré odpoledne,
    možná bude můj dotaz v této diskuzi trochu amatérský, ale jsem v této oblasti úplný začátečník a potřebuji se zorientovat. Chystám se pořídit si satelitní komplet umožňující mimo jiného i příjem HD a mám tyto nejasnosti:
    - má reálný význam příjem z více než 2 družic (uvažoval jsem o 3) nebo je to jen pro příjem placených kanálů (jedná se mi o příjem neplacených zahraničních kanálů v co největším množství)
    - v případě příjmu ze 2/3 družic na jedné TV - kolik koaxiálních kabelů povedu od antény k přijímači
    - v případě rozšíření na další TV se počet kabelů vedoucích z antény násobí nebo se to řeší nějakým rozbočovačem který pak posílá signál do 2 přijímačů (a má to nějaké limity či omezení v kvalitě např. HD?)
    - zvažuji provozovatele a jako nejvhodnější se mi prozatím jeví Skylink

Děkuji Vám předem za rady a názory, Milan
    ak chces skylink tak najvyhodnejsia je kombinacia 23,5 a 19,2...alebo 19,2 a 13..podla potreby...ale robil by som to asi monoblokmi na prijem z dvoch druzic s dvoma vystupmi-ak niekedy budes chciet este pripojenie k druhemu sat.
    netreba nic rozbocovat.pre jeden prjimac bude len jeden kabel..z konvertora bude signal z dvoch druzic pre kazdy prijimac zvlast...
    toto plati pri horeuvedenej kombinacii pozicii
    -ak by si chcel napriklad 13 a 23,5 tak to vyriesis dvoma obycajnymi lnb z dvoma vystupmi...a ktomu prepinac 2/1 ku kazdemu lnb
    tanier min.80cm a viac

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Zoznam FTA kanalov najdes volne (kingofsat), takze je to len na tebe, ci uprednosnis toto riesenie. Existuje moznost, aby si chytal aj 5 pozicii na jednu parabolu (multibeam)

V pripade, ze budes mat len jeden tuner (resp jeden STB), tak pojde jediny kabel.

Ano, kazdy STB(dalsi tuner) = 1 kabel a zaroven nutnost vymenit LNB. Prave z tohto dovodu je lepsie vopred si rozmyslet kolko STB bude v domacnosti. Toto riesenie predpoklada jednu parabolu.

Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

Podobná témata

1. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 11-09-2010, 11:57
  2. Dva tv tunery na 1 PC / řešení
    Od Danny005 v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 12-09-2009, 22:29