Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

zvuk na pozadí

xray_tvf (9)|11.2.2005 11:14
nainstaloval jsem si kartu prolink play tv pro ultra a pořád mi hraje zvuk z tv na pozadí nechápu jak se toho zbavit. všechno mám zapojené. nevíte někdo co s tím díky.
Supra66 (9)|11.2.2005 14:30
Mám podobný problém ale dělá mi to jen v případě,že odinstaluju SP2 pro win XP s SP2 to nedělá. Takže taky nevím co s tím páč jsou softwary co mi s SP2 nechodí,ale bez SP2 zas blbne TV karta :-(
xray_tvf (9)|12.2.2005 16:57
mi to dela v SP2 asi tu kartu vyhodim z okna je to hnus
Ivo Mašek (10205)|12.2.2005 20:00
ale bez SP2 zas blbne TV karta
Obvykle to bývá naopak :-)
slo (227)|13.2.2005 12:33
[quote=xray]mi to dela v SP2 asi tu kartu vyhodim z okna je to hnus[/quote] Já bych ještě kouknul mezi židli a klávesnici. Taky by tam mohl být nějaký zádrhel ... :-)
xray_tvf (9)|13.2.2005 23:24
uz nevim co s tim dela to pri kazdem propojeni "line out" z TV karty do pc uz jsem zkousel vsechno mozne strcit ji do jineho slotu, dat do pc jinou zvukovku atd. TV hraje porad na pozadi
Ivo Mašek (10205)|14.2.2005 09:43
Ještě vysvětli, co myslíš tím "na pozadí". My si tu asi navzájem nerozumíme.
xray_tvf (9)|14.2.2005 10:10
nevim jak to spravne vysvetlit ale porad jde slyset zvuk z tv, zacne to uz pri spousteni windows xp jak se zobrazi logo. jde to sice slyset potichu ale porad to slyset jde je to neprijemne neda se u toho pracovat. zbavim se toho jedine tak ze bud vytahnu audio propojovaci kablik z tv karty do zvukovky nebo. nebo dam v ovladani "vstup z vnejsiho zdroje" a ztlumit a je to ticho ale jak si pustim sam tv nebo fm tak se to da zase zpatky a po vypnuti tv nebo fm ten zvuk stale hraje
Ivo Mašek (10205)|14.2.2005 11:00
Zapnutím OS zaktivizuješ zvuk z tv karty (nikoli ze zvukovky - ta pouze ten zvuk pustí, nic jiného ji nezbývá). Chybu hledej v nastavení zvuku / aktivování / u tv karty. Něco jsi tam povolil za funkci, kterou vlastně nechceš.
Blíže ti neporadím, mám úplně jinou kartu. Ber to jako nasměrování, kde je chyba.
xray_tvf (9)|14.2.2005 12:31
prave ze ta tv karta je tak tupa ze neumoznuje zadne zvukove nastaveni ale je mi jasne ze problem je v ni ale v jinem pc to nedelala
xray_tvf (9)|14.2.2005 12:56
jeste me napadlo ze by to mohlo byt v nejakem nastaveni zakl. desky ale netusim jak
Ivo Mašek (10205)|14.2.2005 14:32
V tom ti už neporadím. Ale vem to logicky. Vždy po zapnutí / oživení OS se spustí ZK (jedno jestli interní, nebo externí). Vzhledem k tomu, že se ti okamžitě spustí zvuk z tv karty, je problém v trvale puštěném signálu mezi tv kartou a ZK. Logicky - zapnutí a vypnutí provádí "cosi" v tv kartě. To "cosi" musíš najít.
slo (227)|14.2.2005 17:37
[quote=xray]prave ze ta tv karta je tak tupa ze neumoznuje zadne zvukove nastaveni ale je mi jasne ze problem je v ni ale v jinem pc to nedelala[/quote]Ta karta mi nepřipadá zase tak tupá. Mám podobnou, jen s HW encoderem (@P7000). Co Ti tam vlastně hraje? Je to ta samá stanice, kterou máš naladěnou při spuštění vlastní aplikace pro tuto kartu? Četl jsi manuál, kapitolu 5.4 ( http://www.prolink-usa.com/manual/TV-CX883P+.pdf ), jak nastavit zvuk? Máš vybrat vstup AUX ...
xray_tvf (9)|14.2.2005 20:07
jo je to ten samý zvuk jako při spuštění aplikace čili ten který tam zustane při vypnutí aplikace at je to radio nebo urcita stanice tv. s tim nastavenim jsem si uz hral vyzkousel jsem uplne vsecho i aux
xray_tvf (9)|14.2.2005 20:17
jeste jsem si v tom manualu vsiml ze je tam ve "volume control" políčko "tv tuner audio" a ten tam nemam a to jsem zkousel vsechny mozne verze ovladacu a softwaru
xray_tvf (9)|24.2.2005 09:55
uz me to pekne sere na te na te karte vubec nic k nastaveni neni uz jsem i odinstaloval SP2 a nic. zajimave ze v jinem pc to funguje jak ma. zakladni desku mam ASUS P4GE-MX, 2Ghz Celeron, 256RAM nechapu v cem je problem
slo (227)|24.2.2005 10:51
[quote=xray]uz me to pekne sere na te na te karte vubec nic k nastaveni neni uz jsem i odinstaloval SP2 a nic. zajimave ze v jinem pc to funguje jak ma. zakladni desku mam ASUS P4GE-MX, 2Ghz Celeron, 256RAM nechapu v cem je problem[/quote]Nezačalo to takle trucovat až po nějakém tvrdém resetu, protože ti to ztuhlo(díra v registrech)? Asi bych použil Norton Ghost a vyrobil si zálohu céčka na druhý disk a potom PC komplet přeinstaloval (i format C:\). Nejdřív systém bez service packu a nainstalovat TV kartu. Hraje - nehraje? Pokud ne dát tam SP 2. A opět hraje - nehraje? Pokud se nedobereš výsledku, prodej kartu nepříteli a obnov disk ze zálohy.