Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Magio + Plasma TV + Domáce Kino

xandersvk (1)|27.7.2010 11:25
Zdravím , mám taký problém. Mám mágio box X300T od T-Comu , Plazmovú Tv LG 50PK250 , a domáce kino Samsung. Skoro všetko funguje výborne , až na jednu vec. Pokiaľ pozeráme DVD film cez Dom. kino , tak ide normálne zvuk z reproduktorov domáceho kina. Avšak ak chceme pozerať film cez mágio box a použiť fukciu AUX pre zvuk z domáceho kina, tu nastáva problém a zvuk nejde.

Prepojené to máme takto :

- z Plazmovej TV idú 2 SCARTY , jeden do domáceho kina a druhý do mágio boxu.

dakujem za rady...
vivid.sk (11472)|27.7.2010 18:48
A preco to prepajas SCARTOM?
Matobee (10)|28.7.2010 08:13
Zvuk pri magiu Ti z domáceho kina zrejme nejde pravdepodobne preto, že nemáš magio box prepojený s domácim kinom (podľa možnosti buď len zvuk alebo obraz aj zvuk...) Inak správna poznámka, ak má mágio box a domáce kino HDMI výstup, tak by bolo viac než vhodné nahradiť scarty HDMI káblami...
Dzardis (44)|28.7.2010 09:46
[quote=xandersvk;290768]Zdravím , mám taký problém. Mám mágio box X300T od T-Comu , Plazmovú Tv LG 50PK250 , a domáce kino Samsung. Skoro všetko funguje výborne , až na jednu vec. Pokiaľ pozeráme DVD film cez Dom. kino , tak ide normálne zvuk z reproduktorov domáceho kina. Avšak ak chceme pozerať film cez mágio box a použiť fukciu AUX pre zvuk z domáceho kina, tu nastáva problém a zvuk nejde.

Prepojené to máme takto :

- z Plazmovej TV idú 2 SCARTY , jeden do domáceho kina a druhý do mágio boxu.

dakujem za rady...[/quote]

Počítám že kino je allinaone, takže pokud na něm pustíte DVD tak zvuk jede, to je jasný. Jeslti máte magio (pořádně nevim co to je) pouze skartem do tv, tak TV nedokáže přemostit zvuk do dalšího skartu, který vede do kina. Nejlepší řešení je vytáhnout pouze zvuk z magia, pokud je to možné a připojit rovnou do kina. Nejlépe digitálním cestou, ať už koax nebo optika. To samé platí pro obraz. Zapomeňte na scarty, používat hdmi. Stačí obyč. kabel za 150kč.